[2013] Empress Ki

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2013] Empress Ki

Postautor: Mizuki » 21 sty 2014

Aha! Jakie przeżycia!!!

Volin myślała, ze on ją tylko kołderką przykrył? :lol: Przecież to prawdziwy warrior! Cel-pal-10 pkt!

Ciąże typu słoniowatego obliczyłyśmy jakieś 12 miesięcy :P , skomplikowane badania ginekologiczne poprzez badanie pulsu :rolly: :rolly: :rolly:
Wywinięte w podkówkę całuśne usteczka Cesarzyka - bezcenne! :fav:

Wszystko tutaj jest!!! Kocham tę dramę coraz bardziej :rolly: :rolly: :rolly:

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 23 sty 2014

Ep nr 23

:faint:

Wszyscy się kosmitą zachwycają, że ma super-moce i w ogóle, ale weźcie... młodemu Gwiazdkowi - Maha (to się w ogóle jak Maja wymawia z czego mam ogólną radochę) nawet do pięt nie dorasta.Nie dość że wcześniak (przynajmniej jak na tamtejsze standardy), to jeszcze twardziel taki... Niby Mojżesz wyłowiony z rzeczki i siiiiiuuuu prosto na pałace...

Po mamusi to ma. Ledwie ją zamknęli w klatce a ta już voła znalazła :mrgreen: Bosko... Ale od dźwigania tych kamieni po porodzie będzie bolało ją w krzyżu. Zobaczycie.

Ep nr 24

No i po odcinku(ach) o ciążach mamy odcinek ze ślubami... Trochę na odwrót ta kolejność ale w sumie kto by się przejmował. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Nyang to superwoman ery Trzech Królestw. Zastanawiam się również czy tam w tym pałacu jest w ogóle ktokolwiek znaczący kto nie pochodzi z Gorgyo. Poza złą przydupaską cesarzowej, co oczywiste. Cesarzowa w ogóle niebezpiecznie zaczyna przypominać mi Cersei z Gry o tron. Brakuje już tylko żeby się z bratem przespała... W ogóle to porównanie jest poza tym dość kuszące, zważywszy na to, że panuje tam zdaje się ciągle jedna pora roku. No i mają nie jednego eunucha a kilka setek.
:volli:
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: IDIC » 26 sty 2014

Volli pisze:
Cesarzowa w ogóle niebezpiecznie zaczyna przypominać mi Cersei z Gry o tron. Brakuje już tylko żeby się z bratem przespała...

Tap Ja Hae to by się średnio w tym celu nadawał (nie wiem, czy on się w ogóle do czegokolwiek nadaje :-| )
Ale z Dang Gi Se mogłoby być całkiem interesująco :lol:
Z tym Dang Gi Se z początkowych odcinków, ofkors, tym, który momentami tak dziko patrzył i taki podły był, że sobie myślałam "O! I to jest właśnie Prawdziwy Mongolski Wojownik" :nod:
Później - niestety, niestety - straszliwie go zmiękczyło uczucie do Nyang, w rezultacie czego okropnie rozmamłany się zrobił :?Szkoda
Mimo to nadal jakoś go lubię :lol:
Jego oraz - dla zachowania równowagi - Tal Tal'a (Toqto’a), którego osobiście podziwiam za:
a) umiejętność zachowania zimnej krwi w kompletnie każdej sytuacji (czy ten człowiek ma w ogóle jakieś emocje???)
b) cudną grzywkę, której - obawiam się - jako yuański arystokrata mieć chyba nie powinien (aczkolwiek w tej kwestii pewności nie mam).
Cha Seung Won na Doki :melt:

Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 06 lut 2014

A ja po obejrzeniu epa 28 pragnę nadmienić, że chyba nastąpił przełom. Nie dość że cesarz wiedziony gniewem chyba w końcu się ogarnął, to jeszcze Tanasiri chyba w końcu zrozumiała, że pływa w szambie, które sama sobie wykopała. Szok! I teraz cały tydzień czekać na następne 2 epy... :grumble:
Piękne to jest, naprawdę piękne! Nyang rządzi! I wiem, że powtarzam to cały czas na czacie ale tutaj też muszę: kocham Tal Tala! :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: Mój ci on! :smitten:
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: IDIC » 06 lut 2014

