[2013] Empress Ki

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Empress Ki

Postautor: anna-banana » 09 paź 2013

Empress Ki

Obrazek

Tytuł oryginalny: 기황후
Tytuł (latynizacja): Ki Hwanghu
Wcześniej znana jako: 화투 / Hwatu
Gatunek: dramat historyczny
Liczba odcinków: 51
Nadawca: MBC
Emisja: 28.10.2013 - 29.04.2014
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55

Opis:
Historia cesarzowej Ki. Urodzona w Goryeo, jednak przez 37 lat władała dynastią Yuan i dlatego zwana była 'żelazną damą'.

Obsada:
Ha Ji Won
Joo Jin Mo
Choi Moo Sung
Jung Woong In
Jin Yi Han
Lee Won Jong
Yoon Ah Jung
Ji Chang Wook

Ode mnie:
Wiadomo że sageuki jakoś specjalną popularnością na forum się nie cieszą, dla mnie samej 60 odcinków nasiadówek i walki o władze wspaniałą perspektywą nie jest, ale ALE! Joo Jin Mo, dla niego zniosę te 60 odcinków, bo było mi tak go żal we Frozen flower :puppy:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [z][2013] Empress Ki

Postautor: thon » 09 paź 2013

Jak mnie pamięć nie myli na razie planowane jest "tylko" 50 epków. warto nadmienić, że za scenariusz odpowiada zespół który stworzył "Gianta" i "History of Salaryman".
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 09 paź 2013

anna-banana pisze:Wiadomo że sageuki jakoś specjalną popularnością na forum się nie cieszą

Ha ha ... że CO? Że sageuki mało popularne na doki? :rolly: No co prawda nie każdy za nie chwyci, ale jednak procent oglądających jest tu IMO wysoki... Ja na tą dramę czekam i to bardzo, właśnie jak to już powiedział Thon, ze względu na ekipę odpowiedzialną i za Gianta i za Salarymena. Jeżeli uda się pożenić giantową epickość i salarymenowy humor z historią cesarzowej to już w ogóle będzie poezja...
:volli:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 09 paź 2013

Proponuje stworzyć drużynę Sageuka godną tej z QSD, gdzie biegliśmy po kurczaka Kim Nam Gila, może razem damy rade 60 okrążeń z Żelazną Damą?
Pino potrzebuje dramy od zaraz!, a w takich doborowym towarzystwie może się jakoś nawrócę na tasiemcowe historyki ? :confuse:
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 paź 2013

thon pisze:Jak mnie pamięć nie myli na razie planowane jest "tylko" 50 epków.

Trzy różne źródła twierdzą że jednak 60 epków Thonie, chyba że jednak coś zmienią w tym kierunku i będzie jedynie 50.

Volli procent oglądalności jest,ale często mówi się że ten lub tamten sageuk może ma temat fajny,ale przetrwać te 50 czy 60 epów ciężko, więc jednak lepiej nie sięgać bo można się męczyć.
Do tej pory nie potrafię namówić takiego jednego Piżmaka na QSD, mimo iż kusiłam Bidamem... :wink:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Empress Ki’ will be 50 episodes long and will depict the loves and battles of Empress Ki who is from Goryeo, but later moves to the Mongol capital and exercises her influence in the Yuan Dynasty. The drama will be written by scriptwriters Jang Young Cheol and Jung Kyung Soon who had previously worked together on ‘Giant’, ‘History of the Salaryman’, and ‘Incarnation of Money’.- wiele zachodnich serwisów tak podaje. Ale wiadomo, jak będzie dobra/zła oglądalność to i ilość odcinków w każdej chwili może się zmienić.
Co do pomysłu Pino - no pewnie - stare pikne czasy...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 09 paź 2013

