[2014] Endless Love

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2014] Endless Love

Postautor: thon » 18 lip 2014

Obrazek

Drama: Endless Love (literal title)
Revised romanization: Kkeutubneun Sarang
Hangul: 끝없는 사랑
Director: Lee Hyeon-Jik
Writer: Na Yeon-Sook
Network: SBS
Episodes: 40

W rolach głównych:
Obrazek
Hwang Jung-Eum jako Seo In-Ae

Obrazek
Ryu Soo-Young jako Han Gwang-Hoon

Obrazek
Jung Kyoung-Ho jako Han Gwang-Cheol

W pozostałych rolach:
Jeon So-Min - Kim Se-Gyung
Cha In-Pyo - Cheon Tae-Woong
Choi Ji-Na - Jin Yang-Ja
Jung Woong-In - Park Young-Tae
Seo Hyo-Rim - Cheon Hye-Jin
Jeong Dong-Hwan - Kim Gun-Pyo
Shim Hye-Jin - Min Hye-Rin
Kim Jun - Kim Tae-Kyung
Choi Sung-Guk - Jo Won-Kyu
Shin Eun-Jung - Kyung-Ja
Lee Won-Jae - Yang San-Bak

Opis:
Początek dramy dość zagmatwany: pewnego dnia nieznani sprawcy mordują matkę In Ae i omyłkowo zamiast niej, ginie dziecko służącej. In Ae widzi jadący jeep i faceta z pierścieniem. X lat później ponownie spotyka tego samego człowieka z pierścieniem - z powodu lekkomyślności jej i Kwang Cheol'a ginie jego ojciec, a ich spotyka żałosny los- on spada z mostu do Wisły czy innej Odry, ona zostaje wysłana do poprawczaka, a jej chłopak Kwang Hoon wcielony do wojska. In Ae i Kwang Cheol dyszą zemstą, z kolei Kwang Hoon powoli spina się coraz wyżej i nie zamierza się mścić za śmierć ojca.
Dużo łez, słabego aktorstwa, mizernej ścieżki dźwiekowej, ale... mi się podoba.
Przypomina klimatem (wprawdzie daaaleko mu do niego) Gianta, poza tym mamy motyw polski:)
In Ae dostaje główną role w koreańskiej wersji Tess, bo Koreańczycy pozazdrościli naszemu zboczylasowi Romusiowi P.
Jordi ocenia dramę: fabuła na 16/100 i rzuca oglądanie w diabły, ja na 60/100. aktorstwo - raz lepiej, raz gorzej- daję radę oglądać bez przewijania - sporo intryg, pięciokąty czy nawet sześciokaty miłosne z możliwością kazirodztwa, walka żelaznej Nabi kontra In Ae - ja dotrwam (raczej) do końca.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2014] Endless Love

Postautor: KartoflAnka » 07 sie 2014

A mnie też się podoba, bo to taki typowy dramatyczny dramat, czyli jeśli liczysz na to, że gorzej już być nie może to pewnie rozjadą tirem konia :rolly: Faktem jest, że pierwsze epy trzeba jakoś przetrwać i przetrawić, wciągnąć się w intrygę i dramatyzm, bo potem jest jakby lepiej. Ja uwielbiam Hwang Jun Eum za ten jej tembr głosu, którym idealnie wpasowuje się w role poszkodowanej przez los. Wszystko co najgorsze spotyka właśnie ją, poniekąd na jej życzenie. Motyw zemsty w koreańskich dramach zawsze jest pokręcony, a główna pewnie i tak do końca zostanie " miękka". Mam nadzieję tylko, że watek miłosny jakoś ruszy, bo się zafiksowała na tego braciszka :crazy:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 08 sie 2014

Genialna była scena w restauracji hotelowej, gdy Hwangówna z nożykiem wywijała przy przerażonej córusi generała. Ech, gdyby można było wprowadzić zasady mormonów, to Baksa powinien być z córką premiera i Hwangówną.

Edit:
Ile razy będą wsadzać do paki Hwangównę? Co drugi epek to konczy za kratkami... A z córki generała, to też niezła artystka :)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 sie 2014

Edit:
Ile razy będą wsadzać do paki Hwangównę? Co drugi epek to konczy za kratkami... A z córki generała, to też niezła artystka

Ja wiedziałam, że ją z błotem zmieszają, bo za harda była. Wyczuwałam już maksymalną klęskę, ale żeby jej coś takiego zrobić? Prawie się popłakałam, a najgorsze, że straciła cały hart ducha, to akurat po tej pięknej scenie na plaży. Jednak faktem jest, że drama nabiera rozpędu i robi się coraz lepsza.

Wróć do „K-drama”