[2012] May Queen

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] May Queen

Postautor: anna-banana » 13 sie 2012

"Przemierzając morze trudności, rozpoczyna się wspaniała podróż, której celem marzenia."

May Queen

Obrazek

Tytuł oryginalny: 메이퀸
Tytuł (latynizacja): Mei Kwin / May Queen
Tytuł alternatywny: My Queen / Queen of May
Liczba odcinków: 38
Nadawca: MBC
Emisja: 18.08.2012 - 02.12.2012
Czas emisji: sobota i niedziela, 21:45

Opis:
Świat dzieli się na tych którzy urodzeni są w czepku i posiadają bogatą rodzinę i na tych, którzy na wszystko muszą ciężko pracować.Jeon Hae Joo należy do tej drugiej grupy,ale ciężką praca i determinacją chce polepszyć swoje życie. Dzięki swojej harówie osiąga sukces jako spawacz w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn - budownictwie statków.
Kang San to lekkoduch, dziedzic wielkiej korporacji, w której pracuje Jeon Hae Joo.
Park Chang Hee to pierwsza miłość Jeon Hae Joo, który także nie ma lekko i również musiał ciężko pracować by osiągnąć coś w życiu.
Czy sekret rodzinny Hae Joo zmieni wszystko w jej życiu?

Obsada:
Han Ji Hye jako Jeon Hae Joo
Kim Yoo Jung jako młoda Hae Joo
Kim Jae Won jako Kang San
Park Ji Bin jako młody Kang San
Jae Hee jako Park Chang Hee
Park Gun Tae jako młody Chang Hee
Hyun Seung Min (현승민) jako Jang In Hwa
Yoon Jong Hwa jako Jang Il Moon
Seo Young Joo jako młody Il Moon
Kim Dong Hyun jako Chun Sang Tae
Ahn Nae Sang jako Chun Hong Chul (zastępczy ojciec Hae Joo
Geum Bo Ra jako Jo Dal Soon (zastępcza matka Hae Joo, matka Sang Tae)
Sun Woo Jae Duk jako Yoon Hak Soo (biologiczny ojciec Hae Joo)
Yang Mi Kyung jako Lee Geum Hee (biologiczna matka Hae Joo)
Lee Duk Hwa jako Jang Do Hyun (mąż Geum Hee)
Kim Kyu Chul jako Park Gi Chool (ojciec Chang Hee)
Go In Bum jako Kang Dae Pyung (dziadek Kang Sana)
Lee Hoon jako Yoon Jung Woo (młodszy brat Hak Soo)
Kim Ji Young jako Lee Bong Hee (przyjaciółka Jung Woo)

Jak to w dramach łikendowych będzie pewnie duża ilość melo, traumy, sekretów i zemsty,ale jest Kim Jae Won,więc może nie będzie źle. Czekam. :)

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [z] [2012] May Queen

Postautor: jordi » 14 sie 2012

Dokładnie, ale ostatnio mam jakąś "wenę" do oglądania takich dram XD Wydaje mi się, że klimatowo może nawiążę do Can You Hear My Heart? No i cała trójeczka główna mi bardzo odpowiada - mam nadzieję, że Jae Hee się odkuje po beznadziejnej kreacji w Color Of Woman (to już nawet nie o postać chodziło - to on nawalił strasznie :-/ )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2012] May Queen

Postautor: KartoflAnka » 08 wrz 2012

Po 6 epach.
Ależ to dramat. Ja dosłownie się popłakałam, użyłam tony niecenzuralnych słów i ...no słów mi braknie. Główna bohaterka zbiera od życia dosłownie same potworności i to, że ma pod górkę to jest mało powiedziane. Ja wiem, że ten typ kdramy dramatu przyzwyczaił nas do takiego wyolbrzymionego patosu, ale tutaj ci młodzi są tak genialni w swojej grze, że mega wysoko podnieśli poprzeczkę swoim " dorosłym" wcieleniom, więc czekam z utęsknieniem czy aktorzy podołają.
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Natalie_Shu » 12 wrz 2012

Po 8 epach - są traumy, dramaty, smutne dzieciństwa, wstrętna mamuśka, niezdarny tatusiek, mroczna i smutna przeszłość, kolekcjonerzy długów, bogaci chłopcy i biedna aczkolwiek, jak to w dramach bywa, serdeczna i pracowita dziewuszka którą (prawie) wszyscy pomiatają. A w tle pływają statki i budują się łódki ;P

Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć, bo bohaterowie jeszcze nie dorośli (ale mam nadziej, że od przyszłego odcinka już to się zmieni :) ). Potencjał jest więc dramę będę na pewno oglądać dalej. Zobaczymy co im dalej się z tego wykluje. No i co mi się podoba to fakt, że ta druga mała nie jest wredną suką od dzieciństwa, bo mam wrażenie, że w niektórych dramach starają nam się wcisnąć kit w stylu "niektóre dzieci są złe od urodzenia, bo mają złych rodziców". Fakt dziewuszka jest rozpieszczona, ale jak przychodzi co do czego to potrafi przyznać się do winy i nie zwalać wszystkiego na główną bohaterkę. Zobaczymy jak później będą budować jej postać. Choć jeśli dalej będzie pałać nieskończoną miłością do swego "oppy" to i tak pewnie w którymś momencie scenarzyści zrobią z niej tą "złą";f Niestety jej brat jest chyba cięższym przypadkiem i przykładem takiego dramowego "złego dziecka".

A co do rodzeństwa Hae Joo - bożeeeeee co za sieroty :wall:
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 24 wrz 2012

Po 12 epach.
Tak, jak podejrzewałam lead aktorka słabo mnie przekonuje swoją osobowością. No daje jej jednak szansę na odnowę charakteru, po tym jak spłynie na nią cała prawda. Obydwaj panowie na razie zadowalająco. Nie spodziewałam się, że w tej dramie nadal będzie miejsce na zabawę i humor. Wujek i Ahjumma :mrgreen: - kocham ich sceny i śmiem nawet o tym krzyczeć wokoło. :rolly:
Zastanawia mnie przemiana duchowa matki nie matki Hae Joo. Zaczynam ją lubić za jej szczerość, a na początku to nie była zbyt pozytywna postać. Może w końcu zrozumiała, ile Hae Joo poświęciła dla brata nieroba i wymalowanej siostruni. Fajna ta najmłodsza siostra - najmądrzejsza z całej paczki.
Do kolejnych koszmarów należy tatuś Prokuratora. Ja rozumiem, że on dla Chang Hee wiele poświecił, ale mam wrażenie, że jest już tak pogrążony w swojej zemście, że staje się gorszy od samego głównego mąciciela. On ewoluuje w stronę, gdzie już tylko " piekło" zostaje. Ale aktor genialny :D i pięknie robi wściekłe miny psychopaty.
Chang Hee niby taki mężczyzna, już prawie zbuntował sie przeciw tatusiowi, ale mam wrażenie, że i tak z nim zostanie.
Kang San :victory: jest zabawny, promienny i dobra z niego chłopina( najbardziej odzwierciedla swojego młodocianego poprzednika zresztą). Teraz tylko obstawiać z kim na końcu zostanie Hae Joo. Są jakieś drużyny już tutaj?
Drama jest nadal ciekawa, nie zwalnia tempa szczególnie, nie przynudzają za dużo turbinami i silnikami na szczęście, oby tak do końca.

No i co mi się podoba to fakt, że ta druga mała nie jest wredną suką od dzieciństwa, bo mam wrażenie, że w niektórych dramach starają nam się wcisnąć kit w stylu "niektóre dzieci są złe od urodzenia, bo mają złych rodziców". Fakt dziewuszka jest rozpieszczona, ale jak przychodzi co do czego to potrafi przyznać się do winy i nie zwalać wszystkiego na główną bohaterkę. Zobaczymy jak później będą budować jej postać. Choć jeśli dalej będzie pałać nieskończoną miłością do swego "oppy" to i tak pewnie w którymś momencie scenarzyści zrobią z niej tą "złą";f Niestety jej brat jest chyba cięższym przypadkiem i przykładem takiego dramowego "złego dziecka".

To faktycznie fajna postać. Nadal jest sympatyczna, ale zdecydowana postawić na swoim. wyczuwam, że okaże się jednak problemem, a może scenarzyści nas zaskoczą? I ktoś kto jest sympatyczny, może takim pozostanie, bo to jakby cecha jej charakteru.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 24 wrz 2012

KartoflAnka pisze:Ale aktor genialny :D i pięknie robi wściekłe miny psychopaty..

Jego mina psychopaty wygląda jakby miał wieczne zatwardzenie :rolly:

KartoflAnka pisze:Kang San :victory: jest zabawny, promienny i dobra z niego chłopina( najbardziej odzwierciedla swojego młodocianego poprzednika zresztą).

