[2014] High School King of Savvy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2014] High School King of Savvy

Postautor: Mizuki » 22 cze 2014

King of High School Life Conduct [2014]
High Schooler King of Life

Obrazek

Tytuł: 고교 처세왕 / Gogyo Cheosewang/ King of High School Life Conduct
Gatunek: Romance, comedy
Nadawca: tvN
czas emisji: 2014-Jun-16 to 2014-???-?? / poniedziałek, wtorek
Reżyseria: Yoo Je Won (유제원)
Scenariusz: Yang Hee Seung (양희승), Jo Sung Hee (조성희)

promo:

Obsada:
Seo In Guk jako Lee Min Suk
Lee Ha Na jako Jung Soo Young
Lee Yul Eum jak Jung Yoo Ah
Lee Soo Hyuk jako Yoo Jin Woo

Obrazek

opis:

Lee Min Suk jest uczniem szkoły średniej, gdzie również gra w hokej . On i jego starszy brat Hyung Suk wyglądają bardzo podobnie i to pomimo dzielących ich dziewięciu lat różnicy. Pewnego dnia Lee Min Suk dostaje tajemniczy telefon od Hyung Suka z prośbą o podszywanie się pod niego w jego nowej pracy. Min Suk zostaje niejako zmuszony udawać wysokiej rangi szefa IT konglomerate udając mniej lub bardziej udanie swojego brata. W ten oto sposób młody uczeń prowadzi podwójne życie. Min Suk uczy się nie tylko jak poruszać się w firmie, ale również jak radzić sobie w dorosłym świecie. Pomocna mu w tym będzieJung Soo Young stażystka z pracy.

________________________________________________________________________________________________________

ode mnie:
Pierwszy epek był taki sobie, jednak niech Was to nie zniechęca do dalszego oglądania, ponieważ bardzo dobra gra aktorska, którą przedstawił Seo w drugim epku rekompensuje niedociągnięcia fabularne tej dramy. No muszę przyznać, że wiedziałam o tym, że chłopak posiada talent aktorski, ale w tym miejscu pokazał również swój świetny warsztat...
Nie podoba mi się sam sposób kręcenia zdjęć, zastosowanie szarego filtra powoduje mdły odbiór, hipsterska blada drama jest w moim odczuciu po prostu tylko blada. Latająca kamera to coś czego nie znoszę w filmach bo mój błędnik szalaje jeszcze godzinę potem. Zobaczymy co przyniosą kolejne odcinki.

Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2014] High Schooler King of Life

Postautor: Mina » 22 cze 2014

Ja jakoś tego aktora nie lubię ale dramy w których gra są bardzo dobre więc się staram i oglądam.
Ta zapowiada się interesująco mi się pierwszy ep bardzo podobał
Dobra gra aktorska , jakaś "brzydula " która pewno przyniesie dużo zabawnych scen no i ta zamiana sama w sobie .
Ale dzieci mieli pecha takiego ojca mieć . wow gdyby on był moim ojcem to by jak miałam 1 rok się ....hehhehe dziwne to było.
Lecę po 2 ep bo mam w końcu czas

Edit:
Po 2 i 3 epie jestem zachwycona , niby nie lubie tego aktora ale tutaj mi się bardzo podoba jego postać.
Jest zabawnie i wyczuwam iz dalsze odcinki będą jeszcze ciekawsze .
Ale i tak najbardziej intryguje mnie i podoba mi sie ten zimny dyrektor ...jest sexy i ciekawi mnie jak skończy (a ta scena w kinie lol ....coś w nim siedzi ) ma koleś głupiego ojca ale to nie oznacza że sam musi taki być
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2014] High School King of Savvy

Postautor: Mizuki » 30 cze 2014

jejku :fav: Seo! Jest świetny!

Fabularnie drama jakby dopiero zaczynała się rozkręcać mam nadzieję, ze nabierze tempa...chociaż biedak Seo biega tam i z powrotem przez cały czas, aż mi go szkoda. :P Dobrze, ze chłopak taki jest wysportowany! :rolly:
Brzydula, nie to że mi jej nie szkoda, ale jakoś mam ochotę kopnąć ją w tyłek, postawić do pionu...może Seo w końcu to zrobi bo bidną nieźle mobbinguje :rolly:
Irytująco- wkurzająca siorka brzyduli (że też takie łażą po tym globie) mam nad jej głową !@#$%^&*() gdy ją widzę...uff!
Jak mnie to dziewczę wkurza, jak jest taka za panny (z tą nawigacją matko) to co będzie po ślubie...mam ochotę krzyczeć: Chłopie nogi za pas i w drogę!!
W ogóle ma tak jędzowaty głos, że muszę ściszać jak ma kwestię...

