[2012] I Need Romance 2012

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2012] I Need Romance 2012

Postautor: mootyl » 01 sie 2012

Powiadają, że odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo... Ale świeży kotlet robiony według tego samego przepisu po raz drugi, dzięki wcześniejszym doświadczeniom może wyjść o niebo lepszy. Teraz już wiesz jakich przypraw użyć, aby idealnie doprawić swoje autorskie danie.
Teoria Kotleta... Autor: mootyl :rolly: :rolly:
Drugi sezon popularnej dramy tvN z całkiem nową obsadą :)

I Need Romance 2012
..:: Odważniejsza, śmieszniejsza, romantyczniejsza i wciąż dorastająca Korea :) ::..

Obrazek
Dodatkowe Plakaty:
Obrazek Obrazek

Info:
Tytuł: 로맨스가 필요해 2012 / Romaenseuka Pilyohae 2012
Gatunek: komedia romantyczna
Odcinki: 16
Stacja TV: tvN
Okres emisji: 2012-Cze-20 do 2012-Sie-??
Czas emisji: środy i czwartki o 23:00
Pierwszy sezon: I Need Romance

Opis:
Joo Yeol Mae to zakręcona pani reżyser dźwięku, której daleko do potulnej i posłusznej panny z dobrego domu. Nie dba o swój wygląd, jest zapominalska i często egoistyczna lecz nie można jej odmówić zdolności do kochania... "za dwoje". 33 latka bowiem tkwi w długoletnim związku ze swoim chłopakiem Yoon Suk Hyun'em, któremu nie po drodze do bycia księciem z bajki na białym koniu. Nie mogąc dojść z nim do porozumienia, nie mogąc zmusić go do wyznania swojej miłości Joo Yeol Mae napotyka na swej drodze nowy obiekt zainteresowań. Pana Idealnego: Shin Ji Hoon'a. Od tej chwili rozpoczyna się nowy etap w jej życiu, nowy ROMANS. Z kim skończy Joo Yeol Mae? Ze swoim długoletnim chłopakiem, który wciąż nie potrafi się określić, czy z panem "perpekt" który gdyby tylko mógł postawiłby dla niej świat do góry nogami?
Oprócz Joo Yeol Mae poznamy także jej dwie najlepsze przyjaciółki oraz historie, które mają do opowiedzenia. Każda z nich ma inny sposób patrzenia na świat, każda z nich marzy o innym romansie :) (opis: mootyl)

Obsada:
Jung Yu-Mi jako Joo Yeol Mae
Lee Jin Wook jako Yoon Suk Hyun
Kim Ji Suk jako Shin Ji Hoon
Kim Ji Woo jako Sun Jae Kyung
Kang Ye Sol jako Woo Ji Hee
Kim Ye Won jako Kang Na Hyun
Heo Tae Hee jako Kim Tae Woo (postać z pierwszego sezonu :rolly:)

