[2013] I Can Hear Your Voice

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2013] I Can Hear Your Voice

Postautor: Piżmak » 29 maja 2013

"Są dwa rodzaje głosów w moim świecie. Takie, które słyszą inni i te, które jestem w stanie usłyszeć tylko ja"

Tak wyglądamy:
Obrazek

Trailer:

Ogólne informacje:
Tytuł alternatywny: I Can Hear Your Voice
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy, prawo
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 05.06.2013 - 25.07.2013
Czas emisji: środa i czwartek o godz. 21:55 (po wyemitowaniu All About My Romance)

Obsada:
Lee Bo Young jako Jang Hye Sung
Kim So Hyun jako młoda Hye Sung
Yoon Sang Hyun jako Cha Kwan Woo
Lee Jong Suk jako Park Soo Ha
Lee Da Hee jako Seo Do Yun
Kim Hae Sook jako matka Jang Hye Sung
Jung Woong In jako Min Joon Gook
Kim Kwang Gyu jako Kim Gong Sook
Choi Sung Joon jako Choi Yoo Chang
Kim Ga Eun jako Sung Bin

Scenariusz: Park Hye Ryun
Produkcja: DRM Media, Kim Jong Hak Production
Reżyseria: Kim Min Shik
(informacje zaczerpnięte ze strony: http://www.dramawiki.pl/index.php?title ... Your_Voice" onclick="window.open(this.href);return false; i http://www.koreandrama.org/?p=27613)" onclick="window.open(this.href);return false; Na tę druga serdecznie zapraszam bo można znaleźć dodatkowe trailery, zdjęcia i jest na niej zegar odmierzający dokładnie czas pozostały do wyemitowania 1 epizodu)

Fabuła:
Dostaniemy coś na kształt przepisu...Należy przygotować jedną arogancką, nietaktowną i niezbyt zadowoloną ze swojej pracy prawniczkę (Lee Bo Young). Następny w kolejności składnik to natchniony, mega poważny policjant zepchnięty do roli prawnika z urzędu (Yoon Sang Hyun). I na sam koniec zostawiamy 19-letniego chłopaka obdarzonego wyjątkową umiejętnością (Lee Jong Suk). Wszystkie składniki łączymy ze sobą i dokładnie mieszamy. I to, co powstanie z połączenia sił tych oto jednostek będzie musiało rozwiązywać sprawy ludzi, którzy nie mają nawet 1% szans na wygranie sprawy w sądzie.
Taka ot wybuchowa mieszanka.

Ode mnie:
Jeśli chodzi o wybuchowe mieszanki to ja oczywiście to kupuję o ile siedzi w niej Yoon Sang Hyun (przez niektórych znany jako Oska). Jeszcze chwila i sami przekonamy się czy było warto. Serdecznie zapraszam chociażby dla tak hardcorowego połączenia jak delikatne, nastoletnie "medium" z dojrzałym, dowcipnym facetem :smitten:

Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [z][2013] I Can Hear Your Voice

Postautor: anna-banana » 29 maja 2013

A to zły Piżmak ubiegł mnie z tematem :omg:
Lee Jong Suk lubię od jego roli w Ogródku,a ponieważ tu ma być jego reunite z Yoon Sang Hyun czyli Oską, to tym bardziej wyczekuje tej dramy. Dodatkowo lubię nuna romans, mimo że słyszenie myśli to trochę zbytnia fantastyka.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 30 maja 2013

A do mnie póki co drama nie trafia kompletnie - zapowiedzi słabe, fabuła brzmi dziwnie, no i drama miała niemałe problemy ze znalezieniem nadawcy - SBS wziął ją tylko dlatego, bo Can I Love You wybuchła afera i musieli szybko coś wepchnąć w ramówkę (wcześniej KBS wywalił tę dramę i wziął Shark do ramówki).

