[2013] Heartless City

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Heartless City

Postautor: anna-banana » 26 maja 2013

Heartless City

Obrazek

Hangeul: 무정도시
Znane także jako: Cruel City
Wcześniejszy tytuł: 언더커버 / Undercover
Epizody: 20
Stacja: jTBC
Czas emisji: 27 Maj 2013 -
Dni emisji: Poniedziałek & Wtorek 21:50

Opis:
Przyjaciółka Yoon Soo Min ginie podczas akcji, w której pracowała jako tajny agent. Ponieważ dziewczyny były dla siebie niczym siostry i przez to zdarzenie Soo Min zostaje zupełnie sama, dlatego rodzi się w niej pragnienie zemsty. Postanawia że sama skończy to co przyjaciółka zaczęła i wykonuje jej misje tajnego agenta. Oczywiście nic dobrego z tego nie wyniknie, bo kończy się miłością do narkotykowego bossa, który mógł maczać palce w śmierci przyjaciółki.

Obsada:
Jung Kyung Ho jako Jung Shi Hyun
Nam Gyu Ri jako Yoon Soo Min
Kim Yoo Mi jako Lee Jin Sook
Lee Jae Yoon jako Ji Hyung Min
Choi Moo Sung jako Moon Duk Bae
Go Na Eun jako Lee Kyung Mi
Son Chang Min jako Min Hong Ki
Yoon Hyun Min jako Kim Hyun Soo
Kim Hyo Sun jako Eun soo

Ode mnie:
Drama by pewnie przeszła przeze mnie nie zauważona gdyby nie przepiękne teasery, które, jak przeczytałam na jakiejś stronie, przywodzą na myśl film Kar Waia Spragnieni miłości...coś w tym musi być, ponieważ wąskie korytarze i małe przestrzenie wprowadzają podobny klimat. Poza tym ciekawa jestem bardzo jak wypadnie Nam Gyuri, do tej pory widziałam ją tylko w 49 days, gdzie była wdzięczna,lecz troszkę drewniana,ale miło się na nią patrzyło, tu będzie miała dość wymagającą rolę, bo gra osobę prawdopodobnie zakochaną w swoim wrogu,więc zapowiada się ogromna paleta emocji do ukazania.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2013] Heartless City

Postautor: jordi » 30 maja 2013

2 pierwsze epy..... OMG to ocierało się o geniusz O.o

Klimat seriali z USA, ale w końcu wygląda to naprawdę dobrze w porównaniu do wcześniejszych prób koreańskich twórców. Mamy już zaczątek ciekawej, gangsterskiej fabuły i kilka wątków się na nią składających. Jung Kyung Ho błyszczy tutaj strasznie - jest rewelacyjny póki co - zimny, bezwzględny i cwany mafiozo... Plastik z 49 dni na razie plastikowa jest, ale zobaczymy co będzie, gdy dołączy do głównego wątku. No i jeszcze genialna jest piosenka w końcówce - klimacik ma genialny :)

Szczerze z lekka jestem w szoku - czarny koń wiosenno-letniego sezonu w Korei?? Zobaczymy dalej
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 01 cze 2013

Od dawna wiadomo że Koreańczycy robią świetne filmy gangsterskie,ale nigdy wcześniej nie zrobili chyba dramy która klimatem przypominała ich najlepsze kinowe produkcje.
Po 2 odcinkach serial przypomina mi trochę Dirty Carnival, zwłaszcza jeśli chodzi o głównego bohatera - mafioza nie zbyt wysokiego szczebla,ale za to mającego na tyle jaj by aspirować po więcej. Facet jest niby zimnym gangsterem, który w ciągu paru minut rozprawia się z grupą przeciwników (czy tylko mnie ta scena przypominała znaną scenę z Oldboya?; śmieszyło mnie jak 'cenzurują' tu nóż^^),ale ma też cieplejsze uczucia jeśli chodzi o przyjaciela, a także 'cioteczkę'.
Jak na razie wszystko się rozkręca, dopiero wkraczamy w świat 'Syna doktora',a ja najbardziej jestem ciekawa tego jak w świat ten wkroczy Soo Min, ponieważ do tej pory pojawiła się tylko raz,a wiadomo że to ona jest główną bohaterką,o której jak na razie nic nie wiemy.
Zapowiada się świetna drama, plus ta piosenka <3. Mógłby się już pojawić ost.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 03 cze 2013

