[2013] Adolescence Medley

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Adolescence Medley

Postautor: anna-banana » 01 wrz 2013

Adolescence Medley

Obrazek

Tytuł oryginalny: 사춘기 메들리
Tytuł (latynizacja): Sachungi Medeulli
Liczba odcinków: 4
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 10.06.2013 - 31.06.2013
Czas emisji: środa, 23:10

Opis:
Choi Jung Woo bardzo często zmienia szkoły. Właśnie przeniósł się do Liceum Namil. Częste przenosiny dały mu pewną wiedzę, mianowicie doszedł do wniosku że najlepiej się nie zaprzyjaźniać, dlatego ignoruje wszelkie próby nawiązania znajomości, nawet ze strony Im Duk Won, kolegi z ławki. Jednak kiedy kolejny raz jest świadkiem tego jak Im Duk Won jest prześladowany przez chłopaka ze szkoły postanawia wkroczyć do akcji, pomimo własnych postanowień.

Obsada:
Kwak Dong Yun jako Choi Jung Woo
Baek Sung Hyun jako dorosły Jung Woo
Kim Kyung Min (김경민) jako uczeń gimnazjum (odc.1)
Lee Joon Myung (이준명) jako uczeń podstawówki (odc.1)
Lee Se Young jako Yang Ah Young
Yoo Da Mi (유다미) jako dorosła Yang Ah Young
Kwak Jung Wook jako Im Duk Won
Choi Tae Joon jako Lee Yuk Ho
Park Jung Min jako Shin Young Bok
Bae Noo Ri jako Jang Hyun Jin
Yoon Park jako Lee Won Il

Ode mnie:
Jestem w połowie i chyba będzie to jedna z moich ulubionych dram szkolnych. Uwielbiam Choi Jung Woo, jego wewnętrzne monologi są przezabawne, jak również zemsta na przewodniczącej klasy i to jak za każdym razem myślał jak ją zrobi w konia kiedy dowie się, że wyjechał do Seulu, i to jak dowiedział się, że nie wyjedzie do Seulu i musi dźwignąć to co sobie naważył :rolly: i to że pomimo tego że poprosił przewodnicząca o chodzenie by jej zrobić na złość, a naprawdę jest zazdrosny z jej powodu.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2013] Adolescence Medley

Postautor: Volli » 01 wrz 2013

No ja też oglądam... Ale poczekaj Anna na jego minę jak dowie się dlaczego przewodnicząca zgodziła się z nim chodzić :rolly: tzn. ja jestem po trzech epizodach - jeszcze tego nie wiem, ale w sumie łatwo się domyślić :rolly:

Ta drama jest taka... no nie wiem... urocza. Tzn. ona naprawdę jest o niedojrzałości, o niedorosłości... Bohaterowie są tacy... zwyczajni i bezpretensjonalni. Zupełnie niedramowi. Poza tym pioseneczki :fav: :

:volli:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 01 wrz 2013

Volli pisze:No ja też oglądam... Ale poczekaj Anna na jego minę jak dowie się dlaczego przewodnicząca zgodziła się z nim chodzić :rolly: tzn. ja jestem po trzech epizodach - jeszcze tego nie wiem, ale w sumie łatwo się domyślić :rolly:

No ja się nie domyślam,jedyne czego się domyśliłam to to że robiła/robi maślane oczy do postrachu szkoły,czyli boksera, tudzież on do niej, jeszcze się nie zdecydowałam czy było to z jego strony jednostronne,ale ewidentnie coś z jego strony było.
Ale uśmiałam się jak domagała się wyjaśnienia dlaczego nasz bohater chciał z nią chodzić (w ogóle cała scena jak prosi o chodzenie :rolly: ). Ciekawa byłam jak z tego wybrnie,bo przecież nie wypali że chciał się na niej zemścić za prześcieradła, za kredę, za nakłanianie do przeprosin, że chciał ją upokorzyć. A tu masz, taki ładny kiss wymyślił.

Volli pisze:Poza tym pioseneczki :fav: :

Pomijając te pioseneczki, ubawiłam się że wybrali motyw z Chuno do scen walki, lub z BBF jak Choi Jung Woo zaczął brylować towarzysko :rolly:

PS. Miałam istny dysonans poznawczy w epie 1 jak Baek Sung Hyun grał 'dorosła wersje' Jung Woo i to nauczyciela :aww:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 01 wrz 2013

Ha ha.. No relacje z Brown Bear wyjaśniają się właśnie w trzecim epie ^^ No i po nim właśnie zaczęłam się wszystkiego domyślać :rolly: Trzeci ep w ogóle był taaaaaki fajny.

No i oj... właśnie - pomijając original soundtrack, dobranie motywów muzycznych rządzi :D :D :D :D
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 01 wrz 2013

Jedna z lepszych special dram tego roku :lol: Dawno się tak nie ubawiłam. Wszystko jest rodem zaczerpnięte z innych dramek i filmowych hitów kina koreańskiego, nabijają się do bólu, a mimo to połączyli wszystko w całość. I te krajobrazy i dramatyczne zawiechy, wszystko jest epickie- nie wyłączając głównej parki i ich bezsensownych problemów :lol:
Awatar użytkownika
Yukarichan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Yukarichan » 15 wrz 2013

Właśnie pierwszy odcinek raz przypadkiem napotkałam na KBS World ^^ Muszę obejrzeć resztę odcinków, chociaż póki co nie mogę znaleźć online nigdzie...ma ktoś jakieś namiary na to?
Zapraszam na mojego bloga całkowicie poświęconego Azji, jej kulturze i popkulturze! :)

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 19 wrz 2013

Ta drama była taka :melt: :melt: :melt: .Bohaterów nie dało się nie lubic. Te wszystkie nawiązania do innych dram i jego monologi były zabawne.
Nalepsze bylo jak się dowiedzial żejednak nie wyjeżdża a tak obmyślał plan zemsty

Yukarichan pisze:Właśnie pierwszy odcinek raz przypadkiem napotkałam na KBS World ^^ Muszę obejrzeć resztę odcinków, chociaż póki co nie mogę znaleźć online nigdzie...ma ktoś jakieś namiary na to?

reszta też jest na kbs world probowalam znaleźc tą dramę na różnych stronach ale nie udało się więc pewnie tylko na yt jest dostępna
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 19 wrz 2013

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 23 wrz 2013

Obejrzałam dramę w jeden dzień, odcinki są urocze i trochę rozczulające.
Baaaaardzo podobała mi się gra 16 letniego Kwak Dong Yun'a taki uroczy i wgl naprawdę dobrze się tu sprawdził. Nie wiem czy chłopak taki zdolny czy po prostu rola wyjątkowo mu podpasowała ale bardzo pozytywnie zaskoczył mnie. Niestety nie można tego powiedzieć o głównej bohaterce która od początku do końca była jakąś mimozą bez wyrazu... Pan brewka mimo, że pompki robił wspaniale, zresztą każdy jego wysiłek fizyczny cieszył oko, jakoś ogólnie mnie nie zachwycał... To już bardziej wolałam kolegę co w tej bluzie pomykał pod koszulą...
Całość nie jest jakaś odkrywcza czy emocjonująca ale miło się ogląda, są ładne krajobrazy, miejscami nawet zabawnie.
Obrazek

Wróć do „K-drama”