Lee Jong Suk bardzo lubię, to samo LBY - z OSKĄ już mam różnie - jako drugi plan zawsze się sprawdza, jako pierwszy niestety w 90% jest słaby :/

Poczekamy na premierę, ale coś czuję, że SBS utrzyma niskie ratingi, jakie ma po All About My Romance...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 maja 2013

O dziwo zgadzam się z jordim,fabuła nie zaskakuje,oska - on owszem moze grać pierwszoplanowe drugie skrzypce ale na solówkę jest za słaby
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2013] I Can Hear Your Voice

Postautor: Mina » 07 cze 2013

Po dwóch pierwszych epach stwierdzam, że mi się podoba :D

Fajny ma klimat i podobnie jak w dramie Shark ma powroty do przeszłości :lol: :lol: :lol: co jest wielce atrakcyjne , fajna taka zmiana klimatu i tego ...fajnie ;-)

Drama ma fajny klimat więc oglada się przyjemnie.
Ale jedyna ciekawa postać w czasach współczesnych to chłopak , który słyszy ludzkie myśli :shock: :shock: :shock: fascynujące i zarazem przerażające było byc jego bliskim kimś ale ma dobre serce więc krzywdy nam nie zrobi ale do paki może wsadzić :rolly: :rolly: :rolly: ma w sobie ten aktor coś fajnego ale chyba zawsze ma ta samą postać w dramach tylko mu się życiowe problemy zmieniają , to znaczy gra tak samo ale ma urok i coś co sprawia że chcę się z nim zaprzyjażnić .

Po za tym młodzież z jego szkoły całkiem fajna i ta z przeszłości laska z Missing You też jest jakaś taka fajna.

Reszta jak dla mnie nudy , no dorosła pani adwokat nawet może być bo jest dosyc wyjątkowa w zachowaniu ale tylko tym nadrabia braki swej młodszej wersji .

Oska ... bez komenta ...wywalić go

Generalnie przy dramie trzyma mnie jej klimat , główny bohater i jego zdolności bo to jest bardzo ciekawe i może zego wyniknąć dużo ciekawych i intrygujących sytuacji zobaczymy może pózniej cała mi sie spodoba i zauważe więcej zalet.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 13 cze 2013

Po 2 odcinkach drama zapowiada się ciekawie. Dramy prawnicze mają coś w sobie i wciagaja mnie. Lee Jong Suk jest bardzo uroczy, choć znam go z SG bo w School stanęłam na początkowych odcinkach. Spodobało mi sie, że Park Soo Ha mimo takiego zauroczenia pania adwokat postanowił jej nagadać, akcja jak ją niósł świetna. Interesujący wątek z tym czytaniem w myślach, mam tylko nadzieje, że nie będzie innych osób z nadnaturalnymi zdolnościami. Relacje między głownymi bohaterami są zabawne, tylko ta różnica wieku ale mnie to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o Yoon Sang Hyun to gra tutaj okronego typka znośnie uroczy był jedynie jak fryzurę sobie w nerwach wzburzył, tak to megairytujący. Zanosi się na ostre starcie pomiędzy panią adwokat a panią prokurator.
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 25 cze 2013

Zakładam fanclub Cha Kwan Woo, kto się dołączy? :mrgreen:
Obrazek

Generalnie podchodziłam do dramy jak do jeża... Lee Bo Young nie jest moja ulubienica (w Birth of the Rich grała jedyna główną bohaterkę, która w pewnym momencie zaczełą mnie obchodzic tyle co zeszłororczny śnieg), Yoon Sang Hyun też nieszczególnie (pomimo jego niewątpliwego uroku , nie udało mi się skończyć ani jednej z jego dram), no i Lee Jong Suk o którym nie wiem nic (po za tym ze jest ostatnio na topie).

