[2006] Smile Again

seriale z Korei
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

[2006] Smile Again

Postautor: yamatsumi » 19 maja 2006

Smile Again (스마일 어게인)

Obrazek

Tytuł: Smile Again
Ilość odcinków: 16
Stacja TV: SBS
Czas emisji: od 17.05.2006
Strona oficjalna: http://tv.sbs.co.kr/smileagain/

Obsada:

* Lee Dong Gun jako Ban Ha Jin
Obrazek
* Kim Hee Sun jako Oh Dan Hui
Obrazek
* Lee Jin Wook jako Yoon Jae Myung
Obrazek
* Yoon Se Ya jako Choi Yoo Kang
Obrazek
Opis:

Ban Ha Jin, sierota i wyrzutek z liceum, jest wyrachowany i ambitny. Mimo że opuścił szkołę i żyje z Choi Yoo Kang, kiedyś był przewodniczącym klasy w liceum i marzył o dostaniu się na uniwersytet. Przez przypadek spotyka Yoon Jae Myung, popularnego byłego gracza w baseballa ze swojej szkoły, kiedy odwiedza bar w Szwajcarii. Ha Jin robi wszystko tak, aby zostać najlepszym przyjacielem Jae Myung. Również przypadkowo spotyka Oh Dan Hui, dziewczynę, którą kochał i skrzywdził za czasów szkoły średniej. Dan Hui również grała w baseball, a jej idolem był Jae Myung. Cała trójka spotyka się najpierw w Szwajcarii, a następnie w Korei. Ha Jin dostaje posadę w firmie ojca Jae Myung i robi wszystko, aby bogaty dyrektor go polubił. Jae Myung rozpoczyna pracę trenera softballu w drużynie firmy ojca, ale zostaje przeniesiony. Zakochuje się w Dan Hui, do której przyciąga go silna i optymistyczna osobowość kobiety. Radzi się w tej sprawie Ha Jin, ale ten nie może znieść, jak Jae Myung odbiera mu jego prawdziwą miłość.
dramawiki.pl

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 19 maja 2006

Zapowiada się kolejny wyciskacz łez... muszę się zastanowić czy będę ściągać :P Szkoda, że plakaty wyglądają lekko, sugerując banalną komedię... bo tak naprawdę Koreańczycy sprezentują nam coś znacznie bardziej wzruszającego :(
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 20 maja 2006

a to bedzie wyciskacz lez?? ja dokladnie nie wiem o co tu chodzi hehe ale bede ogladac jak tylko wyjda subki do ep 1 :D ostatnio trafialam na takie beznadziejne k-dramy, ze nic mi sie ogladac nie chcialo, a tu taka niespodzianka :wow: nowa drama KHS i do tego z LDG, ktorego tez bardzo lubie :taniec: KHS to jedna z moich fav koreanskich aktorek, ktora uwielbiam strasznie i sciagam wszystko w czym gra ;) wiec tego nie przegapie!!
juz sie nie moge doczekac subkow :excited:
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 20 maja 2006

Prawdopodobnie, przynajmniej tak wynika z info jakie wyczytałam na kilku forach :(

Znając życie to pewnie połączą dramat z komedią, a przynajmniej można liczyć na jakieś milutke wstawki z zakresu komedii... Stąd też moje zastanowienie w związku z zasysaniem tejże serii :P

A może ja przesadzam i wcale nie będzie tak źle :confused:
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 23 maja 2006

Jasne :wink:

BRIEF DESCRIPTION
Lee DongGun plays the role of Park HaJin who is a former orphan and a high school drop out. He does everything to make a rich chairman like him. But when he meets the girl he loved when he was younger his heart changes. This drama will starting filming in Mid April and the location will take place in Swiss.

cr : soompi

The show, which will follow the current Wed/Thu Drama 불량가족 (Bad Family) at the end of May, is produced by Hong Sung-Chang of 2004 인간시장 (2004 Human Market) [another failed remake of a classic from the 80s], and written by Yoon Sung-Hee of 아름다운 날들 (Beautiful Days) and 별을 쏘다 (Shooting Stars). It tells the story of a female softball player, an orphaned high school dropout (played by Lee), and the usual 2nd generation Chaebol thrown in the mix to close up this 삼각관계 (menage a trois).

