[2014] Trot Lovers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2014] Trot Lovers

Postautor: Eggie » 24 cze 2014

Obrazek

Tytuł oryginalny: 트로트의 연인
Gatunek: komedia romantyczna, muzyczna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS2
Emisja: 23.06.2014 - 12.08.2014
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00

Obsada:
Ji Hyun Woo jako Jang Jun Hyun
Jung Eun Ji jako Choi CHun Hee
Shin Sung Rok jako Jo Geun Woo
Lee Se Young jako Choi Choon Hee
Son Ho Jun
Park Hyuk Kwon

O czym:
CHun Hee ma milion dorywczych prac i wielkie długi. W wyniku zbiegu okoliczności spotyka na swojej drodze znanego piosenkarza, którego to z kolei inne okoliczności zmuszają do współpracy z nią nad repertuarem, którego najbardziej nie cierpi - nad trotem.

Ode mnie:
Muzyka, jak to już od początku wiadomo było, jest wielkim atutem tej dramy - w pierwszym epie mieliśmy już śpiewanie w wykonaniu obu naszych głównych i nawet numer trot-musicalowy. Nawet piosenka Crayon Pop pasuje ^^

Co do plotu to może jeszcze poczekam moment z komentarzem... Aczkolwiek na razie jestem na tak... tk jakby. Główna bohaterka jest totalnie ale totalnie cliche, ale daje radę, bo ma urok no i to EunJi. Ji Hyun Woo gra totalnie ale to totalnie typowego gwiazdora, który to niczego poza czubkiem własnego nosa nie zauważa. Na początku mnie śmieszył, ale pod koniec epa już trochę meczył. Nie wiem dlaczego, ale widzę tam Raina cały czas... No zobaczymy.
Co do second leads no to panienka już widzę typowa kombinatorka będzie - widziałam ją z tym filmie ostatnim z Park Bo Young i jakoś nie pozostałą mi w pamięci... Muszę powiedzieć, że obecnie jestem zbiasowana na Shin Sung Roka, jego "byt" w tej dramie mnie na razie powala i muszę przyznać, że jest jedynym, który mnie choć trochę zaintrygował (bo reszta boheterów jakby nie patrzeć - na razie przejrzysta nuda...) - ze swoją kleptomania, żarcikami i ogólnym WTF.. On oczywiście dziewczyny nie zdobędzie, ale może chociaż wymaże trochę swój morderczy wizerunek, bo na każdym kroku spodziewałam się błysku w oku i noża...

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2014] Trot Lovers

Postautor: Mizuki » 26 cze 2014

Eggie pisze:
Ji Hyun Woo gra totalnie ale to totalnie typowego gwiazdora, który to niczego poza czubkiem własnego nosa nie zauważa. Na początku mnie śmieszył, ale pod koniec epa już trochę meczył. Nie wiem dlaczego, ale widzę tam Raina cały czas... No zobaczymy.

No chyba taka jego rola...Ale nadrabia strojami! Serio strój sportowy jungla rozwalił mnie, a bluzeczka w lodziki z pizzą to hit tego sezonu!!! Osobiście widziałam w sieciówkach i muszę przyznać, że umie to nosić... Ja tam nic z Raina (FH?) nie dostrzegłam, albo może stroje odwróciły moją uwagę :rolly:

Eggie pisze: Muszę powiedzieć, że obecnie jestem zbiasowana na Shin Sung Roka, jego "byt" w tej dramie mnie na razie powala i muszę przyznać, że jest jedynym, który mnie choć trochę zaintrygował (bo reszta boheterów jakby nie patrzeć - na razie przejrzysta nuda...) - ze swoją kleptomania, żarcikami i ogólnym WTF.. On oczywiście dziewczyny nie zdobędzie, ale może chociaż wymaże trochę swój morderczy wizerunek, bo na każdym kroku spodziewałam się błysku w oku i noża...

ej jak nie zdobędzie? mnie już ma!...jest taki słodziak, zazwyczaj widziałam go w evilowatych rolach, a tutaj niezła odmiana...no dla mnie również gra pierwsze skrzypeczki w tej dramie :rolly:

Drama lekka, przyjemna po smęcących dramatach z operacjami w tle miłe to to takie jest... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 cze 2014

Rain z Full House? E tam. Rain z każdej dramy :D JHW jest tak podobny do niego, nawet po twarzy, że strach. Jego postać jest na razie tak przerysowana, że mnie osobiście męczy, nawet jeśli taki miał być zamysł... Same ostatnio debilne dramy oglądam, może dlatego :lol:
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 28 cze 2014

No i po co Ji Hyun Woo prostował te swoje zęby? Jego uśmiech nie jest już tak uroczy jak wcześniej, nie podoba mi się :wall: i rzeczywiście kogoś teraz przypomina , ale czy Raina? Kurczak zmienił się w Obcego z Inwazji porywaczy ciał :rolly: Nie jest już sobą :wall:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 01 lip 2014

No więc...