Ha ha ... Piżmowiec nie jest chyba za bardzo sageukowy tak w ogóle nawet jeśli chodzi o te z mniejszą liczbą odcinków... A jeśli chodzi o długość dramy... Szczerze mówiąc po iluś tam obejrzanych i długich sageukach i mini-dramach wiem, że czasami bardziej dłuży się drama 16-odcinkowa niż 50-odcinkowa. Takie Dong Yi na przykład obejrzałam prawie jednym tchem z wypiekami na twarzy. Podobnie było z Yi Sanem (76 epizodów) - mimo że w moim mniemaniu nieco ustępuje Dong Yi. Znalazłoby się tego pewnie więcej... W każdym razie nigdy nie wiadomo jak będzie póki się nie spróbuje, a naprawdę mam wielkie nadzieje jeśli chodzi o "Cesarzową". Wiem, że może to zabrzmi dziwnie, ale zarówno Giant jak i Salarymen miały bardzo dużo z sageuka. Z resztą tematem obydwu dram była w zasadzie władza, a to właśnie jest przecież najczęstsza sageukowa tematyka. Podjęcie takiego tematu przez tych właśnie twórców wydaje się tak bardzo naturalne... no i ojej... cieszę się na oglądanie w tym składzie... Jeszcze tylko gdyby nam pisać się chciało trochę ;)
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Jak oglądałem Dong Yi mi też WCALE się nie dłużyło, co do Yi San, po śmierci Seong Song Yeon (Han Ji Min) strzeliłem focha i oglądałem już z mniejszym entuzjazmem :).
Prawda,"Giant" miał w sobie coś "sageukowego" - był rewelacyjny scenariusz, świetni aktorzy i 60 godzin dobrego widowiska, aby tu było podobnie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 31 paź 2013

Czy tylko ja to oglądam? :puppy:
Po 1 Ep. zdjęcia pałacu, stroje goryeo na bagato, mój wojownik pięknie wystrojony ach...
Jin Mo i Ji Won jako para, ale wygląda, ze będzie z Chang-Wook.
50 ep to sporo, ale mam nadzieję że Hee Han się wykarze bo pisał już 150 odcinkowe tasiemce!

Ji won niestety przyjęła styl grania jak w Duelist i miny strzela jakby miała coś na nosie :crazy: ...no ale cóż może dam radę wytrzymać... :melt:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2013] Empress Ki

Postautor: anna-banana » 31 paź 2013

Jestem po 2 epkach i wg mnie jest ciekawie. Ha Ji Won ma niestety tę dziwna manierę grania, przez co wg mnie w każdej roli wypada podobnie. Jak zwykle w sageukach mamy piękne stroje i to od pierwszych minut. Martwi mnie tylko że w tych pierwszych minutach pokazali jak zakończy się wątek miłosny :puppy: wiem że to sageuk czyli niby drama historyczna,ale niech w końcu Joo Jin Mo skończy ze swą miłością,a nie powtarza takie dramatyczne role jak król we Frozen flower :roll:
Przebieranki, zemsta, poszukiwanie ojca, (zapewne) poświęcenie miłości dla dobra kraju, będzie się działo w tych kilkudziesięciu odcinkach :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 01 lis 2013

po 2 epie - zajrzałam by zobaczyć co to, bo ..... jak zobaczyłam plakat i ... Piniacza, który wyraził chęć zassania :mrgreen:
na razie zapowiada się ciekawie i .... może nie dostaną zadyszki utrzymując takie tempo przez zaplanowaną ilość epów .... miejmy nadzieję .... :roll:
ja mam znowu coś do głównych bohaterów :omg: .... bo jak we Frozen Flower bardzo mi się pan podobał, tak tutaj.... nie mogę na niego patrzeć = nie wiem co się stało :confuse: .... a "jego lala" = krótko mówiąc mnie wkurza, .... :smoke2:
całe szczęście mamy jeszcze inne wisienki na tym torcie .... zaczynając od Lee Mun Shika przez innych, zaprawionych w boju dramowym aktorów :victory: i piękne stroje :smitten: i się ładnie biję :rolly: może wytrzymam ....
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 lis 2013

