[2013] Monstar

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2013] Monstar

Postautor: Piżmak » 24 maja 2013

Jak otworzyć się dzięki muzyce?...Zobaczmy:)

Tak wyglądamy:
Obrazek

Trailer:

Informacje ogólne:
Tytuł (latynizacja): Monseuta / Monstar
Gatunek: komedia romantyczna, drama muzyczna
Liczba odcinków: 12
Nadawca: Mnet, tvN Asia
Emisja: 17.05.2013 - 02.08.2013
Czas emisji: piątek, 21:50

Scenariusz: Kim Tae Hee
Produkcja: CJE&M
Reżyseria: Kim Won Suk

Obsada:
Yong Jun Hyung (B2ST) jako Yun Seol Chan
Ha Yun Soo jako Min Se Yi
Kang Ha Neul jako Jung Sun Woo
Ahn Nae Sang jako Han Ji Woong
Członkowie Monstar
Kim Min Young (김민영) jako Shim Eun Ha
Park Gyu Sun (박규선) jako Cha Do Nam
Kang Ui Shik (강의식) jako Park Gyu Dong
Kim Da Hee (김다희) (GLAM)
Członkowie All For One
Moon Yong Suk (문용석) jako Ma Joon Hee
Kim Yoo Hyun jako Ma Hyo Rin
Yoon Jong Hoon (윤종훈) jako Shin Jae Rok
i inni (w celu zapoznania się z resztą obsady zapraszam na stronę http://www.dramawiki.pl/index.php?title=Monstar" onclick="window.open(this.href);return false;, z której zaczerpnęłam poprzednie informacje zawarte w poście)

Fabuła:
Fabuła dramy skupia się wokół grupy nie do końca przeciętnych nastolatków, którzy zostali zranieni i szukają ukojenia w świecie muzyki. Wyrażają uczucia za pomocą dźwięków, przywołują wspomnienia przy nutkach a przede wszystkim odnajdują bardzo ważna cząstkę siebie poprzez min grę na instrumentach czy śpiew.
Yoon Sul-Chan (Yong Joon-Hyung) jest wokolistą zespołu "Man in black". Ukrywa bolesne wspomnienia ale nie uzewnętrznia się z nimi. Nie potrafi dobrze nakreślić swojego emocjonalnego portretu przed innymi i miewa przez to sporo kłopotów. Do tego dochodzi jeszcze jego zwichrowana i trochę wybuchowa natura samotnika. Agencja postanawia więc utemperować ten charakterek i posyła chłopaka do...szkoły. A w niej czeka nas sporo ciekawych wydarzeń.

Ode mnie:
Cóż jakkolwiek chwilowo drewnem wieje tak da radę wytrzymać ponieważ to drama o muzyce:) A muzyka wynagrodzi nam wszystko. Tym bardziej, że już w pierwszym epizodzie sporo się działo min. scena z chłopakiem popychadłem, który poprzez piosenkę wykonaną razem z główną bohaterką wreszcie został w jakiś sposób wysłuchany (miałam ciarki jak śpiewali) Nie spodziewam się arcydzieła ale słyszę jak ładnie nuci główna pani, znam możliwości Bestyjkowego chłopca i zaczynam wierzyć, ze z czasem dołączą kolejne osoby i poznamy ich historie.

I kilka ładnych zdjątek dla zachęty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2013] Monstar

Postautor: Chie » 25 maja 2013

Ta drama jest u mnie w must watch ale tylko wtedy kiedy całą wyjdzie bo u mnie kiepsko z oglądaniem na bieżąco. Do tego jest to drama o muzyce.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 25 maja 2013

Nie mam weny do dram młodzieżowych, więc krótko i na temat po 2 epach XD

Plusy:

- Muzyka
- Sprawy techniczne - drama z powodzeniem mogłaby polecieć w głównej stacji - widać spory budżet
- dużo nowych twarzy w obsadzie - niektóre z pokładami talentu jak "popychadło" wspomniane przez Piżma XD

Minusy:

- ten "drugi" - OMG duka kwestie i nic poza tym
- mocno wtórna fabuła bez polotu
- Tragiczna peruka Ahn Nae Sang :rolly:
- długaśne póki co epy - w 2 już miejscami mocno się wynudziłem.

