[2014] Flower Grandpa Investigative Team

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2014] Flower Grandpa Investigative Team

Postautor: KartoflAnka » 23 cze 2014

Flower Grandpa Investigative Team
Obrazek

Podstawowe informacje:

Tytuł oryginalny: 꽃할배 수사대
Tytuł (latynizacja): Kkothalbae Susadae
Tytuł alternatywny: The Grandpa Squad / Grandpas Over Flowers Investigation Team / Flower Grandpa Investigative Team
Wcześniej znana jako: 오빠 수사대 / Oppa CSI
Gatunek: komedia detektywistyczna, fantasy
Liczba odcinków: 12
Nadawca: tvN Asia

Obsada:
Lee Soon Jae jako Lee Joon Hyuk (70)
Choi Jin Hyuk jako Lee Joon Hyuk (29)
Byun Hee Bong jako Han Won Bin (70)
Park Min Woo jako Han Won Bin (29)
Jang Kwang jako Jun Kang Suk (70)
Park Doo Shik jako Jun Kang Suk (28)
Kim Hee Chul jako Park Jung Woo (29)

W pozostałych rolach:
Spoiler! Lee Cho Hee jako Jung Eun Ji (pani detektyw)
Kim Eung Soo jako Kim Young Chul (lider grupy dochodzeniowej)
Kim Byung Se jako zastępca komendanta policji
Park Eun Ji jako Han Yoo Ra (narzeczona Joon Hyuka)
Kim Sun Young (김선영) jako matka Joon Hyuka

Opis:
Główny bohater jest młodym i ambitnym detektywem, który zawsze podejmuje się rozwiązywanie najbardziej tajemniczych spraw. Pewnego dnia jego życie obraca się o 180 stopni, ponieważ budzi się w ciele siedemdziesięcioletniego dziadka. Starając się dowiedzieć co się z nim stało będzie musiał nie tylko starać się nie wzbudzać żadnych podejrzeń, ale i znaleźć sposób na powrót do swojego ciała. ( opis za dramawiki.pl) Według mojego opisu należy jedynie pomnożyć bohaterów, bo jest więcej detektywów niż ten główny. Bohater się nie budzi, tylko wpada do tajemniczej mikstury wraz z kolegami, z której wychodzi jako dziadek.
Ode mnie: Jestem dzięki tej dramie roześmiana od ucha do ucha. Kto jeszcze nie zaczął niech spróbuje koniecznie :rolly:

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2014] Flower Grandpa Investigative Team

Postautor: Eggie » 24 cze 2014

No dzięki! Bo już z rozpaczy miałam sama zakładać ten temat :D

Umieram ze śmiechu na tej dramie, ćwiczę koreański i ponownie umieram ze śmiechu. Jest to po prostu przeżycie nie z tej ziemi ha ha
Nie wiem nawet od czego zacząć, ale dziadkowie są cudowni, 7 ep jest cudowny, wszystko jest piekne: Poczynając od dziewczyny która tylko je i rozróżnia wszystkie zapachy świata, zakończywszy na dziadku śpiewającym piosenki APink.

Nawet romansowi Heechula kibicuje, no bo ludzie - Heechul i romans :lol: :lol: :lol: W zasadzie tylko "główny" dziadek jest taki średni, bo nie ma za bardzo żadnej characterystycznej cechy, no i Choi Jin Hyuka jest za mało, żeby z nim "wątek miłosny" ciągnąć, więc go Heechul go! :D

Kiedy będzie już ta sobota???
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 24 cze 2014

Lol. I mnie Anulka ubiegła z tym tematem. Obejrzałam trzeci odcinek. Więcej niż jeden na raz to za duża dawka. Drama jest po prostu niemożliwa.
Eggie pisze:Nie wiem nawet od czego zacząć

Napisałam to samo i zerknęłam w górę, że Eggie mnie uprzedziła. Mi się wydaje że nie da się
zacząć :D W ogóle to nie da się opowiedzieć :rolly: . No jedyne co mogę odnośnie tej dramy to dziesięć rzędów turlających się emot.
Biedni ci Koreańczycy, zwłaszcza team leader jak mu się pieprznęła cała hierarchia i w jak nie wie jak się do swoich starszych-młodszych podwładnych zwracać... Ja mam w ogóle wrażenie że oni wszyscy przy kręceniu tej dramy mieli rewelacyjną zabawę. Genialna jest też dedukcja, godna Sherlocka (ty zabiłeś! dlaczego? bo masz baobab na biurku!). Jedyne co mogłoby mi przeszkadzać to tzw. "gówniany" humor, ale o dziwo przeszkadza mi minimalnie. Jakoś nie przekroczyli z nim tej cienkiej linii JESZCZE dobrego smaku.
Moją ulubioną postacią jest chyba dziadek - ofiara różu i mediów społecznościowych, oraz.... ojej chyba Heechul. Najlepiej w duecie z Choi Jin Hyukiem :rolly:
I - ojej.. muszę w ogóle screeny porobić, bo naprawdę tego się słowami nie da opowiedzieć :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 25 cze 2014

Volli pisze:I - ojej.. muszę w ogóle screeny porobić, bo naprawdę tego się słowami nie da opowiedzieć :rolly:

Proszę cię, zrób :D

Zaczynając nie nastawiałam się w zasadzie na nic specjalnego ale cudne to jest. Wszystkie problemy wynikające z hierarchi oczywiście, albo jak różowy dziadek do Heechula "Proszę sobie usiąść" i pobili go w metrze za niewychowanego :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 cze 2014

Mówisz - masz. Z tyłu - proszę - maltretują siedzącego Heechula, który de facto jest chyba najstarszy w zespole (chyba, że coś kręcę :D ), a na pierwszym planie starcza wersja Choi Jin Hyuka ma z tego radochę :rolly:

Obrazek

I w ogóle jaka świnia :rolly: , bo przecież pobili go m.in. za to co Jin Hyuk wyprawiał jako trzydziestolatek :rolly: Ale ojej.. to było naprawdę taaakie EVIL :rolly:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 25 cze 2014

Volli pisze:Mówisz - masz. Z tyłu - proszę - maltretują siedzącego Heechula, który de facto jest chyba najstarszy w zespole (chyba, że coś kręcę :D ), a na pierwszym planie starcza wersja Choi Jin Hyuka ma z tego radochę :rolly:

Obrazek

I w ogóle jaka świnia :rolly: , bo przecież pobili go m.in. za to co Jin Hyuk wyprawiał jako trzydziestolatek :rolly: Ale ojej.. to było naprawdę taaakie EVIL :rolly:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No jest najstraszy :lol: :lol: :lol: :lol: Boże, piękne to jest po prostu :D
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 25 cze 2014

....eat and poop, eat and poop the future looks bleak :rolly: :rolly: :rolly:
podobało mi się tlumaczenie z viki: je sra, je sra niewesoła proza życia... :roll:

Pokochałam dziadkowych F-4 :melt: Grandpa Hello Kitty mnie rozwala, jest moim ulubieńcem!!!
Koniecznie musi przejść na dietę i zaprzestac jedzenia kimchi po zagazuje świat!!!! :rolly: Taniec misia muszę koniecznie przećwiczyć...
Teksty w tej dramie zapewne przejdą do historii!
Leże i kwiczę ze śmiechu, ja to na bank "odzyskam sześciopak" po tej dramie :rolly:

reakcja na kabaretki :lol: :lol: :lol: sieci, sieci!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 26 cze 2014

HA ha ha ha ja nie mogę z wątku romansowego :rolly:
Eggie pisze:Nawet romansowi Heechula kibicuje, no bo ludzie - Heechul i romans W zasadzie tylko "główny" dziadek jest taki średni, bo nie ma za bardzo żadnej characterystycznej cechy, no i Choi Jin Hyuka jest za mało, żeby z nim "wątek miłosny" ciągnąć, więc go Heechul go!

:rolly: nie nooo Jin Hyuk romantyczny, stalkujący laskę od jedzenia i mający "przebłyski" młodości jest naprawdę uroczy, ale ... ojej... on z jego niebotycznym IQ i ta jego narzeczona z IQ chyba ujemnym tak do siebie pasują :rolly: :roly: :rolly: :rolly: Ojej szkoda byłoby to niszczyć... W dodatku wizja Jin Hyuka w slipkach z tygrysem :rolly: ...
więc go Heechul go! On się nią tak ładnie zaopiekował jak zjadła prawie cały Seul :rolly: Nawet ziółka na trawienie jej kupił :rolly:

Ha ha no i w końcu doczekałam się też przebrania Ciula za dziewczynę :rolly: Aaaaaa i chciałam jeszcze, że depilacja okolic bikini... ojej... w ogóle wszystkie te sprawy, sposób ich rozwiązywania... no ... ojej :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 cze 2014

Ujemne IQ narzeczonej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dziś wreszcie piątek :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 20 lip 2014

Ja w ogóle zgłaszam protest! To się nie godzi tak kończyć odcinki! Nawet epilog, choć przedni, nie pomógł! Jaki sukinsyn z tego Won Bina no... :rolly:

[edit]

Spoiler do 9. odcinka

Spoiler! Na pytanie: Why are You still alive:

Obrazek

Och... rozbroiło mnie to :D :D :D :D

[edit]
Odcinek 11

Ha ha ha ha! Z Ciula to jednak marny aktor jest nawet jak na idola :rolly: :rolly: :rolly:
Ale jak mnie cieszy jego wątek! :rolly: W ogóle jak mnie cieszy to co tu powsadzali :rolly: Rak w ostatnim stadium Ha ha ha ha!Trójkąt miłosny ... W sumie teraz to już dwa trójkąty :rolly: ... No wprawdzie o jakąś scenkę z BOF aż tu się od początku prosiło, ale ojej... naprawdę popłakałam się ze śmiechu... jeszcze z tą aluzją do Flower Boy Ramyun Shop to wyszło naprawdę udanie. I skrzypceeee :D :D :D

Ale serio, mam nadzieję, że zmartwychwstaną Ciula, ktoś przecież musi karmić tą dziewczynę!

[edit]

No i skończyło się :( Będę tęsknić... Hi hi hi i jakie zakończenie... :D Jakie cudowne zakończenie :D :D :D :D
Lee Joon Hyuk z potrójną dawką cofnięty do szkoły :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:

Aaaa... i doktor psychiatra Charlie Jung.. Karl Jung? :D :D :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 01 sie 2014

Konieccccc no nie :(

Uwielbiam tę dramę, nic dodać nic ująć. Piękna od początku do końca. Po tych wszystkich rozczarowaniach, oglądało się tak dobrze i było tak zabawnie, że po prostu szkoda, że już koniec a i tak była z nami dłużej, niż każda przeciętna.

Romans Heechula się spełnił <3 no i Jun Hyuk jako gimnazjalista... piękne :D :D :D 100/100 proszę państwa.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 31 sie 2014

Skończone
Obejrzałam dramkę w 2 dni i naprawdę mi się podobała.
Te teksty, sytuacje postacie wszystko było świetne.
Bardzo podobała mi się muzyka bo było tyle róźnych utworów nowych i starszych
Zakończenie super już myślałam ze go uśmiercą ale na szczęście nie :aww:
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”