[2014] Emergency Man and Woman

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

[2014] Emergency Man and Woman

Postautor: Heartless » 03 sty 2014

EMERGENCY MAN AND WOMAN

Tytuł oryginalny: 응급남녀
Tytuł (latynizacja): Eunggeubnamnyeo
Gatunek: komedia romantyczna,
Liczba odcinków: 20
Nadawca: tvN
Emisja: 24.01.2014
Czas emisji: piątek i sobota, g. 20.50

Reżyseria: Kim Cheol-Kyu
Scenariusz: Choi Yoon-Jung

OBSADA:

Song Ji Hyo - Oh Jin-Hee
Choi Jin Hyuk - Oh Chang-Min
Lee Pil Mo - Kook Cheon-Soo
Choi Yeo Jin - Sim Ji-Hye
Clara - Han A-Reum
Park Jun Keum - matka Chang-Min
Kwon Min - Kim Min-Ki
Yoon Jong Hoon - Im Yong-Kyu

http://asianwiki.com/Emergency_Man_and_Woman

Wbrew rodzinie Chang-Min, student medycyny, postanawia ożenić się z Jin-Hee, dietetyczką z zawodu. Nie mają łatwo, bo rodzina Chang-Min to wielopokoleniowy klan lekarzy, a ich syn właśnie porzucił studia dla kobiety, którą kocha i podjął pracę jako farmaceuta. Silna opozycja rodziny w końcu jednak wydaje swoje owoce. Kochające się na początku małżeństwo bierze rozwód i to wcale nie w pokojowych nastrojach. Po rozwodzie Oh Jin-Hee postanawia studiować medycynę, i rozpoczyna staż na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W tym samym miejscu rozpoczyna pracę Oh Chang-Min, który ukończył przerwane wcześniej studia.

Parę słów ode mnie:
Po pierwsze - Choi Jin Hyuk - już nie mogę się doczekać :smitten:
Po drugie - Song Ji Hyo, którą pokochałam po tv show Running man :rolly:
Dwa powody do tego by obejrzeć koniecznie :jump:

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2014] [z] Emergency Man and Woman

Postautor: Mina » 03 sty 2014

No właśnie Choi Jin Hyuk !!!
I tym razem bez Minho więc powinno być dobrze
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 21 sty 2014

Coś mi mówi, że Choi Jin Hyuk mnie urzeknie w tej dramie :smitten: Dziewczyna tez zapowiada się dobrze ^^

Wyczekuję piątku :)

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... iJR1GDnCHM
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 26 sty 2014

:lol: :lol: :lol:

Ta drama miecie.
Tzn. miotą dwa pierwsze odcinki, ale i taaak :lol: :lol: :lol: Pal licho Choi Jin Hyuka... całość jest ojej... wciąż się za brzuch trzymam ze śmiechu... Całe ER ... Laska z Wielkim Cycem, Hallo Krystal, szef, "byłam pierwsza!" :mrgreen:
I jeszcze ta fryzura:

Obrazek

No i bieganina i krew i w ogóle klimat momentami jak z Chirurgów ...
:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2014] Emergency Man and Woman

Postautor: Eggie » 29 sty 2014

Czekałam czekałam i się doczekałam. Na ile dobrana ta para będzie to się jeszcze okaże, ale podobają mi się ha ha Razem i każde z osobna też.

Choi Jin Hyuk ma wreszcie szansę się wykazać i pokazać, że jest w nim jakieś życie. Heirs zrobiło dla mniego tylko jedną rzecz - zaznaczyło go wreszcie na mapie aktorów, którzy mają potencjał. Że tamta drama go totalnie zmarnowała, to już inna kwestia, ale po tej dramie spodziewam się odrobinę, w końcu to TvN.

Nie wiem czemu będzie aż 20 epów, ale wierzę, że będzie więcej okazji do pogłębiania historii i bohaterów - dwa odcinki zajęło nakreślenie całości, ale się nie ciągnęło, więc jeśli tak ma być, to spoko - chętnie :D Co mnie rozwala to fakt, że wszyscy nazywają Song Ji Hyo starszą panią - ci ludzie chyba nie wiedzą, w jakim wieku się szkołę medyczną kończy ha ha Anyway, trochę inaczej sobie wyobrażałam ich sytuację - sądziłam, że oboje będą mocni w te klocki i będą rywalizować. Idea że facet jest mądry a kobieta niezdarna już mi się trochę przejadła no ale dajmy sobie szansę.

