[2010] All About Marriage

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] All About Marriage

Postautor: Volli » 30 wrz 2013

ALL ABOUT MARRIAGE AKA PLEASE MARRY ME

Obrazek

Tytuł: All About Marriage / Please Marry Me / 결혼해주세요 / Gyeolhonhae Juseyo
Gatunek: drama rodzinna, romans
Liczba Odcinków: 56
Stacja: KBS2
Okres emisji: od 19 lipca 2010 do 26 grudnia 2010
Czas nadawania: soboty i niedziele 19:55

Obsada:

Rodzina Kim:
Baek Il Sub jako Kim Jong Dae
Go Doo Shim jako Oh Soon Ok
Lee Jong Hyuk jako Kim Tae Ho
Oh Yoon Ah jako Kim Yeon Ho
Sung Hyuk jako Kim Kang Ho
Jang Jung Hee jako Kim Jong Nam

Rodzina Nam:
Kim Ji Young jako Nam Jung Im
Jang Yong jako Nam Ki Nam

Inni:
Lee Da In jako Yoo Da Hye
Han Sang Jin jako Han Kyung Hoon
Ryu Tae Joon jako Choi Hyun Wook
Lee Tae Im jako Yoon Seo Young

....

i jeszcze inni...

Fabuła
Drama opowiada o drobnych i większych potyczkach rodziny Kim, w następującym składzie:
- Ojciec (niegdyś playboy, obecnie harabuji odczuwający nieuzasadniony pociąg do mody młodzieżowej),
- Matka (pani domu, która zniesie wszystko i wszystkich - nawet własnego męża),
- syn nr 1 - Kim Tae Ho (profesor socjologii i... celebryta),
- synowa - żona syna nr 1 - Nam Jung Im (pani domu, która niestety nie jest w stanie znieść wszystkiego, zwłaszcza swojego męża),
- córka (energiczna nauczycielka nauczania początkowego z kompleksem księżniczki i starszego brata),
- syn nr 2 (wrażliwiec, stale poszukujący pracy nieudacznik),
- ciotka (stara panna bez kompleksów, odczuwająca niezwykły pociąg do wyszywanych cekinami czapek i ostrych makijaży)
Akcja dramy rozpoczyna się w momencie gdy świeżo upieczony profesor socjologii, Kim Tae Ho otrzymuje propozycję poprowadzenia wspólnie z piękną i wykształconą córką dziekana programu poświęconego ... małżeństwom. Rzeczonemu woda sodowa uderza do głowy, co z trudem znosi jego niewykształcona, aczkolwiek pracowita małżonka. Jednocześnie córka rodziny usiłuje wydać się za mąż, a beniaminek przeżywa swoją wielką zakazaną miłość.

Ode mnie:
Jestem jakoś około 12 odcinka. Ogląda mi się to chyba nawet lepiej niż dobrze. Drama zaczyna się z przytupem - mamy i goliznę, i taniec brzucha, i omdlenia. Dużo wrzasków i spazmowania (zwłaszcza w wykonaniu mojej ulubionej córki i lekarki), próby dzieciobójstwa za pomocą kija od szczotki, czołganie się przed rodzicami na kolanach, wyprowadzki z domu i wprowadzanie się z powrotem, samotne picie do lustra i chlanie publiczne. Jak na razie moją ulubioną postacią jest chyba córka dziekana - host i dziennikarka, a to z racji jej bezczelnego wpychania się "na trzecią" w małżeństwo swojego "oppy" (przy dośćnikłych, żeby nie powiedzieć żadnych, oporach z jego strony :D ) - numer z wywiadem "małżeńskim" to był po prostu "miszcz"! Jak również wyprawa do kina... do teatru... na seminarium naukowe jako... eeee.. no właśnie... :mrgreen: ... Jest tam wiele, wiele smaczków - np. narzeczony córeczki (którą tak BTW gra "Angelina" z Incarnation of Money - jeśli ktoś kojarzy postać), który za narzeczeństwo wystawił przy zrywaniu........ rachunek :D :D :D - koleś podliczył poniesione wydatki i zainwestowany czas :victory: W każdym razie - dla miłośników gatunku pozycja moim zdaniem obowiązkowa. Miłej zabawy!

:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010] All About Marriage

Postautor: thon » 30 wrz 2013

Taniec brzucha w 2 wersjach, wersja A dla panów i wersja B dla pań. Potem dojdzie i kariera i najstarsza córcia znajdzie miłość, synowa niezależność, syn nr2 okaże się nie taki nieudacznikiem (strzeli gola),a potem drama zmieni się w dramę o karirerze muzycznej :).
A córka dziekana na basenie wyglądała naprawdę gorrrąco.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] All About Marriage

Postautor: Volli » 04 paź 2013

A ha ha - no nic dziwnego, że wpadł do basenu na ten widok :D :D :D ... A ja chciałam napisać, że do wszystkich zgrabnych motywów doszły teraz dosłownie - walki Ahjumm :rolly: Matki wzięły się za łby, wyrywają sobie nawzajem włosy i wrzucają się w rabatki :rolly: :rolly: :rolly: ... Nieeeee ta drama jest po prostu DO-SKO-NA-ŁA :rolly:

[edit]

Epizod 41 - idę jak burza (przewijając odrobinę gdy wałkowany jest ten sam temat od początku :P ). Drama nadal trzyma fason, mimo że wspomniana kariera muzyczna pani domu i dziewczyny od mycia podłóg zaczyna rozkwitać. Trochę się tego obawiałam, bo to tak brzmiało jak za przeproszeniem z pupy wyjęte, ale o dziwo - ma to uzasadnienie, ręce, nogi i co tam jeszcze. Oczywiście jest to hiperbola na miarę... no właśnie, dramy, ale naprawdę wszystko logicznie się kupy trzyma.

Moim faworytem jest nadal ten idiota Tae Ho :D :D :D ... Ta postać jest taka... ojej... prawdziwa :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: (za przeproszeniem męskiej części społeczeństwa), że aż się płakać chce przez śmiech. Jego wydumane teorie, samooszukiwanie się, pycha, egoizm... Ojej... on nawet się STARA i nie rozumie czemu nikt tego nie dostrzega :rolly: :rolly: :rolly:
Naprawdę najlepiej podsumowuje go jego własna matka nazywając bez przerwy idiotą. W ogóle uwielbiam to spojrzenie wszystkich kobiet (za wyjątkiem prezenterki, ale to zdaje się ciężki przypadek zidiocenia przez przeintelektualizowanie) gdy tylko otwiera buzię :rolly: :rolly: :rolly:
Patrzą na niego, jakby nagle wyrosły mu rogi, a ten biedak nawet nie jest w stanie tego zauważyć :rolly:

Do łez doprowadzają mnie próby "pocieszania" małżonki :lol: :lol: :lol: wykupił płyty ze sklepu bo "zdaje się nie są za bardzo popularne" :rolly: i jakoś tak puścił mimo uszu zaprzeczenia ekspedientki, bo przecież ON wie lepiej :rolly: . I przepiękna dedykacja, mniej więcej w ten deseń: "Nie martw się, nadajesz się jeszcze do innych rzeczy niż śpiewanie" :rolly: ... i westchnienie...: "Ech, ciężko być przyjacielem..." :rolly: :rolly: :rolly:
:volli:

Wróć do „K-drama”