Ani plusy, ani minusy:

- główna bohaterka
- Junhyung

Na razie jest w miarę przyzwoicie, ale wolę jednak Pazury - też wtórne do bólu i nijak zagrane, ale mające dla mnie jakąś dziwną "energię" przyciągającą przed ekran XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 03 cze 2013

Ani plusy, ani minusy:

- główna bohaterka
- Junhyung

W sumie zaczęłam z opóźnieniem i chyba nie żałuję, bo to tak faktycznie momentami zamula, niby zabawne, a wcale, no chyba że scena z orkiestra na tamburyn :rolly:
Ta NaNa mnie interesuje, bo mam wrażenie, że jeszcze coś pokaże i będzie bum!!!! Główna bohaterka taka ślicznościowa, że widzę ja jak żywą z wierzbową witką wśród stada bęczących owiec. Junhyung tak przyzwoicie, ale nie zachwyca. Reszta obsady bardzo obojętnie. Niby tu o muzykę chodzi, a niby nie, taki misz masz wzorów i kolorów.
Jak dla mnie za dużo Gwiazdora autem wożą :crazy:
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 03 lip 2013

Zaczęłam oglądać Monstar z kilku powodów:
1) obejrzałam świetne mv na podstawie tylko pierwszego odcinka i mnie oczarowało,
2) jest to drama o muzyce, studentach, przyjaźni i rywalizacji.. czyli lubiane przeze mnie tematy.
3) Kang Ha Neul jako Jung Sun Woo, zobaczyłam go w "To the beautiful you" i mi się spodobał :aww:

Pierwszy odcinek był fajny, a jego końcówkę to już chyba widziałam z milion razy :D Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, powoli sunie sobie do przodu. Jednak same postacie bardzo mi się spodobały. Mają między sobą pokręcone relacje i chciałyby je wyprostować jednak nie jest to takie proste.
Przyjemnie się ogląda, muzyka jak najbardziej na plus. Dopóki jednak nie zobaczyłam 7 odcinka było bez fajerwerków. Ostatni odcinek nie nudził mnie ani przez chwilę. W końcu Kim NaNa wysunęła się na pierwszy plan :) Mam nadzieję, że kolejne odcinki będą jeszcze lepsze.

Edit po 8 i 9 odcinku

Jest dobrze. Jest nawet bardzo dobrze. Z każdym odcinkiem dostaję kolejną porcję dobrej muzyki i kolejny kawałek układanki do całej fabuły. Serial może nie ma takiego rozmachu jak np Dream High ale jednak przyciąga mnie co tydzień do monitora. W zasadzie nasz uczuciowy trójkąt to dla mnie drugorzędna sprawa. Natomiast relacje pomiędzy przyjaciółmi, ich przeszłość, tajemnice i radość z chwil jakie spędzają razem to jest coś co dla mnie tworzy tą dramę. Uwielbiam Park Gyu Dong'a. W zasadzie każda scena z nim jest świetna. Shim Eun Ha, Kim Na Na, Cha Do Nam .. po prostu nie tutaj nudnych postaci.

Ahjussi jest bardzo intrygującą postacią ^^ i nie ma lekko z naszą młodzieżą :D Cieszę się z pojawienia się Kim Ye Rim w ostatnim ep. Ma taki piękny głos :fav:

edit

Kolejna drama, która dobiegła końca. Przyjemnie z nią spędzałam czas. Może i nie nie była jakaś ekstra ale jednak zżyłam się z bohaterami. Ostatni odcinek też mnie całkiem całkiem usatysfakcjonował. :) Wiele wątków wyjaśniło się właśnie w ostatnim odcinku. Oczywiście mogłabym sobie trochę ponarzekać, ale właściwie to nie czuję takiej potrzeby (póki co :P). Największym plusem była dla mnie muzyka. Grupa ludzi, tak różnych od siebie staje się z odcinka na odcinek coraz bliższa dla siebie z powodu muzyki właśnie. Bardzo lubię takie klimaty, mam sentyment do nastoletnich rozterek ;)

Naprawdę lubiłam główną bohaterkę. Sprawiała czasem wrażenie jakby żyła w kosmosie jednak nie bała się mówić co myśli. Nie bała się stawać w obronie swoich przyjaciół. Taka zuch dziewczyna, a że trochę nieogarnięta w świecie uczuć to już trudno :rolly:

Yun Seol Chan na długo zapamiętam to jego "I'm a star!" i "You're my partner" ;) Pod względem wokalnym naprawdę mnie nie zachwycał, ale był w porządku. Charakterek to on za to miał :D I jego rodzinna historia była :puppy:

