[2014] Sly and Single Again

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2014] Sly and Single Again

Postautor: KartoflAnka » 03 mar 2014

Sly and Single Again [z 2014]

Obrazek
Obrazek

Tytuł oryginalny: 앙큼한 돌싱녀 /Tytuł (latynizacja): Angkeumhan dolsingnyeo Tytuł alternatywny: Cunning Single Lady / Sly and Single Again / Sly WomanWho’s Single Again
Gatunek: komedia, romans, dramat
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC
Emisja: 27.02.2014 - ?.04.2014
Reżyseria: Go Dong Seon (고동선)
Scenariusz: Lee Ha Na

Opis:

Na Ae Ra marzy by po rozwodzie z mężem zacząć nowe życie i znaleźć sobie księcia na białym koniu. Pech chce, że jej marzenie szybko zostaje zniszczone przez ponurą rzeczywistość, a jej mąż w wyniku pewnych okoliczności staje się obrzydliwie bogaty. Kobieta będzie teraz próbowała do niego wrócić za wszelką cenę. (za dramawiki.pl)

Obsada:
Lee Min Jung jako Na Ae Ra
Joo Sang Wook jako Cha Jung Woo (dyrektor wykonawczy D&T Software Ventures)
Kim Kyu Ri jako Gook Yeo Jin (dyrektor D&T Software Ventures)
Seo Kang Joon jako Gook Seung Hyun (młodszy brat Yeo Jin)
L (엘) jako Gil Yo Han (zacna rola szofera posługacza)
plus reszta Spoiler! http://www.dramawiki.pl/index.php?title=Sly_and_Single_Again

Teaser:

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] Sly and Single Again

Postautor: thon » 05 mar 2014

Pierwsze dwa odcinki sympatycznie się oglądało, LMJ jest BOSKA ze swoim tym grymasem, jak jej nie kochać:), JSW też nieźle sobie radzi, ciekawe czy polujące na niego córeczki czebola duzo namieszają w rozwoju dalszej sytuacji? I oby jak najwięcej LMJ pijącej soju i walącej facetów po pysku :)
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 06 mar 2014

thon pisze:Pierwsze dwa odcinki sympatycznie się oglądało, LMJ jest BOSKA ze swoim tym grymasem, jak jej nie kochać:), JSW też nieźle sobie radzi, ciekawe czy polujące na niego córeczki czebola duzo namieszają w rozwoju dalszej sytuacji? I oby jak najwięcej LMJ pijącej soju i walącej facetów po pysku :)
Spoiler! Obrazek

Serio, tylko dla LMJ :smitten: chwyciłam się za te klimaty - pierwsza miłość wraca jak bumerang.
Pierwszy odcinek szczerze taki sobie, drugi lepiej, ale szału nie ma. LMJ broni jednak dramy swoimi minami :rolly: I ciuchami :rolly: Mam nadzieję, że całość nabierze jednak tempa i nie zamieni się w ckliwy romansik.

EDIT: Ep 3-4.

Jest jakby lepiej i nawet interesująco. Ten drugi jest energiczny i w ogóle :smitten: Kibicowałabym mu, ale nie ma szans biedak ze scenariuszem :lol: Były mąż -wielki bogacz -w zaciszu domowym nadal to chodzące nieszczęście i z tą zemstą to przesadza, ale w sumie tak do końca nie można odczytać intencji LMJ co do zemsty na byłym. Poza tym sam JSW ma taką grobową twarz, że za każdym razem, jakbym nie kombinowała, to jest mało zabawny. Nie mogę się przełamać, bo ten jego hard look nijak nie kojarzy mi się z czymkolwiek zabawnym.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 12 mar 2014

Niah, niah ...pan z Tena. Bardzo lubię tego aktora, więc sięgnęłam grzecznie po pozycję. Jeszcze mnie nie zawiódł, chociaż osobiście wolę go w rolach, gdzie grymas twarzy jest mocno ograniczony. Są aktorzy, którym nadmierne uśmiechanie się szkodzi...a są tacy, których nie wyobrażam sobie bez tego.

