[2013] Good Doctor

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Good Doctor

Postautor: anna-banana » 12 lip 2013

Good Doctor

Obrazek

Tytuł oryginalny: 굿 닥터
Tytuł (latynizacja): Gut Dakteo / Good Doctor
Wcześniej znana jako: 그린메스 / Green Scalpel
Gatunek: dramat, medycyna
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 05.08.2013 - 08.10.2013
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00

Opis:
Park Shi-On to chłopak cierpiący na autyzm. Posiada mentalność 10-latka, lecz pomimo choroby udaje mu się zostać chirurgiem dziecięcym. Wkrótce dochodzi do konfrontacji między chłopakiem, a Kim Do Han, najlepszym chirurgiem dziecięcym.

Obsada:
Joo Won jako Park Shi On
Moon Chae Won jako Cha Yoon Seo
Joo Sang Wook jako Kim Do Han
Kwak Do Won jako Kang Hyun Tae
Lee Ah Rin (이아린) jako Lee Ga Kyung
Kim Young Kwang jako Han Jin Wook

Ode mnie:
Jako fanka Joo Wona jest to dla mnie must see, mimo że nie przepadam za medical drama. Nie wspominając że nie rozumiem tego ze ostatnio zaczęłam lubić Moon Chae Won, bo bez wątpienia nie jest świetną aktorką, ale podobała mi się w Princess manie i była bardzo dobra w Nice guyu, tutaj będzie grała pewnie słodką istotkę która pomaga głównemu bohaterowi, czyli nie będzie miała zbyt dużego pola do popisu jak w wymienionych tytułach. Mimo to czekam, bo to drama człowieka od God's Quiz.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: [z] [2013] Good Doctor

Postautor: Piżmak » 12 lip 2013

Uwielbiam bułę dwa, uwielbiam śliczną i strasznie dziewczęcą Chae Won. I kocham melodię z trailera, która ucina się na samym początku. Zresztą solidnie zrobiony trailer. Kilka chwil, niby nic wielkiego się nie dzieje a jednak coś wsi w powietrzu:) Piękna piosenka zespołu Snow Patrol "What if the storm ends" dodatkowo zachęca do zapoznania się z dramą. Plot odrobinę fantastyczny...chłopak o mentalności dziesięciolatka chirurgiem...cóż niebadane są możliwości człowieka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 13 lip 2013

Kocham medicale i takie histoie .
Aktorzy nalezą do tych których lubie i muzyka , cały klimat zapowiada coś na prawdę dobrego.
10 latek w akcji jako lekarz a wcale nie kojarzy mi się ... no wiecie z kim :P

Tylko nie wiem gdzie oglądać bo ostatnio czytam tylko że nie dostępne w moim kraju ;-( a jak dostępne to się tnie.

Ale ....znajde noramlne mijsce do oglądania i ściągania
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 lip 2013

Mentalność 10 latka i studia skończył? LOL - jakbym nie miała do czynienia z autystykami to bym uwierzyła :shock:
Oby Foch udźwignął rolę to będzie dość interesujące, bo ogólnie też za medycznymi dramami nie przepadam w ogóle, a ponieważ Fochu ostatnio trafił na dramę z serii ' gwóżdź do trumny" to oby teraz podniósł się z tego. wierzę, że da radę, bo autystyk, a się kłania? No wychowany jest zdecydowanie w Korei buahahahah.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 19 lip 2013

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... iwOXuzagmk
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pYgrA_sOPg

Po dobrym i ciekawym 1 trailerze, kolejne dwa są totalnie nijakie :( Widać mocną inspirację mangą "Godhand Teru" tyle że tutaj "instynkt" będzie mu się załączać a nie "boska ręka" - oczekiwałem czegoś bardziej oryginalnego od scenarzysty God's Quiz, a na razie zapowiada się na dość typową medyczną dramę z tandetnym dodatkiem xD plus MCW - pomimo że nawet podobała mi się w 1 trailerze, to no wcześniejsze jej role były tragicznie słabe (prócz Briliant Legacy ale tam za tło robiła xD ), więc nie wiem co o tym myśleć...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 19 lip 2013

Oj mnie też troszkę zasmuciły te nowe trajlery ..... ale może nie będzie tak żle.
Wolała bym aby skupili się na tym dobrym doktorze z upośledzeniem i jego pracy w szpitalu bo to mnie tutak głównie interesuje .
Jak wlepią dużo pobocznych wątków to będzie kicha.

Edit:

Po dwóch pierwszych odconkach : KOCHAM TĘ DRAMĘ :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

Joo Won bardzo dobrze radzi sobie w roli chorego na autyzm i Jego historia i cała osoba sprawia , że cały czas mam łzy w oczach i boję się o niego ale tez raduje mnie ogromnie Jego widok :smitten: :smitten: :smitten: sweet

Mega emocjonalna drama dla mnie. :cry:

Dobrze że prócz przeciwników w tym lekarzy którzy tylko liczą ma kase i oszukują pacjentów albo są debilami ma też przyjaciół bo inaczej było by żłe .
Nawet jego przełożony choćby dla dyrektora zajmnie się nim dobrze.

