[2013/2014] POTATO STAR 2013QR3

seriale z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2013/2014] POTATO STAR 2013QR3

Post autor: Volli » 23 maja 2014

POTATO STAR 2013QR3
[sitcom]
Obrazek
Tytuł: 감자별 2013QR3 / Gamja Byeol 2013QR3 / Potato Star 2013QR3 / Sweet Potato like Potato Star 2013QR3
Gatunek: sitcom, komedia familijna, romans, fantasy
Liczba odcinków: 120
Nadawca: tvN Asia
Daty emisji: 23 września 2013 - 15 maja 2014

Obsada:

Rodzina Noh:
  • Lee Soon Jae jako Noh Song
    Noh Joo Hyun jako Noh Soo Dong
    Geum Bo Ra jako Wang Yoo Jung
    Go Kyung Pyo jako Noh Min Hyuk
    Choi Song Hyun jako Noh Bo Young
    Kim Jung Min jako Kim Do Sang
    Kim Dan Yool jako Kim Kyu Young
    Jung Joon Won (정준원) jako Kim Kyu Ho
    Seo Ye Ji (서예지) jako Noh Soo Young
Osoby związane z rodziną Noh:
  • Ludzie z garażu:
    Ha Yun Soo jako Na Jin Ah
    Oh Young Shil jako Gil Sun Ja
  • Inni:
    Jang Ki Ha (장기하) jako Jang Yool
    Kim Kwang Gyu jako dyrektor Oh
    Julien Kang jako Julien
    Fujii Mina
Tablica wzajemnych relacji postaci:
Spoiler! Obrazek
Opis:

Drama o perypetiach rodziny Noh i związanych z nią chcący bądź też niechcący ludziach. Rodzina No to rodzina bardzo zamożna. Wprawdzie do statusu cheaboli nieco im brakuje, jednak nie jest to już taka sobie klasa średnia. Luksusowa willa z ogrodem, luksusowe wakacje za granicą, luksusowa edukacja dzieci i przynosząca ogromne dochody firma produkująca zabawki. Jednym słowem - życie jak w Madrycie.

Przyszłość przed owym rodem rysuje się tym piękniej, że właśnie zza oceanu, po ukończeniu studiów na uniwersytecie Harvarda wraca najstarszy syn by zastąpić swego ojca na stanowisku dyrektora generalnego. Sam ojciec ustępuje miejsca z niejaką ulgą, jako że cierpi na chroniczny brak zdecydowania (oprócz tego, że posiada dość mocno eksponowane problemy urologiczne). W tym samym czasie do ziemi zbliża się ogromny asteroid, pieszczotliwie nazywany słodkim ziemniaczkiem, zwiastując nieoczekiwane zmiany i turbulencje w uporządkowanym życiu rodzinnym.

Materiał graficzny, m. in. postery postaci:

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z myślą o Maurze [hi hi] - udręczona dusza:
Obrazek

Ode mnie:

Zakładam ten temat z rozpaczy. Bardzo długo czekałam, aby móc obejrzeć ten sitcom, głównie ze względu na obsadę. Gdy więc mroczny smerf wypuścił tłumaczenie do 44 odcinka a emisja dobiegła końca, zasiadłam do niego przekonana, że czeka mnie rozciągnięta w czasie przyjemność, że będę sobie spokojnie oglądać ziemniaczaną dramę, a mroczny smerf powoli w tym czasie będzie wypuszczać kolejne napisy... Och! Jakże się myliłam! Połknęłam wszystkie dostępne 44 epizody w kilka dni, a teraz zaciskam zęby nie tyle z rozpaczy, że nie rozumiem co dalej, ile z tego, że nie mam się z kim podzielić przegenialnością, którą w ogóle trudno w kilku zdaniach streścić... Nie wiem nawet od czego zacząć... Czy od ojca rodziny i jego wiecznego niezdecydowania dotyczącego nawet najmniejszych spraw, czy od dziadka i jego melancholiczno-narcystycznego usposobienia, a może od starszej córki pozującej na Sherlocka (melodia ze słynnej serii BBC jest tu na porządku dziennym jako podkład), zakochanego w niej męża i super-dzieci potrafiących w go-stop ograć dziadka z ostatniego kapelusza.

A może lepiej zacząć od głównej pary... tj. w zasadzie od głównego trójkąta, który tworzą Ko Gyung-Pyo (robiony momentami - parodystycznie - na Hyun Bina z Secret Garden), Yeo Jin-Goo i Ha Yeon-Soo... albo od pogodynki, która gości krótko acz regularnie na ekranie telewizora komentując anomalie pogodowo-socjologiczne (sama będąc swego rodzaju anomalią :rolly: ).
No i żeby nie zapomnieć o Ahjummie, matce głównej bohaterki, której starcia z panią i panem domu są niezapomniane i która ma moc ukrytych, równie zadziwiających co nieprzydatnych talentów. Na ten przykład jest znana jako ludzki intercom.