Podeszłam do tej dramy kompletnie "w ciemno". Po pierwszym epizodzie nie było już szans, by nie kontynuować. Wciąga bardzo, na równi z dobrym, sensacyjnym serialem. Korea ma w dorobku sporo dram sensacyjnych ale "Bezduszne miasto" posiada dokładnie tę duszę, która jest w stanie mroczną stroną miasta, przeszywającym dźwiękiem noża zatapianego w ciele i przemyślanymi dialogami poruszyć serce i wyobraźnię widza. Drama od strony estetycznej daje sporo niezapomnianych momentów. Sceny bywają wieloznaczne jak np. scena na dachu wieżowca tuż po wykonaniu wyroku. Przez dramę przesiąka piękno, zło, okrucieństwo i ciepło jednocześnie. Każdy coś dla siebie znajdzie i wszystko razem jest zapakowane w pudełeczko, które zanim jeszcze otworzymy już intryguje. Jeśli miałabym opisać słowami to, co oglądam to na myśl przychodzi mi zestawienie trzech słów: niebezpiecznie smaczne widowisko. Oczywiście z dużą doza okrucieństwa ale musi to jakoś korespondować z jakże kolorowo ukazanym półświatkiem.

Też wyczekuję wątku romansowego z plastikiem. Jest jeden wspólny mianownik dla plastików - są wyjątkowo magnetyzujące, delikatnie piękne i z zewnątrz nieskazitelne. W tej konkretnej dramie główna Pani ma niesamowicie przyciągające spojrzenie. Duże, ciemne oczy sprawiające wrażenie jakby się zostało wciągniętym w otchłań. W zestawieniu ze starannie przyczesaną i wyjątkowo smukłą garniakową sylwetką głównego Pana może zaiskrzyć. :oops:

Na Syna Doktora trzeba byłoby poświęcić osobny rozdział na forum i większość wypowiedzi mogłaby zostać pod spojlerem głęboko zakopana...Wreszcie pojawił się ktoś kto idealnie wpasował się w realia dramy. I pomyśleć, ze to to samo chłopcze pląsające w Smile You...Rozwija się chłopak a ja chciałabym jak najdłużej to obserwować:)

plus ta piosenka <3. Mógłby się już pojawić ost.

Próbowałam szukać wczoraj kto wykonuje ten utwór ale nie znalazłam nic, może Jordi nas wesprze wiedzą fachową. Przyłączam się do wspólnego oczekiwania, bo utwór piękny. W ogóle rozpieszczają nas w tym roku muzycznie:)

Choćbym chciała przyczepić się do czegokolwiek, to nie znajduję takich fragmentów na razie. Wszystko wskazuje na dobre kino akcji tylko, ze podzielone na mniejsze części.
Obrazek
Awatar użytkownika
olciam3
Co to jest dorama? o_O

Postautor: olciam3 » 06 cze 2013

Pokochałam tą dramę od pierwszego odcinka:) główny bohater jest strasznie chudy ale ma w w w sobie taka pociagajaca ciemnosc i moc :) piosenka z ost nieznam niestety nazwy ale mozna juz sciagnac:)pozdrawiam
http://www.hatmp3.com/7711z7xj9nt6/Crue ... e.mp3.html
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 06 cze 2013

