[2013] Empress Ki

seriale z Korei
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2013] Empress Ki

Postautor: IDIC » 02 maja 2014

thon pisze: (...) idealne zakończenie :wpada DGS zabija wywłokę Ki, Wang Yu robi kupę dzieci Batoru. Cesarz do końca wariuje, CW chajta się ponownie z Bayanem a Tal Tal przybywa do Polski szukać niewiasty, która będzie mu w nocy drapać plecy.

Nic z tych rzeczy, niestety :D
Koreańscy scenarzyści nie są nawet w połowie tak kreatywni, jak polska ekipa tłumaczeniowa.
Zakończenie Empress typowe: mnóstwo wątków pracowicie rozbudowywanych i komplikowanych przez ostatnie kilka (naście) epków, zakończonych jakoś tak pospiesznie, jakby bez pomysłu.
W szczególności uderzyło mnie to w przypadku Tal Tal'a.
Niby jedna z kluczowych postaci, a twórcom scenariusza nie chciało się nawet "wysilić" i pokazać, jak skończył :x
Mimo wszystko dotrwałam do końca dramy bez większego bólu (chyba jednak głównie dlatego, że historyki to moja miłość) :D

Cha Seung Won na Doki :melt:

Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 09 mar 2015

Ja za dramami historycznymi nie przepadam, ale od czasu do czasu coś mi wpadnie w ręce.

Obejrzałam A Frozen Flower gdzie nie spodobał mi się aktor grający króla (dodatkowo na przekór większości uważam, że był tam pedofilem xD ) dlatego sięgnęłam po Empress Ki - a nuż tutaj go polubię. A skądże! :rolly: Postać Wang Yu mnie strasznie nudziła, nie przekonywała mnie jego miłość do Ki, poza tym płakał jakby miał epilepsję, no i pluł jak mówił xD więcej grzechów nie pamiętam :rolly:

Ogólnie czytałam sobie komentarze z doki w trakcie oglądania i też strasznie polubiłam Tal Tala w drugiej części dramy (no bo w pierwszej był tylko przydupasem Bayana)
Od samego początku byłam w teamie Cesarza więc podobał mi się rozwój zdarzeń i sam Cesarz - jako jedyny starał się być sprawiedliwy i kierować się sercem, jako jedyny nie był żądny władzy... ale przez to był takim ciapowatym Cesarzem xD strasznie było mi go szkoda kiedy widziałam ile dla niej robił, ile był w stanie jej wybaczyć, a ona niby wszystko robiła dla jego dobra ale jak zobaczyła Wang Yu to od razu miała kisiel :rolly: :rolly: :rolly:

Fabuła była świetna, nie było czasu na nudę, chociaż te intrygi mnie pod koniec zaczęły męczyć. Na pewno była to najlepsza drama historyczna jaką oglądałam ale nie mogę dać maksymalnej oceny bo:
- za dużo osób mnie wkurzało
- za dużo osób zginęło/ było za dużo scen walk, które omijałam bo nie lubię takiej pracy kamerą że można oczoplasu dostać
- przez pół dramy Dan Gi Se miał taką minę xD
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 09 mar 2015

- Babciu, dlaczego masz takie wielkie oczy?
- Żeby wszyscy mogli je zobaczyć...

Swoją drogą był to jeden z najlepszych zeszłorocznych wytrzeszczy w kdramach... Zbłądziłam około 40 odcinka, ale chyba dla Chang Wooka dokończę... W ostatnią scenę, którą pamiętam zaangażowane było pawie piórko...
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 16 paź 2015

UWAGA!
Od 9 listopada 2015 w TVP2 (g.17.05) zamiast serialu dokumentalnego zostanie wyemitowany południowokoreański serial historyczny pt. ''Cesarzowa Ki''

Czanguś w TVP? :shock: W sumie to piękna wiadomość!
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 16 paź 2015

Świetna informacja!!!!
Szkoda tylko, że nie dam rady oglądać... ahhh.. lektorzy i dubbingi! bleeeeeeeeeeeeeee :wall: :wall:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 lis 2015

Ojej, jak dziwnie oglądało się tę dramę po dwóch latach i w dodatku w naszej polskiej tv, nie sądziłam że dożyje tych czasów że będą dawać dramy w telewizji publicznej :wow:

A teraz pytanie do forumowiczów którzy również oglądali, czy tylko mi się zdaję jakby obcięli odcinek w połowie? Nie tylko widać to fabularnie, bo wiadomo że każdy odcinek w dramach kończy się cliffhangerem, a tu takiego nie było, ale także czasowo, drama skończyła się przed 18, zaczęła po 17, nijak nie daje to 1godz z hakiem, ile zazwyczaj trwają odcinki...
Tak więc nie można chwalić tvp2 do końca :omg:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Luce
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Luce » 09 lis 2015

Ma być podobno 68 odcinków a normalnie jest 51. Skracają czas a wydłużają ilość odcinków (gdzie tu sens)? Głupio skończyli ten pierwszy odcinek na 37:47 normalnego odcinka. Ale to nic i tak oglądam ponownie :D :fav:
Dziwnie tak oglądać" Empress Ki " :smitten: w polskiej tv :D
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 lis 2015

Aaaa widzisz, bo u mnie w programie napisane że 51 odcinków i się zfoszyłam wtf?
Ale i tak bez sensu robią że puszczają jeden odcinek na pół, żal im poświęcić te 1h 10min czasu antenowego, dżizyz :omg:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 09 lis 2015

Luce pisze:[post]113845[/post] Ma być podobno 68 odcinków a normalnie jest 51. Skracają czas a wydłużają ilość odcinków (gdzie tu sens)? Głupio skończyli ten pierwszy odcinek na 37:47 normalnego odcinka.

Widzieć pijaną Jiwone w TV bezcenne :rolly:
Skończyli okrutnie! Urwali w pół zdania! To co najlepsze w koreańskich dramach to końcówka epa, po którym nie można spać, jeść bo chcesz tylko zapuścić kolejnego!
Lektor nie taki zły, powiedziałabym rasowy, ale zabrali tradycyjnie ścieżkę i OSTa nie słychać w ogóle!
Ale i tak grzywka Tal Tala w TV :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 lis 2015

Luce pisze:Ma być podobno 68 odcinków a normalnie jest 51. Skracają czas a wydłużają ilość odcinków (gdzie tu sens)? Głupio skończyli ten pierwszy odcinek na 37:47 normalnego odcinka.

Dokładnie to patrząc na RAW 1epa jaki mam to 1ep "Polski" skończył się tuż przed 43 minutą :)
Jutro 2ep "Polski" skończy się koło 29-30 minuty normalnego 2 epa :)

4 epy "Polskie" to 3 oryginalne, ponieważ Ki praktycznie wszystkie 51 epów ma tę samą długość (58:50 do 59:05). Dlatego nic chyba nawet nie wytną...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”