Myślę że samo obserwowanie głównego bohatera jest przyjemne i ciekawe ale licze na Jego rozwój , na rozwój jego przyjażni z pania doktor i swym przełożonym oraz że on w końcu zostanie lekarzem ... no jak nie chirurgiem to przynajmniej bardzo szanowanym diagnostykiem .
Kiedy pomagał na początku temu chłopcu radził sobie bardzo dobrze więc myślę że gdyby nie przesadni strach i brak wiary w niego radził by sobie na sali operacyjnej świetnie.
I może to fakt że ktoś kto od początku zajmuje się pacjentem zna go i lepiejse poradzi ale nasz bohater i tak jest mądrzejszy a po za tym od czego jest dokumentacja. Lekarz przyjedzie za 2 godziny i pacjent umrze ale okey tak miało być .... wkurzające.

Więc dużo irytacji i wzruszeń , 4 cikeawe postacie i strach by się krzywda niestała temu dobremu lekarzowi jak matki o dziecko.
Czyli przyciąga uwage całościowo .

Chociaż antybohaterowie w tej dramie są brzydcy i bardzo niefajni ale oni to mały pikuś.

Mam nadzieję, że reszcie też się bardzo ta drama podoba.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2013] Good Doctor

Postautor: gosq » 26 sie 2013

nadgoniłam w końcu to 6 epków

A więc tak Joo Won jest prze cudny w tej roli. Moon Chae Won jak zawsze śliczna, a uśmiech Joo Sang Wooka tradycyjnie powala :smitten:
Gruby pan pielęgniarz jest przesympatyczny i uwielbiam przełożoną pielęgniarek. Dobrze, że na taką pozycję dali kogoś odpowiedzialnego kto nie jest szybki w osądzaniu ludzi i doprowadza do porządku irytujące pielęgniarki.
Czego mi brakuje to jakiś żywszych rezydentów, jeden jest bardzo sympatyczny i wygląda jak by był zakochane w Moon Chae Won na zmianę z siostrą pacjentki i ten wredny co się sprzedał i niszczy swój zespół :shake:

ogólnie to ta drama jest mega absurdalna i najbardziej sensowną postacią tutaj jest Do Han, który używa mózgu :victory: tyle, że w pewnym momencie chyba trochę sytuacja go zaczyna przytłaczać...
Rozumiem też że dr. Cha (MCW) jest bardzo dobrym lekarzem i człowiekiem o ogromnym sercu ale sorry nikt nigdy mnie nie przekona że związek między nią a Joo Wonem jest możliwy. Jeśli fabuła potoczy się w tę stronę to znaczy, że scenarzyści już mają papkę zamiast mózgu. Osobiście mam nadzieję że ich związek będzie taki jak w filmie "Pabo" /Babo" a ona skończy z Do Hanem.

Bardzo bym już chciała wiedzieć po której stronie jest ten pan Gruby co ciągle miesza się we wszystko. Niby wygląda jakby tylko udawał że gra po stronie tych złych ale kto go tam wie...

Za dużo absurdów jak na dramę medyczną co mi z lekka utrudnia oglądanie i muszę przewijać ale trójka głównych bohaterów jest ciekawa i chce zobaczyć jak się te postaci rozwiną
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 sie 2013

Ep.1-8

Wypowiem się w końcu, bo jeszcze ktoś pomyśli, że nie zachwycam się garbem JooWona :shake: Otóż się nie zachwycam, bo nie wiem skąd wynalazł tego przygarbionego autystyka. Nie wnikam, że ja miałam i mam do czynienia z różnymi rodzajami autystyków, nie wnikam, że jeden mnie pogryzł a drugi napisał mi poemat po angielsku, ale to w końcu tylko drama :D
Joowon daje radę, ale jego gadka jest jakaś robotyczna, ale mówi, a to już łohohohoh, chodzi i sam się ubiera bez komendy. Więc zachwycam się jego durnotą i rozbieganymi oczyma i zastanawiam się, czego ten chłopak nie jest w stanie zagrać?
Więc bez krępacji zachwycam się dzikimi dziećmi, romansami szpitalnymi, szkołą smażenia steka, i obuwiem znanej marki, w którym to cały personel popyla. Nie ruszają mnie nawet szpitalne biznesa, bo i tak na końcu wszyscy mają problem z "abdomen"( czyt. odwłok, podbrzusze, brzuch). Złapałam się na liczeniu tego słowa :rolly: Ktoś jeszcze tak ma?
Awatar użytkownika
Yukarichan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Yukarichan » 12 wrz 2013

Mam w planach obejrzenie tej dramy, bo słyszałam o niej na prawdę dużo dobrego ^^ Po za tym drama z motywem lekarzy brzmi na prawdę bardzo ciekawie :)
Zapraszam na mojego bloga całkowicie poświęconego Azji, jej kulturze i popkulturze! :)

