[2012] May Queen

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] May Queen

Postautor: anna-banana » 04 gru 2012

EP 32
Myślałam że nic mnie w tej dramie nie zaskoczy,a tu jednak.
Miło że scenarzyści potrafią puścić do widza oczko, scena gdy San oppa próbuje się wydostać i miesza różne chemikalia,a w tle muzyczka z MacGyvera :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
A tak poza tym,ja mam wrażenie że ta drama nie rusza nigdzie ze scenariuszem,mimo że trochę się dzieje,odnajdują się zaginione córki,matki,wujki, ciotki i pewnie jakiś zaginiony kot także się znajdzie,bo jak wszyscy to wszyscy :rolly:
Niestety jeden Kim Jae Won nie wystarczy by ponieść całą dramę, kiedy nawet aktorka grająca główną rolę robi jedynie wytrzeszcz i otwiera buźkę.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 04 gru 2012

EP 32
Myślałam że nic mnie w tej dramie nie zaskoczy,a tu jednak.
Miło że scenarzyści potrafią puścić do widza oczko, scena gdy San oppa próbuje się wydostać i miesza różne chemikalia,a w tle muzyczka z MacGyvera

No nie? ale ściągnęli z HLovers :P
Jeden z lepszych epów po tym memłaniu przez ostatnie epy. Może chociaż na koniec to rozkręcą :mrgreen:
I ta scena całowania ryby - no epicka po prostu. Nie mogli tak od początku?
Il Moon w ogóle im więcej go leją, tym większy mam ubaw ( to okropne, wiem :puppy: ). On chyba się zgubił i dramy pomylił czy co? Ogólnie zrobiło się dość interesująco i tylko mam pytanie, jakim cudem ryba po takiej sieczce i walce, tudzież dwóch prawych sierpowych wyszła z idealna twarzą? :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 gru 2012

KartoflAnka pisze:Jeden z lepszych epów po tym memłaniu przez ostatnie epy. Może chociaż na koniec to rozkręcą :mrgreen:
I ta scena całowania ryby - no epicka po prostu. Nie mogli tak od początku?

Właśnie zapomniałam o scenie całowania,jakie to było piękne,juz mają zetknąć się dziubkami,a tu brak i szybko reakcja San oppy,cudo,jak pozwalają coś fajnego grać KJW,a nie smęcenie i traumienie to widać jakim jest fajnym aktorem.

KartoflAnka pisze: Ogólnie zrobiło się dość interesująco i tylko mam pytanie, jakim cudem ryba po takiej sieczce i walce, tudzież dwóch prawych sierpowych wyszła z idealna twarzą? :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:

W ogóle ta cała walka była śmiechu warta. Ciagle mnie dziwi jak to jest w dramach,że w jednej chwili bohaterowie rozmawiają,jest jasno,a chwile potem zapada nagle zmrok, rozumiem że w Korei nie ma czegoś takiego jak zapadający zmrok,tylko jest albo jasno albo ciemno,ale to tylko taka moja refleksja. Śmiechu warte było to że uciekała dobre kilkanaście minut,po czym odkryła w sobie Rambo :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 16 gru 2012

Ep 35
Ta drama przechodzi samą siebie. Posiadanie 3 ojców - uświadczysz to tylko w koreańskich dramach
Aż brak mi słów. I tylko jedno pytanie które kołacze mi się od dawna po głowie: Czemu ja to ciągle oglądam? :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Natalie_Shu » 21 gru 2012

anna-banana pisze:Ep 35
Ta drama przechodzi samą siebie. Posiadanie 3 ojców - uświadczysz to tylko w koreańskich dramach
Aż brak mi słów.