Co do reszty to mamuśka z trwałą a la nastolatka i pan lekarz - jeśli ten gościu ma być "konkurencją" to... ehem :D No i Clara, nie trawię. Ale wszyscy wiemy po co ona tam w ogóle jest i na razie spełnia swoją rolę znakomicie.
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
CrazyGrzywka
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: CrazyGrzywka » 01 lut 2014

Dwa odcinki za mną i na razie praktycznie same plusy. Szybko, miło i przyjemnie przedstawione wydarzenia z przeszłości, co się chwali. Choi Jin Hyuk to klasa sama w sobie, chociaż jego postać nie do końca mi odpowiada. Mam szczerą nadzieję, że jego zdolności aktorskie są na tyle dobre żeby przekonać mnie do zarozumiałego Pana Doktorka. Song Ji Hyo mnie zachwyciła :wow: Dlaczego nazywają ją starszą Panią to nie mam pojęcia, ktoś odpowiedzialny za tą dramę chyba na prawdę nie ma pojęcia jak wiele osób po 30 roku życia kończy studia medyczne (coś niecoś o tym wie, bo sama studiuję medycynę i wierzcie mi jest baaaaardzo dużo osób, które skończyły już jeden kierunek studiów a teraz studiują lekarski - to tak na marginesie). Wracając do głównej bohaterki - ma kobieta temperament i tupet. Nie wiem czy na jej miejscu ktokolwiek by się odważył i głosił swoją obecność na stażu. Głupia też taka wcale nie jest. Liczę na to, że pokaże tym wszystkim stażystom, że niezły z niej lekarz. Lee Pil Mo to odpowiedni aktor do roli Ordynatora. Jest w 100% prawdziwy i miło się na niego patrzy. I pasuje mu ta szefowska wredota :wink: Mam kilka zastrzeżeń do tej dramy jako dramy medycznej, bo jednak takową ona jest. Twórcy mogli jednak zatrudnić konsultanta medycznego albo powinni zmienić jak takowego mają. Te malutkie błędy medyczne jednak są odczuwalne dla widza i trochę to razi. Aaaaa i jak mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tą aferą o pobieranie krwi to będę wdzięczna. Za nic nie rozumiem tej akcji, że źle ją pobrała, ale niby czemu :confused: Mam nadzieję, że akcja ciekawie się rozwinie i będzie miłą odskocznią od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 01 lut 2014

CrazyGrzywka pisze: Za nic nie rozumiem tej akcji, że źle ją pobrała, ale niby czemu :confused:

O ile ja dobrze zrozumiałam, jeśli nie to niech ktoś poprawi, i o ile dobrze pamiętam sprzed stu lat z lekcji biologii jest coś takiego jak krew żylna i tętnicza, różnią się kolorem i ona pobrała nie tę co trzeba na badania.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
CrazyGrzywka
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: CrazyGrzywka » 01 lut 2014

Tak, tyko krew tętniczą pobiera się bardzo rzadko a w takim wypadkach, co tam jest pokazane pobiera się krew żylną. No, ale może w Korei jest inaczej. Nie wiem. No nic to tak tylko na marginesie ;) Po prostu nie zrozumiałam tej sytuacji, ale w końcu to drama :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 01 lut 2014

Ej, a mnie w ogóle cieszy jak ci wszyscy stażyści chodzą razem jak stado, jak się obijają i jak w połowie przeprowadzanego zabiegu zaczynają dyskutować o dupie Maryni, zapominając o pacjencie :D :D :D :D :D
... albo po prostu porzucając go... Ale nie o to nie o to nie o to. Drama jest i tak o wiele bardziej medyczna niż większość medycznych dram, więc raczej nie ma co się czepiać... Może kiedyś doczekamy chwili kiedy scenarzyści wezmą sobie do serca takie słowa jak prawdopodobieństwo, albo - w jeszcze bardziej odległej przyszłości - zaczną konsultować swoje pomysły z fachowcami, na razie jednak drama jaka jest każdy widzi.

