[2013] All About My Romance

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2013] All About My Romance

Postautor: mootyl » 22 maja 2013

Czy dwóch polityków o całkowicie odmiennych poglądach może się w sobie zakochać? Oczywiście, że tak... ale czy ktoś oprócz nich musi o tym wiedzieć? :rolly: Cudownie przezabawna i idealnie napisana komedia romantyczna o niekoniecznie odpowiedzialnej miłości.

All About My Romance
..:: Miłość jest jak scena polityczna, to nieustające kłótnia o swoje racje i wymiana poglądów ::..

Obrazek

INFO:
Tytuł: 내 연애의 모든 것 / Nae Yeonaeui Modeun Geot
Znana także, jako: Everything About My Relationship / All About My Love
Gatunek: komedia romantyczna, polityka
Odcinki: 16
Stacja TV: SBS
Okres nadawania: 2013-Kwi-04 do 2013-Maj-29
Czas emisji: środy i czwartki o 22:00
Ścieżka dźwiękowa: All About My Romance OST

OPIS:
Scena polityczna praktycznie w każdym kraju jest pod ostrzałem krytyki swoich obywateli, ale jak sam główny bohater mówi: "to właśnie ci obywatele wybrali takich, a nie innych polityków". Czy reprezentant konserwatystów Kim Soo Young i reprezentantka liberalistów No Min Young mogą się w sobie zakochać pomimo odmiennych poglądów, partii politycznych i sposobów bycia? Oczywiście, że tak gdyż serce nie sługa. Jednak opinia publiczna jest okrutna, dlatego też nasza para postanawia, aby ich związek pozostał tajemnicą.

OBSADA:
Shin Ha Kyun jako Kim Soo Young
Lee Min Jung jako No Min Young
Park Hee Soon jako Song Joon Ha
Han Chae Ah jako Ahn Hee Sun
Kim Jung Nan jako Go Dong Sook
Chun Ho Jin jako Go Dae Ryong
Jin Tae Hyun jako Kim Sang Soo

ODE MNIE:
Dziwię się, że ta drama ma taką niską oglądalność... Dziwię się, że muszę jej zakładać temat na doki... Dziwię się, że nie zrobiła furory w sieci. Gwiazdorska obsada, Shin Ha Kyun pierwszy raz w komediowej roli, popularna scenarzystka (Protect the Boss) i reżyser, opowieść oparta na bestsellerowej książce. Niby przepis na sukces, a jednak coś poszło nie tak. NIE ROZUMIEM, gdyż już od dawna nie widziałem tak dobrej komedii romantycznej i ze wszystkich dram obejrzanych w 2013 roku obecnie ta wypada najlepiej. Jestem uzależniony od głównych bohaterów. Nie rozumiem czemu Shin Ha Kyun wcześniej nie dobierał sobie komediowych ról bo postać Kim Soo Younga odgrywa bezbłędnie. Umieram ze śmiechu np. w scenach ze swoim asystentem :rolly: Lee Min Jung także daje radę i odpokutowała u mnie beznadziejne BIG. Cieszę się, że po wielu perypetiach z poszukiwaniem głównej bohaterki to właśnie ona dostała tę rolę. Chemia pomiędzy naszą parą jest IDEALNA :fav: Historia zabawna, lekka, bez dłużyzn i wielkich dramatów... polityka jest tylko tłem więc nie przynudzają, a żeby zrozumieć o czym mówią można mieć małe pojęcie o nazewnictwie obowiązującym w sejmie i innych takich tam instytucjach :rolly: Uwielbiam! Rozrywka i romans w najczystszej postaci!

TEASER:

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2013] All About My Romance

Postautor: jordi » 23 maja 2013

Ja powiem tak - ewidentnie jest to póki co najlepszy komrom w tym roku, ale głównie za pierwszą połowę dramy jednak - tam był klimat jak szefa - wariactwo (ale nie głupota totalna), masa śmiesznych sytuacji wynikających z fabuły, a nie wziętych niewiadomo skąd i świetnie odegrane role przez aktorów - całości dopełniała muzyka, która idealnie klimatem pasuje do tego, co dzieje się na ekranie...

Jednak to co robią od bodaj 10-11 odcinka, to już nie jest szef :( Niestety zrobiło się z lekka tandetne romansidło - zepsuli rewelacyjną moim zdaniem Han Chae Ah, której brakuje tylko, żeby beczała po kątach, bo SHK wybrał Min Jung... Boli mnie też niewykorzystanie należyte talentu Park Ha Sun - chłop wraca po kilku latach od EIA, gdzie uwielbiałem jego postać i.... smęci się po ekranie dukając kwestie :(

Także dla mnie AAMR jest na pewno dobrym komrom, ale głównie ze względu na epy 1-8, no w porywach 9 - dalej jest już przeciętnie z przebłyskami przyzwoitości - choć jeszcze 3 odcinki, to może wrócą do formy twórcy, bo szef był świetny, tylko te 2 dodatkowe epy wiały nudą strasznie XD

Aczkolwiek w najbliższym czasie chyba nikt nie pobije w komedii tej dramy, bo mało co komedii się szykuje - raptem Agencja na tvN (boskie zapowiedzi to może być konkurencja jak scenariusz będzie ok XD), Głosy na SBS (po trailerze i opisie powątpiewam, żeby to coś było dobre), nowa drama Hongów (Big fabularnie nawaliło, więc obawy też są), no i powrót babki od Ogródka, czyli Spadkobiercy z mięchem (tu nie wiem co myśleć - trzeba poczekać na więcej niusów XD )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2013] All About My Romance

Postautor: thon » 21 wrz 2013

Bardzo miły komromik, para Kim Soo Young - No Min Young aż iskrzyło się od nich. Polityka w dramie, pokazana trochę w satyrycznej formie, politycy to banda niekompetentnych obiboków z pełną gębą frazesów i pustych obietnic.
Lee Min Jung ze swoimi oczyma i szyderczym uśmieszkiem ponownie zdobyła moje serce. A Shin Ha Kyun po raz n-ty pokazał, że tak jak w Villi, potrafi mnie rozbawić.
Zgadzam się z jordim, że około 9-10 epka siadło i przybrało tzw "etap trauma", co spotykane jest w 95% dram, na szczęście "trauma" nie była z tych naj naj, ot 2 lata rozłąkii po traumie.
Świetne postacie 2 planu, asystenci, sekretarze, politycy którzy swoim niedojdością nie ustępują naszym specom.
I też dziwią mnie tak słabe wyniki oglądalności - może w Korei, tak jak u nas, świat polityki nie jest tym, co widzowie chcą oglądać?
A wnioski dla szukających miłości - noś przy sobie gaśnicę - Twój pierwszy kontakt z lubym/lubą, bez tego, jakże poręcznego drobiazgu nie jest mozliwy.
ABC szwaczki - noś zszywacz, po co ci guziki.
ABC polityka - każdy skandal cichnie, gdy ujawnimy inny większy.
ABC amanta próbującego przypodobać się rodzinie - uważaj by nie dać się podsłuchać, gdy o niej mówisz.
Na zły humor, jak znalazł, nic nowego ( w komromie chyba już trudno o coś nowego), ale ogląda się to to przyjemnie i bez większych dłużyzn.

Wróć do „K-drama”