[2012] The Horse Doctor

seriale z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@
Posty: 263
Rejestracja: 01 lis 2006
Lokalizacja: Gdynia

[2012] The Horse Doctor

Post autor: Ato_mek » 15 paź 2012

The Horse Doctor

Obrazek

Tytuł:마의 (馬醫) / Maui / The Horse Doctor
Gatunek: medyczny, historyczny, romans
Odcinki: 50
Stacja: MBC
Data: Październik 2012 do ????


OPIS

Dramat. Okres Joseon. Drama opowiada o losach weterynarza Baek Gwang Hyun który chce zostać królewskim Lekarzem. Droga do celu będzie długa i uwikłana także w miłosne trójkąty.
PS. dłuższy opis wkrótce

OBSADA

Cho Seung Woo Baek Kwang Hyun
Ahn Do Gyu młody Kwang Hyun
Lee Yo Won Kang Ji Nyung
Noh Jung Ui młoda Ji Nyung
Son Chang Min Lee Myung Hwan
Yoo Sun Jang In Joo
Lee Sang Woo Lee Sung Ha
Lee Soon Jae Ko Joo Man
Han Sang Jin Hyun Jong
Kim So Eun Princess Sook Hwi
Jo Bo Ah Suh Eun Seo

Dramy przyznaje się jeszcze nie oglądałam ale kocham konie i dlatego też napewno ją obejrzę i wypowiem się czy warto powalczyć z 50 odcinkami


Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak
Posty: 1630
Rejestracja: 15 maja 2009

Re: [2012] The Horse Doctor

Post autor: thon » 01 paź 2013

Właśnie się zabrałem za "Maui", po 12 odcinkach, czas na pierwsze wrażenia.
Już pierwsze sekundy dramy pokazują jak dzielni i nieustraszeni pogromcy końskich dolegliwości wsadzają w zad konia bambusową strzykawę i coś tam aplikują.Potem jest tylko lepiej :)
Młodzieńcze lata-jak to zwykle bywa zawiązanie fabuły, trwają rządy króla Injo, który wraz z szacowną małżonką zamierza otruć syna.Niestety los sprawił, że 2 przyjaciół + 1 przyjaciółka zostaje w to zamieszanych.Dobry ginie, zły zyskuje władzę, podmienione dzieci, śmierć w jaskini ala DJG- tak zaczyna się fabuła. Potem lecimy 12 lat do przodu i przenosimy się do walki o uratowanie konia przeznaczonego jako prezent dla cysorza Chin.Jak to w takich dramach 3/4 weterynarzy i 5/6 medyków zajmuje się wszystkim, tylko nie leczeniem :)Walka o wpływy i łapówki trwa w najlepsze.
Z głównych bohaterów na razie najfajniejsza jest księżniczka (Kim So Eun)- biedna jej służba musi codziennie znaleźć chorego psiaka, aby księżniczka mogła odwiedzić Gwang Hyun'a i seksualnie go molestować :).Najfajniejszy moment - księzniczka przychodzi z prezentami do pobitego Gwang Hyun'a i zobaczywszy jego domostwo postanawia następnym razem dac mu porządną chatę.
Nie polecam napisów z MBC - dziadowskie, smerfy mają o wiele lepsze i dokładniejsze. Na razie jest to dobry kawałek sageuka pełen knowań dworskich, leczenia psów, krów, koni i ludzi.
ODPOWIEDZ