[2012]The Great King's Dream

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2012]The Great King's Dream

Postautor: thon » 22 lip 2014

Obrazek

Tytuł oryginalny: 대왕의 꿈
Tytuł (latynizacja): Daewangui Kkum
Tytuł alternatywny: The Great King's Dream / Dream of the Emperor
Wcześniej znana jako: 태종무열왕 / King Taejong Muyeol
Gatunek: dramat historyczny
Liczba odcinków: 70
Nadawca: KBS 1TV
Emisja: 08.09.2012 - 02.06.2012

W rolach głównych:
Choi Soo Jong jako Kim Chun Chu (później król Taejong Muyeol)
Chae Sang Woo jako młody Chun Chu
Kim Yoo Suk jako Kim Yu Shin (generał)
No Young Hak jako młody Yu Shin
Park Joo Mi jako Księżniczka Deok Man (później Królowa Seon Deok, córka Jinpyeonga)
Hong Eun Hee jako Księżniczka Deok Man (od 19. odcinka)
Sun Joo Ah jako młoda Deok Man
Lee Young Ah jako Księżniczka Seung Man (później Królowa Jin Deok, córka Galmunwang Gukbana)
Kim Hyun Soo jako młoda Seung Man

Witajcie czasy Queen Seondeok, księcia Chun Chu i Kim Yushina :)- brak tylko kurczaków.Fabuła: jak to w sageuku -czyli spiski,, zjednoczenie 3 królestw i wzdychanie do wybranki serca.Początek akcji:
Po śmierci króla Jinheung'a na tron zasiada król Jinji, lecz szlachta Seorabeol nie jest zbyt happy z powodu jego reform mających zmniejszyć ich władzę, korupcje i wpływy. Detronują go, a na jego miejsce zasiada młody król Jinpyeong.
Królowa Sado, żona króla Jinheung's (wiki twierdzi, że bestia spokrewniona z naszą ukochaną Mishil) i obejmuje rządy regentki.
Jaka to uczta dla oczu:

dredy
Spoiler! Obrazek
kozak
Spoiler! Obrazek
jestem piekny
Spoiler! Obrazek
kochanie podrapac ci plecy
Spoiler! Obrazek
nie wyjde z jaskini taka nieumalowana
Spoiler! Obrazek
zaraz bedzie impreza
Spoiler! Obrazek
znane i kochane hwarangi
Spoiler! Obrazek
rozrywka dworu
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek

rozrywka lesnych ludzi
Spoiler! Obrazek
co za widoki:
Spoiler! Obrazek
torcikowa placze, ze nie ma dziecka z bułą
Spoiler! Obrazek

Ogląda się bardzo dobrze, widać, że nie szczędzono wonow na stroje i wnetrza - zapierają dech w piersiach. Kim Yunshin nadal jest d..kiem z korzeniami Gaya czyli potomkiem Kim So Roo, Chun Chu przemądrzałym bufonem pełnym ideałów, za to Deok Man to roztropna córcia króla, co nie chce wyjść za wariata :). W 1 dzień łyknąłem 7 epków - i to tylko dlatego, że nie miałem więcej czasu... i ZERO PRZEWIJANIA, czasami nawet COFAŁEM, żeby popatrzeć na stroje, widoki - pychota dla oczu.Mamy czarodziejskie płaszcze, co chronia od strzał, mamy gromadkę leśnych ludzi, którzy zabierają bogatym a dają thonowi - czyli biednym, mamy knowania królowej regentki, kogo wyznaczyć na następcę tronu, nieważne, że jej pupilek jest chorym psycholem, mamy oczywiście NAJWYŻSZE KAPŁANKI CO WIDZĄ PRZYSZŁOŚĆ - brak tylko złoteog jajca, ale moze potem się zjawi i jajeczko.
Pamietacie ta przepowiednie, że jak z 6 gwiazd zrobi się 7 gwiazd, nastąpi koniec kochanej i uroczej Mishil? Tu mamy 7 gwiazd jako pieprzyk na plecach Kim Yunshina.I biedak zakochał się w kapłance -zresztą w zajemnością - uroczystość ślubna odbyła się w obecności drzewa :)
Już nie moge się doczekać lat "dorosłych" i występu Choi Su Jong'a - "weterana" sageuków i Kim Yu Suk, którego uwielbiam od czasu Be strong Geum Soon, no i przecież genialnie zagrał w "Dong Yi" braciszka Jang Ok Jung.
Podziekowania Volli za linki do dramy. :fav: :fav: :fav:

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2012]The Great King's Dream

Postautor: thon » 26 lip 2014

Nie wiem kto wpadł na "genialny" pomysł, by torcikowa grała tą złą :) - z jej twarzą??? - ja się śmieję,aż mnie brzuch boli .Za to przez co ona przeszła - tylu fryzur i strojów i to tylko w ciągu kilku epków:

Spoiler! ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

No i scena z Joanny d'Arc:- tu akurat za to, że nie była dziewicą.
Spoiler! Obrazek

Wróć do „K-drama”