[2014] Greatest Marriage

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2014] Greatest Marriage

Postautor: Chie » 08 wrz 2014

Greatest Marriage
Obrazek

Informacje ogólne
Tytuł oryginalny:최고의 결혼
Tytuł alternatywny:The Best Wedding / The Greatest Wedding / Best Marriage/ Greatest Marriage
Gatunek:??
Liczba odcinów:16
Nadawca:CSTV

Obsada
Bae Soo-Bin - Jo Eun-Cha
Park Si-Yeon - Cha Gi-Young
No Min-Woo - Park Tae-Yeon
Uhm Hyun Kyung - Hyun Myung-Yi
Jo Eun-Ji
Sojin
Yoon Mi-Ra
Song Young-Kyu
Lee Young-Ran
Park Ji-Il

Plot
Zostają przedstawione historie czterech par które kręcą się wokół samotnej matki

Teasery
Spoiler!

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Re: [2014] Greatest Marriage

Postautor: Heartless » 21 paź 2014

Strasznie gorzka jest ta drama. Słodko - gorzka... Słodyczy dostarcza mi mąż do wynajęcia i jego przybrana yeobo z jej żądzą zemsty ( jak ona nad tym pracuje :rolly: nie jeden Scotland yard czy inne tam KGB mogłoby brać przykład z jej metod śledczych :rolly: i wykonawczych :rolly: ) oraz głupkowate zachowanie Park Tae-Yeon'a. No ten to jakby wyrwany prosto z Full house 2 ( wersja koreańska ). Paniczyk, że niby tradycyjne, koreańskie zasady ma we krwi a z perfidią uwodzi kobietę dając jej do zjedzenia tonę afrodyzjaków ( owoce morza itp ) a potem rzuca ją na żer swojej rodzinki :grumble: .
No i moja ulubiona gorycz w tej dramie - Cha Gi-Young :smitten: . Jak ona pięknie walczy o przetrwanie i o 815 ( Osiemsetpiętnastkę ) ze wszystkimi. Bardzo mi się w tej roli podoba Park Si-Yeon, naprawdę :smitten: Do tej pory , no może oprócz Nice gay'a, nie zachwycała mnie swoimi rolami, a tu po przerwie ( areszt i macierzyństwo, albo coś w tym stylu :rolly: ) pokazała, że umie grać emocjami i całą sobą. Wypiękniała coś też ostatnio, chyba, że to efekt pracy chirurga, ale co mi tam... teraz jest śliczna.
Z niecierpliwością czekam na to aby jej bohaterka dokopała tym wszystkim, którzy czekali na jej upadek i za jej plecami tak strasznie ją obgadywali. Bo teraz strasznie mi smutno, że tyle musi ludzkiej podłości doświadczać :puppy:
Szkoda tylko, że notowania dramy są niskie i zrezygnowano z 2 odcinków w tygodniu. Strasznie ciężko jest czekać na następny epek. 7 będzie dopiero w sobotę :grumble:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 21 paź 2014

Fajna drama nawet nie wiem dlaczego ale mi się podoba, strasznie ciekawi mnie jak to się zakończy i ile dzieci z iloma kobietami spłodzi Park Tae hehehe bo myśleć to on nie potrafi za bardzo, miewa przebłyski ale krótkie.
Podoba mi się jego postać , też mi przypomina postać z full house 2 ( tam go uwielbiam )
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 04 lis 2014

Po 8 epie - JEST ŚWIETNIE!!! Wreszcie Cha Gi-Young pokazała, że jest kobietą, która tak łatwo nie popuszcza ( w przeciwieństwie do Jo Eun-Cha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i daje sobie radę ze wszystkimi. Kocham jej determinację i tę wolę walki o dziecko. Nawet za cenę związania się ze swoim dotychczasowym wrogiem. 'Jędza' w ciąży gra w otwarte karty: dziecko = ślub + dziedzictwo + status. Jest perfidna ale do teściowej jej jeszcze daleko. Rodzinka Park Tae-Yeon'a to prawie rodzina Adamsów, potwory w ludzkim ciele :grumble: bez skrupułów i tak naprawdę bez zasad. Z wątków drugoplanowych: szkoda mi przyjaciółki Gi- Young. Mąż zdradzał ją od wielu lat a ona mu przecież bezgranicznie ufała. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto ją pocieszy...
Akcja się rozwija i chyba drama się zaczyna w Korei podobać, bo rankingi coraz lepsze :rolly: Może wrócą do dwóch epów w tygodniu???