Normalnie ale zaskoczenie walnęli pod koniec epa 4. Dopiero teraz przypominam sobie że czytałam o tej dramie że jest czymś na kształt Infernal affairs i dopiero teraz wiem dlaczego. Bo 'Paksa adyl' to tajniak, dlatego nie mógł spotykać się z Kyung Mi.
A tak poza tym, to albo ja czegoś nie wiem, albo kadeci akademii policyjnej ledwo się dostaną do akademii są już policjantami, może się nie znam,ale jakaś głupota wg mnie to jest.
Czemu ciągle nie ma osta? :puppy:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
olciam3
Co to jest dorama? o_O

Postautor: olciam3 » 10 cze 2013

Piosenka z OST nazywa się "상처" (Injury/Wound) spiewana przez Kim Yong Jin głównego wokaliste zespołu Bohemian.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 cze 2013

olciam3 pisze:Piosenka z OST nazywa się "상처" (Injury/Wound) spiewana przez Kim Yong Jin głównego wokaliste zespołu Bohemian.

o olcia mnie uprzedziła - w napisach końcowych jest ukazany OST i kto śpiewa XD

A ja nadal jestem oczarowany tą dramą po 6 epach - jTBC 20 raz z rzędu nie zawodzi (to już nudne się robi, ale niech będzie tak dalej - jedyna stacja dbająca zawsze o poziom swoich dram :) )
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
olciam3
Co to jest dorama? o_O

Postautor: olciam3 » 18 cze 2013

Dzisiaj JTBC oficjalnie wydało pierwszy OST
http://www.youtube.com/watch?v=CR7hrfK1L5w
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 lip 2013

Ta drama niszczy :sadlove:

Chociaż na początku miałam nieco mieszane uczucia, czy aby ta drama po za niewątpliwymi walorami estetycznymi i ładną piosenką czymś może mnie ując. Ale wytrwałam i od 7 odcinka (i pardoksalnie od wstąpienia na scenę Nam Gyuri) przepadłam. Uwielbiam tą dramę, uwielbiam Paksa (Shi Hyuna), uwielbiam Soo i jego "Jinjeong" w praktycznie KAŻDYM zdaniu :mrgreen: , uwielbiam Jin Sook (chociaż wygląda jakby zaraz miala się zapaść w siebie pod nadmiarem tapety i bżuterii) i na końcu uwielbiam Soo Min, chociaż robi wrażenie porcelanowej lalki, to robi to ładnie i nie mogę nic na to poradzić, że podoba mi się ten jej cały glamour.

Uwielbiam też fakt, ze praktycznie każdy pairing z Shi Hyunem od razu staje sie moim OTP i ze Jung Kyung Ho wygląda tak absolutnie sekswnie w niemal każdym ujęciu. Ale i tak moim ulubionym OTP jest piękny bromance między Soo i Paksa :fav: Ta drama nie ma szans skończyć sie dobrze, alt to to co jest w niej najlepsze właśnie to jak wywraca serce na drugą stronę i rozbija je na 150 tysiecy drobnych kawałeczków. Tylko niech nie skrzywdzą Soo... jakakolwiek krzywda Soo jest dla mnie bólem nie do zniesienia :cry: Nie chcę złego i smutnego zakończenia ale jednak chcę, bo chociaż smutna ta drama jest, to odczuwanie tego smutku i takie zżycie z jej bohaterami jest jej największym atutem.

Ale odkładając na bok moje przeżycia i cierpienia, sympatie i antypatie, chociaż drama jest przepięknie zrobiona to jednak czasem trochę kuleje. Zwłaszcza w kwestii noszenia 15 cm obcasów przez nasze heroiny w kluczowych dramatycznych momentach, ocezurwanych ostrzach i tatuażu Jung Kyung Ho (lol) gdzie sceny walki wręcz i łamania kończyn są pokazywane bez zadnych ogródek :crazy:
Ale nic to! Drama mi się podoba i cieszę się, ze należe do osób wciągają sie w historię i przynajmniej w pierwszym momencie nie zaprzątają sobie głowy jakimiś nieścisłościami czy niedokończonymi wątkami.

