[2014] It's Okay, It's Love

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2014] It's Okay, It's Love

Postautor: anna-banana » 12 lip 2014

Obrazek

It's Okay, It's Love

Tytuł oryginalny: 괜찮아 사랑이야
Tytuł (latynizacja): Gwaenchanha Salangiya
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 23.07.2014 - 11.09.2014
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Obrazek

Opis:
Jang Jae Yul to pisarz i DJ radiowy, cierpi na narwicę natręctw. Ji Hye Soo to początkująca psychiatra, wybrała ten kierunek ponieważ nie chce przeprowadzać operacji. Jej życie przewraca się do góry nogami, gdy poznaje Jang Jae Yula.

Obsada:
Jo In Sung jako Jang Jae Yeol
Gong Hyo Jin jako Ji Hye Soo
Sung Dong Il jako Jo Dong Min
Lee Kwang Soo jako Park Soo Kwang
Yoon Jin Yi jako Lee Pool Ib
D.O. (EXO-K) jako an Gang Woo
Yang Ik Joon jako Jang Jae Bum
Jin Kyung jako Doktor Lee Young Jin
Lee Sung Kyung jako Ahn So Nyuh
Cha Hwa Yun
Kim Mi Kyung

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [z] [2014] It's Okay, It's Love

Postautor: Mina » 12 lip 2014

Gong i DO czyli must see it
Chce zobaczyć jakim aktorem jest DO no i główna bohaterka :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [z] [2014] It's Okay, It's Love

Postautor: thon » 14 lip 2014

A co to jest to DO?
Drama tylko ze względu na Jo In Sunga jako tako mnie zaciekawia+ Gongówna ( o ile po tym jej wypadku nie nastąpią jakieś czary mary roszady)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2014] It's Okay, It's Love

Postautor: Volli » 25 lip 2014

Bardzo fajne rozpoczęcie dramy.
Podoba mi się bo:
- to drama o wariatach więc się utożsamiam
- relacje między bohaterami są pogięte w taki sposób, że to aż przypomina życie (nie, serio) a nie Beverly Hills
- główna bohaterka nie jest ostatnią sierotą i potrafi załatwić sobie w środku jakiejś wiochy auto z szoferem (co prawda na sygnale...)
- życie to dżungla, więc jak widzisz gofra albo płatki śniadaniowe to jedz, bo nie wiadomo czy nikt ci nie zeżarł lodówki.
- tak samo wodę najlepiej pij prosto z kranu bo inaczej możesz umrzeć z pragnienia.
- jak starzy znajomi rozmawiają to nie wolno się wtrącać, bo można zrobić sobie krzywdę
- "Ocean's apart and it's heavy on my heart
Roll and row but my rolling is too slow"
Jak następnym razem będę komuś rozwalać bejsbolem samochód też będę to nucić :D
:volli:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 lip 2014

Mnie zabijają teksty niektórych, że to komedia romantyczna. GDZIE?? Nawet w Padam Padam na początku było sporo lżejszych momentów. To jest obyczajówka pewno potem idąca w romans, ale nie komrom. Sorry ale jakby to był komrom to Małżeństwo leje ostro IOTL pod tym względem :P

Pierwsze dwa epy przyjemne, choć 90% szoł zabiera Jo In Sung. Dziwnie mi się patrzy na normalną Gongową - od wieków gra debilki totalne idiotki do szcześcianu, a tu nawet normalna kobita... ale opis mówił, że jest "sexy lala" - ja w tych szmatach nie widzę żadnego sexy u niej :P

Reszta taka sobie, a ten z EXO to taki BRZYDKI jezu co SM w nim widzi?? Mam album i normalnie taki retusz musieli walnąć, bo w dramie wygląda okropnie - jakby zeza miał i w ogóle taki jakiś dziwoląg (nawet na konfie jak wsiór :P )

Ogólnie przyzwoicie się zaczęło, choć ja oczarowany kompletnie MWL jestem i reszta mi zwisa lekko :rolly:
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 28 lip 2014

Czy tylko ja mam wrażenie, że to nie będzie żaden romans ani obyczajówka tylko jakaś mroczna psychoza? :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 29 lip 2014