Mamy jeszcze "bladego księcia korpo", no urodę to ma chłopak nieziemską i to dosłownie!. Cały czas wypatruję czerwonego oka, tudzież kiełka w uśmiechu... Dziwne, że na nim jakiegoś BB z tanem nie zastosują...No, ale utożsamiam się z nim bo ja również płacze na kiepskich melodramatach :)

Uwaga nie regulować monitorów :rolly:

Obrazek

Drama fabularnie nie powala ale jakoś o dziwo dobrze mi się ją ogląda, Jedyny minus to dlugie epki, o 15 minut powinni ukrócić i byłoby całkiem, całkiem
...
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 01 lip 2014

Mam w planowanych a mam zamiar oglądac tylko ze względu na Seo i dlatego że to tvN

Drama fabularnie nie powala ale jakoś o dziwo dobrze mi się ją ogląda, Jedyny minus to dlugie epki, o 15 minut powinni ukrócić i byłoby całkiem, całkiem

W wcześniejszych dramach odcinki trwały 45 minut ale potem to wydłużyli... :roll:
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 02 lip 2014

Mizuki86 pisze:Drama fabularnie nie powala ale jakoś o dziwo dobrze mi się ją ogląda, Jedyny minus to dlugie epki, o 15 minut powinni ukrócić i byłoby całkiem, całkiem

No w sumie po prostu kolejny noona romance. Właściwie to biurmans. Za to dobrze zrobiony - czyli co kto lubi. W swojej kategorii myślę, że świetna drama. Jak pierwszy epizod mnie nie zachwycił, tak z każdym ogląda się to coraz lepiej. No i naprawdę ciekawa jestem jak się to wszystko skończy. Czy aby znowu drama nie zje sama siebie.

Sposób kręcenia... Hmmm... Na plus można zapisać to, że w ogóle jest jakaś koncepcja. To, że za tą koncepcją osobiście nie przepadam, to już insza inszość. Jednak od kiedy kamera trochę się uspokoiła i nie trzęsie tak bardzo, od kiedy ujęcia są zdejmowane trochę mniej w reality show style, to i z oprawą graficzną się oswajam.

Największe dobro tej dramy jednak to para głównych bohaterów, a właściwie odtwórców ich ról.

Po pierwsze Le Ha Na. W takich rolach naprawdę ją lubię. Od czasów Mae Ri and Tak Gu czekałam na podobnie dziwaczną postać i się doczekałam. Jej Brzydula to taka typowa stara panna. Po prostu chodzący stereotyp. Chociaż jeszcze nie taka posunięta w wieku i TEORETYCZNIE nie wyszła z obiegu, to gdy tylko pojawia się na ekranie, unosi się nad nią zapach naftaliny i kociego jedzenia. Geniusz.

No i po drugie i ostatnie - Seo In Guk. Toż to chodzący - za przeproszeniem - hormon. O rany, jakiej mi to radości dostarcza jak się wścieka, a wścieka się bez przerwy! Najlepiej wtedy, gdy jednocześnie odpowiada swojemu przydupasowi z urzędu, ze wszystkimi honoryfikatywnymi przydatkami. Nigdy nie słyszałam żeby grzeczna mowa brzmiała tak niegrzecznie :rolly: Chociaż w sumie potrafi też przecudnie kląć... Rzuca się, miota, nie wie co się z nim dzieje. Raz kogucik, raz brat-łata, raz rozkapryszony dzieciak, co to ciągnie koleżanki z klasy za warkocze. I jeszcze ten instynkt opiekuńczy... Jestem pod wrażeniem jak In Gukowi udało się zbudować tę postać.

Fabuła naprawdę bardzo szybko postępuje i z resztą to chyba dobrze, bo żeby rozwiązać to, co już się prawie zawiązywać skończyło trzeba będzie jakiś dziesięciu odcinków... Tzn. jeśli zakończenie ma być w miarę logiczne.

Co do zakończenia. Ja nie wiem czy tu można liczyć na klasyczny happy end. Powoli zaczynam przyzwyczajać się do tego, że na koniec główny bohater wyjedzie po prostu za granicę na studia... A może jego rolę przejmie brat - uciekinier? Jejku, naprawdę jestem ciekawa co nam zafundują scenarzyści.
:volli:
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 06 lip 2014

