[2013] Ad Genius Lee Tae Baek

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2013] Ad Genius Lee Tae Baek

Postautor: Maura » 18 lut 2013

Ad Genius Lee Tae Baek

Obrazek

Tytuł oryginalny: 광고천재 / 광고천재 이태백 / 이태백/ Ad Genius / Ad Genius Lee Tae Baek
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 04.02.2013 - 26.03.2013
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00

OBSADA:
Jin Goo jako Lee Tae Baek
Park Ha Sun jako Baek Ji Yoon
Jo Hyun Jae jako Addie Kang
Han Chae Young jako Go Ah Ri

OPIS:
Lee Tae Baek jest geniuszem reklamy, który..... dobra... zacznę od początku :rolly:
Lee Tae Baek to biedny chłopak po liceum plastycznym, któremu wydaje się, że urodził się do pracy w reklamie. Jednak brak doświadczenia i naiwność szybko weryfikują to czy nadaje się do bycia admanem z prawdziwego zdarzenia. Nasz bohater oczywiście się nie poddaje i rozpoczyna naukę sztuki reklamy u legendarnego pana Ma. Kolejna złota opowieść o tym jak człowiek osiąga sukces dzięki swojej ciężkiej pracy.

ZWIASTUN

Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2013] Ad Genius Lee Tae Baek

Postautor: jordi » 19 lut 2013

początek ciekawy, jak ukradli mu pomysł i w ogóle te jego starania o przyjęcie do tej agencji tego spaślaka z brodą XD, ale im dalej, tym dla mnie coraz słabiej - zaczynam rozumieć, czemu rating wynosi 4%.... co prawda epy 5-6 widziałem tylko RAW, ale waliło nudą od ekranu strasznie....

Niestety nie ma tu żadnych uczuć, a sama walka o swoje to mało jak na godzinne odcinki... w 6 epie coś ruszyło ale tak niemrawo, no i dlaczego dopiero pod koniec 6 odcinka???

Postaci są bardzo nijakie - żadnej tak naprawdę specjalnie nie lubię, awersję mam straszną do Barbi - jedna mina przez 80% dramy póki co.... Jin Goo jak się spodziewałem niestety no nie nadaje się na protagonistę - jest jednostajny, a czasem gdy ma ekspresyjną scenę to gruuuuuubo z tą ekspresją przesadza. Park Ha Sun chyba najbardziej mi szkoda, bo jej postać póki co jest totalnie niepotrzebna wątek z dziadkiem pewno się rozwinie, ale póki co to tak lekko go zarysowano i oprócz tego to bidna smęci się po tej dramie i nic specjalnego nie robi - to samo Jo Hyun Jae - wybrał se strasznie dramę na powrót do Korei... kolejna postać bez charakteru i będąca bardzo "nijaką"...

Sama drama wygląda ubogo - montaż nie zachwyca, otoczenie również - np agencja pusto tam nawalili tylko papirów i myśleli że to wystarczy.... porażka...

Jedyne co warto znać to OST - nie są to górnolotne utwory, ale przyjemnie się ich słucha (zwłaszcza EDEN i TOXIC)...

AD Genius to ewidentny zapychacz ramówki - KBS coś nie ma szczęścia do slotu pon-wt od dłuższego czasu (wyjątkiem była tylko szkoła ostatnio) - pierwsze dwa odcinki interesujące, 3 taki sobie, 4 przynudzał, 5-6 po RAW już wydawały się naprawdę nudne.... Nie wiem czy dalej pociągnę :(
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lut 2013

No ja również niestety, ale po 4 odcinku muszę zgodzić się z Jordim. Jak po dwóch odcinkach byłam na tyle zachęcona by nawet założyć tej dramie temat, tak teraz również zastanawiam się czy dalsze oglądanie ma sens.

Generalnie no tak, nie oszukujmy się - drama od początku nie zapowiadała się na taką wyższych lotów, ale przyznam, mnie początek zainteresował bo cudownie było sobie bez żalu facepalmować i nabijać z aktorów tam grających :D Teraz, nawet i to ustało bo postaci są jednowymiarowe do bólu i właściwie na typ etapie mi obojętne czy zginą pod ciężarówką czy co... a plot... no wiadomo jak to będzie... rewolucji RACZEJ nie m przewiduję.
I chyba narazie nic więcej nie mam do powiedzenia bo no... się rozproszyłam... :confuse:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 20 lut 2013

ej... serio... a mi się własnie podobał 4 ep. no właśnie facepalmów dostarczył sporo, bo a to nasz dziarski geniusz po naukę schodzi w podziemie, gdzie wraz ze smrodem przychodzi do niego muza, wraca i całkiem energicznie rysuje wielkie... nic :rolly: , a to szef Ma zmienia czapeczkę i skrzydełka przy niej ma w panterkę, a to gangster się wzruszy dobrocią serca ludzkiego i nauczy się robić kimchi...

No i zła bobka jest tak bardzo evil i bobkowa i piersiasta :rolly: ... i Addie Kang jest taki wyrachowany i tak pasujący wyrazem twarzy do bobki. Jednym słowem ze wszystkim co powyżej się zgadzam, ale mi się ogląda to cudnie :D
:volli:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lut 2013

gdzie wraz ze smrodem przychodzi do niego muza, wraca i całkiem energicznie rysuje wielkie... nic

:rolly: :rolly: :rolly:

Ja przyznam, że z 4 epa zapamiętałam bobkę smęcącą gdzieś nad kawałkiem wody w samochodzie, pierwsze wielkie dzieło GENIUSZA i taką ładną scenkę, w której Jiyoon kuca razem z Tae Baekiem w podziemiu i się zastanawiają jaka relacja ich łączy :melt: No i w sumie wzruszyłam się jak chłopaki odpicowali gangsterom restaurację :rolly: To było takie... miłe :rolly: :rolly:
I w pewnym sensie nawet podoba mi się ZŁY Kang :rolly: To taka inna rola tego aktora.. inna niż... zwykle :rolly: :rolly: On tak świetnie terroryzuje bobkę swoimi uwagami :twisted: Terroryzował? Cóż ostatnio przeniósł się na biedną Jiyoon, która... szuka... samej siebie... dosłownie :rolly: :rolly: Narazie zwracam honor Jiyoon za to, że nazwałam ją taboretem, przestała wykazywać objawy! Narazie! Chociaż i tak uważam, że ten jej wątek jest taki własnie, jak to ujął Jordi niepotrzebny? Miła dziewczyna i niby ma się coś wokół niej dziać, ale jak narazie sza... (tzn WIEMY że na koniec będzie wielki dramat, problemy rodzinne, tae baek będzie wybierał między reklamą a dziewczyną i takie tam :rolly:)
Obrazek

Wróć do „K-drama”