Jeszcze słów kilka o oście. "Hurt" jest świetna piosenką, genialnie oddającą ducha tej dramy. Cały OST jest taki bardzo Stingowy zwłaszcza przypomina mi Fragile i Shape of my Heart a przez to kojarzy mi się z Leonem Zawodwcem i klimatem filmów z lat 90-tych co jest rzadkim a myślę bardzo udanym zabiegiem.

Podsumowując: :smitten: :smitten: piękna drama, będę za nią tęsknić jak się skończy.
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 26 lip 2013

Najwyższy czas, co by i KartoflAnka napisała coś o tej dramie, pełnej retardów. Z tą dramą jest tak, jakby człowiek przenosił się do miasta Batmana, tylko nie wiadomo, kto tu jest Jokerem :confused: Stawiam na Barbie, bo najwięcej botoxu, wiec mnie nie zdziwi, jak na koniec ona okaże się mega snajperem.
Z odcinka na odcinek wydawało mi się, że coś rozumiem, a potem po kolejnych dwóch stwierdziłam, że jednak nie :D To jest drama chyba dla wybitnie inteligentnych i niebywale mroczna. Czy ktoś zauważył, że tam mało jest dnia? Wyłażą po nocy, niczym złe duchy, mają podziemne bazy( równiez w klubach) mroczne i pełne kamer :confuse: I nie wiadomo, kto jest, kto był, a kto się okaże policjantem :rolly: I nawet romanse są mroczne, i nawet ich blade cery, które pod wpływem unikania światła słonecznego zbladły jakoś.
Shi Hyun takie ma pokłady talentu, że aż mnie zaskoczył. On i Barbie pasują do siebie, jeśli chodzi o botox. :rolly: Poza tym wiele interesujących rzeczy, jak zawsze w mrocznej dramie o zemście i mroku np. po raz kolejny instrukcja biegania na 20cm obcasach; pamiętaj o tym , że jak cie wysyłają z misją w gniazdo gangsterów ubierz mini :rolly: i koniecznie zabierz torebkę Chanel :rolly:
Ogólnie jest ciekawie, nie nudzi mnie ta drama, bo albo się biją, albo komuś podcinają gardło. Cały czas i tak wszyscy są, jak w sieci ogromnego pająka i nic nie wiedzą. Knują swoje plany a mrok miasta, ciemne ulice i nawet mroczna miłość wciąga ich jeszcze głębiej, aż same ich dusze stają się mroczną rozterką. I to pokazuje, że każde miasto ma taką swoją mroczną stronę, od której nawet ktoś o czystym sercu nie potrafi uciec :victory:
I nawet ten mroczny OST jest idealny dla całej dramy.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 03 sie 2013

Ja nie płaczę na dramach, nie mogę sobie przypomnieć żadnej która potrąciłaby we mnie na tyle mocno odpowiednią strunę, żebym się rozpłakała. Nawet Soredemo Ikite Yuku chociaż było blisko wywołało u mnie, raczej coś w rodzaju wczucia się w sytuację, niż auentycznego smutku.

Heartless City dokonało niemożliwego, poniewaz na koniec rozpłakałam się. Tak bardzo się zżyłam z tymi bohaterami, a ostatni odcinek był świetnie skonstruowany, grając na emocjach widza, zwłąszcza w kwesii najbliższych przyjaciół Shi Hyuna, do końca utrzymując dreszczyk niepewności. Może nie koniecznie w kwestii jakiejś zawoaluowanej intrygi ale zwykłych ludzkich emocji.
Ok, drama może nieco kulała pod względem intrygi właśnie, mi takze zachowanie Min Hong Ki też nie do końca wydaje się jasne, chociaż całość nie jest całkowicie pozbawiona sensu zabrakło pewnej konkluzji... I tak, to pozostaje nam tonąć w domysłach o co tak naprawdę chodziło.