A co do 3. odcinka - nadal ogląda mi się nad wyraz dobrze. Napięcie między głównymi bohaterami jest cudne, mimo to mam nadzieję, że w miarę rozwoju fabuły nie zachwieją nam za bardzo proporcji między szpitalem a nimi, bo to jest to, co wg mnie sprawia, że ogląda się ten serial z zaciekawieniem (mimo różnej maści facepalmów). Fajnie byłoby zobaczyć po prostu jak się cała gromadka młodych lekarzy rozwija nie tylko uczuciowo, ale również i zawodowo.
:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 lut 2014

Volli pisze:Ej, a mnie w ogóle cieszy jak ci wszyscy stażyści chodzą razem jak stado, jak się obijają i jak w połowie przeprowadzanego zabiegu zaczynają dyskutować o dupie Maryni, zapominając o pacjencie :D :D :D :D :D
... albo po prostu porzucając go... Ale nie o to nie o to nie o to. Drama jest i tak o wiele bardziej medyczna niż większość medycznych dram, więc raczej nie ma co się czepiać... Może kiedyś doczekamy chwili kiedy scenarzyści wezmą sobie do serca takie słowa jak prawdopodobieństwo, albo - w jeszcze bardziej odległej przyszłości - zaczną konsultować swoje pomysły z fachowcami, na razie jednak drama jaka jest każdy widzi.

A co do 3. odcinka - nadal ogląda mi się nad wyraz dobrze. Napięcie między głównymi bohaterami jest cudne, mimo to mam nadzieję, że w miarę rozwoju fabuły nie zachwieją nam za bardzo proporcji między szpitalem a nimi, bo to jest to, co wg mnie sprawia, że ogląda się ten serial z zaciekawieniem (mimo różnej maści facepalmów). Fajnie byłoby zobaczyć po prostu jak się cała gromadka młodych lekarzy rozwija nie tylko uczuciowo, ale również i zawodowo.

Też to wszystko, zwłaszcza po 3 epie, właśnie zauwazyłam, ale fakt, że nikt obie nic nie robi z umierających pacjentów jest paradokslnie fajny :rolly: Jakby za bardzo się wysilali z terminologią medyczną to by zaczęła przewijać. A tak - niech się sikami dalej oblewają i spoko :D

Co do córki ministra to akcja bła piękna, aczkolwiek ja już od początku się domyślałam, że to moja "ulubiona" Clara. Anyway, z ducha dramy wnioskuję, że tutaj każdą groźbę jakiegoś podniosłego, poważnego momentu zabija momentalnie któryś z tych płaskich gagów, więc nie ma się co bać o Choi Jin Hyuka - zaraz się z żoną pogodzi, hehe
Awatar użytkownika
Narabara
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Narabara » 05 mar 2014

Przyznaję bez bicia, że miałam wysokie oczekiwania wobec dramy. Nie wiem dlaczego. Może to główny bohater, którego szczerze polubiłam w GFB.
Niestety, pierwszy odcinek był dla mnie prawdziwą drogą krzyżową. Cudem dobrnęłam do końca.
Poza znikomymi momentami, które trochę mnie rozbawiły, oglądając ep wyglądałam, mniej więcej, tak Obrazek
Z tą różnicą, że kot wypada bardziej korzystnie :P
Drama niezbyt dobrze rokuje. Lubię nieco głupoty w takich produkcjach, ale bez przesady. ( trauma po YAB ).
Głównej bohaterki też jakoś nie mogę przełknąć. Jest wkurzająca. :grumble:
Nawet piwo nie pomogło, a to wróży bardzo źle :shake:
Spróbuję przekopać się przez następne odcinki, ale podejrzewam, że będzie to kolejny tytuł, który porzucę.
A takich ostatnio jest coraz więcej :(
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 06 mar 2014

Ja nie mam siły na powrót do tej dramy...męczy mnie okrutnie i tak podejrzewam koniec o słodkie come back...nudy, nudy, nudy...Główna mnie irytuje...dla samego oglądania to szkoda mi czasu jakoś..
Ja z medycznych lubię jedynie Housa dla samego Housa może dlatego...
Jeżeli coś się zadzieje to może wrócę jak nie to rzucam na zawsze...
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 12 mar 2014

Po 13 epizodach mogę śmiało rzec, że bardzo sympatycznie skonstruowana drama. Rzadko bywa tak, że darzy się sympatią wszystkich bohaterów - i tutaj własnie tak to wygląda z mojej strony. Postaci są bardzo kolorowe, może najmniej zaskakujące jest małżeństwo, ale w akcji na sali operacyjnej wszystko wykręca się do góry nogami.