cr : twichfilm.net

To tylko pobieżne informacje, gdzieś widziałam więcej ale muszę poszukać... Jak tylko znajdę to rzecz jasna zapostuję ^^

Dobijający jest również fakt, że w tej dramie miała zagrać Ha Ji Won, lecz niestety ułożyło się inaczej...a szkoda :(

Niemniej ściągam właśnie pierwsze dwa epki i żywię nadzieję, że nie będzie to bardzo płaczliwe...chociaż sądząc po fotach to drama zakrawa bardziej na pozytywnie zakręconą komedię...cóż pożyjemy - zobaczymy...

Obrazek

cr : lantian812

Ach, oni naprawdę ślicznie wyglądają...

Ranking oglądalności :

Format 1 (by Episode)
Episode 1 Ratings
Nationwide - (4th) 14.3%
Seoul - (3rd) 13.4%

Episode 2 Ratings
Nationwide - (5th) 14.5%
Seoul - (5th) 14.8%

Format 2 (by Region)
Nationwide
Episode 1 - (4th) 14.3%
Episode 2 - (5th) 14.5%

Seoul
Episode 1 - (3rd) 13.4%
Episode 2 - (5th) 14.8%

Więc nie jest źle :P

Na soompi możesz śledzić temat na bieżąco --->CLICK
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 23 maja 2006

no na soompi juz bylam i jakos z tego opisu nie wywnioskowalam, ze to jakas placzliwa drama XDDD

Ja sie bardzo ciesze, ze HJW tu nie gra!! i jak czytalam te komenty na soompi to myslalam, ze kogos pobije :evil: uwielbiam KHS strasznie i tylko z jej powodu zainteresowalam sie ta drama hehe to najpiekniejsza koreanska aktorka imo i bardzo sie ciesze, ze w tym roku tez ma szanse wystapic w dramie :) zdecydowanie moja fav k-aktorka
LDG tez jest ok. polubilam go po Sang Doo i mam nadzieje, ze tu spisze sie rownie dobrze :D

no ja jeszcze nie zaczelam sciagac, ale zamierzam sciagac wersje 350 bo nie mam miejsca na dysku :cry: wiec bedzie szlo szybko hehe a ja i tak na napisy musze czekac

OST sciagam z d-as bo mi mu nie chodzi >_< torrenty nie sa takie zle :P
btw, slyszalam, ze se7en spiewa theme do tej dramy :hurra:

hehe ostatnim razem zapomnialam dodac mojej ulubionej fotki :P

Obrazek

credit: soompi
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 23 maja 2006

Ach, tak jak pisałam w tych króciutkich opisach nie doszukasz się kategorii wokół której cała seria będzie oscylować :] To tylko takie 'lekkie' informacje :P Taką opinię wyczytałam na innym forum, ale nie mogę go teraz wyszukać...na asianfinest chyba też jest podobny topic, ale pewności nie mam :confused: Jutro poszukam ^^ Wiem, że toretyzowanie względem tej dramy miało swój początek od pewnego topicu na soompi...trzeba było wybrać jedną spośród dwóch nowości...bodajże w szranki stawał tytuł Great Inheritance. I wtedy to właśnie kilka osób stwierdziło, że Smile Again będzie łzawą serią. Drążąc temat szukałam dalej i znalazłam podobne wypowiedzi, poza tym opis mimo iż skąpy daje do myślenia. Chociaż po ostatnich wypowiedziach na soompi można stwierdzić, że drama ma ogromny ładunek humorystyczny...ale lepiej to ocenić już po seansie pierwszych epków.