Bo to romans z domieszką koszulki z napisem PSYCHO.
Mi się dwa pierwsze epki podobały, choć wielka TRAUMA wisi w powietrzu, mamusia całuje prezesa Kima i biedna PSYCHO po dziś dzień ma uraz. A czy te wspólne mieszkanie to fabularne "Roommate" edycja 2?
No i pościg w nocy i dopiero rano go dogonili? Gdzie pollicja, blokady ulic? W Korei byle wariat może szaleć sobie niczym Kubica za kółkiem i drogówka nie interweniuje? Jeśli tak, to niech tam jadą nasi wszyscy palacze gum i inni, którzy za wiele grali i oglądali Need for Speeda.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 01 sie 2014

Myślałam, że to będzie fajna, niekoniecznie skomplikowana drama aż do 4 epa. Końcówka tegoż odcinka powala. Więc ten cały Gang Woo nie istnieje, w dodatku jest młodą wersją Jang Jae Yeola. Hmmm... Robi się ciekawie.

Btw też uważam, że ten DO nie jest wart zachwytów: wygląda plastikowo i ogólnie jestem na nie.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 sie 2014

Fakt, końcówka 4 odcinka wymiata. Do tej pory szukam szczęki. Robi się ciekawie. No i co będzie się działo, jak braciszek wyjdzie na wolność? Kto tak naprawdę jest zabójcą?
I czy mi się zdaje, że cały ten zespół psychiatrów nadaje się do leczenia? "Lekarzu, lecz się sam".
amytal sodium czy jak mówi wiki :Amobarbital prawdę ci powie.
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 06 sie 2014

Dla mnie koniec 4 odcinka uratował go... miejscami już tak wiało nudą... Gongowa na dłuższą metę też nic szczególnego nie pokazuje - ot taka sobie babka normalna od 4 epów gadająca z pacjentami i nic poza tym...

JIS JIS JIS 2 dramę z rzędu praktycznie sam niesie na barkach.... przykro aż się patrzy na to choć jest genialny jak zawsze....
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Narabara
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Narabara » 07 sie 2014

Jak na razie, dla mnie, ta drama jest genialna. Długo czekałam na coś takiego. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Przepraszam za krótki post, ale zwyczajnie nie chcę zapeszać ;)
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 08 sie 2014

Jak można być tak głupim i naiwnym psychiatrą jak ten dłubiący w nosie idiota ?????
Może ja się nie znam i się zgubiłam ale może troszkę więcej rozsądku by się jednak przydało w stosunku do kogoś takiego.
Głównego amanta zaczęłam się bać lol jakoś mi się wydaje taki nieswój hehehe wcześniej był uroczy i zabawny a teraz jakby taki przerażający ( chyba się uprzedziłam bo się okazało że ma wyimaginowanego kumpla i chyba czyjąś śmierć , to się boje co pokaże ) ale i tak jest uroczo między dwójką dziwnych ludzi po przejściach.
No i piękny ost ....kocham muzykę .
Kłótnie na forum i krzyki są super .
Obawiam się jednak że to się skończy tragicznie ale na pewno będzie interesująco.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 10 sie 2014

Hi hi jak to dobrze (przynajmniej częściowo) znowu nie zgadzać się z Jordim... Zupełnie jakby świat wracał na swoje właściwe miejsce :D

Ten dom to jest dom wariatów i to i w przenośni i dosłownie. W sumie tylko najstarszy rezydent nie ma zdiagnozowanej choroby psychicznej, ale kto go tam wie...

Podoba mi się klimat tej dramy. Podoba mi się to, że to nie jest komedia, chociaż miewa komiczne momenty. Podobają mi się radosne podkłady muzyczne do mniej radosnych przeżyć. Sprawiają, że stają się one jakieś takie... słodko-gorzkie. Takie trochę jak śmiech przez łzy. To jest naprawdę fajne.

Podoba mi się też, że koniec końców wychodzi na to, że jest to drama medyczna, w której dość dużą rolę odgrywa ETYKA. W przeciwieństwie do Dr Strangera - innej medycznej dramy z etyką w tle.

