[2013] The Suspicious Housekeeper

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2013] The Suspicious Housekeeper

Postautor: Mina » 26 wrz 2013

The Suspicious Housekeeper

Tytuł oryginalny: 수상한 가정부
Tytuł (latynizacja): Susanghan Gajeongbu
Tytuł alternatywny: The Suspicious Housekeeper
Wcześniej znana jako: 가정부 박복녀 / Gajeongbu Bagbognyeo / Maid Park Bok Nyeo
Tytuł polski: Podejrzana gosposia
Gatunek: dramat familijny, kryminał
Liczba odcinków: 20
Nadawca: SBS
Emisja: 23.09.2013 - 26.11.2013
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00
Soundtrack: The Suspicious Housekeeper OST
Tytuły powiązane: Kaseifu no Mita

Fabuła :

Remake jednej z najpopularniejszych j-dram w historii Japońskiej telewizji. Eun Sang Chul jest ojcem rodziny której żona umiera w wypadku . Pewnego dnia do ich domu przychodzi nowa gosposia, Park Bok Nyeo., która jest bardzo dziwna i tajemnicza. Okazuje się że Eun nie był i nie jest wzorowym ojcem rodziny a tajemnicza gosposia narobi zamieszania w życiu rodziny .

Park pracująca jako pomoc domowa, jest kobietą o tajemniczej przeszłości, wykonującą wszystkie powierzone jej zadania z precyzyjną dokładnością. Jej pozbawiony uczuć wyraz twarzy i pełen rezerwy sposób zachowania powodował, iż rodziny, u których pracowała, szybko żądały wymiany jej na kogoś innego Szefowa agencji ostrzega jednak słowami "Uważaj na to, o co prosisz Park , ponieważ jest zdolna wykonać każde polecenie służbowe, nawet jeśli będzie nim zabicie człowieka

Obsada

Choi Ji Woo jako Park Bok Nyeo

rodzina Eun

Lee Sung Jae jako Eun Sang Chul
Kim So Hyun jako Eun Han Kyul
Chae Sang Woo jako Eun Doo Kyul
Nam Dam Reum jako Eun Se Kyul
Kang Ji Woo jako Eun Hye Kyul

Twórcy

Oryginalna historia: scenariusz j-dramy Kaseifu no Mita autorstwa Yukawa Kazuhiko
Scenariusz: Baek Eun Chul
Produkcja: EVERYSHOW
Reżyseria: Kim Hyung Shik
Ciekawostki
Reżyser stworzył m.in Sign, I Am Legend, Cain & Abel oraz Lovers in Prague. Scenarzysta natomiast ma na koncie Strongest Chil Woo.

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: The Suspicious Housekeeper [2013]

Postautor: thon » 29 wrz 2013

Obejrzałem pierwsze dwa odcinki gosposi - zapowiada się tajemniczo.Choi Ji Woo jako Robocop jest rewelacyjna,aktorka która zawsze kojarzyła mi się z kiczowatymi romansidłami w zupełnie odmiennej roli.Aby dalsze odcinki były również ciekawe.Jako, że nie oglądałem japońskiego pierwowzoru nie wiem co tam się będzie działo, a na pewno będzie i to aż furczeć.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 29 wrz 2013

thon pisze:Obejrzałem pierwsze dwa odcinki gosposi - zapowiada się tajemniczo.Choi Ji Woo jako Robocop jest rewelacyjna,aktorka która zawsze kojarzyła mi się z kiczowatymi romansidłami w zupełnie odmiennej roli.Aby dalsze odcinki były również ciekawe.Jako, że nie oglądałem japońskiego pierwowzoru nie wiem co tam się będzie działo, a na pewno będzie i to aż furczeć.

Ja wiem, jak sie japońska skończyła, ale mam nadzieje, że skoro ilosć odcinków w koreańskiej większa to i zakończenie okaże się inne. Jedno jest pewne, że drama zapowiada się interesująco, nie tylko ze względu na problemy rodzinne, wścibskie sąsiadki i tatusia, który ma dużo za kołnierzem.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 paź 2013

Odcinki 3-4 strasznie jak dla mnie nuudne, akcja bardzo powoli się rozkręca. Zamiast kryminału i dramatu dostałem prawie 2 godziny moralizatorstwa na temat "co przechodzą małe dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym".Brakowało mi tylko by jak w "Manny" na koniec bohaterka powiedziała "Rodzice, niech dzieci jedzą warzywka, bo są zdrowe".
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 03 paź 2013

thon pisze:"Rodzice, niech dzieci jedzą warzywka, bo są zdrowe".

Warzywka czy dzieci? :mrgreen:
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 paź 2013

Odcinki 5-6 nie róźnią się za bardzo od odcinków 3-4, akcja baaardzo powoli się rozwija, w epku5-6 znów problemy dzieciaków, dobrze, że nie ma więcej chol@#$ bachorów w dramie, może następne odcinki zrobią się ciekawsze? Bo drama ma dobry potencjał, tylko rozmienia się na drobne.Oddać bachory do domu dziecka/sierocinca i zacząć akcję i to migiem..

Wróć do „K-drama”