[2012] Can Love Become Money

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2012] Can Love Become Money

Postautor: Volli » 29 sie 2012

CAN LOVE BECOME MONEY

Obrazek

INFORMACJE:

Tytuł: 사랑도 돈이 되나요? / Can Love Become Money?
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 20
Nadawca: MBN
Emisja: 03.03.2012 - 13.05.2012

OBSADA:

Yeon Jung Hoon jako Ma In Tak
Uhm Ji Won jako Yoon Da Ran
Wang Bit Na jako Hong Mi Mi
Jo Yeon Woo jako Kim Sun Woo

OPIS:

Niezbyt dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami, w odległym Seulu stał hotel. A hotel był wysoki jak wieża, a na ostatnim piętrze hotelu był gabinet, a w tym gabinecie siedział Prezes... Prezes miał psa dalmatyńczyka i 10 000 różnych fobii. Był ponadto podejrzliwy wobec wszystkiego co się rusza (i większości rzeczy nieożywionych) i bajecznie wręcz bogaty... Niestety, jego rodzina nie była "bajecznie wręcz bogata", więc żeby nią zostać, postanowiła Prezesa ożenić. W celu tym znaleziony został kopciuszek, którego po odpowiednim tuningu umieszczono na posadzie sekretarki, w celu... no, wiadomo, docelowo - matrymonialnym. Tak się to zaczyna...

ODE MNIE:

Z założeniem tematu nosiłam się już jakiś czas - niestety wrodzone lenistwo i brak czasu na przemian skutecznie mi w tym przeszkadzały. Mimo wszystko, ponieważ nie wiedzieć czemu lubię tę dramę, postanowiłam się przemóc... Hmmm... Co należy o dramie wiedzieć przed przystąpieniem do jej oglądania? Otóż:

- jest to drama niskobudżetowa, co oznacza cztery kartonowe pokoje w studio i hotelowe foyer z niewielkimi ekskursjami za miasto na zieloną trawkę.

- jest to drama niskobudżetowa, co oznacza, że kostiumom - co prawda od czasu do czasu przemyślanym - brakuje czegoś tu i ówdzie - jeśli więc ktoś jest na te sprawy bardzo wyczulony, to niech ma to na względzie

- rola dalmatyńczyka to nie cameo, tylko pełnoprawna rola drugoplanowa. Pies bywa karmiony i wyprowadzany na spacer przez całą dramę, za co seria ma u mnie ogromnego plusa.

- romans jak romans. Muszę przyznać, że główna bohaterka ma w sobie coś z optymistycznej masochistki, jednak mimo że bez jakiś tam wielkich uniesień - wątek ten prowadzony jest równo i konsekwentnie.

- intryga - patrz wyżej, z tym że - jeśli ktoś kojarzy "Mumię" z "Mae Ri and Tah Gu's Attack and Defense Battle" - motywy z tym związane dostarczą mu dużo przyjemności

- drama zaopatrzona jest w czteropak gangsterów, w gruncie rzeczy porządnych ludzi o złotym sercu. Nikt nie kocha tak jak gangster!

- Aktorzy!!!! Yeon Jung Hoon jest po prostu rewelacyjny i bez bicia przyznam że dla niego i dzięki niemu oglądałam. Jest przecudownym sadystą. Poza nim na uwagę zasługuje zestaw jego przydupasów - czyli sekretarka (LOL) i sekretarz (LOL2)

Podsumowując - wysokich lotów dzieło to nie jest, ale drama ma jakiś tam pomysł konsekwentnie przez te 20 odcinków realizowany, ma zakończenie - z resztą moim zdaniem bardzo, bardzo dobre i jakieś takie... mało dramowe, normalne... No i ma aroganckiego i zdziwaczałego głównego bohatera. Jak pisałam - może nie rewelacja, ale spróbować zdecydowanie można. Ja tam lubię.