Eggie pisze:Główna bohaterka jest totalnie ale totalnie cliche, ale daje radę, bo ma urok no i to EunJi. Ji Hyun Woo gra totalnie ale to totalnie typowego gwiazdora, który to niczego poza czubkiem własnego nosa nie zauważa. Na początku mnie śmieszył, ale pod koniec epa już trochę meczył.

W ogóle to ta drama jest totalnie cliche. Nawet gangsterzy o złotym sercu... jakoś mi się Dream High chociażby nasuwa. Jedynym oryginalnym elementem jak na dramę jest tu chyba ... trot :rolly:

Ale szczerze mówiąc nie razi mnie ta powtarzalność. Skonstruowane to jest (przynajmniej na razie) dosyć dobrze, zachowany ciąg przyczynowo - skutkowy (o co w dramie wcale nie łatwo - vide np. Dr Stranger i Inspiring Generation, tak z tych ostatnich), aktorstwo jest na przyzwoitym poziomie... (nie liczę mebla - tej drugiej). No i właśnie to ostatnie chyba sprawia, że ogląda się dramę tak dobrze. Eungi jest naprawdę fajna - czy śpiewa, tańczy, płacze, czy kopie. Kurczak bardzo kurczakowy, więc jak dla mnie bomba. Najwięcej przyjemności sprawiają mi jednak gangsterzy i Shin Sung Rok. On to w ogóle taki uroczy nieogar :rolly: :rolly: :rolly: Wiadomo, objęty klątwą, ale i tak ciekawi mnie jaki będzie jak się zakocha :rolly:

Heartless pisze:No i po co Ji Hyun Woo prostował te swoje zęby?

Kurde, nawet tego nie zauważyłam, a teraz cały czas gapię się na te zęby i gapię i próbuję wymazać z głowy tę wiedzę :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 01 lip 2014

Volli pisze:No więc...

Heartless pisze:No i po co Ji Hyun Woo prostował te swoje zęby?

Kurde, nawet tego nie zauważyłam, a teraz cały czas gapię się na te zęby i gapię i próbuję wymazać z głowy tę wiedzę :rolly:

Miałam to samo! Dopatruje prac stomatologicznych :lol: :lol: :lol:

Ja Raina dalej nie widzę :rolly:
Hjun w scenach jak opiekuje się małą - to było takie urocze...i te buciki ojej...serce mięknie...
No muzyczny temat Trotowy nie wpada mi jakoś w ucho, może stworzą jeszcze coś nowego :rolly:
To rodzaj muzy, którą molestują Cię w autokarach, barach no wszędzie...mam jakoś złe wspomnienia...ale ruch rączką ćwiczę, może się przydać :rolly:

Shin Sung Rok to najfajniejsza postać w tej dramie, uwielbiam go!!! To jak jest evilowato-ciapkowaty :rolly: Jak ma wszystko w pompie :rolly: No pomysł na niego mieli świetny, uwielbiam z nim sceny i czekam na niego w każdym odcinku...Główna go ładnie określiła psycho-like person :rolly:
Razem z tatuśkiem tworza niezły team :rolly:

edit:
po 4 epku stwierdzam jest coraz lepiej. No ogląda się to świetnie, jest zabawnie, jest ciekawie, nie traumią (przynajmniej na razie)..
Hjun jest taki chimeryczny, że aż czuję litość...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 02 lip 2014

LOL ta drama jakoś strasznie przypomina mi idol-dramy sióstr Hong, z gatunku tych bardziej udanych. Podobna lekkość i stereotypowość. Wiadomo kto jest kim i czego się spodziewać, niespodzianek już raczej nie będzie, ale postaci za to są świetnie zarysowane, niektóre niemalże parodystycznie. Podobnie też prowadzone wątki poboczne, a to za nie właśnie chyba najbardziej lubię dramy siostrzyczek (nie żebym ogólnie była hard-fanką, ale lubię, o ile nie jest to Big).