Fajne jest też takie "odczarowywanie" choroby psychicznej. I choć pewnie prawdziwy psychiatra i psycholog znaleźliby wiele nieścisłości i uśmiali się setnie ze sposobu pracy bohaterów - psychiatrów (na przykład: nie znam się, ale gdybym miała leczyć więźnia skazanego za morderstwo i napad to raczej przed spotkaniem z nim przejrzałabym jego historię) to w tym jednym dramie należą się brawa. Nie jest umoralnia na siłę, ale jakby mimochodem uczy pewnej postawy.

No i otwarte rozmowy o seksie. To już kolejna z rzędu taka k-drama, ale chyba pierwsza spod szyldu wielkiej trójki?

Nie podobają mi się dłużyzny. Po namyśle jednak stwierdzam, że jednak też i nie wadzą za bardzo - od czegoś w końcu są klawisze ze strzałkami.

Podsumowując uważam, że drama jest przyzwoita z plusem. I mam nadzieję, że taka pozostanie.
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 11 sie 2014

Mina pisze:Jak można być tak głupim i naiwnym psychiatrą jak ten dłubiący w nosie idiota ?????
Może ja się nie znam i się zgubiłam ale może troszkę więcej rozsądku by się jednak przydało w stosunku do kogoś

Hahaha no można! Kocham Sung don Ila i to dla niego oglądam tę dramę!!! Jest genialny i taki prawdziwy, przecież to wypisz wymaluj mój wykładowca z psychologii klinicznej!!! Nie dość, że dłubał w nosie to jeszcze zajadał karmelki chrupiąc donośnie, wiedzy jednak mu nie można było odmówić!!!
Reszta taka sobie, oglądam ( stanęłam na 4 epku) , ale poza diabolicznym JIS-em nie bardzo mnie wciąga!!!
Haha i te jego sandały do garniaka zaje.... :omg:

Dress code w wersji koreańskiej :rolly:

Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 22 sie 2014

Haha i te jego sandały do garniaka zaje.... :omg:

Dress code w wersji koreańskiej :rolly:

Ej, ładne, do tego już przywykłam, przynajmniej paznokcie czyste.
Ok, ale do rzeczy, otóż ja mam mocno podzielone zdanie na temat tej dramy. Jakoś od samego początku nie oczekiwałam, że będzie to komedia, bo pierwszy ep zaprezentował coś zupełnie innego. Najlepsze w tej dramie to InSung zdecydowanie, ale też samo pokazanie i połączenie traumy zderzonej z rzeczywistością, dniem codziennym i w ogóle oddziaływaniem na losy bohaterów. Na sto procent chodzi tutaj o miłość, o miłość, która nawet w takiej " popieprzo...." rzeczywistości potrafi się narodzić, rozwijać i mam nadzieję przetrwać.
Wszyscy tutaj pokazują, że nie jest łatwo, bo każdy ma za sobą całą lawinę traumy, a rzeczywistość weryfikuje ich zdanie na temat- tylko ja mam tak przechlapane, inni to po prostu żyją super. Trochę przesadzają moim zdaniem z pokazaniem tutaj, że cała przeszłość "stempluje" nas na przyszłość, ale i środowisko wyjątkowe, bo jakby nie patrzeć, zamknijcie mnie w pokoju z nimi wszystkimi i sama zwariuję. I czasem jak to oglądam to mam wrażenie, że to ze mną jest coś nie tak, bo jakoś moje traumy mną nie rządzą( chyba,ze mówimy o pająkach), a mniej od bohaterów dramy ich nie mam. Trochę to drama terapeutyczna, przy okazji ma swoje zabawne momenty. In Sung jest świetny w swojej roli i myślę, ze do końca jeszcze sporo pokaże. Im dalej tym dziwniej się ogląda, ale jakoś się patrzy, bo to taka nowość - meloPSYCHOromantic :rolly:

EDIT:
Wiedziałam, że jednak jestem normalna i od początku wyczułam to " dziwne" coś. Poza tym Miszczu nad miszczami In Sung. Chociaż ma skapciałą fryzurę to gra tutaj świetnie. Z epa na ep uwielbiam jego kreację, chociaż szkoda mi samego bohatera.

Wróć do „K-drama”