[2013] Miss Korea

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2013] Miss Korea

Postautor: Eggie » 21 gru 2013

Obrazek

Tytuł oryginalny: 미스코리아
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: 20
Nadawca: MBC
Emisja: 18.12.2013 - 20.02.2014
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Obsada:
Lee Sun Gyun jako Kim Hyung Joon
Lee Yeon Hee jako Oh Ji Young
Lee Ki Woo jako Lee Yoon
Lee Sung Min
Lee Mi Sook jako Ma Ae Ri
Song Sun Mi jako Ko Hwa Jung
Go Sung Hee jako Kim Jae Hee

O czym:
Rok 1997. Kim Hyung Joon jest prezesem firmy kosmetycznej, która planuje wprowadzić na rynek pierwszy krem bb. Niestety, inwestorów brak a firma tonie w długach. Wraz ze swoją załogą planuje wystawić kandydatkę w wyborach Miss Korei i w ten sposób wypromowac swoją działalność. A kto nadaje się do tego lepiej niż najpiękniejsza dziewczyna, którą poznał w życiu?
Oh Ji young istotnie była kiedyś popularna, ale obecnie jej piękność marnuje się w windzie domu towarowego, którą wozi klientów w górę i w dół. Kierownik jest idiotą, a w dodatku era windziarek dobiega końca i grozi jej bezrobocie. Po wielu nieporozumieniach postanawiają połączyć siły, by osiągnąć własne cele, a po drodze zaskakuje ich miłość...

Ode mnie:
Ja się dobrze bawię po 2 pierwszych epach :D Mało jest takich "period' dram, w których cofają się zaledwie o dekadę lub dwie, a szkoda, bo coraz bardziej mi się podobają, zwłaszcza po obejrzeniu dwóch sezonów Reply.

Na razie trochę brak chemii między główną dwójką, ale w sumie nie mieli jeszcze za dużo okazji być razem na ekranie w tym samym czasie... Podoba mi się kosmetyczna paczka i ten dziwaczny bromance który się zaczyna wytwarzać między głównym bohaterem i łażącym za nim gangsterem... No i nic nie przebije tego flip hair Lee Ki Woo z czasów szkolnych haha

Ah, i jeszcze muzyka. Opinie proszę :)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2013] Miss Korea

Postautor: thon » 21 gru 2013

Po 2 odcinkach - jest bardzo dobrze. Podobają mi się teksty, humor i ten unoszący się klimat twórcow "Pasty", który potęguje obsada - połowa "pastowej". Ja chcę teraz zobaczyć jaki fryz zrobiła naszemu gangsterowi była miss Korei.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 21 gru 2013

Ja też po dwóch epizodach jestem zadowolona , kocham te klimaty.
Jest troszkę dziwnie czasem ha ha no ale miss to ciało i umiejętności uwodzicielsko-aktorskie a nie osobowość i piękno wewnętrzne więc muszę się przyzwyczaić do podejścia do tych missek i ich rozumowania.
Główna bohaterka jest bardzo ładna i zadziorna.
Mam nadzieję że odegra się na swoim szefie w końcu ( ale z niego brzydal obrzydliwy i cham ...jak już i tak ma stracić pracę to mogła mu wtedy oddać z nawiązką )

Widzę ciekawą dramę z fajnym klimatem i nie moge się doczekać kolejnych odcinków

Tak ta fryzura ???
Ciekawe co wyszło
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 22 gru 2013

Przeczucie mnie nie zawiodło - jednak twórcy Pasty to jest pewność, że szrota nie będzie XD

Przede wszystkim masa ludzi psioczyła, że Lee Yeon Hee nie podoła głównej roli, a tu zdziwko, bo naprawdę dobrze sobie radzi póki co :) Lee Sun Kyun to jak zwykle klasa sama w sobie. Lee Mi Sook i jej postać też wymiata. Poza tym 4 ahjussi z domu LYH już zaskarbiło sobie moją sympatię :)

Poza tym mamy muzykę z lat 90 wspaniale podkreślającą klimat dramy i ciekawy zaczątek całej historii :) Jak widać wybory miss nie muszą być nudne :) Po 2 epach bardzo udana komedia, jakiej w tym roku w Korei nie było :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 22 gru 2013

Dla mnie jest dobrze! Do Pasty się się nie odnoszę bo to zupełnie nowy projekt. Świetne OST-y, które nadają niezłe klimaty a to już jest coś. Ahjussi!!! Jestem ciekawa jak wszystko potoczy się dalej...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 22 gru 2013

Oooooooo Jordi wylądował! Ile to już czasu? :rolly:

No i cóż... chyba przyjdzie mi się w końcu zgodzić i z Jordim i z Eggie (nie myślałam że ten czas nastąpi) i podpisać pod tym co ta dwójka napisała. Zapowiada się to naprawdę bardzo, bardzo fajnie. Przede wszystkim jest klimat. Może nie do końca czuć tutaj te lata 90., jak w seriach TVN-u, ale to też i drama innego gatunku i chyba nie należy tutaj tych produkcji porównywać.

Co mi się podoba? Ano - to, w jaki sposób prowadzeni są bohaterowie, w ich interakcjach aż skrzy się od emocji i humoru... Postaci są ciekawe, ciekawie zapowiadają się zarówno wątek główny (mniej) jak wątki poboczne (bardziej... w sensie zapowiadania się), na utworach muzycznych w tle po prostu umieeram ("macho, macho - man" :rolly: :rolly: :rolly: ) no i generalnie... jakiś taki feeling, że wszystko jest spójne, wyważone, że nie będzie momeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeentów...

