[2013] IRIS 2

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] IRIS 2

Postautor: anna-banana » 09 gru 2012

IRIS 2

Obrazek

Tytuł oryginalny: 아이리스 2 / IRIS 2
Tytuł (latynizacja): Airiseu Deul
Gatunek: akcja, romans, thriller
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 13.02.2013 - 18.04.2013
Czas emisji: środa i czwartek, 21:55
Tytuły powiązane: IRIS , Athena

Opis:
Od śmierci Kim Hyun Joon mijają 3 lata. NSS jednak nie ustaje w próbach zdemaskowania członków tajemniczej organizacji IRIS,jak również w ustalaniu tożsamości "Mr. Black" i ma zamiar do tego wykorzystać Baek Sana. Nad tą sprawą pracują zupełnie nowi agenci, których łączy nie tylko wspólna praca...

Obsada:
Jang Hyuk - Yoo Gun
Lee Da Hae - Jin Soo Yeon
Lee Beom-Soo - Yoo Joong-Won
Kim So-Yeon - Kim Sun-Hwa
Oh Yeon-Su - Choi Min
Lim Soo-Hyang - Kim Yeon-Hwa
Kim Young-Chul - Baek San
Kim Seung-Woo - Park Cheol-Yeong
Lee Joon - Yoon Shi-Hyuk
Yoon Doo-Joon - Seo Hyun-Woo
Yoon So-Yi - Park Tae-Hee
Baek Sung-Hyun - Kang Byung-Jin

Drama kręcona będzie w wielu miejscach świata, m.in w Kambodży, Japonii, jak również, podobnie jak część pierwsza, na Węgrzech (zamknięto dwie linie jezdni na Moście Łańcuchowym Széchenyi w Budapeszcie, by ekipa mogła kręcić dramę).

Po świetnym sezonie pierwszym (i po okropnym spin offie w postaci Atheny - to było jakieś nieporozumienie) czekam z niecierpliwością na sezon drugi,mam nadzieje że utrzymają podobny poziom jak w sezonie pierwszym,bo była to jedna z lepszych dram akcji, jeśli nie najlepsza.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [z] [2013] IRIS 2

Postautor: Reira » 10 gru 2012

Chyba zrezygnuję, chyba, że usłyszę jakieś pochlebne opinie, po Athenie ciężko mi się nastawiać pozytywnie. Stara obsada ma zarówno wady, jak i zalety, nie wiem, czego się spodziewać po Sun-Hwa, czy jej wątek w Athenie będzie uwzględniony i kontynuowany?
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Re: [2013] IRIS 2

Postautor: mistiq » 15 lut 2013

Dwa pierwsze odcinki obejrzane.

Aktorzy zbytnio mnie nie przekonują, jak na razie nie ma tutaj wykreowanego czarnego charakteru, gdzie tylko czekałoby się na jego wejście. Takim był TOP w jedynce.

Schemat troszkę oklepany. Agent, agentka, łączy ich wspólna praca, zakochani w sobie i znowu w biurze pełno kamer, a oni biedni nie mają gdzie się podziać. Gdzieś już to widziałem.
Czy już naprawdę scenariusz nie można było trochę urozmaicić, tylko taki sam motyw do następnego sezonu wrzucać.

Klimat z jedynki był lepszy. Może tutaj się to rozkręci po akcji w Budapeszcie.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 lut 2013

1ep niezły - sporo akcji - zarysowali wątki i było "dobrze"

2ep............. niestety dla mnie wiało nudą na kilometr i dobrze, że tylko 56 minut miał ten ep (wycinając w poprzednim odcinku i zapowiedź) - niech już jadą na te Węgry, bo póki co to fabuła mało się klei XD

Najbardziej rozwaliły mnie zimowe ćwiczenia - biała sceneria, a agenci co?? w czarnych ciuchach latają OMG :rolly:

Ogromny plus za Davichi - najlepsza ballada do k-dramy od miesięcy nie bez powodu aż 6 dni wytrzymała na 1 miejscu na listach co rzadko się zdarza z piosenkami do dram :)

Na razie IRIS2 mnie zawodzi, ale tak jak napisał mistiq - może w Budapeszcie się rozkręci :)

5/10
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 20 lut 2013

Jak dla mnie w 1 epie już wieje nudą, dlatego od tygodnia nie mogę się zabrać za kolejny. Widać że spin off IRIS czyli Athena, nie bez kozery był nudny, widocznie pomysł na ciekawy serial skończył się z IRIS i nawet drugi sezon jest nudny. Dla mnie najlepsze było jak postrzelili główną mimozę, wiadomo było że się wyliże,ale bez niej serial byłby ciekawszy, ta aktorka jest taką mimoza, że niech zmieni zawód, bo chyba nic ciekawego nie wyszło jej od roli w My girl.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 20 lut 2013

Mam nadzieję, że powoli się rozkręca i drama pójdzie w dobrym kierunku.
Większa akcja chyba też w IRIS zaczęła się po drugim odcinku?, wtedy mieliśmy ucieczkę agenta z Budapesztu i cała masa innych wątków.
Przydałby się większy realizm sytuacji. Odbijają Baek Sana, a tam ochrona nie potrafi oddać jednego celnego strzału w kierunku wroga.
W zapowiedzi do 3 odcinka chyba Lee Beom-Soo na dachu ma taką maskę na twarzy, w pierwszym sezonie TOP nosił buty z takim wzorem, jaki ma ta maska. To jakiś znak IRIS? ;-) Ciekawi mnie kim jest Mr. Black.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 22 lut 2013

ja po 4 odcinku mam jedno do powiedzenia XD

Scena łóżkowa:

widok z daleka - Decha ma bluzeczkę
widok z bliska - bluzeczka wyparowała

jezu niby nic, a brechtałem cały wieczór :rolly:

Ale widać przebłysk nieco lepszej formy - powoli, ale się rozwija... niestety dwa pierwsze epy mocno się odbiły na ratingach - Wind już prowadzi (fabuła taka sobie, ale no Jo In Sung genialny - choć i tak jego roli w Bali nic nie pobije XD reszta mu tylko asystuje z mymlastą SHK na czele) dość wyraźnie ma 15%, sługa trzyma te 12-13% od kilku epów, a i też na razie jest dobra drama w miarę... no a IRIS2 już ledwo 10% ciuła co na bank jest porażką zważywszy na to, że to najdroższy projekt KBS w tym roku...

Poza tym ja dopiero wczoraj skapowałem kto IRIS 2 reżyseruje..... chłop odpowiedzialny za Heartstrings (fail 1) i Coffee House, które zrąbano od 12 epa (fail 2) - ogólnie kto chłopa od romansów i komrom daje do reżyserii bądź co bądź dramy akcji?? widać niestety dość często póki co, że się gubi w tym co robi...

PS. Piosenka BEAST ładnie brzmi - może być hicior na miarę Alleluja BB - ale puścili 20 sekund tylko na koniec 4 epa - pełna wersja w środę jako OST Part.3 :-)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”