Nie wiem czy to wina aktora,ale mi on okropnie przypomina bohatera Can you hear my heart,odjąć tylko mu słuch i będą identyczni :D

A co do poprzedników, aktorka grając dorosłą Hae Joo jakoś wypada jak dla mnie słabiej niż dziewczynka grająca jej młodszą wersję,a może młodsza wersja była bardziej autentyczna ze względu na dialekt satori.

KartoflAnka pisze:Teraz tylko obstawiać z kim na końcu zostanie Hae Joo. Są jakieś drużyny już tutaj?

Wszystko wiedzące wiki mówi nam wyraźnie że Hae Joo i Chan Hee nie maja przyszłości. Prokuratorek ma wziąć ślub z In Hwą.

KartoflAnka pisze:To faktycznie fajna postać. Nadal jest sympatyczna, ale zdecydowana postawić na swoim. wyczuwam, że okaże się jednak problemem, a może scenarzyści nas zaskoczą? I ktoś kto jest sympatyczny, może takim pozostanie, bo to jakby cecha jej charakteru.

Bardzo rzadko zdarza sie sympatyczna 'ta druga' (jedyny taki przypadek zdarzył sie ostatnio w Protect the boss), niby w dzieciństwie irytująca i rozpuszczona dziewucha,ale ujęła mnie tym że potrafiła się zaprzyjaźnić z Hea Joo,w dodatku przyznała się do swojego błędu,a w ostatnim odcinku fajnie odpowiedziała na pytanie dlaczego lubi San oppe.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 24 wrz 2012

anna - banana Mnie zawsze pasuje bardziej " ten drugi" :D Poza tym jest bardziej wyrazisty, niż nabuzowany Prokurator, który ma geny ojca z zatwardzeniem. Jakby nie wiem był sympatyczny to widzę w nim buchającą ambicję, która doprowadzi go do destrukcji zapewne zanim to zrozumie.

Bardzo rzadko zdarza sie sympatyczna 'ta druga' (jedyny taki przypadek zdarzył sie ostatnio w Protect the boss), niby w dzieciństwie irytująca i rozpuszczona dziewucha,ale ujęła mnie tym że potrafiła się zaprzyjaźnić z Hea Joo,w dodatku przyznała się do swojego błędu,a w ostatnim odcinku fajnie odpowiedziała na pytanie dlaczego lubi San oppe.

Spoiler! Taa, because you're Korean :rolly: :rolly: :rolly: Większość na forum dd tez ma taką odpowiedź na wszystko :rolly: :rolly: :rolly:

A mnie się wydaje, że ona może się okazać takim zabiegiem z serii, że jednak nie wszystko można zepsuć. W przeciwieństwie do swojego braciszka :P
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 24 wrz 2012

KartoflAnka pisze: Mnie zawsze pasuje bardziej " ten drugi" :D Poza tym jest bardziej wyrazisty, niż nabuzowany Prokurator, który ma geny ojca z zatwardzeniem. Jakby nie wiem był sympatyczny to widzę w nim buchającą ambicję, która doprowadzi go do destrukcji zapewne zanim to zrozumie.

Ale San oppa nie jest 'tym drugim', bo przecież pewnie on zdobędzie dziewczynę.

KartoflAnka pisze:Większość na forum dd tez ma taką odpowiedź na wszystko

Sama miałabym taką samą odpowiedź,przecież większość z nas ma 'swoich' koreańskich mężów :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 25 wrz 2012

hahahahah ojciec z zatwardzeniem - rozwalacie mnie :lol: :lol: :lol: :lol:
ale coś w tym jest :D nienawidzę tego typa (najpierw hejtowałam matkę Hae Joo ale teraz jest mniej jędzowata, za to ojcec prokuratora stał się bardzo wkurzający)
taki przydupas z niego no ale cóż.. taka rola :P

sam prokurator mało wyrazisty, na początku myślałam że on będzie tym jedynym ale teraz już nawet widać w dramie kto jest bardziej faworyzowany ^^
ale serio: 15 lat razem??? to się musi rozpaść :P masakra, 15 lat są razem a podniecają się cmokiem w policzek.. wtf?