Jeśli chodzi o mnie to chodziło o to, że Paksa kochał Soo, a Soo kochął Paksa i koniec pięśni. :smitten: Haha i własciwie to cieszyło mnie to, ze wątek romantyczny (ten heteroseksualny ;P)nie został specjalnie rozwleczony i udramtyzowany, sytuacja została wyjaśniona i finito - mamy inne większe problemy na głowie (jak np to ze ktoś chce nas zabić) to nie czas na wyznania i cierpienia. Duży plus za takie realistyczne podejście.
Za to wątek przyjaźni z Soo, od początku nastawiony na zdobycie serc widzów (co sie mu udało - oj i to jak :fav: ) na koniec absolutnie te serca złamał. Ok, nie tylko przyjaźni z Soo, ale też z Jin Sok i Safarim i ogólneg zapętlenia w swiecie przestępczym, chociaż teoretycznie jesteś po tej dobrej stronie, to ci któych docelowo masz zdradzic traktują cię lepiej niż ci dla których pracujesz, bo dla nich stajesz sie tylko narzędziem, w relizacji włąsnej wizji. I jak coś działa nie tak, trzeba je wyrzucić i wymienic na nowe.

Dla tych którzy objrzeli całość mam też informację, ze zakończenie zostało zmienione, a raczej wycięte i miało docelowo wyglądać tak:
Spoiler! Jung Shi Hyun ostatecznie nie umarł ale uśmiercił się dla świata i wszytskich których znał, pozbywając się dzięki temu brzemienia bycia Paksą ale tracąc tak czy siak wszystko co było ważne (zyskując za to nowe imie - kogóż by innego jak nie SOO włąśnie :melt: - awwww)
EP. 20 “ENDING" TRANSLATION

HyungMin’s car, coming from far away. Parks next to a car that has already been parked.

HyungMin gets out of the car and walks toward…the door opens ShiHyun gets out of the car with one arm bandanged

HM: As you requested, Min Hong Ki died by Doctor’s Son. I’m Sorry

SH: No…Thank You.

HM: (Smiling) Lee Jin Sook, SooMin..Everyone knows that you killed him.

SH: (Hurt)

HM: Do you have to leave?

SH: If I stay…Both of them will not be able to be happy.

HyungMin, gives a plane ticket and passport to ShiHyun

HM: Passport. Ticket…

SH: (Receives and holds onto them)

HM: Do not worry. Your name, age, it is all changed.

SH: The new name…(smiles) Jung Hyun Soo…Thank You.

HM: Are you not going to come back?

SH: …Be well. Ji Hyung Min.

HM: …

SH: …

When HM has his hand out for a handshake SH shakes hands after switching to his left hand, due to the bandaged hand

Both get in their cars. From far away a plane is seen departing into the sky.

Credit to jina_bing_bang@Soompi for the translation

Jak dla mnie zakończenie było dobre i cieszę sie ze zstało zmienione. Było smutniejsze ale wywoływało więcej emocji. Było też bardziej okrutne, a skoro to Miasto Bez Serca to zakończenie nie mogło być pozytywne, chociaż zostawiono jednak pewne aluzje, jak ostatnia scena Spoiler! ukazujaca kogoś (niechybnie kojarzącego sie z Shi Hyunem) stojącego tyłęm do kamery, teraz już w białym, a nie czarnym garniturze... Twórcy woleli chyba jednak zostawić otwarte pole do interpretacji widzowi, co może troszke nie do końca wyszło ale jest niezwykle rzadkim zabiegiem w świecie dram.