Co do samej KHS, mimo iż wiem, że jest bardzo dobrą aktorką tak sama jakoś za nią nie przepadam...ale do każdej serii podchodzę inaczej i tu też absolutnie nie mam najmniejszego zamiaru się z góry uprzedzać :]

Ufff mam nadzieję, że uda mi się ściagnąć dzisiaj te dwa epki...jak zwykle porwałam się na wersję HQ :P

Aaaa i jeszcze sprawa OSTa, przyznam że nie zapamiętałam z niego ani jednej piosenki... na drugi dzień przesłuchałam go ponownie i jakoś mnie nie zauroczył... Jest nijaki, ale zapewne w dramie będzie się prezentował o niebo korzystniej :]
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 31 maja 2006

*zawiedziona* do ep 1 wyszly hardy. z tego co ay_link napisala na d-as wynika, ze do ep 1,7 i 16 beda hardy a do reszty softy...narzekac nie bede bo i tak sie ciesze, ze beda suby do tej dramy, ale jestem troche zawiedziona, ze nie bede miec calej serii jednakowej..buu
sciagam ep 1 ale wolno idzie :( mam nadzieje, ze jurto skoncze i bede mogla obejrzec :D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 31 maja 2006

Też jestem strasznie zawiedzona, tym bardziej że w przypadku Great Inheritance jest bardzo podobnie...ech zafundowali mi dodatkową pracę, trzeba będzie spiracić ich napisy i zrobić 'własne' softy... Najgorzej, ze nie mam czasu przebrnąć przez pierwszy odcienek...Bogu dzięki od poniedziałku znajdę znacznie więcej czasu i będę mogła nadrobić wszelakie zaległosci ^^

yamatsu jak już zobaczysz pierwszy odcineczek to napisz króciutką notkę czy warto zagłębiać się w tą serię...Tym bardziej, że One Fine Day jest już na horyzoncie i zapowiada się bardziej interesująco *_*
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 16 cze 2006

ep 1 byl swietny!! KHS jest cudowna i tyle hehe uwielbiam ja :D nie tylko wyglada slicznie i jest przeslodka ale i jej gra aktorska jest bardzo dobra imo.. niektorzy sie obawiali jak jej bedzie szlo ale spisuje sie bardzo dobrze. jej wiek zupelnie nie przeszkadza...przez caly odcinek nie mialam problemu z jej "wiekowym niedopasowaniem" do roli a uwazam, ze jest to super wazne (glowny powod zostawienia winter sonaty po 2 odcinkach >_<) nawet mozna powiedziec, ze LDG jest gorzej dopasowany do roli bo staro wyglada :P ale gra dobrze hehe i ma sliczne wlosy *_______*

postac KHS jest swietna! bardzo lubie takie bohaterki, ktore z jednej strony delikatne i slodkie, a z 2 nie pozwalaja soba pomiatac i nie boja wie rywalizowac z facetami :thumb:
LDG tez ma fajna postac...niby pozytywny glowny bohater ale jednak nie tak do konca bo dla zdobycia kasy decyduje sie na zrobienie czegos, z czym kompletnie sie nie zgadza.
interesujace sa role 2-planowe: zakochana w LDG corka szefa i baseballista (on jest sliczny ♥__♥) co do ich gry to ciezko sie bylo zorientowac ale tragedii nie bylo :P

naprawde mi sie podobal ep1! duzo sie zdarzylo i o nudzie nie mozna tu mowic. z niecierpliwoscia czekam na nastepne napisy bo juz sie wciagnelam na samym poczatku...dosyc niezwykle jak na k-drame >_< wiec mam spore oczekiwania co do dalszego ciagu.
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 17 cze 2006

a ja mam pierwszy ep RAW :( liczyłam, że do wszystkich epów wyjdą softy.. to chyba obejrze ten pierwszy ep. bez subów bo mi się nie chce z torrenta ściągać (strasznie mi net zamula) XD
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 08 lip 2006

Zrobiłam podobny błąd...ale szybciutko go naprawiłam...jestem w trakcie oglądania i naprawdę jestem zachwycona...oby jak najdłużej trzymali taki poziom. A co do podziału na softy i hs to jestem lekko zirytowana, wg mnie to bezcelowe, nie wspominając że taki podział powoduje dodatkową męczarnię z wyławianiem textu i robieniu własnych softów...toż to skandal, osobiście uważam że trochę przesadzili z tymi regułami :(
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 18 paź 2006

Właśnie sie zabrałam za ściąganie :) Na razie idzie nieco jak krew z nosa, raz zaskoczy dziesięć razy strzeli focha, ale jakoś powoli poleci ^^
Jestem bardzo ciekawa tej dramki i również żałuje że ni ma Ha Ji Won, bo bardzo lubię tę aktorkę :)
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo

Wróć do „K-drama”