Kurczak w czwartym odcinku ma koszulę z rewelacyjnym nadrukiem... Zaczyna swoją pokutę i dobrze mu tak :D . Gold Parachute zaczyna mieć nietypowe odruchy i naprawdę uwielbiam go jak się sobie dziwi. Eungi pijana :rolly: No i genialny wątek managera - zdrajcy i złej sunbae :rolly:

A jak kurczak leciał z tą kulką na koniec, to aż myślałam że motyw z Rydwanów Ognia zapuszczą :D
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 lip 2014

Krótko bo nie chce mi się rozpisywać XD

Plusy:

- Troty!!! :rolly:
- Apinkowa mimo megapowtarzalnej postaci fajnie ją gra :D
- SHIN SUNG ROK :melt: :melt: :melt: Dla niego to oglądam XD

Minusy:

- Do bólu powtarzalna fabuła i żarty Shin Bo Ra z pierdzeniem i sraczką (to jest humor dna dla mnie)
- Marnowanie Son Ho Joon strasznie....
- Słaby Ji Hyun Woo - wkurzający i nie wzbudzający sympatii...

I tyle na razie XD
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 06 lip 2014

jordi pisze:Krótko bo nie chce mi się rozpisywać XD

Plusy:

- Troty!!! :rolly:
- Apinkowa mimo megapowtarzalnej postaci fajnie ją gra :D
- SHIN SUNG ROK :melt: :melt: :melt: Dla niego to oglądam XD

Minusy:

- Do bólu powtarzalna fabuła i żarty Shin Bo Ra z pierdzeniem i sraczką (to jest humor dna dla mnie)
- Marnowanie Son Ho Joon strasznie....
- Słaby Ji Hyun Woo - wkurzający i nie wzbudzający sympatii...

I tyle na razie XD

Zgadzam się, szczerzenie zębów to nie aktorstwo. Tylko Kleptoman prowadzi artystycznie. Poza tym jakiejś wartkiej akcji to tutaj nie ma, a momentami przynudzają. Za mało epów jednak, żeby tak od razu oceniać, jednak szału nie ma.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 10 lip 2014

To jest świetny odmózgowiacz na lato i te upały co nie dawały mi ostatnio spać!
Pierdzenie i kupa to stare gagi jak świat, ale właśnie dlatego oglądamy azjatyckie seriale, że są takie proste i łatwe w obsłudze. Lubimy je za specyficzny humor bo gdzie indziej zobaczymy "zakochanego kundla" romantycznie patrzącego na dziewczę z buzią pełną makaronu? W Trocie to wszystko mamy!

Ji Hyun Woo gra bufona i moim zdaniem pięknie podkreślone zostały wszystkie stereotypy gwiazd i nie tylko. Jung Eun Ji nie nadaje się do ról dramatycznych, dlatego nie bardzo mi się widzi w roli umęczonej śpiewaczki, mam nadzieję, że będzie więcej zabawnych sytuacji. To jej vibratto doprowadza mnie do szewskiej pasji, ale Trot ma trącić myszką i kiczem więc chyba tak powinno być? Dla mnie lepiej śpiewa drewniana laleczka, ale może moja wrażliwość ostatnio szwankuje. O dziwo bardzo lubię tę dziewczynę.

Shin Sung Rok - nigdy nie myślałam, że tak go pokocham. Jak ma na wszystko wyjechane i jak bawi się ta rolą! Dalej dla mnie jest numerem jeden tej dramy! niech żyją barany!!!

Obrazek

No i zastanawiam sie kto jest faktycznie tatusiem głównej bo mam pewne podejrzenia! Powinni trochę pokręcić tą dramą tak dla rozrywki!
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 15 lip 2014

Mizuki86 pisze:! niech żyją barany!!!

Patrzcie - mamy scenarzystkę dramy na forum doki, bo w odcinku 7 spełniono owocny apel i owców tudzież kozłów było ci w odcinku dostatek....
Po czym poznać, że nasza bohaterka odniosła jakiś sukces?
Stać ją na mniej dziurawe spodnie, już z lepszego lumpeksu kupuje ciuchy
Spoiler! Obrazek
Obrazek

No i oczywiście nie darowali scenarzyści i MUSIELI wykorzystać z "My Sassy Girl" I belive..
Drama jest tak przewidywalna, że nawet nie trzeba oglądać, żeby wiedzieć co będzie dalej, ale jakoś, mimo tego, miło mi się toto ogląda..
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 17 lip 2014

thon pisze:
Mizuki86 pisze:! niech żyją barany!!!