In Hwa całkiem ok, ale dziwne, że pochodzi z takiej rodziny i jest aż tak spoko. 'ta druga' nie jest jędzą? niemożliwe ;D

hmm.. chyba bardziej mi się podobało dzieciństwo, ci mali aktorzy byli jakoś bardziej przekonujący ... nie chcę nic mówić, ale teraz bywa nudno w tej dramie (w sumie 32 epy, więc może byc trochę rozwleczona ... )
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 paź 2012

Dalej się za bardzo nie ruszyło, jakby nie patrzeć. Większa połowa za nami, powoli zaczyna widz łączyć pewne fakty. Tatuśkowi zatwardzenie minęło, jak tylko Prokuratorek zmienił fryzurę i zjadł to samo, co ojczulek, bo zatwardzenie dopadło Prokuratora :rolly:
Ryba, jak rybą była tak dalej jeden wyraz twarzy, tępota w oczach i tylko spawanie, kiedy nakłada maskę na twarz nie czyni z niej ryby. Nie wiem, co Kang San widzi w rybie, ale skoro już coś widzi to trzymam za niego kciuki.
Całą dramę teraz czekam na momenty siostry Hae Joo i Il Moon plus oczywiście wujka i niedoszłej ciotki :rolly: Uwielbiam ją :smitten:
Oglądam jednak z zainteresowaniem, choć te sceny knucia to mogliby skrócić, bo ryba 5 minut się zastanawia nad swoim losem i nic jej z tego nie wychodzi. no ileż można? :P
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 29 paź 2012

KartoflAnka pisze:Tatuśkowi zatwardzenie minęło, jak tylko Prokuratorek zmienił fryzurę i zjadł to samo, co ojczulek, bo zatwardzenie dopadło Prokuratora :rolly:

OMO,so true! Prokurator stał się ivul~~
Ale on jest taki jakiś rozmemłany, tak zdeka drewnem zaciąga.
W dodatku jest typowym 'kdramowym męczennikiem miłości', nawet dał swej miłości z liścia.
Ja myślałam na początku jak zaczął się kręcić wokół Inhwy że może on naprawdę ją kochał w przeszłości,ale po tym jak szczelił swą byłą z liścia jak tylko zobaczył że Inhwa ich obserwuje,to jestem pewna kreci się obok niej dla zemsty.

KartoflAnka pisze:Ryba, jak rybą była tak dalej jeden wyraz twarzy, tępota w oczach i tylko spawanie, kiedy nakłada maskę na twarz nie czyni z niej ryby.

Jakoś nie lubię głównej bohaterki również, jest tak samo rozmemłana jak prokurator, może dlatego do siebie pasowali

KartoflAnka pisze:Całą dramę teraz czekam na momenty siostry Hae Joo i Il Moon plus oczywiście wujka i niedoszłej ciotki :rolly: Uwielbiam ją :smitten:

Ajumma i 'samciun' są świetni. Jak ona mu się narzuca, ta akcja z pościelą :omg: i potem na lotnisku w epie 21, jak chciała zgrywać obojętność :aww:

KartoflAnka pisze:Oglądam jednak z zainteresowaniem, choć te sceny knucia to mogliby skrócić, bo ryba 5 minut się zastanawia nad swoim losem i nic jej z tego nie wychodzi. no ileż można? :P

Knucie niczym w dramach historycznych,ale na szczęście w końcu wyszło czyją córką jest Hae Joo, uwielbiam za to jej matke że w końcu wykazała inicjatywę. Teraz jak nie jest dla Hae joo taka wredna,jest jedną z najlepszych postaci :)

Zonk odcinka:Facet może zyskać na atrakcyjności kiedy zobaczymy go jak bije inną kobietę :crazy:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Natalie_Shu » 18 lis 2012

Mimo kilku rzeczy które mnie irytują w tej dramie, jestem po 26 epach (27 już wyszedł ale nie ma jeszcze do niego napisów) i raczej będę oglądać kolejne odcinki, tym bardziej, że koniec już tuż-tuż, Co do HaeJoo - jak męczennicą była tak i jest dalej i niestety nic nie wskazuje na poprawę.

anna-banana pisze:jestem pewna kreci się obok niej dla zemsty.

To już oficjalne. Rozmawiał nawet na ten temat ze swoim, jak to ładnie określiłyście, "ojcem z zatwardzeniem". :lol:
Może i prokurator wkurza, ale mam nadzieje, że uda mu się jego plan zemsty :twisted: bo panu Jang Do Hyunowi ewidentnie się należy. Z drugiej strony ChangHee wkurza mnie nieziemsko i to w sumie smutne, jak wykorzystuje InHwe do swoich celów.

anna-banana pisze:Ajumma i 'samciun' są świetni. Jak ona mu się narzuca, ta akcja z pościelą :omg: i potem na lotnisku w epie 21, jak chciała zgrywać obojętność :aww:

Jeden z zabawniejszych elementów tej dramy. Niech wujcio nam złagodnieje względem ajummy i niech wreszcie odwzajemni jej zaloty :D
Ale póki co to chyba się na to jeszcze nie zapowiada...