Akemi pisze: I wiem, że powtarzam to cały czas na czacie ale tutaj też muszę: kocham Tal Tala! :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: Mój ci on! :smitten:

He he, Tal Tal coraz bardziej machiaveliczny się staje.
No i powolutku się emancypuje od wujaszka.
Jak tak dalej pójdzie, to fabuła przynajmniej troszeczkę zbliży się do faktów :)
Przynajmniej w kwestii wujaszka (a nie machiavelicznego charakteru i umiejętności poruszania się w świecie intryg dworskich).
A propos faktów: muszę odwołać określenie "yuański arystokrata", którym obdarzyłam Tal Tal'a w poprzednim poście :oops:
Nie był nim. Należał do rodu, wywodzącego się z arystokracji merkickiej (plemiona spokrewnione z Mongołami, ale jednak nie Mongołowie). Natomiast, czy jako Merkita mógł mieć taką cudną grzywkę, nie wiem nadal :wink:

Aha, a oglądalność Empress Ki nieźle ostatnio poszybowała w górę.
Prawie 30% :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 07 lut 2014

Minęliśmy półmetek, a drama dalej nas trzyma w napięciu a co więcej zaskakuje.

UWAGA! WYPOWIEDŹ MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY!!

Akemi pisze:Piękne to jest, naprawdę piękne! Nyang rządzi! I wiem, że powtarzam to cały czas na czacie ale tutaj też muszę: kocham Tal Tala! :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: Mój ci on! :smitten:

Jak widać w powyższych postach nasze sympatie zmieniają się wraz z ewolucją wydarzeń :D
Ja w dalszym ciągu wierna jestem Cesarzowi bo mam skłonności do lubienia ciamajd, chociaż moim zdaniem ten przebłysk "męskości" myślałam, ze będzie miał inny przebieg. To raczej był kiepski fallstart. Ja już czekam kiedy pokaże w sobie ducha wojownika, ale wychodzi na to, że się nie doczekam... :x

Drama jest prześwietna, mamy tutaj zalążki leków antykoncepcyjnych, wiemy już kto wymyślił kserokopiarkę, że gofrownica na włosach była modna już w czasach dynastii Yuan... :rolly:

Nie podoba mi się ogładzona metamorfoza Nayang Ki, że niby od kiedy ona taka oczytana. Wychowywała się bez matki na wojownika, a raczej najemnika to niby kiedy studiowała Konfucjusza? W kilka dni (patrząc jak rozwija i rośnie jej dziecko) nauczyła się grać na kilku instrumentach, wyszywać, tańczyć?
Ma kobita talent nie ma co! Nie dziwię się, że rozkochała w sobie połowę pałacu. Ma coś z kurtyzany...Ten pejcz może się śnić niejednemu :rolly:
Zastanawia mnie zawsze sposób wiązania więźniów, tak na wysokości ramion, tak że ręce są praktycznie wolne. Czy taki sposób krepowania był skuteczny?

Czekam, czekam, czekam na dalsze odcinki...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 07 lut 2014

Mizuki86 pisze:Nie podoba mi się ogładzona metamorfoza Nayang Ki, że niby od kiedy ona taka oczytana. Wychowywała się bez matki na wojownika, a raczej najemnika to niby kiedy studiowała Konfucjusza? W kilka dni (patrząc jak rozwija i rośnie jej dziecko) nauczyła się grać na kilku instrumentach, wyszywać, tańczyć?

Chyba nie doceniasz Tal Tala :rolly:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lut 2014

No i wpływie Hwang Jin Yi na Empress Ki :)
Szkoda, że w nasptepnym tygodniu podobno (info od jordiego) będzie tylko jeden odcinek. A przecież, w tym jednym odcinku kochana Tanasili tak łatwo nie padnie. Ale w porównaniu do mymlastej Nyang, o wiele ciekawsza jest pani Cesarzowa i ta stara sanggung, co jej usługuje.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 07 lut 2014

thon pisze:Szkoda, że w nasptepnym tygodniu podobno (info od jordiego) będzie tylko jeden odcinek.