Patrzcie - mamy scenarzystkę dramy na forum doki, bo w odcinku 7 spełniono owocny apel i owców tudzież kozłów było ci w odcinku dostatek....
Po czym poznać, że nasza bohaterka odniosła jakiś sukces?
Stać ją na mniej dziurawe spodnie, już z lepszego lumpeksu kupuje ciuchy
Spoiler! Obrazek
Obrazek

No i oczywiście nie darowali scenarzyści i MUSIELI wykorzystać z "My Sassy Girl" I belive..
Drama jest tak przewidywalna, że nawet nie trzeba oglądać, żeby wiedzieć co będzie dalej, ale jakoś, mimo tego, miło mi się toto ogląda..

edit 7:
:faint: :faint: :faint: :faint:
Kozy i barany mnie zabiły czy będę w stanie się podnieść?..., ale nie wiem czy nie gorsze wycieranie spodni producentowi :omg:

edit 8:
No miło się to ogląda bo atmosfera jest całkiem sympatyczna i w zasadzie lubię wszystkich w tej dramie. Gangsta wymiata!
Kiczowato ale uroczo.
Mam tylko jedno ale, a mianowicie nie pasują mi Ji Hyun Woo i Jung Eun Ji w duecie. Mają zupełnie odmienną barwę głosu i jakoś nie brzmią razem najlepiej.

edit 9:
nudno mi, nawet ten kiss nie pomaga :noi:

edit 10: :bored:
Mało trota w tym trocie, gdzieś uleciał cały urok :(
Jestem rozczarowana grą, a raczej postacią Eungi. Jak już wcześniej pisałam nie pasuje jej ta rola smutnej śpiewaczki...to dziewczyna z jajem co pokazała w 1997 i w That Winter, powinna robić rozpierduchę!!! Co to ma być Love story czy co? A nie tam było więcej chemii...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 22 lip 2014

odcinek 9.

Szczerze mówiąc, to jak Eungi nie śpiewa to w ogóle nie ma po co tego oglądać. Cały urok tej dramy w trotach i w zmaganiach Eungi na scenie, a oni zamiast tego serwują nam (mam wrażenie że strasznie na siłę) romanse, trójkąty i czworokąty. Nawet śpiewanie do kozy było lepsze, chociaż żenujące (samo śpiewanie i pomysł scenarzystów :omg: ).

Ja po prostu nie rozumiem jak z tymi aktorami można było stworzyć coś TAK pozbawionego jakiejkolwiek chemii, ale widać każdemu się jakieś wypadki zdarzają. Kurczak zaczyna mnie irytować (i to już od kilku ładnych odcinków), Aegyo złotego spadochroniarza się przejadło, w sumie najbardziej mnie cieszą wstawki ze zbirami, ale mało ich.

Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny, ale najwyraźniej ten ktoś uparł się, żeby nakręcić coś w rodzaju wzorca DRAMY. Wszystko jest po kolei jak powinno być w dramie (sierotka, dwóch rycerzy, zła rywalka, zła matka rywalki, ojciec co wieje przed długami zostawiając sierotkę na pastwę losu, choć oczywiście nikt ma mu tego za złe, no i gangsterzy o złotym sercu ... etc.) ale niestety bez przymrużenia oka.

Jednym słowem jak nie ma trotów to jakbym oglądała 1258 odcinek Klanu. Po raz trzeci w dodatku...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 27 lip 2014

Dobra a ja strzelam, ze w nastepnym epku ON straci pamięć, wróci do jędzy, a nasza trotowa biedula rzeknie: pamiętasz tę gitarę (lub okarynę)? - i wraz z gitarą(okaryną) wskoczy do basenu. On wtedy sobie przypomni, że to ją kocha, napisze jej następne 101 piosenek, wygrają Eurowizję - ona zapuści brodę, a on zostanie draq queen.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 lip 2014

No żeby jeszcze apinkową zesparować z SSR to jakoś to wygląda, ale z głównym jak ma sceny to śmiać mi się chce - z daleka widać, jak się przymuszają do tych przytulanek i w ogóle XD To jest tak słabo grane że jezu XD

Ta młoda była głównego KŁODA stulecia po prostu - matka tylko mordę pruje i nic poza tym...

Jako tako ratuje się OST, no i troty, ale ostatnio poszły w siną dal....

Słabo, a się naprawdę nieźle zapowiadało...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”