Główna dwójka bywa przekomiczna, postać żony dostała jaj a postać męża - zaliczyła damski pierwiastek. Jemu chmury odsłoniły serce, natomiast jej - mózg. W sumie zamienili się rolami teraz. Ona dotarła do miejsca, w którym od dawna chciała się znaleźć. Stabilność finansowa, grono znajomych, unormowana sytuacja uczuciowa. Natomiast jemu zaczęło brakować tych wspólnych momentów i po woli (postępując zgodnie z radami Pani doktor) robi małe kroki w kierunku tego związku.

Sytuacji komicznych cała masa, dzięki czemu odcinki zlatują błyskawicznie. Tłumaczenie polskie także wychodzi błyskawicznie, co znacznie ułatwia cieszenie się tą pozycją. Czekam na dalszy rozwój sytuacji. Moim faworytem jednak jest Przełożony. Zawsze rozwalali mnie dojrzali faceci, których reakcje są na poziomie dziecka:) Jest mega słodki Pan doktor ale jednocześnie nie daje sobą sterować.
Lekarskie potyczki napędzają tempo dramy, ciekawe przypadki zachorowań i barwna rodzina głównej bohaterki napędza moją ciekawość i zaangażowanie związane z tym tytułem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 12 mar 2014

Dobrze się ogląda, jest zabawnie ...generalnie zgodzę się z Piżmakiem ;-)
I szczerze też kibicuję bardziej przełożonemu , straszny słodziak z niego a Choi troszkę nudny przy nim jest !
Takie mam odczucia , aczkolwiek lubię go troszkę.
Za to nie lubię tej laluni , bo niby miła jest tylko w zazdrości pokazuje małe pazurki , ale taka mdła i i rytująca.

Nie interesuje mnie zakończenie tej dramy , wisi mi jakie będzie, fajnie się ogląda ale nie jest to coś nadzwyczajnego za czym bym tęskniła czy przeżywała bardzo losy bohaterów.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 10 kwie 2014

Nie wiem, czy wasze zainteresowanie tematem zgasło kompletnie czy jeszcze nie było czasu obejrzeć końca, ale mi się podobało.

Nie było oczywiście żadnego szaleństwa ani obsesji na punkcie tej dramy, ale tak jak czytam wasze komentarze, że wieje nudą, to muszę powiedzieć, że mnie akurat ta drama trzymała przy życiu prze wiele tygodni :D Co tydzień mi się przyjemnie robiło, jak pomyślałam że jest co oglądać i teraz trochę smuta, że nie ma co...

Przyznam, że epizody z rodziną głównej bohaterki to oprzewijałam od początku. Ale reszta była naprawdę fajna, dobrze zbalansowana. Dwójka bohaterów miała wystarczająco chemii, żeby mnie przy ekranie utrzymać. Choi Jin Hyuk to wiadomo <3, Song Ji Hyo ostatnio dla mnie trochę słabiej, ale ostatnio zauważam, że jak mnie aktorka nie denerwuje to już jest plus :P Ordynator pod koniec zaczął mi się już nawet podobać i tylko żałowałam, że nie wrócił do rozsądnej pani doktor z Ameryki. Za to zapamiętam dramę dzięki postaci niejakiej Clary, która zapowiadała się na denerwującą Drugą, ale powiedziała coś dla dramy przełomowego: "Jak nie ma dla mnie miejsca, to nie będę się pchać." Dziękuję, dziękuję w imieniu wszystkich widzów, którzy musieli cierpieć z powodu głupoty Tych Drugich, które nie przyjmowały odmownej odpowiedzi :P W końcu tylko dlatego, że za nim łazi, nie zmusi go do miłości... O.o

Muzyka była cudna, główną piosenkę cały czas wyję na karaoke. Podobało mi się zakończenie, z całym swoim cukrem pudrem.

Wróć do „K-drama”