Och, aż mi się łezka zakręciła w oku jak przeczytałam w archiwum, że jordi specjalnie przyszedł na czata, żeby mnie załamać... Jak on o mnie zawsze pamięta... :mrgreen:

No ale wracając do tematu - Nyang jest tak twarda że aż śmieszna. Mnie w ogóle jej ubrania radują niepomiernie - jak w finałowej wersji konkursu na miss Yuan przypominała mi królową Wiktorię, tak teraz w tym stroiku na głowie z tym dyndającym czymś niezmiennie kojarzy mi się z taką wielką białą pszczołą. :rolly: Ale poza tym jest nudna.
A Tanasiri razem z jej przydupaskami kocham po prostu. Uśmieszek tej starszej "damy" dorównuje prawie śmiechowi królowej wdowy. Podobnie kocham Tanqiuschego i wszystkie jego wytrzeszcze :D :D :D. Najbardziej w sumie smęci Nyang i król we własnej osobie, chociaż przyznam się, że odkąd zapuścili mu bródkę patrzy mi się na niego jakoś tak ehem.... płynniej. Tyle tylko, że zaczynam podejrzewać u niego początki parkinsona, bo emocje nim naprawdę DOSŁOWNIE wstrząsają.
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: IDIC » 09 lut 2014

thon pisze:w porównaniu do mymlastej Nyang, o wiele ciekawsza jest pani Cesarzowa i ta stara sanggung, co jej usługuje.

Nyang niby mymlasta, ale ostatnio grubą intrygę uknuła :)
I nawet udało jej się Cesarzową Dowager dla tej intrygi pozyskać

Nota bene: trochę nie rozumiem, dlaczego Empress Dowager kompletnie zdaje się nie przejmować wpływem Nyang na Cesarza.
Fakt, może i przybłęda (Ki, nie Cesarz ofkors) bez zaplecza, niemniej jednak Cesarzowa Matka nie wydaje się być osobą, która pozwoliłaby na to, aby ktokolwiek poza nią samą miał realny wpływ na cokolwiek istotnego w państwie i na Dworze.
Tymczasem fakt, że Nyang owinęła sobie Cesarza dookoła małego paluszka, pozostaje bez reakcji :|
Chyba, że intencją Empress Dowager jest wykorzystanie Nyang "do czarnej roboty" = pozbycia się Cesarzowej, a następnie wyeliminowanie samej Ki
Ale tego typu intrygi i podwójne gry zawsze są jakoś z góry sygnalizowane, a tutaj nic, cisza w sprawie :|

Aha! W kwestii gry aktorskiej: Ha Ji Won chyba uznała, że najlepszym sposobem uzewnętrznienia determinacji bohaterki i jej dążenia do wywarcia straszliwej zemsty jest nieprzerwane epatowanie otoczenia kamienną, zaciętą twarzą. Postać Nyang mocno na tym wyborze środków wyrazu traci. Jest monotonnie i nudno. Szkoda :(

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 lut 2014

Odcinki 32- 33. Nie rozumiem czemu Nyang nie poderżnęła gardziołka mojej ulubienicy Tanasili. Kocham klikę Wielkiego Premiera, szaleństwo Dang Gi Se i spokój i opanowanie Tal Tal'a. Dziś ochlapałem lapka oglądając fim "Perfect Partner" a tu dostojny Bayan kopuluje jak młody królik:).Bayan jak ci nie wstyd!!!
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 28 lut 2014

Omo, omo!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Cóż to za odcinki!
Scena z polowaniem, która w następnym epku przemieniła sie w nagonkę na innego zwierza czyli naszą Ki była fascynująca! Zmieniające sie relacje pomiędzy królem a Nyang, zwroty w kierunku Ciapka Cesarzyka posadziły mnie w fotelu Dosłownie oczu nie mogłam oderwać tyle się działo! W naszej Ki w końcu odezwał sie głos Szakala! Ile ona ma tych osobowości! Był i efekt wampiryzmu i syndrom matki podczas podawania antidotum! Dobrze że mam poręcze w fotelu bo prawie spadłam z krzesła! Czekam czy w następnych odcinkach Ki będzie karmiła Cesarza piersią, w końcu po utracie dziecka hormony jej szaleją!

thon pisze:Odcinki 32- 33. Nie rozumiem czemu Nyang nie poderżnęła gardziołka mojej ulubienicy Tanasili. Kocham klikę Wielkiego Premiera, szaleństwo Dang Gi Se i spokój i opanowanie Tal Tal'a.

