[2014] Pride and Prejudice

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2014] Pride and Prejudice

Postautor: Mizuki » 29 paź 2014

Pride and Prejudice [2014]

Obrazek

Tytuł: 오만 과 편견 / Omangwa Pyungyeon
Gatunek: dramat, romans, prawnicza
Odcinki: 20
Nadawca: MBC
nadawane : 27.10.14- 06.01.15
Czas emisji: poniedziałek i wtorek 22:00
jezyk: koreański
Reżyseria: Kim Jin Min
Scenariusz: Lee Hyun Joo

Obrazek

Obsada:
Choi Jin Hyuk jako Koo Dong Chi
Baek Jin Hee jako Han Yul Moo
Choi Min Soo jako Moon Hee Man
Lee Tae Hwan jako Kang Soo
Son Chang Min jako Jung Chang Gi

Trailer:

Opis:

Dramat sądowy o zespóle młodych i pełnych pasji prokuratorach, którzy jednoczą się w walce przeciwko niesprawiedliwości i dyskryminacji słabszych i biednych. To opowieść o walce z władzą, ale także o nauce dostosowania się i współpracy przy zderzeniu się tak różnych i silnych osobowości.

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] Pride and Prejudice

Postautor: thon » 30 paź 2014

Pierwszy odcinek ok, drugi już zauważalnie słabszy - serio kilka gram narkotyku i taki wielki sukces?
Za to podoba mi się gra Baek Jin Hee. Mam nadzieję, że następne sprawy będą przynajmniej na poziomie tych z odcinka pierwszego, a z drugiego warto zapamiętać genialnego sąsiada ajussiego i jego "kancelarię prawną" za kratkami :)
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 30 paź 2014

Mnie się podoba i ciekawi mnie czemu pani prokurator uciekłą wtedy .
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 01 lis 2014

powiem że mnie zaciekawiła ta drama.
Czekam na odkrycie przeszłości pani prosecutor :D
dlaczego uciekała z domu, co to za papier i czego chce od Koo Dong Chi.
przynajmniej chłopak jest w niej od początku zakochany i to widac. aaaaaa czekam na następne sprawy i odkrywanie przeszłości
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 05 lis 2014

Robi się coraz ciekawiej 4 ep był mega interesujący.
Ciekawe jest co Choi Jin Hyuk ma wspólnego z bratem młodej pani prokurator.
Emocje i wzruszenia są, gra aktorów świetna.
Uwielbiam gre Czojego XD albo jego urok :P

Kocham dramy tego typu tyle zagadek jedna na odcinek lub dwa plus ta główna.

Straszne musi byc to uczucie żeby winić siebie za śmierć brata :(

Znowu drama na którą czekam z niecierpliwością przez cały tydzień.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 lis 2014

Nie podzielam zachwytu - robi się coraz nudniej - zamiast dramy prawniczo/kryminalnej z domieszką romansu dostałem jakże wzruszające i odkrywcze: młoda prokuratorka z traumą z dzieciństwa- motyw z dzieckiem to chwyt aby tylko wzruszyć widza do łez - na mnie to nie działa - a motyw z jogurtem, który przypominał o zmarłym młodszym bracie spowodował u mnie tylko zieeew.Dobrze, że odcinki 5-6 zapowiadają się ciekawiej.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 12 lis 2014

Nie wiem co mnie w tej dramie bardziej wkurza: durnowaty scenariusz czy ekipa prokuratorska.
- dupko..aty szef
- głupi młody prokuratorek
-płaczliwy śledczy
-śledczy w wieku emerytalnym
-śledcza z kompleksem, że nie jest prokuratorką
-prokuratorka z kompleksem brata
-prokurator z kompleksem prokuratorki i jej brata.
- Akcja w porcie aż mi się śmiać chciało - co za profesjonalizm zawodowy, później aresztowanie śledczego i cały ten cyrk.
Uratowało dramę przed porzuceniem ostatnie 30 sekund - dówd niewinności - jak jest głupio, to niech przynajmniej rozkwitnie romans.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 21 gru 2014

Ktoś to jeszcze ogląda?
Obecnie skończyłam 16 odcinek i nie wiem sama czy to ja już nie widzę jakiejś głębi w tym wszystkim, jakoś nic nie wzbudza tu we mnie emocji. Jedyne czego pragnę to wyrzucić monitor za okno jak słucham/czytam i kolejne dialogi nic nie wnoszące do akcji, kolejne na ślepo szukane odpowiedzi i zupełnie irracjonalne zachowania- w mojej ocenie- bohaterów. Zastanawiałam się czy nie porzucić, jednak zdarzają się i lepsze odcinki.
Co mnie irytuje najbardziej to chyba brak pomysłów i choć chwili zastanowienia w przypadku Gu Dong Chi, który miał potencjał, był zabawny, sprytny a teraz lata i papla i tylko zadaje w kółko to samo pytanie. Lubie Jin Hyuka, uważam że nie jest złym aktorem ale tutaj obecnie widzę jedynie ładnego bubka w fajnym garniturze.
Baek Jin Hui nie znam chyba, tu mnie ni ziębi ni grzeje, rolę ma taką trochę bez wyrazu i tak jakby trochę na siłę jest no bo w sumie nadal trauma po stracie brata i tak na tym leci 16 odcinków.
Dalej jest młody niezniszczalny Śledczy, który melancholijnie pomyka w tle czasem dostając więcej czasu antenowego ale ma ładne sweterki więc nawet lubię.
Piraaaat z Warriorka i jego włosy na wsuwki, gdyby nie to że po Warriorze mam ogromny sentyment do Choe Min Su to bym chyba znienawidziła szefa. Wkurza trochę, jednak przynajmniej on coś kombinuje albo próbuje i mam szczerą nadzieję, że nie skończy jako męczennik.
Drugiego prokuratorka mało ale przynajmniej zdarza mu się być zabawnym, choć nie wiem jak osoba o takim charakterze miała by piastować takie stanowisko, kibicuje mu ze Śledczą! Jak już musi być romans to tylko ich...
Babcia i te dziecię jakoś tak na siłę i na doczepkę i żeby grać trochę na emocjach...
I jeszcze odrobinę emocji wprowadza ewidentnie evil wredziakowa głowna szefowa działu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 sty 2015