Pierwsze 2 odcinki zastanawiałam sie co w ogóle chodzi w tej dramie? To drama prawnicza? Drama szkolna? Thriller? Komedia? Dramat? I w sumie dalej tak mam ale strasznie mi sie podoba dbałość o szczegóły i dopracowanie postaci. Ci prawicy! Mama naszej bohaterki :fav: Boziu! Największą przyjemność sprawiają mi te małe interakcje, zwłaszcza pana prawnika Cha i pani prawniczki Jiang :fav: Niech oni się pobiorą i mają dzieci i będą razem do końca swiata, ok. Dziękuje^^
Cha Kwan Woo jest przeidealny we wszystkim co robi, ma sie ochote go zdzielić łopatą ale nie można go nie kochać!
Park Soo Ha - och, już cierpi.. i jeszcze se pocierpi... Wychodzi na to, ze nieczuła ze mnie s**a ale nie kupuję za bardzo tego romansu. Różnica wieku, on ciągle jest uczniem, tragiczna przeszłość i Spoiler! morderca dyszący zemstą na karku i Och! Ja cię uratuję! O mój boże, nie. Za to LJS na plus ^^ bardzo na plus. Chociaż smiesznie mi się go ogląda, bo wyczuwam delikatne fluidy pt "tak to ja, to dla mnie połowa żeńskiej populacji ogląda tą dramę" xP Ale niech mu tam będzie :rolly:

Nie zrozumcie mnie źle, drama mi się podoba i to bardzo. Ogląda mi sie ja świetnie i turlam sie po podłodze na każdym odcinku. Tylko boję się że coś się popsuje za chwilę i wszyscy będą cierpieć i płakać, w milczeniu znosząc swój ból i tylk nasz bohater będzie również cierpiał i przekazywał nam mysli bohaterów - ale ta najgorsza z możliwch opcji. Mam nadzieję ze drama mnie zaskoczy, ujmie jak jej się to udawało do tej pory.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 25 cze 2013

Nie mam netu od tygodnia ale chyba zauwazylam ostatnio miedzy prawnikami male ocieplenie stosunkow i zblizenie wiec moze romans zakwitnie gdzie indziej.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 cze 2013

Po ep 8.
Wypadałoby coś w końcu od siebie napisać po tylu epach. Najpierw zaczynam od tego, że uwielbiam męską obsadę tej dramy i zaznaczam, że to sie tyczy także drugiego planu, a nawet pan morderca mi pasuje świetnie. I to jest mocna strona, bo serio tylko te chłopiny mnie trzymają przy ekranie. Prawnicze nudy, ale jakoś trzeba zapchać główny wątek, który swoją drogą ciekawe czy się wyjaśni, czy zakończy się tylko wyborem miłości zycia przez zakręconą prawniczkę.
Z wielkich plusów, co mnie zaskoczyło, bo z opisu nie wynikało, że to będzie także świetna komedia (teksty plus żarciki ciała). Poprowadzona dość interesująco, nie nuży mimo prawników, którzy mi się z wesołymi ludźmi nie kojarzą raczej.

Zakładam fanclub Cha Kwan Woo, kto się dołączy? :mrgreen:
Obrazek

Ja zdecydowanie :smitten:

I Lee Jong Suk to w ogóle oddzielny temat jest. Radzi sobie chłopak, i tak pięknie się poci :rolly: :rolly: :rolly: Po obejrzeniu wywiadu z całą trójką jestem jeszcze wiekszą fanką jego potu :rolly: :rolly: :rolly: Polecam ep 16 SH2.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 30 cze 2013

Ja może zacznę od osta w tej zacnej dramie.

Pierwsza część:

cd...

Druga część:

Wszystkie piosenki w dramie są cieplutkie, "mięciutkie" i ogrzewają serduszko. W sumie tak jak główna obsada tego projektu.
Po kolei idąc pani prawnik - z zewnątrz szorstka, bezpośrednia i do bólu szczera. W środku rozwinięta na poziomie ślicznego chłopca, który niejednokrotnie jest dojrzalszy od niej. Nasza główna bohaterka jest straszną gapą, duża część istotnych spraw umyka jej uwadze, tak jakby na świat patrzyła przez lekko przymrużone oczy. Sytuacje sprawiają, że zaczyna widzieć wyraźniej. Po woli do niej dociera gorzka prawda, iż prawo jest tak samo obusieczne jak każda rzecz na tym świecie. Przykre wydarzenia ostatnich odcinków wystawiają na próbę to, w co tak bardzo wierzyła. Czy nadal będzie konsekwentna i nienawiść obróci w przebaczenie? Czas pokaże...

