[2014] My Secret Hotel

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2014] My Secret Hotel

Postautor: Eggie » 22 sie 2014

Obrazek

Tytuł oryginalny: 길링 로맨스 - 마이 시크릿 호텔
Gatunek: komedia romantyczna, suspense
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN
Emisja: 18.08.2014 - 03.10.2014
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 23:00

Obsada:
Yoo In Na jako Nam Sang Hyo
Jin Yi Han jako Goo Hae Young
Nam Goong Min jako Jo Sung Gyum

O czym:
Nam Sang Hyo jest organizatorem ślubów w jednym z najlepszych hoteli w Korei. Pewnego dnia przypadkiem odkrywa, iż jej kolejnym klientem jest... jej były mąż, Goo Hae Young. Podczas ceremonii zaślubin dochodzi do morderstwa jednego z gości. Ślub zostaje odwołany, a dyrektor hotelu, Jo Sung Kyun postanawia nie wzywać policji i samemu rozwiązać zagadkę tragicznej śmierci jednego z gości. Podczas śledztwa wychodzą na jaw coraz ciekawsze fakty, a Sang Hyo i Hae Young zbliżają się do siebie i zaczynają się naprawdę poznawać, gdyż ich związek przed laty trwał zaledwie 3 miesiące... Nie ujdzie to uwadze Sung Kyuna, który jest zadurzony w Sang Hyo, tymczasem jego serce od dawna pragnie zdobyć osoba od PR hotelu, czyli Eun Joo.
Kto zabił jednego z gości? Czy Sang Hyo i Hae Young po wielu latach od rozstania dadzą sobie drugą szansę? (za drama@DEEP, nie chce mi się nic myśleć)

Ode mnie:
Ej, niech ktoś to ze mną ogląda. To jest piękne :D Nie wiem, co to jest, ale ma potencjał. Aktorzy dobrzy i dobrze dobrani, świetna chemia między Yoo Inna i Jin Yi Hanem... Zapowiada się interesująco, zwłaszcza ten cały wątek kryminalny. Mam tylko ndzieję, że kolejna drama o rozwodach i ponownych zaślubinach obędzie się bez banałów. Tyle osób już to zrobiło, wyciągnijcie jakieś nioski, no :P

Czekam na poniedziałek~`

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] My Secret Hotel

Postautor: thon » 22 sie 2014

Jak to nikt nie ogląda? Jordi ogląda i ja też oglądam.
Wprawdzie mam czkawkę na dźwięk słowa:"hotel" , ale dla Tal Tal'a w wersji nowożytnej jestem w stanie wytrzymać.
Na dodatek W KOŃCU po długim czasie Yoo In Na znów ma główną rolę.
Minusy: środek hotelu - wejście, piętra i apartamenty przypominają wielkością motel czy jakiś zajazd, a nie ogromny i prestiżowy hotel.
Gatunek to pewnie będzie groch z kapustą: mamy i komroma, i kryminał i walkę o władzę w hotelu.
Jest spory potencjał, a TVN ostatnio nie zawodzi (przynajmniej mnie)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 18 paź 2014

Oglądać, oglądaliście, a któryś z was może skończył? :P

Może ta drama mnie nie powaliła, ale zdecydowanie miło mi się oglądało. Przede wszystkim każde niedociągnięcie czy dziurę w plocie natychmiast wymazywał wyraz twarzy Jin Yi Hana :lol: :lol: :lol: WIdać było wyraźnie, jak on się tam dobrze bawi. Chemia między nim a Yoo In Na była też, aczkolwiek jej rola, zwłaszcza w ostatnich odcinkach ograniczała się do sapania i wzdychania...

A co do Nam Goong Mina.... czy to tylko ja, czy ten gościu po prostu nie ma chemiii z nikim? hahah
Widziałam go już kilku projektach - niczego mu nie brakuje, przystojny, w miarę dobrze gra... Ale te panie, które ma do siebie przekonać jakoś w ogóle do niego nie pasują :rolly: Nie pomaga też, że gra cały czas jedną rolę w zasadzie. Zaczną wkrótce recyklingować jego garnitury, no bo po co nowe kupować...