Ode mnie:
Ta sama stacja, ta sama scenarzystka, ten sam reżyser, historia niby ta sama... a całkiem inne uczucie, dużo lepsze uczucie! Tak jak nie przepadałem za pierwszym sezonem tak drugi uwielbiam... no po prostu uwielbiam go :fav: Nie jest to może górnolotna drama, ale tak przyjemnie mi się ją ogląda, tak przyjemnie jest mieć co drugą scenę wielkie wtf na twarzy :rolly: Dokładnie! I Need Romance 2012 to jedno wielkie pozytywne wtf :rolly:
Od tej chwili możliwe spoilery dotyczące drugiego jak i pierwszego sezonu :)
Ten sezon jest dużo odważniejszy niż poprzedni... Jest więcej rozmów o sprawach intymnych, więcej scen związanych z łóżkiem i nie tylko, dużo więcej lepszych pocałunków i ogrom rozmów o drewnie i kamieniach :rolly: :rolly: :rolly: Myślę, że to zasługa scenariusza no i... obsady! Obsada to wielki atut INR2!! Jung Yoo Mi jest śliczna, przekonywująca i idealnie wpasowała się w tę rolę, nie to pierdzące "coś" co mnie irytowało w pierwszym sezonie (biegała jak retard swoją drogą :rolly:). Do tego Kim Ji Suk jako Shin Ji Hoon.... Uwielbiam go w tej roli :rolly: :rolly: Wiem, że to dziewczyny powinny ślinić się do takich postaci, ale to aż niepojęte jak ja uwielbiam te wątki... kiedy ktoś kogoś nie chciał i ta osoba nie płaszczy się przed tym kimś, nie próbuje do niego wrócić tylko odnajduje nową miłość, nową lepszą miłość. A on tutaj gra Pana Idealnego :rolly: W internecie już nawet okrzyknęli go Derpem dzięki jego głupkowatym minom xD (tak, tak tym kwejkowym memem :rolly: )
Do tego scenariusz jest dużo lepiej poprowadzony i napisany :) Ciekawsze wątki poboczne, lepiej wyeksponowana miłość przyjaciółek, główna bohaterka szczerze zakochała się w tym drugim... A nawet jeśli skończy ze swoim długoletnim chłopakiem wciąż nie będzie tragedii. Dobra trochę dziwny jest ten koleś i pewnie skrywa jakąś tajemnicę, ale przynajmniej jej nie zdradził i wiadomo, że ją kocha :) No i nawet rola tej drugiej w postaci Na Hyun jest o sto kroć lepsza niż ta aktoreczka z pierwszego sezonu. Naprawdę lubię jej postać i to jak obserwuje ten lekko "nienormalny" związek z perspektywy trzeciej osoby :rolly: :rolly:
Dziwna, zabawna, odważna, przyjemna drama... Naprawdę ;) Pod względem technicznym też bije na głowę pierwszy sezon. Widać, że tvN wydał trochę więcej pieniędzy w tym roku xD Ładne zdjęcia, bogatsza aranżacja wnętrz itp. itd. No i OST... OST :fav: Ten z pierwszego sezonu może się schować ;) Cudowne piosenki, dużo indie no i ta cholerna nieznana nikomu piosenka z openingu!! Ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech mi da znać bo od 3 dni szukam, nieustannie szukam i nie mogę znaleźć. Wariuję :P

Zapowiedź 2giego odcinka z piosenką, której szukam :rolly:

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Re: [2012] I Need Romance 2012

Postautor: Alera » 03 sie 2012

Myślałam że po pierwszym sezonie, (który swoją drogą wiadomo, zepsuł się trochę pod koniec) mało kto ogląda drugi, a tu proszę, nie jestem sama :D Warto dać szansę I need Romance 2, naprawdę. Gwarantowana zabawa wyśmienita :D Bohaterki są sympatyczniejsze, główna para nie tak wkurzająca jak to miało miejsce w pierwszym sezonie :)

I nawet lubię postać graną przez Heo Tae Hee, który pojawia się również w tym sezonie i razem z Ji Hui, tworzy uroczą parę :D

Jeżeli zaś chodzi o piosenkę której szukałeś mootyl, to oto ona:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Oglądam: Panda And Hedgehog, To The Beautiful You, Rich man, poor woman, Arang And The Magistrate, The Thousandth Man, Haeundae Lovers.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 07 sie 2012

duuużo bardziej się uśmiałam na pierwszym sezonie i tutaj ta trauma jest słaba, o kiego grzyba chodzi z tą chorobą genetyczną. Ten serial miał być lekki i przyjemny. i ten sezon nie jest aż tak otwarty, że tak to ujmę, jak pierwszy ale dalej wciągnął mnie nie tyle że w dwa dni oglądnęłam 14 odcinków. Znowu pierwszy pan jest do odstrzału ale nie aż tak bardzo jak w pierwszym sezonie ( tamten był skreślony od początku do końca) a ten tutaj jest uroczy i niby po poznaniu jego tajemnicy powinniśmy go zrozumieć ale ja jakoś nie za bardzo.
Chyba kibicuje drugiemu ( tak samo jak w pierwszym sezonie).
Fakt faktem, że przyjaciółki są bardziej realne. Wieczna dziewica z pierwszej serii mnie rozwalałam :rolly: ale nie są aż tak wyraziste.

