[2014] Three Musketeers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
ProximaAnia
Co to jest dorama? o_O

[2014] Three Musketeers

Postautor: ProximaAnia » 07 sie 2014

Obrazek

Obrazek

Tytuł: THREE MUSKETEERS 삼총사
Reżyser: Kim Byung-Soo (Nine: Nine Times Time Travel, Wampirzy Prokurator )
Ilość odcinków: 3 sezony po 12 odcinków
Obsada:
Jung Yong-Hwa jako Park Dal-Hyang
Lee Jin-Wook jako Książę Sohyeon
Yang Dong-Geun jako Heo Seung-Po
Jung Hae-In jako An Min-Seo
Seo Hyun-Jin jako Yoon-Seo
Yu In-Young jako Jo Mi-Ryeong
Kim Myung-Soo jako król Injo
Park Young-Gyu jako Kim Ja-Jeom
Jeon No-Min jako Choi Myung-Gil
Lee Kyeon jako Pan-Shwe
Kim Sung-Min jako Yong Gol-Dae
Park Sung-Min jako No Soo

Drama oparta na francuskiej powieści z 1844 roku, autorstwa Aleksandra Dumasa
Jung Yong Hwa zagra w niej postać Park Dal Hyang (odpowiednik D’Artagnana).

Park Dal Hyang to młody chłopak, który próbuje przekonać trzech muszkieterów, aby do niego dołączyli.
Planowane są 3 sezony, przy czym każdy po 12 odcinków.

NOWY Zwiastun:
====>> :fav: http://youtu.be/r7K22wIlbSk :fav: <=====

Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwszy epizod 17 sierpnia (niedziela) o 21.00 na stacji tvN :P

PLAKATY
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kto jest kim
Obrazek

promo
Trzej muszkieterowie w sierpniowym koreańskim wydaniu Vogue

Obrazek

Spoiler! Obrazek

Obrazek

ciekawostka: Budżet dramy to 10 milionów dolarów.

Stacja tvN przygotowała trening dla aktorów :)
Obrazek
-------->http://youtu.be/MdMQIwNRpEA <-----

"Pierwsze" czytanie scenariusza
Spoiler! Obrazek

Dorzucam jeszcze jeden ciekawy filmik z kręcenia :) :D
======> http://youtu.be/SvTDXcVTp5E <=====

Obrazek
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Re: [2014] Three Musketeers

Postautor: Heartless » 17 sie 2014

Po 1 odc - podoba mi się :rolly: Jest i tajemnica, i knowania i tajne układy, są pościgi i akcja, są przystojni Muszkieterowie i królewski dwór. No i Jung Yong-Hwa nieźle w to wszystko się wkomponował, a w kolorze niebieskim jest mu naprawdę do twarzy :rolly: Dramę wpisuję do mego tygodniowego terminarza i czekam na więcej :fav:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 18 sie 2014

O jaaaaaaaaaaaaa!!!!

No więc po pierwsze to przyznaję się bez bicia, że Trzej Muszkieterowie to jest jedna z moich naj naj naj - ukochańszych książek z czasów gdy jeszcze nie było internetu, biblioteka daleko, a na półkach w domu u babci Sienkiewicze, Dumasy, Reymonty i Żeromskie (i Wyprawa Kon Tiki po tatusiu ... o podróży tratwą po Oceanie Spokojnym).

W każdym razie było to dawno, dawno temu, kiedy do tego co czytałam podchodziłam bezkrytycznie i z zachwytem i kiedy czytałam wszystko co było pod ręko po kilka, a w tym przypadku może nawet i kilkanaście razy...

Piszę o tym dlatego, żeby było jasne, jak bardzo obawiałam się dramy o tym tytule (jak bardzo z resztą obawiam się każdej kolejnej adaptacji)... W dodatku główną rolę miał grać Yongwa, który chociaż od YABa poprawił się, jednak nie na tyle, żebym była skłonna uwierzyć, że udźwignie rolę D'Artagnana. Tzn. o ile drama będzie w ogóle jakoś poza tytułem nawiązywać do powieści.

I tu przeżyłam bardzo miłe zaskoczenie. Nie tylko, że Yongwa dobrze się spisał, ale w scenariuszu dramy wyraźnie czuć oryginalną historię Dumasa. Nie przetworzoną. Nie przyswojoną pobieżnie, ale naprawdę z dużym wyczuciem zaadaptowany oryginał. Jednym słowem - i scenarzysta i reżyser czytali i wyjęli z tego to co naprawdę istotne plus kilka bardzo sympatycznych, choć nie spopularyzowanych przez liczne adaptacje motywów.

Przede wszystkim kompozycja ze wstępem, odnalezionym rękopisem i przepisywaniem historii na nowo. Dumas Ojciec z resztą opierał się przecież na autentycznych memuarach, chociaż w prologu i je przerobił na swoją modłę, żeby było sensacyjniej. I prościej :D I żeby ładniej łączyło się to z powieścią.

