[2013] Queen's Classroom

seriale z Korei
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2013] Queen's Classroom

Postautor: daydreamer4 » 22 lip 2013

Obrazek
Tytuł oryginalny: 여왕의 교실 / Yeowangui Gyosil
Tytuły alternatywne: Queen’s Classroom
Gatunek: drama szkolna
Liczba odcinków: 16
Stacja: MBC
Dramy powiązane: Jyoou no Kyoushitsu (NTV, 2005)

Obsada:
Ko Hyun Jung as Ma Yeo Jin
Kim Hyang Gi as Shim Ha Na
Chun Bo Geun as Oh Dong Goo
Kim Sae Ron as Kim Seo Hyun
Seo Shin Ae as Eun Bo Mi
Lee Young Yoo as Go Na Ri

O dramie:
Drama jest koreańską wersją japońskiej dramy z 2004r o tym samym tytule. Opowiada o uczniach z VI klasy szkoły podstawowej, którym trafiła się wychowawczyni potwór, która delikatnie mówiąc postawiła sobie za cel życiowy zrujnować im ostatni rok w podstawówce oraz odrzeć z wszelkich złudzeń co do przyszłości.

Ode mnie:
Zakładam temat bo żadna wersja nie doczekałą się jeszcze debiutu na Doki a obie są bardz bardzo dobre.
Wszystkim którzy oglądali (skądinąd genialną) japońską wersję – nie muszę niczego przedstawiać. Ale biorąc pod uwagę brak tematu na Doki podejrzewam, że nie wszystkim jest jednak znana ta historia. Co może być ciekawego w dramie o 12-stolatkach? No właśnie to jest fenomen tej dramy – wszystko ;D Wystarczy jeden odcinek, żeby się wciągnąć i siedzieć jak na szpilkach aż do końca, chociaż nie ma tutaj jakiejś wyraźnie zarysowanej historii czy intrygi. Ale drama jest doskonale wywarzona, dotyka dość poważnych tematów i ma potężny ładunek emocjonalny. Jak zazwyczaj absolutnie mnie nie poruszają wszystkie łzawe historie miłosne to tutaj naprawdę łza mi się się kręci w oku. No właśnie, bo drama dotyka realnych tematów i dzięki naprawdę udanym kreacjom młodych aktorów odzwierciedla autentyczne emocje (nic dziwnego – zebrała się tam cała śmietanka :P). To jest w niej naprawdę genialne i choćby dlatego warto sięgnąć po tą dramę. Jest też troszkę jakby moralizatorsko i tak patetycznie ale ja to kupuję z calym dobrodziejstwem inwentarza, bo takie światełko nadzieji zwyczajnie jest w życiu nieodzowne.

Jestem ogromną fanką wersji japońskiej która była moim pierwszym spotkaniem z niezrównaną Amami Yuki, dlatego nie uniknę porównań. Pierwsze odcinki koreańskiej wersji były niemal pieczątkami wersji japońskiej. Z tą drobną różnicą, że japońska miała znacznie mroczniejszy nastrój a tu dostaliśmy prawie sielankę i zdecydowanie za dużo muzyki w tle :P Ale tutaj moje zastrzeżenia się kończą. Koreańska (jak na razie) góruje nad japońską kreacjami dziecięcymi , które z racji większej ilości odcinków, są rozbudowane o ich relacje z rodzicami i rówieśnikami, przez co zżywamy się z nimi jeszcze bardziej. Ko Hyun Jung (znana też jako Mishil :P) niestety Amami Yuki nie jest i jest na początku taka… Mishilowata ;P ale im dalej w las tym bardziej mi się podoba i (zwłaszcza po ostatnim odcinku) skłonna jestem przyznać, że może podbić moje serce równie mocno co AY.

Jedyne co mi się BARDZO nie podoba w wersji koreańskiej to – piosenka Shinee, która zabija wszystko swoją przepaskudną sztucznością… Piosenka jakoś bardzo zła nie jest - ale klip :wall: Dziękuję, wolę bez.

I chociaż w japońskiej było podobnie - to jakoś mniej sztucznie, więc chyba jednak nie ma usprawiedliwienia dla Shinee.

Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [2013] Queen's Classroom

Postautor: daydreamer4 » 03 sie 2013

2 ostatnie odcinki dramy, były lekko nie do zniesienia, zrobiło się tak jak bardzo nie lubię, patetycznie, płaczliwie, idealistycznie... i sztucznie bleh.
Dlatego też pozostaję wierna japońskiej chociaż, no nie powiem - dobrze się to oglądało, ale w statecznym rozrachunku nie polubiłam Ko Hyun Jung za bardzo a dzieciaki mnie zirytowały. Nic dziwnego skoro wątek z 11 stu odcinków japońskich został rozciągnięty do 16-stu w efekcie 2 ostatnie to były 2 ogromne zapychacze :shake:
Nie rozumiem dlaczego nie można było historii nauczycielki, która w w wersji jap. zajęła 2 pełne speciale, włączyć właśnie tutaj w główny wątek. Na to liczyłam, niestety się przeliczyłam, a bez tego wytłumaczenia wyszło tak jakoś.... kiepsko. :smoke2:
Obrazek

Wróć do „K-drama”