Po dwóch epach jest dobrze. Szkoda, że smerfne tłumaczenie wychodzi tak wolno, ale jest o klasę dokładniejsze od tłumaczenia z MBC. Świetny początek, koniec znany od początku -ale tk jakby ktoś oczekiwał, że Krzyżacy skończą się kleską Jagiełły - to postać historyczna i Cesarzowa Ki (Gi, Qi) i jako cysorzowa musiała zostać żonką Cysorza, który w 2 odcinku pokazał, że wie, co mu szykuje Regent/ Premier (w zależności od tłumaczenia).
Masa znanych aktorów, świetne stroje, barwne to to, aż oczy grają. Dwór w Yuan wyglądał olśniewająco.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 07 lis 2013

Jestem bardzo zadowolona z tej dramy. z każdym odcinkiem jest coraz lepiej i cieszę się że mam jeszcze jakieś 20 tygodni obcowania z tą historią.
Jest wszystko co lubię w sageukach, a dodatkowo to gender bender. Zatem mamy przepiękny pałac w 1 ep, cudowne wnętrza, piękne długie włosy wojowników, przecudowne stroje (ostatnio w dramach było z tym słabo), niezłe dialogi, tajemnice, ucieczki, pościgi. Znajdziemy elementy komedii i dramatu. Mamy typowe czarne charaktery i tych co do których do końca nie jesteśmy pewni. Znajdziemy również wiele pozytywnych postaci, takich aby każdy mógł odnaleźć kogoś komu będzie kibicował przez resztę odcinków.
Należy wspomnieć również o świetnym warsztacie operatora gdzie sceny w lesie czy ujęcie pałacu w 1 ep pozostaną w mojej pamięci. Nawet HJW zaczęła mi się podobać w tej roli. W 4 ep bardzo podobała mi się przemiana cesarza Huizhonga na plaży. Czuję chemie pomiędzy aktorami.
Jestem szczęśliwa, tyle mi trzeba. :fav:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lis 2013

Ja tam tej chemii nie widzę pomiędzy HJW i JCW - mam dość sageukowych związków z nooną - miałem je w Jang Ok Jung - 6 lat różnicy pomiędzy KTH i YAI, The Moon Embrancing the Sun - HGI i KSH - 6 lat różnicy,tu HJW i JCW - 8 lat różnicy. Cholera, wiem, ze to modne, noona i te sprawy, ale ja tego nie kupuję. Tym bardziej, że oglądając to myślę, czy ona ma byc jego kochanką, czy jego matką. Za to drama mi się bardzo podoba. W garnuszkach trzeba było czekać 32 odcinki, aby bohaterka krzyknęła "abojii"- tu tylko 4 :).No i śmieszył mnie moment jak przyskrzynili HJW z JCW przy murze, nie byłoani jednego łucznika/kusznika, by za kilka sekund w nastepnym ujęciu było ich od groma.
Dobra, pomijmy ten fakt, powiedzmy, że nie nadążyli z cała resztą grupy pościgowej....ale jak zawsze dziwi mnie, że opaska która zakrywa nos i usta, tak uniemozliwia poznanie człowieka, oczywiście HJW widzi z bliska napastnika, oczywiście patrzy mu prosto w oczy i za kilka sekund, gdy go spotyka na zewnątrz, rozmawia z nim jakby nigdy nic - prawdziwy bimil koreańskich sageuków.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 07 lis 2013

thon pisze:Ja tam tej chemii nie widzę pomiędzy HJW i JCW - mam dość sageukowych związków z nooną .

Ja myślę o związku pomiędzy Ha Ji Won a Joo Jin Mo. Ta Hwan jest dla mnie na straconej pozycji więc nie dopatruję jakis większych uczuć...
Z tymi starszymi aktorkami to chyba jest tak, że Azjatki w wieku 20 lat wyglądają i maja głos jak dziewczynki z gimnazjum (no wiadomo że nie wszystkie) stąd dobierają często starsze dojrzalsze partnerki, ale to może tylko moja interpretacja, czasami to przeszkadza bo różnica 8 lat w każdym kierunku jest spora.

Wiadomo jest sporo idiotycznych scen typu spadająca opaska... :melt:

Wróć do „K-drama”