Mnie osobiście cieszy obecność starej kobyłki, (u Dumasa żółtej), na której protagonista dumnie przez dwa miesiące kroczy do stolicy. Ciekawa jestem czy zostaną pokazane jej dalsze losy (chociaż to się trochę mija z głównym nurtem opowieści chyba), bo z tego co pamiętam to Młody opchnął ją tanio jakiemuś handlarzowi i koniec końców konik wrócił do... Portosa jako obiecany mu przez kochankę "rumak" :rolly: ... Oj. Dygresja mi się wymknęła.

W każdym razie masa jest tu takich drobniutkich nawiązań, a jednocześnie jest tu też wiele, wiele nowości i odstępstw... I fajnie, bo nie samą fabułą historia stoi, żeby się jej niewolniczo trzymać. Przede wszystkim jest ten muszkieterowy klimat i charaktery postaci, choć częściowo zmienione, jednak zachowują ten szczególny rys lojalności (sobie, królowi, krajowi), którą pamiętam z powieści.

Kilka wątków i postaci stopiono zresztą ze sobą. Crown Prince z jednej strony nosi cechy Atosa, z drugiej to trochę zazdrosny Ludwik XIII... Sejabin jakby Anna Austriaczka i pani Bonnacieux w jednym... Ciekawa jestem postaci Aramisa, bo jakiś taki przygaszony się wydawał... Za dużo na razie nie mógł pokazać, poza tą swoją godnością, ale o ile pamiętam to Aramisowi z tą swoją godnością i wyrafinowaniem najlepiej wychodziło łajdaczenie się.

Czekam na Milady i kardynała Richelieu (i może jeszcze Rocheforta, chociaż nie zdziwiłabym się gdyby go wycięli, i z resztą nie byłoby mi go szkoda).

Ulubione sceny odcinka to jak dla mnie ta gdy Yonghwa pakuje się Aramisowi na konia od tyłu, nocne znęcanie się Następcy tronu nad małżonką i oczywiście postrzelenie konia, który w następstwie tego dokonał zamachu na godność (a może nawet i życie) królewskie.

Piękne rozpoczęcie dramy i oby tylko tego nie zepsuli. Kciuki trzymam!

PS Jedna różnica jest znacząca - muszkieterowie Joseon stanowczo mniej chleją.
:volli:
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 18 sie 2014

Świetną robotę zrobili charakteryzatorzy - na początku nie poznałam, że to Jung Yong-Hwa ( zdradziło go spojrzenie spaniela :mrgreen: ). Widać, że mają na dramę mnóstwo kasy :rolly:

Obrazek

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 18 sie 2014

Dobra, ja powiem jedno - Portos jest de beściak!!!
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 18 sie 2014

...a ja powiem tyle! Ja chcę jeszcze :clap:

Jak ja lubię takie historie, czterech awanturników kontra spiskujący Richelieu. Do tego dworskie intrygi, złudna natura kobiet i siła męskiej przyjaźni. :rolly: Oh chłopcy! Jestem pod wrażeniem! To kolejna dobra produkcja tej stacji!

Piękny początek dramy i to wprowadzenie.Te obrazy, zachody słońca, przestrzenie, nawet głos narratora nie mówiąc o zawadiackim uśmiechu d'Artagnana wszystko to takie spójne, ładne i dopracowane.
Szczerze jestem pod wrażeniem pracy Jonghwy, to jak pomykał na tej swojej kobyłce, nie wiedziałam tylko czy to konik ze starości ledwo szedł czy to jednak jego umiejętności jeździeckie... :fav: No piękne to było, piękne...
Awatar użytkownika
ProximaAnia
Co to jest dorama? o_O

Postautor: ProximaAnia » 18 sie 2014

i ja jestem po pierwszym odcinku i powiem, ulala jaką demolkę zrobił Park Dal-Hyang :P a ta muzyka przy trzech muszkieterach iście z jakiegoś westernu :)
Świetna praca aktorów i Yong-Hwy, ale czytałam, że producenci organizowali szereg kampusów dla odtwórców głownych ról, gdzie ćwiczyli tężyznę ciała i jazdę konno. A propo konia.... rozwalił mnie tekst :
- Czy wiesz, jak stary jest ten koń ?!?
- Jest w tym samym wieku co nasz syn!
- Koń żyje 22 lata?
- To cud, że jeszcze żyje!"
a później narrator dodał, że koń padł w 4 dniu podróży i błówny bohater miał przez to opóźnienie 10 dniowe by wyleczyć konia.
Obrazek

No i t paleta kolorów i "czerwone błyski" przy szybkim tempie akcji - oj działo się. :aww:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 18 sie 2014

ProximaAnia pisze:i ja jestem po pierwszym odcinku i powiem, ulala jaką demolkę zrobił Park Dal-Hyang a ta muzyka przy trzech muszkieterach iście z jakiegoś westernu

Mi się to kojarzyło z Quentinem Tarantino :rolly: :rolly: Taki Kill Bill Joseon. Ale z efetów dźwiękowych najbardziej rozwaliła mnie muzyczka w gibangu (czy jak kto tam woli domu uciech wszelakich) - ha ha jakby k-pop tylko na starych instrumentach :rolly: :fav:

I hi hi hi jeśli o tą narrację chodzi i w ogóle o dzielnego D'Artagnana (nie tylko z resztą w tym wykonaniu... ta postać jest taka... no... matołkowata trochę na początku :fav: :rolly: ) to tak jakbym się cofnęła w dzieciństwo i....