No ale niestety 26 ep nie kończy się zbyt wesoło :( Dziadek Sana został zaatakowany przez pomagiera Jang DoHyuna i chyba nie żyje... Bo może okazać się też, że tylko przytruł się gazem i w następnym odcinku/odcinkach się ocknie.
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 26 lis 2012

Ej, podobno wydłużyli dramę do 38 epów i jakby nie patrzeć to faktycznie w 2 epach chyba nie upchną tego, co zamotali.
Typowa drama z dramatyczną grą naszej głównej bohaterki.
Rany, myślałam, że jakoś się rozkręci , a ona tylko te wielkie oczy wywala na wierzch, nawet kop jakiś jej wyszedł jakby miała przykurcz mięśni nie tylko twarzy :P Kang San zapuścił się i zarósł w swym dramacie. Już myślałam, że rzuci się na rybę z głodu i rozpaczy, a ten nic :wall: Pogrążają tą dramę dłużyzną i "człasterami". :shake:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 lis 2012

Anulka no ja też jestem rozczarowana... i chyba rzucam to w cholerę... liczyłam na epic story.. może trochę tandetne, ale wciągające.... a tu im dalej tym mętniej... Szkoda, że zmarnowałam czas na AŻ 26 odcinków,ale jak mam patrzeć na jeszcze 12 odcinków takiej beznadziei.... Zero chemii pomiędzy ... wszystkimi chyba! Na główną już patrzeć nie mogę... na początku nawet bawiło mnie jak obrywała razy od wszystkich dookoła... a teraz jak się stała ważna i niezastąpiona.. no to sorry ale już nie mogę :rolly: Jej postać pod względem irytacji zaczęła stawać na równi z jej padającą-na-ziemię-gdzie-się-da-matką i glizdogonem vel ojcem jej byłego :rolly:
Faceci tej dramy... Przykro mi, ale Jae hee tą dramą sam sobie wykopał mogiłę, do której prędzej czy później wpadnie.. Naprawdę nie wiem, co mnie skusiło by łapać się za kolejną dramę z nim.... Tzn wiem :rolly: Kim Jae Won jakby nie patrzeć :rolly: Ale kurczę... co oni jemu tutaj robią :shake: Kompletne marnotrastwo i naprawdę żal patrzeć na tą jego grę na odwal... w sumie jaka postać taka gra... xP
Przez kilka odcinków przy życiu utrzymywał mnie braciszek, który jest po prostu genialny z tą swoją złością i dąsaniem się <nie wspominając już o biciu głównej XP > :rolly: , ale no cóż.. wiertła przyćmiły i braciszka :rolly:

Żegnaj dramo! Żegnaj okropna piosenko o gorączce! <swoją drogą chyba jedna z najgorszych piosenek z dramy jaką w życiu słyszałam :rolly: >
Obrazek
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Natalie_Shu » 27 lis 2012

KartoflAnka pisze:Ej, podobno wydłużyli dramę do 38 epów i jakby nie patrzeć to faktycznie w 2 epach chyba nie upchną tego, co zamotali.

Że co, jak, dlaczego, skąd, po co, gdzie, na co i NIE! bo ja chciałam to coś w przyszły weekend zakończyć oglądać. :? Chociaż ratingi tej dramy w Korei są dość wysokie więc w sumie nic dziwnego, że to wydłużyli... Heh... =_=

Mnie ta aktoreczka grająca HaeJoo też momentami (delikatnie mówiąc) denerwuje, ale liczyłam na szybkie zakończenie serii więc oglądałam dalej... Teraz to już sama nie wiem :f Jak mnie coś najdzie za tydzień, to może połknę kolejne dwa epy, a jak nie to zakończę na 30 odcinku.
Szkoda fajnego pomysłu, ze statkami w tle i tego, że dzieciaki tak fajnie grały na początku... A potem przyszli dorośli aktorzy wszystko spaprali... :wall:

Jedna uwaga do 29-30 epu i ojca z zatwardzeniem bo mam skurczysyna ochotę udusić za to jak pomiata InHwą. Nie może trzaskać HaeJoo po twarzy to znalazł sobie nowe popychadło. Po tym serialu ten aktor chyba będzie już zawsze mi się kojarzyć z takim paskudnym kłamliwym szczurem. Po prostu na tę jego wykrzywioną gębę już patrzyć nie mogę :evil:
Obrazek

Wróć do „K-drama”