Co do intrygi kryminanej... Punkty za wymyślenie takiego konceptu w ogóle - miłość i zbrodnia :D Za to z wykonaniem pomysłu trochę gorzej. Co prawda nie domyśliłam się, kto zabił aż do ostatniego epa prawie, ale a/ przestałam trochę zwracać uwagę w drugiej części dramy hehe i b/ prowadzenie tak ważnych wskazówek jak matka i ochroniach na sam koniec to pójście na łatwiznę... Widz nie ma jak się domyślić, skoro nie widzi wszystkich części układanki...

Chcę więcej Jin Yi Hana i Yoo In Na razem :P 7/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 24 paź 2014

Yoo In Na była też, aczkolwiek jej rola, zwłaszcza w ostatnich odcinkach ograniczała się do sapania i wzdychania...

Może to dlatego że zmieniła się scenarzystka bo osoba która przygotowywała wszystko od początku zmarła a scenariusz miała przygotowany na 12 odcinków.

Zaczną wkrótce recyklingować jego garnitury, no bo po co nowe kupować...

Ja już miałam takie wrażenie jakbym widziała gdzieś te garniaki. Nawet w WGM miał na sobie suit

Drama mi się podobała. Szczególnie główna para, byli uroczy razem. Ich związek od początku nie był dobry przez te wszystkie nieporozumienia. Gdyby ta dziennikarka 7 lat wcześniej powiedziała wszystko wszystko pewnie by się potoczyło inaczej.
Zakończenie było takie średnie, szczególnie to ich spotkanie ale dobrze że ona postanowiła się zapytac co jest grane.
Wielki + za ost bo naprawdę mi się podoba i właśnie słucham
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 paź 2014

Chie pisze:
Yoo In Na była też, aczkolwiek jej rola, zwłaszcza w ostatnich odcinkach ograniczała się do sapania i wzdychania...

Może to dlatego że zmieniła się scenarzystka bo osoba która przygotowywała wszystko od początku zmarła a scenariusz miała przygotowany na 12 odcinków.

Ah no to prosze... nie wiedzialam. Aczkolwiek zaczelo sie to sypac troche wczesniej, ale faktycznie po 12 epie to juz :lol: :lol: A postaci dziennikarki to w ogole nie rozumialam... Pojawiala sie, znikala. Wredna byla i nawet nie jako "ta druga" bo jeszcze Soo Ah byla przeciez...

Ale zgadzam sie co do muzyki :)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 24 paź 2014

A postaci dziennikarki to w ogole nie rozumialam

Najbardziej denerwująca postac w całej dramie. Myślałam że może zmieni swoje nastawienie bo trochę tak wyglądało i wszystko wyjawi a ona zrobiła się jeszcze gorsza. Była jak stalker wszędzie za nim łaziła i robiła mu sceny .

I Shi Chul czy jak on tam miał jak na niego patrzyłam to jakoś przypominał mi Eitę

Ulubiona z OSTu
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 paź 2014

Tak. Pierwsza scenarzystka Lie To Me (od lepszych odcinków 1-7, 8-16 to był koszmar tej drugiej po zmianie) zmarła na raka 2 tygodnie przed premierą dramy. Pełny scenariusz zrobiła do 4 odcinków, ale wstępny był do 12 i niestety od 13 robił inny i to schrzanił delikatnie mówiąc...

Szkoda, bo 1-11 no 12 też może jeszcze to bardzo dobra historia, a 13-16 to WTF i miejscami nuda straszna... No i szkoda, że NMG nie był głównym bo jego chemia z Inną była niebo lepsza niż jej z Yi Hanem. No i buziaki też były kupę lepsze NMG niż Yi Hana... oni to miejscami jak rodzeństwo wyglądali, a nie byli małżonkowie na nowo zakochani w sobie...

Potencjał był spory, ale jak ktoś nie umie pisać fabuły to nawet najlepszą rzecz się zepsuje... Gdzieś czytałem wypowiedzi przyjaciół zmarłej, to podobno koniec miał być zupełnie inny...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”