Jeong Seon U.. nasz super idealny przewodniczący klasy. Starający się sprostać oczekiwaniom wszystkich. Jak dla mnie nie był drewnem :P Kochać kogoś tak długo i Spoiler! nie móc zaznać szczęścia. Sama na jego miejscu miałabym mega depresję. Żałuję, że tak potraktował NaNę w ostatnim odcinku ale tłumaczę to sobie tym, że jego serducho jeszcze krwawiło i nie był gotowy na nowe uczucie. Jego głos z kolei podobał mi się bardzo, o wile bardziej niż Yun Seol Chan'a. Ma w nim coś na tyle charakterystycznego, że potrafiłabym go wyłowić z tłumu. Seol Chan brzmi dla mnie zbyt pospolicie. No ale w sumie nie znam się tak bardzo na kpopie :P

Kolejne dwa wspaniałe głosy to Kim NaNa i Park Gyu Dong.

Kim NaNa w ogóle to chyba najciekawsza postać :fav: Szkoda, że Dahee jest w girlsbandzie :P Ma wystarczająco dużo uroku i charyzmy by być solo. Jakoś tak jej solowe projekty i duety bardziej mi się podobają niż to co tworzy jej zespół ;)
Bardzo mi się podobał jej duet z Changmin do OSTA You're the Best Lee Soon Shin piosenka I Can't Live Without You
Wracając do jej roli w Monstar to była ona dla mnie numerem jeden w tej ekipie :fav: :fav: :fav:

Park Gyu Dong, Cha Do Nam, Sim Eun Ha. również byli świetni. Borykali się ze swoimi problemami ale potrafili stworzyć zgrana paczkę przyjaciół :aww: Na pewno będę wiele razy wracać do muzyki tej dramy :mrgreen:

Obrazek
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 31 paź 2013

Azzel wciskała Monstara już od kajaków a nawet jej posta nie widzę....
Obecnie jestem po 7 epkach to się wypowiem.
Główna bohaterka jest śliczna, utalentowana i włosy jakże boskie posiada ale jakoś nie jestem w stanie poczuć do niej żadnej sympatii... Ot jest i już, czasem irytuje odrobinę ale ogółem to się tylko snuje z kąta w kąt. Jej chyba najlepszą (i jedyną) myślą był bromans :melt: :melt: (wiadomo głodnemu chleb na myśli). Widzę ją z przewodniczącym i mam nadzieję jak nigdy, że idol zostanie sam i będzie szczęśliwy z tego powodu. Lubię idolków w dramach i zawsze mojego oko się cieszy mogąc na nich patrzeć a gdy już potrafią grać to jest cudownie. Junhyung (yey w końcu się nauczyłam) jest słodki, uroczy, zazdrosny i do swojej roli pasuje idealnie, do tego chłopak nieźle się rusza, śpiewa no i oczywiście gra. W sumie nie oszukując się to dla niego zaczęłam dramę no i dla muzyki :mrgreen: :mrgreen: Przewodniczący jak dla mnie to jakieś kluchy, mimo uroczej klaty, która co jakiś czas nam serwuje (tak musiałam wspomnieć- istotny element) drewno takie, no ale z czasem nawet zaczynam go jakby lubić bo i drzewa potrafią być fajne. Kim Nana to po młodym Biscie moja ulubiona postać. Ma przepiękny głos, aż ciarki przechodzą. Radio również ma spory talent, nawet grubcia lubię. Pan od wf również uroczy i spokojnie mogą wziąć ślub w ost epie z wychowawczynią a nasz zespół im zagra... Nie lubię za to przewodniczącego szkoły i jego brwi, jego siostry ani reszty, vicedyrektor przyprawia mnie o facepalm choć rozumiem, że tak miało być.
Teraz parę słów o fabule, może ona tu gdzieś jest a może nie, ja nie wiem. Ogółem wszystko jest megaschematyczne i przewidywalne, gdyby nie talent aktorów (i mój malutki Bist) i świetne piosenki bym to porzuciła. Jest sporo nudy, odcinki są długie. Wątek z ahjussim to jakieś nieporozumienie jak dla mnie, jak można wejść za obcym człowiekiem do ciemnej piwnicy?! Wszyscy chętnie, traumią, płaczą i rozpaczają i jakie dramaty rodzinne!
Pod względemm muzycznym drama świetna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 01 lis 2013

Drama fajna ale odcinki zdecydowanie za długie. Niektóre momenty nudne , pana z gitarą nie lubię.
Muzyka mi się podoba u zdecydowanie wersje z Monstara bardziej mi się podobają niż oryginały.
Ulubione sceny
-kiedy główna bohaterka pomogła temu w okularach
-sceny muzyczne
-beatbox z piosenką 2ne1
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”