[2013] Nine: Nine Times Time Travel

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2013] Nine: Nine Times Time Travel

Postautor: Chie » 02 kwie 2013

Nine: Nine Times Time Travel
Obrazek

Tytuł: Nine: Nine Times Time Travel
Hangul:Nain: Ahob beonui Shiganyeohaeng
Gatunek-podróże w czasie, romans, mystery, fantasy
Stacja : tVN
Odcinki:20 w poniedziałki i wtorki o 23:00
Data:od 11 marca 2013-
Rezyser:Kim Byung-Soo
Scenarzyści:Song Jae-Jung, Kim Yoon-Joo
Reżsyer i scerzysta/tka ostatnio razem pracowali z dramą Queen In Hyun Man's
Obsada
2012
Lee Jin Wook as Park Sun Woo (38)
Jo Yoon Hee as Joo Min Young (30)
Jun Noh Min as Park Jung Woo (47)
Kim Hee Ryung as Son Myung Hee (65)
Jung Dong Hwan as Choi Jin Chul (67)
Uhm Hyo Sup as Oh Chul Min (52)
Lee Seung Joon as Han Young Hoon (38)
Yun Je Wook as Kim Bum Suk (34)
Lee Eung Kyung as Kim Yoo Jin (51)
Oh Min Suk as Kang Seo Joon (31)
Yoo Se Rye as Sung Eun Joo (38)

1992

Park Hyung Shik as Park Sun Woo (18)
Jo Min Ah (조민아) as Yoon Shi Ah / Park Min Young (10)
Seo Woo Jin as Park Jung Woo (27)
Kim Hee Ryung as Son Myung Hee (45)
Jun Gook Hwan as Park Chun Soo (47)
Jung Dong Hwan as Choi Jin Chul (47)
Lee Yi Kyung as Han Young Hoon (18)

Plot
Park Sun Woo prowadzi wieczorne wiadomości i zakochany jest w swojej współpracownicy. Po śmierci brata odnajduje kadzidełka i w ten sposób przenosi się w czasie o 20 lat do tyłu.

Ode mnie
Bardzo mi się podoba ta drama. Z każdym nowym odcinkiem pojawia się coś nowego. Nie ma czasu na nudę. Oczywiście czasami można przewidziec co się stanie ale to zupełnie nie psuje radochy z oglądania. To chyba druga drama w moim życiu którą oglądam na bieżąco.
Jestem po 7 odcinkach i teraz sporo wyszło na jaw. Park chciał tylko by ich rodzina była taka jak kiedyś a za to dowiedział się paru rzeczy których jak myślę wolałby nie wiedziec. Jedno małe kadziełko zmieniło całe życie. Stracił miłośc która teraz stała się jego rodziną. Jego brat wrócił z zaświatów a ojca nadal nie uratował. do tego jak się dowiedział to jego własny brat go zabił a on zawsze oskażał o to byłego wspólnika ojca. Może całkowicie nie przyczynił się do jego śmierci ale jego uśmiech kiedy pojął że teraz ma drogę wolną straszne.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2013] Nine: Nine Times Time Travel

Postautor: Cherry » 10 kwie 2013

nie wierzę, że nie ma komentarzy pod tym postem
ta drama jest GENIALNA! :D
nie ma czasu na nudę (wręcz wydaje mi się, że z odcinka na odcinek drama jest coraz ciekawsza)
na razie nie będę się zachwycać żeby nie zapeszyć. mam tylko nadzieję, że jej nie popsują :)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 10 kwie 2013

I ja się przymierzam do tej dramy. Pomysł fajny - ja tam uwielbiam Dzień Świstaka <3 Miło wiedzieć ze się ją dobrze ogląda ; )
Ale na razie wyszło 10 odcinków z 20 a ja dalej nie lubię oglądać na bieżąco ;P więc poczekam sobie jeszcze troszkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 11 kwie 2013

ta drama jest GENIALNA! :D

Zgadzam się na 9 odcinku nie mogłam wysiedziec spokojnie tyle się działo a teraz w 10 wszystko powoli zaczyna się gmatwac nie w dramie ale w życiu bohaterów no bo w takiej sytuacji to chyba ślubu nie będzie.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 30 kwie 2013

NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ, ŻE TA DRAMA BĘDZIE TAKA DOBRA. Poważnie, ani trochę! Nie mogłam trafić na żadną aktualną dramę, która przypadłaby mi do nastroju (mój "gust" od niego zależy :D). Jak nie wiem, na co mam ochotę, to mam ochotę na melodramat - i to był element decydujący przy wyborze. A że lubię fantasy, przeszłość i podróże w czasie, zabrałam się za oglądanie. Miałam na uwadze, że to jest produkcja podobna (mimo wszystko) do 'Queen Inhyun's Man' (CIĄGLE NIE DOBRNĘŁAM DO KOŃCA :D), ale... miło się rozczarowałam!
Jest genialna (dobra, jestem dopiero po 8epie, co ja tam wiem, właśnie chwalę dzień przed zachodem słońca :<)! Każdy odcinek jest nieprzewidywalny, dobrze zagrany, wszędzie jest akcja, nie ma czasu zwracać uwagi na ewentualne błędy (jak nieepokowe spodnie gościa od pożaru). Wreszcie coś świeżego, coś dynamicznego, rewelacyjna historia z drugim dnem. Może aktorzy nie są pierwszej przystojności, ale odgrywają swoje role, jak dla mnie, super. Polecam :D
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 05 maja 2013

Damn!
Za dobra ta drama ; )
Własciwie to spodziewałam sie czegoś kompletnie, zupełnie innego... nie wiem własciwie na jakiej podstawie myślałam ze to będzie przyjemna dramka obyczajowo-komediowa.... Omg, dawno się tak nie myliłam.
Nie zdradzając za dużo, dramia zdecydowanie nie jest tym na co wygląda. Akcja leci na łeb na szyję - I TO TAK CAŁY CZAS (skończyłam własnie 16 ep i ANI MYŚLI ZWOLNIĆ) Osobiście nie ogladałam jeszcze, ani pół dramy z nowego popularnego trendu podróży w czasie... i chociaż to chodliwy wątek jak zauważyłam ostatnio, to i tak wydaje mi że takiego pomysłu na dramę jeszcze nie było ; ) Jak dla mnie to coś całkiem nowego i duży plus.

Od strony plotu jest genialnie, niespodziewane zwroty akcji są praktycznie co odcinek a i włąsciwie nawet w jednym odcinku zdarzają sie po 2, 3, niewiele da sie przewidzieć a nawet jesli to sie o tym własciwie nie myśli bo wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Nie ma czasu na nudę i to robi z tej dramy świetną dramę. I co najlepsze nic nie wskazuje na to że przystopuje czy zasmędzi pod koniec :hurra: I chociaż toretycznie można się spodziewać ze bedzie happyend (no bo to w końcu drama) to jednak ja - przynajmniej w tym momencie - no, nie wiem jak to się wszystko skończy.

Polecam, bo nie sposób się nudzić przy tej dramie... ale jest kilka rzeczy które jednak mnie denerwują. Przy świetnej fabule denerwuje trochę niedopracowanie postaci... są takie trochę za płaskie. Jak tylko pojawia się element obyczajowy to robi sie troche drewnowato. Aktorzy wypowiadaja swoje kwestie z jednym i takim samym wyrazem twarzy, dłuży sie to wszytsko strasznie i palec sam wędruje to strzałki w prawo... Ale jestem skłonna złożyć to na karb tego, że najzwyczajniej w świecie wprost nie mogę sie doczekać co do cholery będzie dalej... :mrgreen:

Ale wiedziałam ze tak bedzie... wiedziałam ze nie doczekam aż drama wyjdzie w całości...Wiedziałam, wiedziałam!! I teraz muszę cierpieć :grumble:
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 11 maja 2013

a dla mnie nieco fabuła kuleje pod koniec (od 13-14 odcinka - bardzo dobry 16 tego wrażenia nie zaciera) - widać, że 20 epów to za dużo powinni ostać przy 16 jak miała lepsza produkcja tych twórców, czyli Queen In Hyun's Man. Główny bohater od początku do mnie nie przemawia - jest taki "sflaczały", a nawet jak ma sceny złości czy desperacji, to aktor niestety nawala - Lee Jin Wook się nie sprawdził i można to wprost napisać - jego młodsza wersja jest już lepsza - natomiast na drugim końcu kija jest dla mnie genialna wprost Jo Yeon Hee - ewidentnie moja ulubiona postać w tej produkcji :D

