[2013] Mandate Of Heaven

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2013] Mandate Of Heaven

Postautor: Piżmak » 11 kwie 2013

Obrazek

Trailer:

Informacje ogólne:

Tytuł alternatywny: The Mandate Of Heaven / Heaven's Order / The Fugitive of Joseon
Gatunek: drama historyczna, thriller
Liczba odcinków: 24
Nadawca: KBS 2
Data emisji: 24.04.2013
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00
Strona oficjalna: http://www.kbs.co.kr/drama/heavenswill/" onclick="window.open(this.href);return false;
Scenariusz: Choi Min Ki, Yoon Soo Jung
Reżyseria: Lee Jin Seo, Jin Woo Sung

Obsada:

Lee Dong Wook jako Choi Won
Song Ji Hyo jako Hong Da In
Song Jong Ho jako Lee Jung Hwan
Yoon Jin Yi jako So Baek
W pozostałych rolach:
Im Seul Ong (2AM) jako Książę Korony
Sung Woong jako Do Moon
Jo Dal Hwan jako Duk Pal
Choi Philip (최필립) jako Min Do Saeng
Lee Jae Young jako Im Gguk Jung
i inni...

(informacje zaczerpnięte ze strony: http://forums.soompi.com/discussion/201 ... C%EB%AA%85)" onclick="window.open(this.href);return false;

Fabuła:

Historia nadwornego lekarza Choi Won (Lee Dong Wook) służącego rodzinie królewskiej, który za sprawą sprytnie utkanego spisku zostaje oskarżony o otrucie króla Injong i musi ratować...dwie skóry. Spiski w szerszej perspektywie, ciągła ucieczka, córka cierpiąca na nieuleczalną chorobę i przesympatyczna "bratnia dusza" Hong da In (Song Ji Hyo). To wszystko najprawdopodobniej zobaczymy w nadchodzącej, pierwszej dramie historycznej w karierze Lee Dong Wooka.
Pora zacząć odliczać dni.

Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [z] [2013] The Mandate Of Heaven

Postautor: anna-banana » 11 kwie 2013

No,Piżmak zrobił temat, bo już sądziłam że zapomniała o swym mężu i jego nowej dramie. :rolly:
Ale do rzeczy. Ścigany w wersji Joseon to brzmi ciekawie, dodatkowo gra tu Song (Mong) Ji Hyo która dawno nie była widziana na małym ekranie (poza jej fantastycznymi występami co tydzień w RM), a do tego przesłodka małą dziewuszka w roli kupidyna i córki LDW, która była przesympatyczna w Princess Manie. Czekam, mam nadzieje że nie sknocą :roll:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 11 kwie 2013

No,Piżmak zrobił temat, bo już sądziłam że zapomniała o swym mężu i jego nowej dramie.

Wiesz, miałam przy boku taka dramową duszyczkę, która mi napomknęła to i owo, zarzuciła zdjęciami, niusami itd. A tak całkiem serio, to Lee Dong Wook od dłuższego czasu chciał zagrać w historycznej dramie. Można powiedzieć, ze jest to jakby spełnieniem jego marzeń. Po wpadce z zapaszkową drama i wybrnięciu obronną ręką "Dzikim romansem" naprawdę trzymam kciuki za debiut w takiej tematyce.
Dziewczynka na pewno będzie dorzucała miodu w dramie łychami, o ile nie zachoruje obłożnie na 3/4 dramy:)
Martwię się, co to będzie :puppy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 11 kwie 2013

anna-banana pisze:No,Piżmak zrobił temat, bo już sądziłam że zapomniała o swym mężu i jego nowej dramie.

Ja zaczynałam pomalutku sądzić, że Piżmowiec zapomniał jak się pisze. :twisted: Bo doki mu o sobie nie dawało zapomnieć... To wiem ^^

Ale ale... ja mam w sumie tylko jedną uwagę dotyczącą tematu i rzucam wędkę bo liczę, że Piżmak odpowie kolejnym długim zdaniem złożonym... Tak sobie patrzę na ten plakat i - nie śmiać mi się tu - Lee Dong Wook wygląda na nim wyjątkowo.......... azjatycko.
:victory:
:volli:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 kwie 2013

Tak sobie patrzę na ten plakat i - nie śmiać mi się tu - Lee Dong Wook wygląda na nim wyjątkowo.......... azjatycko.

Jak nigdy, prawda? W ogóle na tym plakacie...oczywiście wersja za którą możecie mnie zlinczować a właściwie sama powinnam się zlinczować...ale do rzeczy - wygląda źle na tym plakacie, z tymi ponacinanymi ranami na polikach i ogólnie pomysł plakatu jakiś wtf :confuse:
Bo na dole jakaś scenka ze strusia Pędziwiatra, na górze zachodzik prosto z "Przeminęło z wiatrem" i Wookie taki posiekany, nieciekawy, spocony i brudny. :wall:
Jedyne, co ładne na tym plakacie to dziecię dzierżone na rękach naszego o dziwo azjatycko wyglądającego bohatera.
Szukałam w ogóle innego plakatu promującego najnowszą dramę LDW ale nie znalazłam...widocznie ktoś mądry był z niego najbardziej dumny. Ja nie mogę tego o sobie powiedzieć...jakość dramy chciałabym by nawet nie stała koło takiego śmiechowego plakatu:)
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 kwie 2013

Piżmak pisze:T na górze zachodzik prosto z "Przeminęło z wiatrem" i Wookie taki posiekany, nieciekawy, spocony i brudny. :wall:

Płonąca Atlanta w koreańskiej dramie, przynajmniej Wooki nie ma wąsika a la Clarke Gable :rolly:

Może to nie plakat,ale wyszedł drugi teaser

z biedną płaczącą dziewuszką i biegnącą Ji Hyo z 'nauri' na ustach (jakoś nie mogę się przyzwyczaić do poważnej Ji Hyo po tym co robi w RM :lol: )
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 kwie 2013

Najlepiej wyglądał jak wszedł i powitał swoje dziecię...Myślę, że w trakcie pogoni będzie coraz brudniejszy, poharatany ale jest szansa, ze mu się wąsik wytrze jak przez gałęzie będzie sunął. Swoją drogą bardzo przebojowa się wydaje postać chyba "tej drugiej" niewiasty. Taki potarganiec, wygląda na łobuziarę, która trochę namąci.Jeszcze tyle czasu przed nami..wieczność...

Pojawił się prawie dziewięciominutowy trailer. Zapraszam:
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2013] Mandate Of Heaven

Postautor: thon » 12 kwie 2015

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby sięgnąć po ten chłam. I nadal to oglądam - przebrnąłem przez 2/3 dramy. I wad od liku i trochę.
Pierwsza i najważniejsza: Lee Don Wook nie umie grać - wykrzywinie gęby na każdy możliwy sposób to jednak nie nazwałbym aktorstwem.
Song Ji Hyo trafiła na strasznie mdłą postać - więc oczywiście jest szlachetna, dobra, gotowa do poświęceń - wzbiera mnie na wymioty.
Scenariusz - nie jest najgorszy, w sumie, to nawet mocny punkt tej pozycji. Wrobienie w morderstwo, spiski dworskie , niby nic nowego, ale dość sensowne i trzyma się kupy.
Plusy: córka medyka - mała jest fajna.
No i największy plus, to banda na czele z tatkiem Żelaznym Młotkiem i córką, która chce być synem.
Jej zauroczenie koniokradem vel konowałem Lee Don Wookiem ogląda się przyjemnie i potrafi rozchmurzyć nawet ponuraka.
Po 14 odcinkach - ocena 5/10.

Wróć do „K-drama”