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 07 sty 2015

No i po dramie... znaczy się obejrzana do końca już dawno, ale nie chciało mi się pisać na jej temat ( trochę dołująca jest emocjonalnie ).
Dobre role pierwszoplanowe i poboczne też... świetna gra Bae Soo-Bin i bardzo dobra Park Si-Yeon :fav:
Co do treści, to przygnębiająco wyglądała walka Park Si-Yeon o dziecko, bo okazuje się, że w kraju, gdzie rządzą pieniądze i pozycja ( wysoka ) w społeczeństwie nie miała ona szans. Zresztą dzielnie walczyła do ostatniej kropli krwi i pewnie wykrwawiła by się do końca gdyby Park Tae-Yeon w końcu nie pojął, że zakochał się w kobiecie z charakterem i nawet gdy ona wydaje się być pokonana to nie znaczy, że on ma do niej prawo. Zresztą już dawno w dramie nie widziałam tak zepsutego faceta. Przez cały czas zachowywał się jak rozkapryszone dziecko, które oczekuje, że wszyscy będą spełniać jego zachcianki. Albo to jak w 'proteście i na przekór' wędrował jak lump po świecie, bo najlepiej jest uciec od tego co się nie podoba... :grumble: Nie no role księciuniów to No Min-Woo odgrywa najlepiej, tutaj też się spisał :rolly:
Wszystkich niezdecydowanych czy oglądać dramę zachęcam - oglądać, jak najbardziej oglądać :rolly:
Moja ocena ogólna to 9/10

Aha, i jeszcze kawałek OST w wykonaniu No Min-Woo - ICON - Crazy Love :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 07 sty 2015

Bardzo dobra drama.
To chyba pierwsza drama w której Bae Su Bin mnie nie denerwował a nawet polubiłam ten jego wredny charakterek.
Wszyscy aktorzy spisali się świetnie oczywiście nie obyło się bez postaci które chętnie bym udusiła ale wynagrodziły mi to inne drugoplanowe postacie.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 24 sty 2015

Chie pisze:Bardzo dobra drama.
To chyba pierwsza drama w której Bae Su Bin mnie nie denerwował a nawet polubiłam ten jego wredny charakterek.
Wszyscy aktorzy spisali się świetnie oczywiście nie obyło się bez postaci które chętnie bym udusiła ale wynagrodziły mi to inne drugoplanowe postacie.

Przyjemnie się patrzyło faktycznie na drugoplanowe. Chociaż sam temat nie przypadł mi do gustu, zawsze chętnie wgapiałam się w kolejne odcinki( chyba dla No min Woo). Faktem jest, że koniec może nie koniecznie sprostał moim oczekiwaniom, ale biorąc pod uwagę, że oni od początku mieli jakoś nie pokolei, jak dla mnie, to przecież Korea jest haha :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 13 lut 2015

Świetna drama!

Nie wiem czy to hormony czy co innego, ale dawno się tak na żadnej dramie nie spłakałam. Prawdziwe, z krwi i kości postaci, walka o dziecko i właściwie nie tylko o nie. O prawo do decydowania o sobie. Krytyczne spojrzenie na Koreę, pozycję kobiety w społeczeństwie, model rodziny.
Genialna rola Bae Soo Bina. No i Park Shi Yeon! Świetna, świetna! Z resztą cała obsada spisała się na medal, łącznie z No Min Woo w roli niedojrzałego, rozpieszczonego chłopaczka.
Żadna postać nie jest przy tym jednoznaczna. Nawet te najgorsze - żona Park Tae Yeona i jego rodzice.

Zakończenie przyniosło mi ulgę, chociaz mam za złe scenariuszowi, że nie rozwiązał kwestii rodziny Tae Yeona - to nie była siła którą można lekceważyć i nie wierzę, że nie mieli niec do powiedzenia w kwestii jego decyzji.

Jeszcze raz - świetna drama!
:volli:

Wróć do „K-drama”