"Oska" ewoluuje - to z całą pewnością. Czarne skarpetki zamiast białych do garniaka, zmiana fryzurki, kontakty. Wraz z wierzchnią warstwą zachodzi zmiana także pod spodem. Dość szybko zorientował się, że jego uczucia przekroczyły poziom czysto zawodowy. Hahaha rzekłabym, ze błyskawicznie potoczył się ten wątek. Nie mam pewności, bo nadal na różnych stronach podają różne przepisy tego związku...raz Oska na górze, raz młodziak, raz młodziak, raz Oska. W tej lasagne już nie wiem kto będzie czynił honory ale wiem z cała pewnością kto chciałabym, by to robił :smitten: Kocham Oskę za jego szczere spojrzenie, za dziecinna urodę, za łatwość przekazywania myśli, za szczerość z którą podchodzi do wszystkiego.
I wszystko byłoby dobrze, gdyby była chemia...a ja żadnej nie czuję. Chyba debiut Oski pogrzebał jego szansę na zdobycie pozycji amanta:) Aczkolwiek odnośnie gry aktorskiej nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest tak samo dobry jak od "kilku" dram:)

Młodziak...miodzio panowie, miodzio:) Ma wszystkie atuty by stać się ahjumma love oprócz tego, że żadko uwodzi formą aegyo...co zresztą nie jest zbyt wskazane w tej dramie. Z zewnątrz prezentuje się naprawdę dobrze - wysoki, smukły i mimo swojej dziecięcej buzi - przystojny i męski. W przypadku tego aktora zupełnie nie przeszkadza mi jako widzowi różnica wieku. Jego postać zachowuje się poważniej i bardziej roztropnie od całej reszty obsady. W tylu ważnych momentach wspierał, był, rozmawiał bądź słuchał. Jeśli nie będzie główną postacią tego romansu to poczuję się zawiedziona. Poza zewnętrznymi plusami na osobny rozdział zasługuje jego charakter - spokojny, opanowany (w pobliżu oprawcy jego losu ta cecha zawodzi) i dobry słuchacz. Bardzo dojrzała postać z wieloma pozytywnymi akcentami. Jest wyrazisty, ciepły i lekko tajemniczy czym magnetyzuje z całą pewnością żeńską część widowni.

Zadziało się w ostatnich dwóch epizodach...oj zadziało. Z ciekawością oczekuje dalszego rozwinięcia tematu prześladowcy. W końcu nadal pozostały mu do wyeliminowania całe dwie osoby. Aczkolwiek o ile miałam dla niego odrobinę zrozumienia (naprawde malutko) ale pomyślałam, że może zemsta ma głębsze korzenie niż myślę...tak po jego ostatnim akcie nienawidzę go całym sercem. I faktycznie należy mu tylko współczuć, ze stał się tym kim jest.

Po obejrzeniu wywiadu z całą trójką jestem jeszcze wiekszą fanką jego potu.Polecam ep 16 SH2.

Poprosiłabym o jakieś linki...(ładnie prosi:) :puppy:
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 02 lip 2013

Poprosiłabym o jakieś linki...(ładnie prosi:) :puppy:

Wpisujesz Strong Heart 2 ep.16. Nie wiem, czy ściągniesz, bo jak próbowałam to już linki nieczynne :( albo zamulało.
Może tobie otworzy http://www.kshowgo.net/2013/06/130604-sbs-strong-heart-2-episode-16.html i tu http://withljongsuk.tumblr.com/post/52223416506/links-strong-heart-2-hwasin-incarnation
Na dramacrazy było online z angielskimi subami.
Tyle moge pomóc niestety.
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 03 lip 2013

Powód dla którego zaczęłam oglądać ICHYV był błahy. Moją uwagę przykuł Lee Jong Suk jako Park Soo Ha =) Bardzo mnie ujął w Secret Garden.

Generalnie nie lubię oglądać dram ongoing bo czekanie na kolejny epizod po prostu mnie zabija. Jednak zdarzają się wyjątki i ta drama do nich się zalicza. Umiejętność naszego bohatera mimo, że z pogranicza fantastyki podoba mi się. Wykorzystuje ją zwykle w dobrych intencjach i nie jest wykorzystywana zbyt "nachalnie" w tej dramie.