Przyznam się, że z tęsknoty za ziemniakiem zaczęłam oglądać High Kick 2, jako że to sitcom tych samych twórców, a i obsada zacna (no, może poza Shin Se Kyung :grumble: , ale mimo że doceniam tę dramę, to jednak niestety brakuje mi w niej tej dawki abstrakcji którą posiada Potato Star. To ona stanowi różnicę, bo chociaż w Kigh Kicku też jest obecna, to nie na taką skalę, przytłumiona "obyczajowością" dramy i typowo sitcomowymi gagami.

Z ulubionych momentów:
- odcinek z parodią Gravity
- odcinek z Sherlockiem
- odcinek z parodią I Can Hear Your Voice
- odcinek z ludzkim intercomem
- odcinek świąteczny z Dziewczynką z zapałkami
- odcinek z patriotyczną koszykówką
- odcinek z włamaniem do szpitala....
i wiele, wiele innych...

Jednym słowem - przerwa na reklamę - oglądajcie!!! .................... ............ .......... Ktoś? :puppy:

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2013/2014] POTATO STAR 2013QR3

Post autor: Eggie » 24 maja 2014

Ja jestem na 70 którymś epie, Go Kyung Pyo wreszcie wrócił do siebie ale pamięta o swoim szczenięcym zauroczeniu główną bohaterką :D Genialne sceny z nim. Nie mam pojęcia jak to się może zakończyć, co prawda wolę ją z Yeo Jingoo, ale ehem no :rolly: :rolly: Na samą myśl z tego wszystkiego śmiać mi się chce.

Zgadzam się ze wszystkim co piszesz, Volli. Fajne cameo różnych gwiazd na to wszystko jeszcze wchodzi, Hamburger i panienka pożerająca mięso są boscy, siostra ze swoim "opóźnionym" chłopakiem i ta która ciągle szpieguje... :D

Uwielbiam odcinek o koszykówce :D

PS. Co do epów, to darksmurf ma już prawie wszystkie napisy zrobione, a epy do necie krążą.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 24 maja 2014

No właśnie nie ma - do 44 są, reszta to wersja "nieoporządzona", z translatora. A po przygodzie z tą wersją napisów z którymś tam odcinkiem Empress Ki... och...
Ja się tylko zastanawiałam kiedy CEO wróci do bycia CEO, bo 44 ep i się na to nie zapowiada, a powinno...
Anyway w zasadzie nie wiem który pairing odpowiadałby mi bardziej z CEO czy Hamburgerem... W zasadzie tworzą takie piękne OT3 że aż szkoda rozbijać...

A co do siostry i jej właściwie nie opóźnionego, tylko spóźnionego chłopaka :rolly: - na początku to był jedyny wątek który przewijałam, ale po tym jak on się tak pięknie zaczął przejmować kilka sekund za późno (zaskoczony gitarzysta miecie :rolly: ) ... no po prostu MIŁOŚĆ :fav:

No i cieszę się, że Julienowi znaleźli kogoś... Na początku w ogóle nie wiedziałam jak się do jego wątku odnieść i irytował mnie strasznie... aż zrozumiałam że to raczej parodia jest :rolly: no i w ten deseń zaczęło to być znośne... No ehem... piękne to było jak się z nim całowała w samolocie a potem na lotnisku powiedziała "Fajnie że ze mną leciałeś przez pół kuli ziemskiej 24 godziny mając nadzieję na związek, ale zmieniłam zdanie" :rolly: :rolly: :rolly: Poza tym Julien to Julien w sumie wszędzie gra tę samą postać, tzn. Juliena. Sympatyczne to, chociaż nie zmienia faktu że ten wątek jest według mnie nadal najsłabszy.

A tak apropos opóźnienia.. to tam wszyscy faceci.. ojej.. każda męska postać .. .:rolly: oj no nie mam słów, łzy mi się same do oczu cisną ... zwłaszcza jak przypomnę sobie przydatność Hamburgera na stażu :rolly: albo podejmowanie decyzji przez ojca w szpitalu :rolly: yyyyy....... albo joggingowanie prawnika :rolly:

P.S. A jeszcze z lepszych momentów to popłakałam się na odcinku z pojedynkiem na hiszpański :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[edit]
wzięłam się na sposób i oglądam na Hulu... Ta drama ma taki fajny choć króciutki opening, że aż szkoda że nie uwzględniają go w rawach...
epizod nr 46 z wojną domową, paintballem bez farby i z niepoczętą córką trzyma poziom... <3 och... cuuuudo.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 25 maja 2014

Wiem, że z translatora, ale akurat rozumiem mniej więcej co mówią i tylko sobie pomagam, więc dla mnie spoko ^^ Hulu myślałam, że działa tylko w Stanach?