Ogólnie dobrze, że epy mają po 45 minut, bo 20x65 to byłoby naprawdę nudnawo, a tak ponad połowa dramy na bardzo dobrym poziomie, teraz spadek formy - 2 odcinki zostały to może będzie znów lepiej, ale tak czy siak to jak na kablówkę dobra produkcja, choć do genialnej Queen In Hyun z zeszłego roku brakuje twórcom dość sporo...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 12 maja 2013

Zgodzę sie, że aktorzy to najsłabszy element serii. Przekazują wszytsko co mają przekazać ale jakos no nie budzi to mojego większgo przekonania...
Ale Jordi - mam kompletnie odmienne udczucia niż ty :rolly: Jak dla mnie, główny bohater robi to jeszcze najlepiej - właśnie dlatego ze jest taki oszczędny w okazywaniu emocji, ale pokazuje tyle ile jest potrzebne do zrozumienia sytuacji. Jego młodsza wersja nieco gorzej sobie radzi (nie bardzo mi się też podobał w Syriuszu - moze to przez to). Reszta to banda histeryków ^^, a juz najbardziej denerwuje mnie Min Young (Jo Yeon Hee). Ogólnie nie jest jakoś bardzo źle ale jej bezmyślne szczebiotanie wydaje mi się tak okropnie sztuczne :shake:

Odcinki 17,18 oglądałam już "na spokojnie" a nie na zassaniu :mrgreen: i też odniosłam wrażenie że emocje trochę opadły a zwrot akcji na koniec wydal mi się trochę naciągany (może jakby skończyli parę minut wcześniej tj przed rozwaleniem budki telefonicznej to by robiło wieksze wrażenie) ale ciągle jeszcze jest ten efekt: i co teraz ?! i co teraz ?! więc jest ok. Nawet jeśli zakończenie bedzie smętne i melodramtyczne (choć szczerze wątpie) to i tak jak dla mnie drama pozostanie świetną dramą :D

Nie oglądałam Queen In Hyun. Zaczęłam, ale kompletnie nie mogłam sie wciagnąć, jakieś to takie za słodkie mi sie wydało - a że nie miałąm nastroju, porzuciłam ja. Nie mam więc porównania, ale Nine zrobiło na mnie super wrażenie, więc może jeszcze wróce, chociaż.... dalej mam lekkie dnw przez to pierwsze wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 17 maja 2013

No i skończyło się.
Drama świetna i sprytna!
Spoiler! jakby nie patrzeć udało im się upchnąć dwa kompletnie różna zakończenia, coś dla wielbicieli traum i coś dla fanów happyendów!
Nie każda drama tak potrafi - o ile w ogóle jakąś?!

Mi się podobało - od początku do końca! Drama może trochę kuleje aktorsko, na tle potencjału jaki miała cała historia, ale co jak co - bije na głowę niektóre idolowe dramy. Zresztą w ostatnim odcinku Min Young nabiła sobie u mnie punkcików, więc juz się jej nie czepiam. W ogóle ostatni odcinek był bardzo sympatycznie zagrany, czasem wystęuje u mnie takie zmęczenie aktorami i nawet jeśli dalej jest ładnie i skłądnie pod względem fabuły to mam taką wewnętrzna presję - żeby to się wreszcie skończyło. A tu? A gdzie tam - totalny powiew świeżości - i nowy przypływ sympatii dla bohaterów- jakbyśmy zaczynali nową historię na koniec. I serio - byłam rozczarowana ostatnią scena, nie chciałam żeby to był koniec!
Chwałą tej dramie za to!

Pomysł świeży, wykonanie dobre, historia naprawdę dobrze skonstruowana, prawie żadnych dłużyzn, traum etc., etc., czasem było bardzo romantycznie, czasem uroczo no oj! :fav:
Oglądać oglądać - bo imho warto!
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 27 maja 2013

Drama świetna od pozątku do prawie końca bo kiedy poszły napisy końcowe to byłam zdziwiona że to już koniec. Nie wiem czy dokładnie zrozumiałam zakończenie nawet jeśli nie to i tak drama była świetna. Jak do tej pory dramy tvnu które oglądałam nie rozczarowały mnie.

Wróć do „K-drama”