Nuna romans :rolly: Lubię na nich patrzeć ^^ Łaczy ich tragiczna przeszłość, która ciągle nad nimi krąży niczym sęp. Boję się, że Soo Ha zrobi coś głupiego. W końcu powiedział Hye Sung, że prześladowca już jej nie będzie zagrażał. Czyżby więc postanowił go zabić? Nieee.... mam nadzieję, że jednak nie będzie tak krwawo. Nie zniosłabym ewentualnej śmierci Soo Ha :cry:

Oska w tej dramie jest spoko. Jednak mu nie kibicuje zbytnio. Ma charyzmę na sali sądowej, jednak poza nią jest zbyt ciapowaty :roll:
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 03 lip 2013

Nuna romans Lubię na nich patrzeć ^^

Choruje na to samo:) W zasadzie jak tworzyłam temat to na nielicznych stronach Oska był tym pierwszym w obsadzie, natomiast młodziak - tym drugim. I zasiadłam do dramy z myślą, ze Oska zostanie amantem. Lubię tę gadułę. W dramach, gdzie trzeba nawijać sporo i wykazać się charyzmą sprawdza się bardzo dobrze. W zasadzie niewiele musi włożyć w grę bo reszty dopełnia jego charakter.
Ale kolejne epizody dały mi do myślenia...
Jak wspomniałaś młodziak chyba szykuje się na bój z nożykiem. Jego słowa można zinterpretować następująco:"Namieszałem w twoim życiu, żałuję a teraz po sobie posprzątam a Ty...żyj długo i szczęśliwie".
W dalszym ciągu liczę na szczęśliwe zakończenie - nie dlatego, ze tęskniłabym za głównym panem...tylko nie zniosłabym myśli, że taki okrutnik jak ten ich prześladowca hasa sobie wolno niczym ptak. Ostatnie dwa epizody wycisnęły ze mnie hektolitry łez i utwierdziły w przekonaniu, ze temu gościowi nie należy nawet współczuć. Dla niego już chyba nie ma odwrotu.

Powód dla którego zaczęłam oglądać ICHYV był błahy. Moją uwagę przykuł Lee Jong Suk jako Park Soo Ha

Jeśli to powód, to proponuję zerknąć na linki, którymi zarzuciła kartoflAnka. Tam jest duuuużo wspomniane o LJS-uku:)
Obrazek
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 04 lip 2013

Yay te linki z LJS ^^ :melt: On jest taki ciasteczkowy :melt:

Obejrzałam najnowszy odcinek. W pierwszym sekundach zastanawiałam się czy aby dobry odcinek oglądam. Spoiler! Wyrok jak się można było spodziewać uniewinniający. Widok płaczącej Hye Sung mnie też doprowadził do łez. Natomiast jej wspominki o tym jak Soo Ha się o nią troszczył rozgrzały moje serce. Historia trochę się zagmatwała. Martwię się o Soo Ha :puppy: Natomiast nowy image Oski... no ja was błagam, za jakie grzechy :confuse: wygląda strasznie :shock: Na szczęście to chyba nie na zawsze.

Końcówka odcinka była zaskakująca. Siedzę jak na szpilkach bo chciałabym już wiedzieć jak to się skończy. Smutno mi, że on jej nie pamięta.

Obrazek
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 05 lip 2013

Smutno mi, że on jej nie pamięta.

Chyba wracamy do źródła z tymi zanikami pamięci. To taki ujmujący chwyt marketingowy w dramach:) Chociaż w tej nie spodziewałam się takiej zagrywki. Ale wykluczam możliwość, ze pamięta tylko udaje, ze nie pamięta. Zresztą obejrzałam najnowszy odcinek w rawie i większość dialogów była dla mnie niezrozumiała. Najwyżej jak nadgonię "po ludzku" oglądając - wrzuce edytę.

A Oska i jego nowy image - hmmm w moich oczach i po obejrzeniu wywiadu z nim, to nawet z garnkiem na głowie mógłby hasać i tak go lubię:)
Obrazek

Wróć do „K-drama”