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 18 sie 2014

ProximaAnia pisze:A propo konia.... rozwalił mnie tekst :
- Czy wiesz, jak stary jest ten koń ?!?
- Jest w tym samym wieku co nasz syn!
- Koń żyje 22 lata?
- To cud, że jeszcze żyje!"
a później narrator dodał, że koń padł w 4 dniu podróży i błówny bohater miał przez to opóźnienie 10 dniowe by wyleczyć konia.
:aww:

ja strasznie się bałam, że zrobią z niego gulasz... :rolly:
No i w końcówce również mieliśmy konia co prawda innego z grotem w d... czterech literach...oh, biedne zwierzaki... :rolly:
czy zatem to będzie końska drama?
Tężyzny nie widziałam, żaden jeszcze nie odsłonił rąbka tajemnicy (czyt. nie pokazał klaty) :rolly:
Awatar użytkownika
ProximaAnia
Co to jest dorama? o_O

Postautor: ProximaAnia » 19 sie 2014

Mizuki86 pisze:
ja strasznie się bałam, że zrobią z niego gulasz... :rolly:

haha, zwłaszcza, że Park Dal-Hyang szybko "pozbył" się pieniędzy i od dłuższego czasu nic nie jadł... mogło tak się skoczyć, zwłaszcza, że podczas egzaminu jeździł na innym koniu

Mizuki86 pisze:Tężyzny nie widziałam, żaden jeszcze nie odsłonił rąbka tajemnicy (czyt. nie pokazał klaty) :rolly:

^^ no a te pokazy walki? jak wskoczył z konia na balkon i ciach ciach powalł przeciwnika - wprawdzie później spadł na niego no ale cóż.. liczy się efekt końcowy
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 27 sie 2014

Jeden epek a tyle radości :rolly:

Akcja 2 epka rozpoczyna się dokładnie tam gdzie twórcy zostawili nas w poprzednim odcinku. I to była naprawde dobra śmiechowo scena...
Ogląda się go znakomicie, realizacyjnie jest bez zarzutu, a nade wszystko, ma to coś, ten klimat. Osobiste wątki dotyczące bohaterów wydają się być podawane widzom powoli i ostrożnie co pozwala z identyfikacją postaci.
Wiadomo, ma lepsze i gorsze momenty , ale w sumie trzeba przyznać, że dość fajnie się rozkręcił i o ile ktoś kupi konwencję i temat - można się wciągnąć.
Ja przyjemnie spędziłam czas bo było naprawdę sporo śmiesznych momentów (żona Portosa :lol: , a w ogóle cała jego postać należy do moich ulubionych).

Zakończenie powoduje moją dalszą ciekawość więc dobrze to wróży. :rolly:,a miałam małe deja vu Gofrownicy z Dang Gi Se z Cesarzowej Ki , aż chciało mi się krzyknąć oni żyją!!! Mam nadzieję, że nie będzie demencji i łechtania piórkiem po uszku? :omg:
Awatar użytkownika
ProximaAnia
Co to jest dorama? o_O

Postautor: ProximaAnia » 31 sie 2014

drugi ep to love story. On by chciał a nie może, ona by chciała ale.. no zawsze to ale.
Dużo akcji i zaskakujące postacie, wątek miłości Księcia koronnego i tajemnicza Lady In Red, która okazuje się zmartwychwstałą pierwszą miłością księcia. No i przystojniak na koniu z blizną na głowie, którego zamiarów jeszcze do końca nie znamy + dawka humoru + wszystko przecinające miecze = świetnym drugim odcinkiem, który nie nasyca głodnych i spragnionych dramowiczów lecz podsyca chęć skosztowania kolejnego epizodu. I z tą myślą czekam niecierpliwie na więcej.

PS: Stwierdzam, że w tej dramie Yong-hwa ma ogrooomne usta :rolly: :smitten:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 10 wrz 2014

Po 4 epie - wooow, ta drama tak wciąga :melt:
Jak kojarzę sobie oryginał Dumasa to prawie wszystko mi pasuje. Nie ma jeszcze Konstancji, ale jest znak na ramieniu Milady/Mi Ryeong i plan zemsty na Atosie/Księciu, są wrogowie u bram, i cudni muszkieterowie...
Obgryzając paznokcie czekam na ciąg dalszy :giggle:

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 10 wrz 2014

Heartless, według mnie Konstancja to tak trochę jest na spółkę z Anną Austriaczką... w sensie zrobili jedną postać z dwóch :D
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 wrz 2014

Mnie to z każdym epem nudzi coraz bardziej... i widownię w Korei chyba też bo ratingi lecą równo w dół (już 1ep był poniżej oczekiwań tvN, a tu każdy ep coraz gorzej). Aczkolwiek o dziwo Bluma idzie znieść, to Lee Jin Wook jest najsłabszy.... ech... fabuła nie wciąga jak w Gunmanie. Dramę ratują świetne efekty specjalne i fajna muza... średniak.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”