Podsumowujac, świetna drama i ląduje w moich ulubionych, nie tylko dlatego ze oddałam serce i duszę jej boheterom ale też dlatego, że dalej jestem pod wrażeniem jak łądnie jest zrealizowana i jaki ma idealny ost.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 16 wrz 2013

Ta drama tak mnie wciągnęła że skończyłam w niecałe 3 dni.
To jedna z tych dram gdzie siadasz oglądasz a po skończeniu odcinka masz ochotę na kolejny.
Mi się prawie wszystko podobało.
Paksa tego aktora lubię mimo że nie widziałam go w wielu produkcjach. Tutaj odegrał swoję rolę świetnie.
Jego przyjaciół po prostu nie dało się nie lubic. Soo przyjaciel doktorka który do końca go wspierał i zawsze używał "cimdzio" chyba nie była to poprawna forma ale za każdym razem kiedy to mówił uśmiechałam się bo to zabawnie brzmiało. Używał tego do ostatniego odcinka.
Jin Sook nawet ją dało się polubic.Jej niewyparzona buźka czasami wpakowywała ją w kłopoty ale chyba właśnie za to ją lubiłam.
Czarne charaktery wkurzały mnie ale skończyli tak jak powinni.
Wkurzał mnie Min. Był za bardzo narwany i przez to zawsze kończyło się tak jak kończyło.
I inne
-gangsterzy zawsze mają przy sobie noże kuchenne( bo one naprawdę wyglądały jak noże kuchenne)
-rany opatruje się przez ubrania
-nawet jeśli dopiero co zmieniłaś numer to inni i tak go już znaja
-tatuaż na plecach jest zakryty ale tatuaż na ręcę przyjaciela nie
itp
Polecam jak najbardziej bo warto
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 wrz 2013

To i ja skrobnę kilka słów o CC. Drama z wieloma wadami- od zasłanianych noży do krojenia szyneczki po tatuaże Baksy ( nota bene czy to był tygrys czy wilk?) - jak patrzyłem na zdjęcie to mi przypominało tygrysa a nie wilka, a pisało - wolf.
Ulubione postacie Wujek Safari, Jin Suk i Su.
Muza - uczciwie mówiąc - wpadała jednym uchem, drugim wypadała, to nie klimat z filmów z Tarantino, Ojca Chrzestnego czy choćby z Crime Story - była, pasowała i koniec.
Ale mimo wad, to chyba jedna z lepszych pozycji sensacyjnych, zresztą takich "mafijnych" dram to ja nie kojarzę - ktoś coś zna oprócz bajki dla dzieci "Time Between Dog and Wolf"?
Ktoś kiedyś pisał o Slinghsot - to zupełnie inna historia.Tu mamy mroczny świat dilerów (choć przez 20 epków nie sprzedali ani grama), prostytutek, chłoptasiów do czarnej roboty (kocham pana, panie Pałka).Tam był arogancki dupek, manipulujący cenami akcji.Jak można to porównać?
Plastic, nawet nie był taki zły, niezły cyc sobie zrobiła, choć i tak Jin Suk była lepiej wyposażona.
Dramę na ADP przetłumaczyłem w 16 dni, co na 20 epków nie jest złym rezultatem, ale to zasługa fabuły, która mimo naciągania i czasami strasznej głupoty, nie była najgorsza.
Napisy angielskie, są średniej jakości. Dobiły mnie epki 19 -20, gdzie nawet pozmieniano nazwiska bohaterów. Na ich plus (tłumaczy epków 19-20)wieża Apla z 8 epka stała się wieżą Eiffla w 20 :).
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 17 wrz 2013

thon pisze:Ale mimo wad, to chyba jedna z lepszych pozycji sensacyjnych, zresztą takich "mafijnych" dram to ja nie kojarzę - ktoś coś zna oprócz bajki dla dzieci "Time Between Dog and Wolf"?

Zna... Zaraz się dokowicze zaczną podśmiewać, bo znają doskonale mojego fioła na tym punkcie, ale Friend Our Legend po prostu muszę tutaj podsunąć... I tyle. A za Heartless City zabieram się od niepamiętnych czasów i jakoś nie mogę się zabrać... Tzn. ze trzy razy widziałam pierwsze 5 minut... i jakoś tak... nie wiem. Pewnie w końcu przekroczę tę magiczną granicę czasową, bo wiem jak to z dramami bywa, ale na razie ten początek jest dla mnie dość ciężki do przejścia...
:volli:

Wróć do „K-drama”