Wiesz, zaraz po wypłynięciu możliwości tej opcji zaliczyłam takiego facepalma... Ale w sumie potem miałam z całej tej sytuacji niezłą polewę. :rolly:
Ogólnie dramę po 35 epach można podsumować
Spoiler! Obrazek

Ja też nie wiem czemu to oglądam. Chyba dlatego, że to jest tak głupie, że aż śmieszne. :rolly: Tylko, trzeba przewijać te momenty kiedy smęcą;P
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 21 gru 2012

Natalie_Shu pisze:Tylko, trzeba przewijać te momenty kiedy smęcą;P

Heh,ja już chyba od ponad 10 epów przewijam tę dramę,tak że z godz zostaje pół do oglądania ^^ sama nie wiem po co to oglądam,chyba jakieś przyzwyczajenie :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 26 gru 2012

nie chcę przeczytać spoilerów więc zapytam: warto obejrzeć?
mam za sobą dzieciństwo i jeden czy dwa epy z dorosłymi aktorami - przestałam oglądać bo nie miałam czasu na dramy a teraz nie wiem czy warto do niej wracać...? ;)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 26 gru 2012

Cherry pisze:nie chcę przeczytać spoilerów więc zapytam: warto obejrzeć?

Wg mnie nie,nie warto,chyba że jest się ogromnym fanem Kim Jae Wona lub typowych familijnych dram o zdradzie i rodzinnych sekretach.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 26 gru 2012

Wg mnie szkoda czasu na oglądanie tej koszmarnej dramy :grumble:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 27 gru 2012

dzięki za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 gru 2012

Heartless pisze:Wg mnie szkoda czasu na oglądanie tej koszmarnej dramy :grumble:

No to twoje zdanie. Ja bym proponowała, jak ktoś lubi ten gatunek, poza tym ile nagród zgarnęli LOL. Byłam w szoku, szczególnie Rybaaa :rolly: :rolly: :rolly: Końcówka była bardzo energetyczna, gdyby tak pociągnęli romansik od początku na bank drama zyskałaby o wiele więcej. Nie mieli aż takiej złej oglądalności, skoro wydłużyli i tyle nagród zgarnęli. Aktorzy starszego poklenia i dzieciaki były rewelacyjne. Poza tym nie zobaczyć pary ciotki i Prokuratora to wielka strata.
Tego typu dramy pokoleniowe mają to do siebie, że albo pieką bułki, albo kiszą kapustę, tudzież gotują kluski lub przebierają pieczarki, przy okazji pieką torty i filetują ryby. Tutaj miziali turbiny i wiertła, ale dało radę przetrzymać. Idzie przywyknąć. Nie jest to głupia komedia, ani też dramatyczny dramat, ale drama nie jest wcale taka zła. I zawsze są gusta i guściki i wszystkim nie dogodzisz :D
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 gru 2012

KartoflAnka pisze: Byłam w szoku, szczególnie Rybaaa :rolly: :rolly: :rolly:

Ciekawe za co,wytrzeszcz roku w dramie? :rolly:

KartoflAnka pisze:Poza tym nie zobaczyć pary ciotki i Prokuratora to wielka strata.

Taa,ciotka i prokurator byli fajni,od siebie dodała bym mamusie po przemianie, jak przestała już być biczowata i San oppe,bo jakoś tego aktora nie jestem znielubić w żadnej roli,nie ważne jak rozmemłanego bohatera (chociaż to akurat Jae Hee trafił drugi raz z rzędu na mega rozmemłanego bohatera dramy) by mu dali do zagrania to zawsze zrobi to tak że koniec końców wyjdzie coś dobrego. :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Natalie_Shu » 02 sty 2013

KartoflAnka pisze:. Ja bym proponowała, jak ktoś lubi ten gatunek, poza tym ile nagród zgarnęli LOL. Byłam w szoku, szczególnie Rybaaa :rolly: :rolly: :rolly:

Te nagrody nie są zawsze wymierne do zdolności aktorskich otrzymującego. Czasami dostają je kłody, drewna tudzież inne patyki i badyle, a dobrzy aktorzy zostają odprawieni z niczym :grumble: Denerwuje mnie to, szczególnie gdy później ludzie argumentują, że kłoda X albo drewno Y są dobrymi i uznanymi aktorami, bo dostali jakąś tam nagrodę ;f

Co do samej dramy to skończyłam ją i chyba powarzę się na głębszą (hehehe) recenzje na moim blogu. Serial był dobry tak do połowy. Potem turbiny w łódkach im się pozacinały i pyrkało to tak w nieokreślonym kierunku.
Obrazek

Wróć do „K-drama”