Julien zawsze gra siebie i chociaż lubię Minę, to jednak zawsze jakoś tak słąbo im to idzie... Zresztą, odkąd jestem w Korei to nie mogę patrzeć na zagranicznym w koreańskich dramach O.o Słabo mi się robi, za dużo podobieństw do życia :D

Odcinek z hiszpańskim był mocny! :rolly: :rolly: :rolly: O nie mogę, śmiałam się jak głupia.

CO do pana CEO to odzysuje pamięć chyba koło 66 epa, z tego co pamiętam. Ostatnio mam zapóźnienie z tą dramą.

Masz rację, OT3 z CEO, Hamburgerem i panienką mieszkającą w garażu... O boże, ten motyw też świetny :D I Yeo Jingoo, jak na niego wolają Dziura :lol: :lol: :lol: :lol: Nic nie potrafi zrobić, boziu... :rolly: Za dużo dram na raz oglądam teraz, ale zmotywowałaś mnie, wracam do tego :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 25 maja 2014

No bo działa tylko w Stanach :mrgreen:

hmmm 66 mówisz... no to mam jeszcze 10 odcinków do tego... ja się od tej dramy oderwać nie mogę... jak mamę kocham... i szukam wszędzie tej pioseneczki z endingu <3 ...

Pani Garażowa dostała w prezencie od dziadka zaminowany pas ziemi przygranicznej i jest bogata :rolly: Teraz musi tylko przyspieszyć zjednoczenie Korei :rolly: ... a poza tym okazała się genialnym cieślą... Serio ta kobieta posiada tyle talentów :rolly: :rolly: :rolly: ...

och i piękny motyw z jiu jitsu... <3
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 25 maja 2014

Aaa to spoko, szczęściaro. Ja już w ogóle nic nie wiem, co wy i gdzie robicie :mrgreen:

Ja też siedzę i trochę patrzę, boże mega to wszystko jest :D Jak znajdziesz piosenkę, to daj znać, bo ja też się zainteresowałam nią. Szkoda, że rzucili tłumaczenie. Podobnie było z All my love. Super oglądanie do 60 epa a potem nagle koniec...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 27 maja 2014

eee ale dlaczego rzucili? po prostu strasznie wolno im to idzie, bo z tego co wyczytałam na soompi to tylko jedna dziewczyna to robi, więc trochę czasu jej to zabiera...

W ogóle jak popatruję sobie na Yeo Jin Goo (BTW to strasznie dziwnie patrzeć jak z tego dzieciaka z Antique Bakery tak sobie wyrasta duży człowiek), to jestem pod wrażeniem jego zupełnie nieazjatyckiej budowy... jakie mu się mięśnie zapowiadają... on jest prawie... krępy? Tzn. mam nadzieję, że jeszcze trochę urośnie, ale i taaaaaak <3 Jaka szkoda że Azzel sobie poszła z doki, byłoby komu komentować :rolly:

... modlitwa dyrektora Oh... (ep. 56) ... ojej tak jakby modlitwa prawdziwego Polka :rolly: "... i proszę cię Panie Boże żeby mu akcje spadły"

[edit]
joł... nie wiem czy to nie będą spoilery, ale popłakałam się na rozwiązaniu sprawy usiłowania zabójstwa CEO... Jak dyrektor Oh z przydupasami w końcu się połapali że nie mają z tym nic wspólnego :rolly: ... i jak wyszło na jaw że to przez słit focię z łapki :rolly: no i to drogocenne USB... Nic dziwnego, że Dziura nie mógł go znaleźć :rolly: :rolly: :rolly:

[edit]

Odcinek 79... Był odcinek z Mozartem i Salierim, był z Ojcem Chrzestnym i z randkującym CEO (to było absolutnie urocze jak uczył się grać na automacie przed randką i jak wykopnął buta tylko po to żeby "przypadkowo" znaleźć złotą świnkę na zęba pani Garażowej), ale w moim mniemaniu wszystko kasuje Midoori, Bonanza i GPS... Umarłam. Nie żyję. Płaczę ze szczęścia. Nie dość że garaż to jeszcze i stajnia...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 29 maja 2014

Eggie pisze:Jak znajdziesz piosenkę, to daj znać, bo ja też się zainteresowałam nią.
No i znalazłam. Love Shine zespołu The Black Skirts Cała podoba mi się chyba nawet bardziej niż myślałam że będzie. No i bardzo pasuje do tej dramy...