:volli:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2012] Can Love Become Money

Postautor: Maru » 26 paź 2012

Absolutnie nie mogę tej dramy polecić, ponieważ YJH jest mój i wara generalnie :evil:

<kaszel>

No bo prawda taka, że YJH jest absolutnie przecudowny w tej dramie :rolly: naburmuszony, fochaty, złośliwy, wredny i wyniosły - czyli wszystkie te cechy, które nie pozwalają nam koło dramowej postaci przejść obojętnie (:

A reszta to tam była nooo ...No nie była zła, trzymało się toto kupy i nawet oglądało się fajnie, no ale ja i tak pamiętam YJH :melt:

hihihihihihihihihihihihihihi :melt:

hihihihihihihihihihihihihihi :melt:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 28 paź 2012

Co tam że drama niskobudżetowa to nic że stroje takie sobie <LOL> nie pomyślałabym że kiedykolwiek to napiszę powiem a nawet pomyślę ale dla YJH MOJEGO <podkreślam> jakoby nitk nie zaóważył Vampirka zrobię wszystko nawet pominę te kostiumy <EH>
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 28 paź 2012

Ojej... co najmniej dwie osoby obejrzały :rolly: :rolly: :rolly: och, jakże ciepło się na sercu robi... temat kwitnie wręcz! To nic, że składa się z zachwytów (deklaracje własności chyba należy do tego zliczyć) nad Yeon Jung Hoonem - z resztą ze wszech miar zasłużonych... To nic...

Ja pragnę jeszcze podkreślić, że brak guylinera w tej dramie nic a nic nie wpłynął na jego walory.. aktorskie (tzn. przeważnie). Pragnę jeszcze powiedzieć, że "temu drugiemu" - jakkolwiek by mu nie było - zdecydowanie dobrze zrobiłaby krótka bródka oraz wąsik - co z lubością obserwowałam w Yi Sanie, dopóki mi go nie dedli.
:volli:
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 12 lis 2012

Oglądam i naprawde drama nie jest za wysokich lotów ale miło się ogląda dzięki Yeon Jung Hoon i temu psiakowi( jest boski :P) aaaa mam ciekawostkę jeśli ktoś oglądał Lie to me pewnie bedzie wiedział o co mi chodzi. Główny bohater mieszkał w domu w którym w tej dramie mieszka nasz Yeon Jung Hoon. Ten samiutki :P
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 06 gru 2012

Możliwe małe spoilery
1. Dziękuje Volli za założenie tematu tej dramy. :bow:
2.Kopciuszek. No jej charakter mi się podobał, ale jako osoba nie bardzo. Nie pasowała do słodkiego pana prezesa. Wyglądała staro przy nim co nie zmienia faktu że postac poprowadziła dobrze.
3. Pan Prezes. dla niego to mogłabym chyba wszystko obejrzec. On jest taki cudowny, on i jego uśmiech :melt: :smitten: . Strasznie mi się podobała jego rola. Te jego podejrzenia, dbanie o zdrowie, swoja własna woda. Wszystko w nim było świetne. Podobał mi się sposób w jaki mówił w tej dramie. Podkreślał każde słowo które wypowiadał. Do tego uwielbiał kreskówki i gry. Jak małe dziecko. Jego żona jest szczęściarą.
4. Pies. Ważna rola w tej dramie. To dzięki niemu Prezes odkrył jaką bieliznę nosi kopciuszek. I wiecznie był obwiniany za wszystko :lol:
5. Zaręczyny. Z pewnością nie przebiją według mnie tych z AGD ale te były dobre. Wybuchnęłam śmiechem gdy zobaczyłam co Midas ukrył w tym bukiecie :lol:
6.Stroje. Z tym to było różnie. On wyglądał dobrze ale Da ran to był jakaś porażka. Zdarzały się stroje w których wyglądała dobrze ale większośc to pomyłka. To były jak ubrania dla starej babci. Może u nich taka moda ale ja większości w nich bym nie ubrała. Ubrania które miała na sobie Maehri w AGD rozeszły się jak ciepłe bułeczki w sklepach. Te pewnie będą jeszcze długo leżec na sklepowych półkach.
7.Załoga. Czyli sekretarze. Fajne osóbki o całkowicie róznych charakterach.
8. Zakończenie. Było normalne, bez większego ach i och. Podobało się że nie zrobili wielkiego comebacku In Taka do firmy.
Polecam !!!
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”