Mam nadzieję, że się to nam sprawdzi...
:volli:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 gru 2013

Volli pisze:Oooooooo Jordi wylądował! Ile to już czasu? :rolly:

Wiedziałem, że zatęsknisz Vollin :rolly:

A ja jeszcze dodam, że znalazłem jeden utwór z dramy (w klubie) i wałkuję co 50 razy na dzień - kicz stulecia, ale BOSKI KICZ XD

Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 gru 2013

Dobra dramka tak na koniec roku. Jest klimacik, jest wojna missek, jest Boski Gangster :fav: I pełno czerwonej szminki :lol:
Znajdziemy tu i trend do miłości z przeszłości, ale co tam, dopóki jest tak wesoło można oglądać radośnie bez zastanowienia co, jak, po co i dlaczego?
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 29 gru 2013

Po 4 epkach chce mi się oglądać dalej. To co najlepsze to brak w męskiej części fryzur modelowanych, różowej szminki, dodatkowo mamy biegających facetów w kalesonach po ulicy, przyjaźń, prawdziwe uczucia.
Czerwona szminka i paznokietki u missek to jest coś co przykuwa mój wzrok i nie mogę wyjść z zachwytu. :smitten:

OST Hey wait tonight :fav: siedzi w mojej głowie cały dzień...pomóżcie czy to jest Every Single Day bo nijak nie mogę namierzyć..
jest klimat, ogląda się dobrze... jestem ciekawa co pokażą dalej..
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 31 gru 2013

Mizuki86 pisze:OST Hey wait tonight :fav: siedzi w mojej głowie cały dzień...pomóżcie czy to jest Every Single Day bo nijak nie mogę namierzyć..

Tak to ESD, ale nic jeszcze z OST nie wydano niestety :(
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 25 sty 2014

Cicho tutaj więc piszę... :mrgreen:

To co najważniejsze jest w tej dramie to relacje między ludzkie, to co się dzieje między chłopakiem a dziewczyną, inter reakcje z rodziną, przyjaciółmi, pomiędzy gangsterem :wink: i jego sympatią, która pochodzi z zupełnie z innego świata.
Obrazek

To w końcu relacje pomiędzy partnerami, tego czego od nich oczekujemy, o tym że brak akceptacji drugiej strony i chęć przyjęcia jej takiej jaka jest, dopasowywanie na siłę często prowadzi do rozpadu związku.
Ukazany jest świat twardej konkurencji w biznesie, ostrej walki aby być pierwszym.
W tej dramie wcale nie chodzi o sam konkurs o tytuł Miss. To wszystko jest jakby tłem, bo przecież życie polega na tym aby pokazać się z jak najlepszej strony chowając swoje słabości.
Czy to w efekcie wychodzi na dobre? Na to pytanie zdaje się własnie odpowiadać ta drama.

Przez to że jest taka życiowa bardzo mi się podoba, ogląda się ją dobrze. Akcja zdaje się wolno toczyć, ale przez to że dawkuje ją w miarę na bieżąco, nie jest to jakieś męczące.
Pomimo tego, że jest to drama o miss wcale głowni bohaterowie nie są tacy cukierkowi, a ich problemy pokrywają się z problemami przeciętnego widza.
Obrazek
Ach ten ahjussi- ani przystojny, ani bogaty a taki uroczy...
No i w końcu jakieś ciekawe ost-y, czekam na płytę.
Fancy czy The Cranberries - osładzają me serce Ajummy... :rolly:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 27 lut 2014

Mamy koniec… :roll:
Miss Korea okazał się całkiem przyjemnym dramatem. Zaczynam coraz bardziej doceniać realistyczne historie. To nie był ten typ dramy dla którego obgryzałam paznokcie w oczekiwaniu na kolejny odcinek, ale musze przyznać, ze historia była mega pozytywna.
Drama dojrzała dla dojrzałego (emocjonalnie) widza. Ze względu na brak przystojnych twarzy idolków, co poniektórzy mogą się przy niej nudzić.Ajushi jednak jest tak mega uroczy, że polecam dramę każdemu. :smitten:

Uważam jednak, że te 20 odcinków to stanowczo za dużo, taki max to 14 epków. Do 10 odc. oglądało mi się wspaniale, niestety powtarzanie w kółko historii o problemach finansowych oraz kolejnych etapach konkursu, co w zasadzie nie miało wpływu na ciekawszy rozwój akcji, spowodowało, że najnormalniej zaczynało mi się dłużyć…
To co mnie trzymało przy tej dramie to niewątpliwie OST-y (nareszcie coś na poziomie) cudny Ajushi, czerwone usteczka Miss (bo co do gry głównej jakoś w dalszym ciągu nie jestem przekonana, uśmiech to za mało) i ciekawa, niesztampowa relacja „bandziora” z dr Hwa Jeon.

To, co mnie irytowało to udawadnianie, ze są wcieleniem niewinności i cnót wszelakich w zderzeniu z brutalnością biznesu wyboru Miss!. Koreańska Komisja do Spraw Standardów Komunikacji oraz Ministerstwa do Spraw Równouprawnienia i Rodziny zaczyna mnie męczyć w przypadku relacji międzyludzkich i okazywaniu cnotliwych cech w dojrzałym, poważnym związku. W takich przypadkach konfucjanizm wychodzi im słabo. Przypominam sobie pełne ciepła i erotyzmu sceny LSG w Coffee Prince. Można? Można! :melt:

Obrazek Obrazek

Sama końcówka nic nie wnosi, oświadczenie teściowej o związku! Wspólne zdjęcie? Bardziej jestem ciekawa czy napotkana nowa dziewczyna na Miss 98' to zapowiedź nowej serii? Nie sądzę jednak!

Wróć do „K-drama”