Co się nie zmieniło to niesamowita muzyka, która się wkrada do umysłu " if you let me innnnnnn" :fav: :fav: :fav: gdzie oni znajdują te piosenki. Cudowny koreański ost po za tym jeszcze chińska pieśń Teresy Teng :smitten: i ta piosenka niby skomponowana przez główną panią. Cud, miód :fav:
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 11 sie 2012

ta drama jest po prostu boska :D
wciągnęła mnie tak jak pierwszy sezon a może nawet bardziej.
zgadzam się z poprzedniczką: MUZYKA! boska po prostu, aż sobie je pobrałam :D (rzadko mi się zdarza zwracać uwagę na soundtrack ale tutaj piosenka 'I Could Give You Love' mnie zaczarowała <3 )

mi tam się wszystko podobało :D głowny bohater to znowu ciacho <3 hehe
ciągle się zastanawiałam czemu on nigdy jej nie zatrzymał i pozwolił jej odejść ot tak. już się bałam że zniszczą dramę czymś typu rak i kilka miesięcy życia xD
dlatego cieszę się że wyszła ta choroba genetyczna - on nie chciał się wiązać bo bał się że albo sam umrze albo że ich przyszłe dziecko będzie miało tę chorobę.
bardzo specyficzną relację miała ta dwójka.

co do reszty - trzymała poziom. przyjaciółki były bardzo przyjemne - może nie jakość szczególnie wyraziste ale wiarygodne co jest najważniejsze.
następny I Need Romance leci do moich ulubionych ^^
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 26 wrz 2012

Chcę rzec :Ależ szmira, Milordzie ... :grumble:

W tej dramie nie zostało chyba nic, za co tak bardzo pokochałam pierwszy sezon... Chociaż właściwie to mam ochotę wydziedziczyć tą dramę i udawać, że nie powstała pod szyldem INR.

Większość osób oglądając INR reagowała tekstem "To nie jest koreańska drama"...

I po części nie była - była odważna, dowcipna, z przymrużeniem oka.

A co dostajemy tutaj? kdramowość w najgorszym wydaniu - nie ma ani pieprzu, ani humoru, ani w ogóle żadnego smaku toto nie miało.

Dostajemy za to traumę - tak bezsensowną, jak to sie tylko dało, błądzenie w koło, monologi wewnętrzne, które aż się proszą o walnięcie głową w ścianę, a decyzyjność głównych bohaterów woła o pomstę do nieba ... i powrót do drewnianych kissów ... :shake:

Własnie ..bohaterów - wszystko praktycznie skupiło sie na głównej parze, które potem zrobiła sie tak mdła, że ledwo skończyłam ... a reszty nie skomentuję, bo sensu w tym tez nie było - a można było poprowadzić te wątki trochę inaczej :roll: Dlaczego wątek Cnotki został napisany tak beznadziejnie? Naprawdę nic się nie dało z tego wyciągnąć? I oni nieby by mieli dorównać Janowi z Prawniczką..o nieee, za Chiny Ludowe ... :shake:

Jestem strasznie zawiedziona tym tworem, od początku do końca :/ OST ratowała dla mnie tylko jedna piosenka, ale reszta? Porównując to z Yolandą i resztą klimatycznych hiszpańskich piosenek, które nadawały pierwszej serii taki frywolny klimat? Marność.... :/
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 13 paź 2012

Obejrzałam need romance i jestem zauroczona główną bohaterką jak i bohaterami. Pierwszy raz (chyba) do samego końca chciałam aby Joo została z obojgiem panów taki uroczy trójkącik na zakończenie.
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini

Wróć do „K-drama”