A, i jeszcze Electric Eels, The Shooting Star
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 31 maja 2014

Oj oj już jesteś za daleko :D Ja tak szybko nie lece :D W dodatku te napisy.... Nie łąpie ja tak wszystkiego, też chce hulu.... Jak to obejść???

Co do Yeo Jingoo, chłopak już chyba nie urośnie, ale zgadza się że jakiś takie się krępy robi... szkoda no, bo przystojny jest :D Ale ten jego wzrost jest niepokojący.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 31 maja 2014

Hmmm.. wydaje mi się że w ostatnich odcinkach jednak jakoś albo wyszczuplał albo jednak się wyciągnął...

BTW. Poleciałam na łeb na szyję. Skończyłam serię. Trochę się bałam zakończenia, bo naczytałam się chcąc - nie chcąc spoilerów, że zakończenie niefajne, że w zasadzie nic nie wiadomo i że kontynuacja potrzebna, ale ja jestem zakończeniem zachwycona. Jak dla mnie jest idealne. Słodko-gorzkie, ale w takim pozytywnym sensie. Zupełnie jak ta piosenka endingowa The Black Skirts... Poza tym można je sobie różnie wyobrażać i różne dorabiać teorie... I tylko potato star mi szkoda... :)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Mizuki » 25 sty 2015

O matko! Skończyłam to!!! :rolly: :rolly: :rolly:

Drama jest świetna :fav: i naprawdę namawiam do jej oglądania, Odcinki są krótkie więc ilośc epków niestraszne. Ja to co prawda ogladałam kilka miesięcy, ale jedynie z braku czasu.

Obrazek

Dziewczyny powyżej właściwie wszystkie moje najulubieńsze momenty wypisały. Ja powiem krótko to co mnie trzymało przy kartoflu to właśnie ta rodzinna atmosfera tak mocno angażująca oglądających czyli mnie.
To pierwsza drama w której pokochałam całą obsadę łącznie z dyżurnym "obcokrajowcem" Julianem! sama nie wierzę, że to piszę ale lubiłam jego wątki z Miną.
To pierwsza drama gdzie polubiłam wszystkie role rzęskie i w zasadzie to ich wspólne sceny należały do moich ulubionych. Babskie biesiadowanie, kłótnie, dylematy były takie prawdziwe, że oczy otwierałam ze zdumienia jak one świetnie wcielają się w role i najnormalniej widać, że się lubią na planie.

Obrazek

To drama o "załatwianiu" potrzeb, miłości, problemach, chorobach, pracy. Ta drama porusza wszystkie wątki w pełnym tego słowa znaczeniu. To paszkwil na siebie samych, Koreańczyków, mówi o naszych wadach i zaletach.

Ja jednak wrócę to trafnej obsady, która jest w tej dramie niemalże królewska i godna koreańskiego oskara za cast.
To, że Yeo Jin Gu jest młodym utalentowanym aktorem wiemy doskonale jednak to jak wcielił się w wieku 17 lat w dwudziestoparolatka przez te wszystkie odcinki wprawiało mnie w osłupienie.
Gyeong Pyo :melt: z poczatku mnie irytował jednak po motywie z amnezją o rany! Nie wiedziałam któremu kibicować! Ba, do teraz nie wiem...
Musowo musze wspomnieć o przepięknej Seo Ye Ji z jakże seksownym hiszpańskim akcentem. Jak pomyślę, że mi ją tak zmarnowali w Watchmanach na rzecz Pokahontas to mam ochotę pisać petycje do producenta i żywię nadzieję, że będziemy ją mogli częściej oglądać na ekranie, Dziewczyna oprócz urody wykazała się prawdziwym talentem nie tylko komediowym, w scenach z naszym eeeee..... muzykiem potrafiła stworzyć całkiem przyjemny klimat.

Obrazek

O tym, że drama jest cudowna już pisano jednak ja w końcówce mocno się rozczarowałam.
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
Ja sie z takim zakończeniem nie godzę!!! Oglądałam 120 epków, żeby nie dowiedzieć co z młodym się stało ? To nie było w porządku! Odszedł jak kartofel z orbity! To było złe!!!!!! Ja tak nie chce! :wall: :wall: :wall: Bedzie jakiś odcinek specjal czy co! Drugi sezon! Jak mogli mi tak zwyczajnie skończyć , ze niby poszedł i co? Nie, Nie, Nie!!!!
ODPOWIEDZ