No ja miałam to samo! Pierwsza myśl: dlaczego? No ale jak to Wolin mówi musi jeszcze pożyć, aby coś jeszcze się zadziało! Jak narazie sie dzieje, oj dzieje! To jedna z moich ulubionych dram ever i druga z Changiem wtej kategorii! Ma chłopak to coś!
Tal Tal jak cudownie wygląda w tej swojej zbroi :smitten: , stroje rodem z powieści Sienkiewicza (Ki uznałyśmy,że to Basienka
Spoiler! Obrazek

Drama trzyma poziom! :D
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: IDIC » 02 mar 2014

A ja jestem strasznie ciekawa, czy rozmowa pomiędzy Bayanem a Tal Talem (ta, w której Bayan nakazuje Tal Talowi, żeby te ten ostatni zabił go w momencie, gdyby Bayana ogarnęła taka żądza władzy, jaka ogarnęła El Temür'a), znalazła się w scenariuszu tylko dlatego, że pasowała do fabuły, czy też może jednak twórcy dramy całkiem świadomie "mrugnęli okiem" do widza, nawiązując - nieco przewrotnie - do prawdy historycznej, dotyczącej obydwu panów.
W tym drugim przypadku - szacunek :) fajne są takie smaczki w dramach :)

EDIT:
Jeśli chodzi o Ki, to - niestety, niestety - o ile przez pierwszych -naście epków darzyłam ją sympatią, o tyle od jakiegoś czasu niespecjalnie za nią przepadam.
Jest wyrachowana, nieludzko wręcz zdeterminowana w swoim dążeniu do osiągnięcia założonych celów, nastawiona tylko i wyłącznie na zemstę.
Tak sobie myślę, że może zbyt mało rozbudowany był wątek dziecka, jego utraty i wywołanej tą utratą rozpaczy Nyang.
Nawiązania do tamtego zdarzenia też takie raczej niemrawe (parę zdań wewnętrznego monologu w Lodowym Pałacu, przy okazji odbierania Księcia Tanasiri)
Zamiast tego autorzy scenariusza jako motyw postępowania Ki eksponują chęć wywarcia przez nią zemsty za śmierć Lady Pak i jej towarzyszek.
Może gdybym postrzegała Ki przede wszystkim jako matkę, mszczącą się za śmierć dziecka byłoby mi łatwiej zaakceptować jej zimną furię.
A tak to mam z tym problem :| .
Zmian z relacjach na linii Wang Yu - Ki nie dostrzegam, poza samym finałem 33 epka oczywiście.
Przedtem może i z deklaracji werbalnych wynikało, że coś się pomiędzy nimi pozmieniało (= niby nie darzą się już uczuciem, a ich drogi się rozeszły), ale spojrzenia i czyny ewidentnie temu przeczyły.
Dopiero właśnie w końcówce 33 sytuacja uległa zmianie.
Zwrotów w kierunku Cesarza nie dostrzegam.
Biedak jest cały czas traktowany przez Ki czysto instrumentalnie.
Zero, kompletnie zero uczuć, nawet w stanie upojenia alkoholowego.
Ciekawe jak rozwinie się ten wątek. Niby parę epków temu Cesarz pogodził się z tym, że dla Ki będzie tylko narzędziem w jej walce.
Teraz jednak troszeczkę jakby mu się w tej kwestii pozmieniało.
Pozwolił sobie nawet w tej kwestii na malutką "pogróżkę" pod adresem Ki.
Jak na niego, to i tak sukces :wink: .

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 05 mar 2014

Dobra, 34 odcinek mnie DOBIŁ : jakieś czary mary, polujące psy-widma - po kiego h...ja takie gó...no wpieprzono w sensowną fabułę, co to ma być? Harry Potter? Władca Pierścienia? Scenarzyści, skończcie jak najszybciej ten beznadziejny wątek, błagam...
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 06 mar 2014

thon pisze:Dobra, 34 odcinek mnie DOBIŁ : jakieś czary mary, polujące psy-widma - po kiego h...ja takie gó...no wpieprzono w sensowną fabułę, co to ma być? Harry Potter? Władca Pierścienia? Scenarzyści, skończcie jak najszybciej ten beznadziejny wątek, błagam...

Płakałam z tego :rolly: :rolly: :rolly: Ciesz się thon, że nie handlowali żeń- szeniem z przemytu, tudzież nie przemycali chińskiej porcelany. Jakoś muszą dłużyzny wypełniać.

Wróć do „K-drama”