Po pierwszym epie nie byłam przekonana do dramy, ten brak kolorów jakoś do mnie nie przemówił. Jednak Seo jest głównym więc należało dać kolejną szansę! Epki od 3-6 obejrzałam ekspresowo, przepadłam.
Seo jest cudowny, pełen energii- chociaż wciąż nie mogę się doliczyć ile on ma tam lat-17? I jak tak biega w tą i z powrotem, tu ćwiczy ciężko z drużyną, tu się denerwuje i krzyczy, ucieka ytak malowniczo ze szkoły Obrazek , za chwilę robiąc słodkie minki, przebiera się w windzie, no uwielbiam. Chłopak zdecydowanie podbija tu moje serce. Seo ma 27lat a w mundurku Obrazek wygląda wręcz zabójczo. Nie wiem jak przeżyję jego dojrzewanie jak już teraz tak entuzjastycznie reaguję na pełne ekspresji wcielenie Min Seoka. Tak pięknie sobie układał włosy lakierem w taksówce.
:fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

Głównym rywalem jest evil dyrektorek, ale ja nie wiem jak można go nie lubić? Obrazek Ja wiem, że będzie pewno zły i podstępny, już teraz coś tam knuje niby na boczku ale to taka fajna chłopina! I tak ładnie kolacyjkę ugotował, teraz już wiemy ile należy używać makaronu i tak ładnie się starał na tym rowerze! Miny robi genialne a te spojrzenia, którymi obdarza Seo i Okularnice :fav: :fav:

Lee He Na sprawia się znakomicie, przemyka taka przygarbiona w okularkach, naiwna do granic co jest całkiem urocze w jej przypadku i te jej cudne stroje <3
Jedną ze scen, które najbardziej mi sie spodobały to jak Lee Ha Na spi z tak czule wtulona siostrzyczką która jest zwykle nieźle irytująca, powinna mieć jej obsesja jakieś granice (chociaż ja rozumiem, że dla Seo można stracić głowę)!!

Reszta aktorów jak dla mnie też fajnie. Fabuły się nie czepiam, przyjemnie się wszystko ogląda i jak na razie nieźle sie to trzyma, mam nadzieję, że później uda się to wszystko zgrabnie rozwiązać i nie zepsuć dramy.
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 06 lip 2014

No w sumie po prostu kolejny noona romance. Właściwie to biurmans. Za to dobrze zrobiony - czyli co kto lubi. W swojej kategorii myślę, że świetna drama. Jak pierwszy epizod mnie nie zachwycił, tak z każdym ogląda się to coraz lepiej. No i naprawdę ciekawa jestem jak się to wszystko skończy. Czy aby znowu drama nie zje sama siebie.

A właśnie, bo już tyle wszystkiego poupychali, że jak zaczną się rozkręcać, to oby im starczyło czasu. Najlepsze jest to, jak oni tam pracują :rolly: :rolly: :rolly:
Seo zdecydowanie przyciąga mnie do tej dramy, chociaż i dziadek choco pie wydaje się być interesujący :D
Nie rozpisuję się o tym, kto jak wygląda ,ale sama główna makijaż robi uroczo :rolly:

EDIT:

Albo Seo ma znajomości ,albo mu piszą najlepsze sceny romantyczne.( albo tak świetnie gra). On i Operacja stylówa razem, a akcja od razu przyspiesza i aż gorąso :fav: się robi :fav:
Nadal uwielbiam dziadka :rolly: chociażby za sposób noszenia okularów :rolly:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 16 lip 2014

Ach Ach Ach ..KOCHAM !!!!
Szkoda mi cudownego dyrektora evila bo jest mega przystojny no i ma ciężko z ojcem i tak na prawdę jest dobry zawsze jak narozrabia to ma wyrzuty sumienia no i jest przystojny , serio nie da się go nie lubic nawet jak jest zły .

Zabwne to jest , słodkie i urocze.
Niesamowite , że temu dzieciakowi tak długo udaje sie udawać dyrektora !
Może ja też się nadaje ?
Seo tutaj pokochałam bo jest naprawdę uroczy , zabawny ale potrafi tez być poważny i męski , kocham jego starcia z evilem !
Będzie jeszcze ciekawiej w przyszłym tygodniu, ciekawi mnie jak to się skończy, znaczy kto z kim no i czemu Seo musiał udawać .

W skocie świetna zabawa z przystojniakami i dobre męskie aktorstwo!
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 23 wrz 2014

Seo był genialny w tej dramie :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Wściekły, uroczy męski oj wszystko było dla niego samego chciało się oglądac tą dramę.
Głowna z początku strasznie mnie irytowała, jej sposób zachowania, miny itp później było już trochę lepiej. Co było najgorsze to jej ciuchy :wall: jak ona w nich wyglądała.
Dziadka uwielbiałam aż mi smutno było kiedy zmarł :cry:
Przyjaciele Min Suka również byli super. Uwielbiam ich sceny w trójkę.

Zakończenia takiego się nie spodziewałam ale myślę że było ok bo to pierwszy taki szybki ślub w dramie jaki widziałam.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”