Jest przemiana z "Burka" w Dyrektora...łał łał łał:) W sumie historia dość ciekawa i może się zgrabnie rozwinąć. Pewnie fajerwerków nie będzie, ale energia głównej Pani jest warta oglądania tej dramy. Niezbyt wiele mogę powiedzieć o pierwszych czterech epizodach. Zleciały szybko, bezboleśnie i gra masa sympatycznych postaci. Dość dziwna jest druga Pani. Nie bardzo wiem jak to ująć...dziwnie się na nią patrzy. Po Kosmicie wszystko wydaje mi się teraz z innej planety:)

Jak na razie przemiana i zmagania głównej dwójki na plus. W sumie potrzebna była taka lekka pozycja - typowo wiosenna:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 12 mar 2014

Bardzo przyjemna drama , lubię główną bohaterkę takie dorosłe dziecko ( jak i ja :P )
Młody, który za nią łazi jest przeuroczy i kocham ich wspólne sceny.
Ceo ha ha ha zabawny kiedy się droczy z byłą żoną
Siostra młodego i pani prezes czy kim ona tam jest rzeczywiście jest dziwna ale to chyba ten typ urody to sprawia.

Generalnie fajna atmosfera sprawia że przyjemnie się ogląda.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 13 kwie 2014

Mało komentarzy w dramie to może i ja się wypowiem (13epów widziałam).
Ju Sang Uk wielkie WOW juz na początku, zmiana jest diametralna, nie spodziewałam się, że tak potrafi, z pogrążonego w lekkim szaleństwie/obsesji detektywa z Tena w takiego pierdołowatego exmęża :lol: :lol: Wymiata tymi swoimi boskimi minami, skrzywieniami i zupełnie dziwnymi spojrzeniami, do tego jest totalnie HOT.
Lee Min Jeong zdecydowanie nie była przeze mnie lubiana - Big mnie tak zmęczył, ale tutaj się rozkręca (nie widziałam z nią zbyt wielu pozycji) i jest cudowna! Śliczna, urocza, zadziorna i wie czego chce, miejscami koszmarnie naiwna i zakręcona. Wydaje mi się że nie powinno się wchodzić 2 razy do tej samej rzeki, ale tutaj tworzą taka fajniuchną parę i jakoś tak wzajemnie się uzupełniają, że szczerze im kibicuję.
Młody Słodziak po zmianie looku to ciacho na maksa, wcześniej niezbyt go lubiłam ale teraz :drool: :drool: . Razem z siostrą-robocopem tworzą udane i warte siebie rodzeństwo. Mi również się jakoś dziwnie na nią patrzy, i mam podobne odczucia jak Piżmak. Tak, kobieta bez nogi to pomysł nowatorski w dramie, wzbudzający jednak sporo emocji i śmiechu, no ale wiadomo ciężarówka musi być, 2 nogi już niekoniecznie.

Lubię L ale nie koniecznie jako aktora, tutaj pełni rolę paprotki, bardzo uroczej jak tylko nic nie mówi. Jako szofer niszczy system, jest taki jakiś niziutki, ledwo go widać za kierownicą a ja płaczę ze śmiechu.
Winda jest najważniejszym elementem tej dramy, jak to dobrze, żę jest przezroczysta.
Lubię dziwną parę przyjaciółkę i starszego brata głównej, nie wiem co może wyniknąć z takiego związku, pewnie nic dobrego, ale są niesamowicie zabawni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Narabara
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Narabara » 24 kwie 2014

Po zakończeniu Bad Guy'a, który wywołał u mnie długotrwałą żałobę, ( w sumie jeszcze się ona nie zakończyła :puppy: ), wzięłam się za Cruel city. Genialna produkcja, jednak moje złamane serce potrzebowało otuchy i zapomnienia. I tak oto trafiłam na SASA.
Komedia romantyczna. Fakt, kilka razy naprawdę szczerze się uśmiałam. 8) Co do wątku romantycznego, to chyba nigdy nie pojmę, jak dwoje kochających się ludzie może nie zdawać sobie sprawy z własnych uczuć. :shake: :confuse: Jeśli kogoś kocham, to o tym wiem i już. Ale takie są uroki dram, więc daruję. Obecnie jestem na piątym epie i ostatnia scena, karaoke koreańskiego Dalanga i pani "sztuczny nosek" było, w mojej opinii, tandetne. :? Wcześniej widzimy wspomnienia głównej bohaterki i wiemy, że prezes śpiewać nie potrafi. A tu proszę! Po chwili słyszymy, że albo musiał przedtem świetnie udawać, albo drama zalicza się także do fantasy, bo jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem gdzie ktoś, kto śpiewać nie potrafi, nagle opanowuje tą sztukę w stopniu dobrym. Ale może to tylko moje czepialstwo. :grumble:
Ogólnie drama zła nie jest, ale nie jest też dobra. Przede wszystkim, przydałby się dobry ost. Ale raczej już się go nie doczekam. :? To co mnie motywuje do dalszego jej oglądania, to zawarta w niej lekkość, która choć na jeden moment pomaga mi zapomnieć o mojej żałobie :puppy: :puppy: :puppy:
Na chwilę obecną - nie specjalnego, ale nie nudzi.
Zobaczymy co będzie dalej :smoke2:

Edit
Początek 6 ep - nie no, z tymi wymiotami to przesada...To było głupie i niepotrzebne. Na jej miejscu, wstałabym, powiedziała, że zrobiło się późno i wyszła. Dlaczego muszą przez większą częśc dramy ukazywać tą drugą osobę w gorszym świetle? Powinna istnieć jakaś równowaga :omg:

Edit, Edit
Ocinek 7 i 8 - wkrada się przewijanie :(
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 25 kwie 2014

Jak dla mnie to była bardzo fajna lekka i przyjemna drama. Trochę przewijałam, bo denerwowała mnie Kim Gyu Ri i jej brat. Młody miał stylistę z kosmosu, nie mogłam patrzeć na jego ubrania xD
Za to pan sekretarka był bardzo fajnym akcentem w tej dramie, tak samo jak reszta pracowników.
Warto obejrzeć choćby dla samych min Joo Sang Wooka :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 kwie 2014

I oto nastąpił koniec. O ile drama miała interesujący start to potem już tylko było gorzej, i gdyby nie miny CEO to bym dalej nie dała rady. Sam temat się zrobił jakiś pokręcony i przydługi. Do tego zakończenie to dosłownie mnie zmiażdżyło - wszystkie problemy bohaterów, jak ręką odjął zniknęły w ciągu 10 minut dramy. Jakby im ktoś wyciął pół życiorysu.

Tak, kobieta bez Spoiler! nogi to pomysł nowatorski w dramie, wzbudzający jednak sporo emocji i śmiechu, no ale wiadomo ciężarówka musi być, 2 nogi już niekoniecznie.

Taaa :rolly: Nie wiem czemu, ale mnie bardziej bawiło, jak spadła ze skarpy niż wszystko inne w tej dramie.

Seo Kang Joon - ten, który nie mruga :rolly: Spoiler! Obrazek Za nóżkę mozna potrzymać, miło się patrzy, ale aktorem takim sobie jest, ale wróżę mu świetlaną przyszłość :rolly: Ktoś tam wspomniał, ze go styliści krzywdzą Spoiler! Obrazek Jemu chyba pasuje :rolly:

Ogólnie da się popatrzeć, drama ma swoje wzloty i upadki. Końcówka to już mega głupia i mdła, ale dla samej głównej pary warto obejrzeć.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 28 kwie 2014

KartoflAnka pisze:I oto nastąpił koniec.
Seo Kang Joon - ten, który nie mruga :rolly: Za nóżkę mozna potrzymać, miło się patrzy, ale aktorem takim sobie jest, ale wróżę mu świetlaną przyszłość :rolly: Ktoś tam wspomniał, ze go styliści krzywdzą Jemu chyba pasuje :rolly:

Ogólnie da się popatrzeć, drama ma swoje wzloty i upadki. Końcówka to już mega głupia i mdła, ale dla samej głównej pary warto obejrzeć.

Buahahaha...ja dla niego i pana CEO to tylko oglądałam, jest uroczy...W każdym ujęciu mi kogoś innego przypominał, ale jakoś najbardziej mimiką Lee min ki! No i ten wzrok niczym kot ze Shreka, a usteczka (zwłaszcza na zdjęciu do którego malował obraz) jak u lamy cudo! (Maura wybacz :rolly: )

Drama estetyczna, bez momentów, dramatów, rzewnych OST-ów. Bez wzruszeń, z odrobiną śmiechu.
Nie wrócę, szybko zapomnę, już zapomniałam...

O nie! Supermana będę pamiętać...

Spoiler! Obrazek

Wróć do „K-drama”