Hmmm... uwag krytycznych trochę powyżej, więc może jako ta co dobrnęła w KOŃCU do KOŃCA napiszę dla odmiany coś dobrego.

Wiele razy zastanawiałam się oglądając Dumę i uprzedzenie, gdzie nie było ani uprzedzenia ani tym bardziej dumy, czy ta historia w ogóle do czegoś zmierza. Otóż w ciągu ostatnich dwóch odcinków okazało się, że owszem, zmierzała i naprawdę nie mogę w tym miejscu odmówić całemu konceptowi zmyślności. Cała historia jako taka jeśli spojrzeć na nią z daleka, mimo że skomplikowana, a może właśnie dlatego jest naprawdę ciekawa i z naprawdę dużym potencjałem. Niestety niewykorzystanym.

I tutaj nastąpi ta część mniej przyjemna, kiedy podpiszę się pod prawie wszystkim co napisała Konata i co najmniej połową tego co w swoim ostatnim poście napisał Thon. Nie wiem kto zawinił, ale jak to już w życiu bywa - diabeł tkwi w szczegółach a tutaj szczegóły położono na całej linii. To naprawdę wzorcowy przykład jak z porządnej historii zrobić bezbarwną, mało interesującą (przynajmniej przez większą część czasu) opowieść. Ale po kolei.

Konata pisze:Jedyne czego pragnę to wyrzucić monitor za okno jak słucham/czytam i kolejne dialogi nic nie wnoszące do akcji, kolejne na ślepo szukane odpowiedzi i zupełnie irracjonalne zachowania- w mojej ocenie- bohaterów.

Amen. Najlepszy jednak kawał polegał na tym, że zachowania bohaterów jak się okazało pod koniec niekoniecznie były irracjonalne. Tyle, że przez jakieś 18 odcinków nie można się było tego domyślić. No bo skąd? Mam wrażenie, że realizatorzy chcieli widza tak dokładnie zmylić a potem zaskoczyć, że w trakcie procesu zapomnieli zupełnie po co. Wszystko, ale to dokładnie wszystko było tak rozwleczone, że zanim zdołałam dojść do jakiegokolwiek wniosku, traciłam wątek i zapominałam o co w ogóle chodzi, nie mówiąc już o czymś tak skomplikowanym jak skojarzenie ze sobą poszczególnych wątków, co zdaje się twórcy uznawali za pewnik, bo nikt tu niczego nie wyjaśniał, ani nawet nie przypominał.

Nie byłoby to może nawet aż tak trudne, gdyby nie rozdmuchane i nadęte dialogi. Naprawdę słysząc kolejną wymianę zdań na płaszczyźnie metaforycznej miałam ochotę wyć. Nawet nie chcę sobie przypominać ile czasu z tych 21 odcinków zajmowały rozmowy o kwiatkach i pszczółkach. Jakby nie można było powiedzieć wprost.

O co jednak mam największą pretensję to zmarnowani aktorzy. Ciężko o bardziej bezbarwne postaci niż w tej dramie. Pirat naprawdę robił co mógł, ale niestety przy tak rozwleczonej fabule zamiast zbudować ciekawą postać uzyskał efekt wiecznie niezdecydowanego pajaca z nerwicą natręctw w stosunku do krzeseł na kółkach. Właściwie jedynymi bohaterami których można było wyróżnić byli prokurator Lee i jego śledcza. BTW do szału doprowadzało mnie spojrzenie i wciąż ta sama maniera mówienia pani dyrektor. Ta kobieta nigdy nie patrzyła na wprost. Myślę, że po tej dramie grozi jej lekki zez.

Sama sprawa, jak już pisałam, bardzo ciekawa, ale przytłumiona przez niewyobrażalnie długie dialogi i liczne nielogiczności... (WTF z tym Pandą... ilu ich było?, co to do cholery za organizacja za tym stała? czemu zależało jej na śledztwie?). Chociaż to akurat może być też wina tłumaczenia.

Dramy nie mogę polecić z czystym sercem, ale jeśli ktoś dobrnął do jej drugiej połowy to radzę nie rezygnować. Ostatecznie klocki składają się do kupy. Szkoda tylko, że wymęczony widz (czyli ja) nie ma w tym momencie już siły na nic innego niż znudzone "aha, to jednak tak było". A co do Pirata, no to cóż... Spoiler! podejrzewam że miała być to postać w stylu tych bohaterów co do zdobywszy się w końcu na odwagę i odkupując grzechy płacą za nie własną śmiercią, odzyskując czyste sumienie....
... gdybym tylko jakoś bardziej się do niej przywiązała... ech...
:volli:

Wróć do „K-drama”