[2013] Hundred Year’s Inheritance/ Legacy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2013] Hundred Year’s Inheritance/ Legacy

Postautor: KartoflAnka » 24 lut 2013

Obrazek

Tytuł: A Hundred Year’s Inheritance / 백년의 유산
Tytuł alternatywny: One Hundred Year’s Legacy / 100 Year’s Legacy
Rodzaj: romans, familijny
Stacja: MBC
Ilość odcinków: 50
Emisja: sobota i niedziela

Obsada

Lee Jung Jin jako Lee Se Yoon
Eugene jako Min Chae Won
Choi Won Young jako Kim Chul Goo
Yoon Ah Jung jako Kim Joo Ri
Jun In Hwa / Yang Choon Hee,

W pozostałych rolach:
Spoiler! Shin Goo / Uhm Pyung Dal,
Jung Hye Sun /Kim Kkeut Soon,
Jung Bo Suk / Min Hyo Dong,
Kim Myung Soo / Uhm Ki Moon,
Seo Young Hoon /Uhm Seul Hong

Trailer:

Opis:
Familijna drama o rodzinie, która poprzez trzy generacje produkuje kluski. Min Chae Won (Eugene) to wnuczka , która po rozwodzie z mężem powraca na łono rodziny do kluskowego domu. Dziewczyna dużo przeżyła i zniosła mnóstwo upokorzeń ze strony swojej teściowej i byłego męża. Postanawia „ wyjść z dołka”. Lee Se Yoon (Lee Jung Jin) to mężczyzna, który wydaje się być zimny, ironiczny i wpatrzony tylko w siebie. To jednak jego powłoka zewnętrzna, bo w środku jest wspaniałym człowiekiem. On i Eugenia poznają się przypadkiem, jednak ich losy zaczynają się splatać. Co z tego wyniknie? ( opis mój, zaczerpnięty z jakiejś stronki, może ulec zmianie)
EDIT: po ponad 20 epach nadal jestem zainteresowana tą dramą. Trochę denerwuje mnie drugi plan i cała ta rodzinka, chociaż momentami babcia i ojciec wdowiec są prześmieszni. Dla mnie sama historia kobiety po rozwodzie i wyrwaniu się ze szponów wrednej teściowej byłaby wystarczająca. Ogólnie drama ładnie pokazuje dwulicowość i " jednolicowość" koreańczyków. Nie oszukuje, jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet, nie oszukuje jeśli chodzi w ogóle o kobietę i jej miejsce. Akurat te klimaty, które zazwyczaj mało mnie interesują, tym razem wstrzeliły się w moje gusta. Oglądam dalej.

Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Re: Hundred Year’s Inheritance/ Legacy [2013]

Postautor: Heartless » 07 kwie 2013

Jestem po 28 epach i ciekawi mnie jak to się dalej potoczy :giggle: . Bardzo mnie interesuje obecna żona Kim Chul Kyu - Ma Hong Joo. Niby taka nijaka a pokazuje pazurki :angry: Liczę na małą rewoltę w gnieździe wroga ( czyli domu jej teściowej ), i przeczuwam, że będzie się jeszcze duuużo działo :panic:

Dlaczego Eugene tak źle w tej dramie wygląda? Worki pod oczami jakby nie wysypiała się wcale :drunk:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: Hundred Year’s Inheritance/ Legacy [2013]

Postautor: KartoflAnka » 09 kwie 2013

Heartless pisze:Jestem po 28 epach i ciekawi mnie jak to się dalej potoczy :giggle: . Bardzo mnie interesuje obecna żona Kim Chul Kyu - Ma Hong Joo. Niby taka nijaka a pokazuje pazurki :angry: Liczę na małą rewoltę w gnieździe wroga ( czyli domu jej teściowej ), i przeczuwam, że będzie się jeszcze duuużo działo :panic:

Dlaczego Eugene tak źle w tej dramie wygląda? Worki pod oczami jakby nie wysypiała się wcale :drunk:

Ojej, a już myślałam , że nikt się nie pokusi na tę sagę rodzinną. Przyznam szczerze, że babcia jest moją faworytką plus śpiewak :rolly:
Eugenia zbiera wszystkie nieszczęścia świata. Co sie dziewczyna zza rogu wychyli to dostaje kopniaki i niby to udaje, że się broni a za chwilę ze zwieszoną głową i podkulonym ogonem ucieka - to chyba jej syndrom po tylu latach jak się nad nia psychicznie i fizycznie znęcają. Nie przeczę, że najbardziej nie mogę się doczekać jakiegoś bardziej wyrazistego wątku Eugenii i Lee Se Yoona, który w końcu przekonał się, że córcia niczym jabłko nie padła daleko od jabłoni. Nie jestem chyba jedyna narzekającą w tym względzie.
A teściówka im więcej zbiera batów od full wypas new synowej, tym większy mam ubaw, a najdziwniejsze, że jakby sam Chul Kyu zaczyna sie zmieniać i dostrzegać ciut więcej, niż mamusia.

38 epów jakoś minęło. piękne, epickie sceny matki, syna i nowej żonki, nie wspomnę o miłości starego i lokowanej. Scena z leżeniem i muzyka idealne :rolly:
Tajemnica matki LSY pięknie narasta, fajnie wpleciona w plot. Drama zyskuje raitingi, bo posucha na melo familijne, z czego ja jestem akurat zadowolona.

Edit: Zapomniałam dopisać, ale z wrażenia, że to zostało dramą roku 2013 MBC :rolly: teraz muszę jakoś podsumować.
Ja nie narzekam, bo mnie akurat się podobała, choćby ze względu na podjęcie samego tematu rozwodów i aktorstwo na wysokim poziomie, nie wszystkich, nie wszystkich :lol:
Drama skończyła się tak, jak w życiu, po życiowemu, bez owijania w bawełnę i pięknych melodramatów. W tym wypadku jedna z faktycznie lepszych w porównaniu do innych.

Wróć do „K-drama”