[2013] Ugly Alert

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2013] Ugly Alert

Postautor: thon » 17 lip 2014

Obrazek

Tytuł oryginalny: 못난이 주의보
Tytuł (latynizacja): Mosnani Juuibo
Tytuł alternatywny: Ugly Alert / Ugly Warning / Watch Out For Fools
Gatunek: dramat familijny
Liczba odcinków: 133
Nadawca: SBS
Emisja: 20.05.2013 - 27.11.2013

W rolach głównych:
Im Joo Hwan jako Gong Joon Soo
Kang Byul jako Gong Jin Joo
Choi Tae Joon jako Gong Hyun Suk
Kim Sul Hyun (김설현) (AOA) jako Gong Na Ri
Ahn Nae Sang jako Gong Sang Man
Shin Ae Ra jako Jin Sun Hye
Kang So Ra jako Na Do Hee
Shin So Yool jako Shin Joo Young
Lee Soon Jae jako Na Sang Jin
Chun Ho Jin jako Na Il Pyung
Yoon Son Ha jako Yoo Jung Hee
Lee Il Hwa jako Na In Sook
Kim Il Woo jako Shin Tae Il
W pozostałych rolach
Kim Young Hoon jako Lee Han Seo
Hyun Woo jako Kang Chul Soo
Song Ok Sook jako Bang Jung Ja
Kim Ha Kyoon jako Choo Man Dol

Kilka słów o dramie:
Ugly Alert - blog How Gee zachwalał (bardzo) dramę, a że lubię Fuck You, nie wahałem się sięgnąć po (kolejną) dramę codzienną.
O czym jest ta drama?
Cofnijmy się w przeszłość, nasz bohater jest jeszcze dzieckiem, pomaga znajomemu ajussiemu sprzedawać "cudowny" lek, jego ojciec właśnie kończy odsiadkę. Gdy wychodzi na wolność, młody Gong ze zdumieniem spotyka piękną niczym anioł kobietę, która mówi, że od tej pory jest jego matką....
Jej dwójka dzieci z poprzedniego małżeństwa nie akceptuje ani nowego tatuśka, ani nowego braciszka.
W wyniku splotu okoliczności umierają/giną ich rodzice i na barki młodego Gonga spada opieka nad rodzeństwem. A gdy jego młodszy brat nieumyślnie zabija wrednego kolegę ze szkoły, bierze winę na siebie i idzie na 12 lat do więzienia.
Po 10 latach zostaje wypuszczony za dobre sprawowanie i zaczyna życie od nowa, co jest trudne dla skazańca. Ale spotyka JĄ i wtedy wszystko nabiera sensu i koloru.
Plusy - NIESAMOWITA CHEMIA pomiędzy bohaterami - dawno nie było tak fajnej pary głównych bohaterów.
Dla tych, co oglądali Family Honor - Maya - tym razem nie jako policjantka, tylko genialna i szalona projektantka :)
Jak na koreańską dramę spoooro skinship'u.
Wady:
Tylko 133 odcinki (30-40 minut każdy).
Nie lubię dram o krawiectwie i modzie.
Prawnik....WRRR.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mariodreamer
Co to jest dorama? o_O

Re: [2013] Ugly Alert

Postautor: mariodreamer » 17 lip 2014

Wreszcie ktoś umieścił tą dramę - thank GOD xD

Drama dla mnie rewelacyjna :)... tak jak wspomniałeś ~thon chemia między głównymi bohaterami po prostu rewelacyjna a sama historia - już dawno nie było nakreślonej takiej w dramie.
Jak na te ponad 100 odcinków zdarzało mi się przewijać wątki boczne, ale to nie zmienia faktu, że niebawem wrócę do tej dramy.

Całość oceniam na 9/10 - całość oglądania pochłonęła mnie tydzień.

Tak btw ~thon dawno nie mieliśmy podobnych poglądów co do dramy dramy (zapewne ostatnio My Princess) :P
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 17 lip 2014

Może dlatego, że Kang So Ra momentami bardzo przypomina Kim Tae Hee?
I teraz padłem gdy naucza Gong'a "przydatnych" słówek angielskich:
Obrazek
Awatar użytkownika
mariodreamer
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mariodreamer » 17 lip 2014

thon pisze:Może dlatego, że Kang So Ra momentami bardzo przypomina Kim Tae Hee?

Propably you have right :)

Myślałem, że już skończyłeś tą dramę... Jak ja Ci zazdroszczę, że nie wiesz co Cię będzie czekać w kolejnych epach :)

Ogólnie jeśli chodzi o dramy familijne to ogólnie są lepsze od tych standardowych - jest więcej odcinków z chemią głównych bohaterów co sprawia, że chcemy much more xD. W dramach standardowych zanim zaiskrzy jakaś chemia między bohaterami to już następuje koniec serialu :P

Wróć do „K-drama”