[2012] The Third Ward

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2012] The Third Ward

Postautor: Mina » 11 wrz 2012

The Third Ward

Spoiler! Obrazek
Tytuł oryginalny: 제3병원
Tytuł (latynizacja): Je 3 Byeongwon
Tytuł alternatywny: The Third Ward / The 3rd Hospital
Wcześniej znana jako: 타워 / Tower
Gatunek: medycyna
Liczba odcinków: 24
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 05.09.2012 - 22.11.2012
Czas emisji: środa i czwartek, 23:00

Opis

Historia dwóch oddziałów neurochirurgicznych. Ordynator pierwszego jest specjalistą od medycyny dalekowschodniej, co wykorzystuje w swoim fachu. Ordynator drugiego oddziału korzysta ze swoich wzorowych umiejętności oraz najnowocześniejszego sprzętu. Pewnego dnia dyrektor szpitala oznajmia pracownikom, że musi zamknąć jeden z oddziałów, przez co rozpoczyna się walka o utrzymanie miejsca pracy. Nieraz zostaną użyte nieuczciwe chwyty.
( Opis niepotwierdzony , może ulec zmianie)

Obsada

Spoiler! Obrazek

Kim Seung Woo jako Kim Doo Hyun
Oh Ji Ho jako Kim Seung Hyun
Kim Min Jung jako Jin Hye In
Choi Soo Young (Girls' Generation) jako Lee Eui Jin
Choi Yoon So jako Jung Seung Hee
Park Geun Hyung jako Kim Ha Yoon
Im Ha Ryong jako In Gook
Yoo Tae Woong
Kim Jong Goo (김종구) jako Yang Hyan Goo
Im Hyung Joon (임형준)
Lee Tae Kyum (이태검) jako Ahn Hyung Joon
Nam Moon Chul jako Jo Sung Wook

Gościnnie wystąpili:

Nam Ji Hyun (4minute)

Twórcy

Scenariusz: Sung Jin Mi (성진미)
Produkcja: Taewon Entertainment
Reżyseria: Kim Sol Mae (김솔매), Hwang Jung Hyun (황정현)

Ciekawostki

Producenci mieli problemy ze skompletowaniem obsady głównych ról. Omówili już m.in: Cha Seung Won oraz Park Hee Soon. Agencja Lee Min Jung potwierdziła otrzymanie propozycji, jednak poinformowała, że aktorka jest zmęczona po intensywnym dla niej roku i chciałaby na początku przyszłego odpocząć...

Producent stworzył IRIS oraz Athena.

Drama pierwotnie miała być wyemitowana na SBS, jednak władze stacji zdenerwowane przeciągającą się produkcją, zrezygnowała z dramy i wyemituje w zarezerwowanym wcześniej dla Third Ward slocie komedię romantyczną Crown Prince On A Rooftop Room.

Budżet dramy to prawie 7 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą produkcją wyemitowaną w kablówce.

Ode Mnie:
Obrazek

Zobaczyłam sobie 1 odcinek z ciekawości i spodobało mi się.
Lubie medyczne dramy, tutaj będą też typowe rodzinne wojny, dwa różne światy, jest i komedia i romas też będzie zapewne.
Od pierwszego odcinka zwykle wiem czy będe oglądać drame czy nie , te na pewno zaczynam oglądać.
Zobaczymy czy mi się spodoba bardzo czy będzie tylko na poprawienie hunoru

Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2012] The Third Ward

Postautor: Mina » 30 wrz 2012

Do dramy tej napisy dosyć powoli wychodzą a szkoda bo drama jest ciekawa.
Mamy przystojnego doktorka z miną zabijaki, który jest jakby Kainem czy Ablem w każdym bądz razie tym gorszym bratem ( chociaż na razie nie zabija ) i pani doktor której oczy są większe od mego biustu i cała twarz wielka czym przyciąga moja uwagę.
Oprócz tego co wymieniłam są jeszcze sprzeczki między lekarzami medycyny wschodniej ( naturalnej) a nowoczesnej.
Po za tym wątek skrzywdzonego brata jest dziwny ale i ciekawy , chciała bym żeby tym razem nie był on mordercą tylko pogodził się ze swym przybranym braciszkiem.
Romans jakiś wisi w powietrzu i jest zabawnie oraz dziwnie i powaznie.
Dziwnie bo kobieta która ma góża mózgu czy coś i z tego powodu cierpi na ataki psychozy zna sekrety dwóch braci i jednego doktorka, których nie powinna ale wypowiada je kiedy ma atak jakby była opętana przez szatana.
Now końcu choroba nie może spowodować czytaniaw myślach i w przeszłości oraz przyszłości.
No i jeszcze te wygibasy na łóżku.
Temat szatańskiego opętania w dramie o zupełnie czyms innym nie wygląda najlepiej bo bardzo sztucznie.
Ale zamiast egzorcysty wystarczy lekarz medycyny naturalnej i już jets spokój na jakiś czas :-)
Dziwne to no ale ...może Jego dobre serce...albo moc akupunktur... nie wiem, nie znam się.
Kto nie wierzy w opętanie coś se wymyśli , ja nie wiem co myśleć i chyba oleje żeby mi nie zgrzytało.

Mam nadziej, że będzie jeszcze więcej takich ciekawych przypadków.

Ten oschły i jakże przystojny doktorek jest uroczy chwilami, na prykład wtedy gdy mu jedna z jego lekarek przyniosła jogurt czy coś :-)

Bo 12 epach dalej siedzę w przekonaniu, że drama jest świetna :-)
Teraz jest moja ulubioną dramą.
Cieakwe akcje, zaloty, choroby i dramaty a wszystko to z domieszką humoru w każdym odcinku :rolly:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 18 lis 2012

Drama skończyła się po 20 epach ;-(
Żal bo była genialna w swej prostocie.
Aktorzy byli bardzo interesujący, były to typowe, charakterystyczne postacie ale na szczęście ich losy potoczyły się inaczej niż przewidywałam znając losy podobnych bohaterów z innych dram.

Wszystko skończyło się bez traumy za to ze szczęśliwym rozwiązaniem dla wszystkich.
Jakoś tak medycyny było mało chociaż większość akcji toczyła sie w szpitalu, cały czas było o tym samym.
Ale losy bohaterów i klimat dramy sprawiał że była ona ciekawa i z niecierpliwością czekałąm na każdy odcinek.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 lis 2012

Z całą początkową sympatią, zachwytami i hymnem na cześć tej dramy, z przykrością muszę stwierdzić, że niestety była to jedna z bardziej męczących pozycji jaką miałam okazję oglądać w tym roku.
A zaczęło się cudnie... Naprawdę nie mogłam powstrzymać się przed uczuciem, że to jest to. Tak właśnie powinny wyglądać dramy medyczne! Im bardziej rozpychałam się z tym przekonaniem, tym mocniej, wraz z kolejnymi odcinkami, drama pokazywała, że jest inaczej. Bo zrobiło się... beznadziejnie i tragicznie... pod wieloma (o ile nie wszystkimi) względami nieoglądalne. Sooyoung bez względu na to jak piękna i urocza z niej dziewczyna, no przepraszam bardzo, ale popsułaś dziewucho dramę! Umierać przez dobre 12 odcinków i na koniec wyzdrowieć?? No dajcie spokój.. Jak na początku fantastycznie było patrzeć na doktorka, który wbija chłopcu wielgachną igłę w kręgosłup na ławeczce, tak potem już nic takiego się nie wydarzyło. Drama skupiła się na jednej pacjentce, z przerwami na zejścia tatuśków na przemian z kaleczącym wszystkich wątkiem miłosnym... i wsio. Jak na dramę medyczną, z początkowo ciekawym pomysłem, medycznych przypadków było tu jak kot napłakał. Za to świetnie im szło testowanie na sobie dziwacznych leków i zszywanie kurczaków!

Niestety nie polecam.
Obrazek

Wróć do „K-drama”