Awatar użytkownika
etebari
Co to jest dorama? o_O

Postautor: etebari » 21 wrz 2013

Jestem w trakcie oglądania Bridal Mask i oczywiście dramki Good Doctor. Joo Won w roli autystyka naprawdę wymiata. Po Bridal Mask powiedziałabym, że Joo Won to aktor jednej miny i sobie po prostu nie poradzi. Jednak jego gra naprawdę jest świetna. Troszeczkę momentami go mało i za dużo wydaje się być polityki szpitalnej ale cóż. Taki urok koreańskich dram, że czasami aż kipią od wątków pobocznych. To moja pierwsza medyczna drama więc nie jestem obiektywna tak do końca:) Wg mnie jest naprawdę warta uwagi:)
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 21 wrz 2013

Mi się podoba . :-)

Wątki poboczne przewijam bo mam je gdzieś , nudne są tak samo jak ta dyrektorka młoda , która wygląda jak trup ( ma strasznie mdłą cerę )
Moim zdaniem nic nie wnoszą one do dramy bo mnie nie ekscytują.

Czy doktor z autyzmem i jego zachowanie jest realne to mnie nie obchodzi bo to drama jest a nie dokument ;P
Dla mnie jest momentami wzruszająco, szczególnie jak doktorek okazuje sie mądrzejszy niż jego przyjaciółka lekarka by się mogła spodziewać. Taka piękna bezinteresowna miłość.
Fajny jest też wątek z lekarzem i siostra małej pacjentki , mógłby być bardziej rozbudowany.

Generalnie jest dobrze ale mogło by byc więcej akcji bo czasem to nie ma na ekranie nic co by było wciągające lub potrzebne a można by wtedy pokazać pielęgniarki i pielęgniarza :-)

Edit:

No i się rozkręciło , dobry doktor jest coraz mądrzejszy i ten autyzm to jakaś ściema już nawet w tej dramie ...wyleczył się prawie , jeszcze troszkę i będzie całkiem jak nie chory :mrgreen: :lol: :shock:
Ta akcja z uratowaniem przed samochodem doktorki była jak pierwszej klasy ratunek silnego faceta swojej ukochanej .
A doktorka jest zazdrosna ;-)
Chyba jednak romans pójdzie w tą stronę ale nic się nie martwić autystycznego chłopaka ti już prawie nie ma.
Fajnie że wszyscy dojrzewają i się rozumieją i kochają ...kocham to oglądać bo to jak inne życie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 25 wrz 2013

Czy doktor z autyzmem i jego zachowanie jest realne to mnie nie obchodzi bo to drama jest a nie dokument ;

No ja bym dyskutowała, bo tu chodzi o sam stosunek koreańczyków do ludzi chorych psychicznie. No bajki to on nie miał, jak był mały, a jednak się ogarnął. Tutaj jest zamysł pokazania, że społeczeństwo przywyknie, jeśli zaakceptuje inność, co w tym kraju nie jest łatwe. Gruby ma ciężko, a co dopiero autystyk.

Chyba jednak romans pójdzie w tą stronę ale nic się nie martwić autystycznego chłopaka ti już prawie nie ma.
Fajnie że wszyscy dojrzewają i się rozumieją i kochają ...kocham to oglądać bo to jak inne życie.

Ano właśnie. Sama sobie odpowiedziałaś. Mnie akurat drama z tego powodu zaczyna przynudzać, już nie wnikam nawet w to, że robi się kompletną bzdurą, a szpital pełen nienawiści nagle staje się jedną wielką rodziną, a ludzie przechodzą wewnętrzna przemianę bo poznali upośledzonego, co to jest od nich mądrzejszy i bystrzejszy. :shock: Tylko gra Focha mnie trzyma jakoś przy tym :D
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 20 paź 2013

Zaczęlam dla Moon Chae Won-y bo to chyba jedyna aktorka, która mnie ujęła w swojej roli poprzez PM, mam mieszane uczucia do tego tytułu, nie wiem co napisać! Joo gra fajnie, ale czy nie macie czasami wrażenia, ze Koreańczycy podejmują pewne tematy na temat chorób, homoseksualności, niedołęstwa, biedy itp. ale tak w sumie nie podejmują w swoich serialach żadnej dyskusji, zosatwiając to same sobie?
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 21 paź 2013

Było fajnie, emocjounująco , chwilami pieknie i się skończyło jakoś tak szybko ale oglądało się dobrze.
Czy to miało jakiś związek z realnym zyciem to mnie nie obchodzi.

Fajna drama.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 03 gru 2013

Mi się podobało i byłam w lekkim szoku widząc doktorka w pierwszym epie pamiętając jak było w Gaksitalu gdzie był bad boyem.
Moon lubię ijej postac mi się tutaj podobała.Nie mogłam za to przekonac się do profesorka no nie wiem nie potrafił wzbudzic mojej sympati do siebie.
Jak na dramę medyczną to sporo wątków miłosnych jedne bardziej pokazane inne mniej.
Końcówka ok a ost nudny.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”