[2014] Pinocchio

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2014] Pinocchio

Postautor: Mizuki » 13 lis 2014

Pinocchio [2014]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 피노키오
Tytuł (latynizacja): Pinokio / Pinocchio
Wcześniej znana jako: 너목들 / Neomokdeul
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Emisja: 12.11.2014 - 08.01.2015
Czas emisji: środa i czwartek, 22:00

Scenariusz: Park Hye Ryun
Produkcja: sIdus HQ
Reżyseria: Jo Soo Won

Park Shin Hye jako Choi In Ha (Pinokio)
Lee Jong Suk jako Choi Dal Po
Kim Young Kwang jako Seo Bum Jo
Lee Yoo Bi jako Cha Hye Seung
Byun Hee Bong
Kang Shin Il

Opis:
Sama sobie nie wierzę, że założyłam wątek jednak ciekawość wzięła górę... :rolly: PSH jako Pinokio? Jej nos ma w końcu urosnąć? Okazuje się jedak, że nie! :grumble:
Kolejna drama twórców odpowiadających za najbardziej niespodziewany sukces SBS w 2013 roku, I Can Hear Your Voice.
Fabuła "Pinokia" opowiada o konkurencyjnym świecie młodych dziennikarzy. Choi W Ha (Park Shin Hye) znajduje się w dość nietypowej sytuacji, ponieważ nie może kłamać, dostaje wtedy gwałtownej czkawki. Tymczasem reporter pierwszego roku Choi Dal Po (Lee Jong Suk) odznacza się niezwykłą pamięcią i jest bardzo komunikatywny. Jego niepozorny, wręcz niedbały wygląd nie wskazuje na to jak jest inteligentny. W tym świecie, w którym rządzą twarde reguły jak daleko można się zajść poprzez kłamstwo?

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] Pinocchio

Postautor: thon » 14 lis 2014

Pierwszy odcinek mi się spodobał. Akcja z początku niczym z Chicago Fire, potem McGyver z anteną.Jedyne co mam dość i to serdecznie: Park Shin Hye w mundurku szkolnym. Kobieta ma 24 lata i czas, żeby w końcu zagrała coś innego, niż zasmarkana uczennica w szkolnym mundurku.
I o ile to coś warte: ja chce mieć taką kurtkę, jak dziadek - z cyferkami - genialne!!!
odc.2
Czuć chemię pomiędzy PSH i LJS - to mi się baardzo podobało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 14 lis 2014

Pierwszy ep był nudny dla mnie , ale może to przynajmniej w połowie wina mego uprzedzenia do Park ,jej obecność w tej dramie troszkę mi zepsuła humor bo myślałam, że zespuje wszystko i znowu będzie mnie wkurzać .
2 ep zdecydowanie lepszy a raczej świetny ,chemia jest , Park jest fajna w końcu :) zamieniła bym ją paroma aktorkami ale wolę ją od innych tutaj więc jest super.

Park ma lat ile ma ale wątpie by nadawała się do innej roli niż nastolatki ...ale radzi sobie dobrze więc może będzie pózniej też dobrze.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 lis 2014

Zieeew.... jedzie klimatami głosów, że jezu...

Jedyny plus to fajna PSH. LJS 4 nijaka rola z rzędu. Znowu Every Single Day, tylko w najsłabszych piosenkach do dram w ich karierze (nie są złe, ale od nich wymagam dużo więcej - takie nico).

Przeciętniak...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 15 lis 2014

Pierwsze dwa odcinki na plus :)

Podoba mi się takie wcielenie PSH. I chemia jest. Historia interesująca. Trzymam kciuki żeby rozwijało się to w ciekawym kierunku :P
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 lis 2014

Obrazek
Odpowiedzi:
A- Tak
B- Oczywiście, że tak
C- jestem Go Mi Nam
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 20 lis 2014

Jakoś tak wyjątkowo ładnie wygląda Park w tym odcinku i w tej dramie
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 23 lis 2014

Mina pisze:Jakoś tak wyjątkowo ładnie wygląda Park w tym odcinku i w tej dramie

Zgadzam się. W dodatku ma fajny patent na jedzenie chrupek :rolly:
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 23 lis 2014

hmm... jakoś zastopowałam po 2 pierwszych epkach...
PSH wygląda dobrze? Może muszę i ja dalej to oglądać i zdjąć urok z tej aktorki?
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 25 lis 2014

3-4 nieco lepsze od 1-2, ale np scena z tą kanapką to była żenada.... tani chwyt żeby nastki piszczały...

Bardzo "Głosowo" jest, ale tego się spodziewałem. Mnie nie powala, a i PSH w 4 jakaś niewyraźna zaczęła się robić. Szkoda, bo 1-2 to jej najlepsza rola od dobrych 5 lat...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 lis 2014

Taka sobie ta drama, bardzo taka sobie. Szkoda, za dużo próbują upchać i na siłę ograne żarty. Chemii między głównymi to ja tutaj nie widzę, ale może z powodu zagmatwania? Bo jak tu " przybranego' wujka przytulać? :roll: Najlepszy to jest jak na razie dziadek :smitten: Oglądam, ale mocno na siłę i tylko dla wiadomo kogo, bo nie dla pyzy kartoflanej. Poza tym szkoda, ze nie mogę dać lajka pod postem thon :rolly:
thon pisze:Obrazek
Odpowiedzi:
A- Tak
B- Oczywiście, że tak
C- jestem Go Mi Nam
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 lis 2014

Odcinki 5-6 - zrobiło się "Spotlight-owo", znów mamy reporterów czyhających na posterunkach na newsy.
Ogladało się nieźle, gruba babka lepsza od spraw z "Dumy i uprzedzenia", jednak co zwróciło moją uwagę, że policja "dramowa" zawsze jest beznadziejna :) - gdyby nie poświęcenie reporterów/ prokuratorów/postronnych ludzi, to policja nigdy by nikogo nie złapała.
No i te porównania z Tarzanem były fajne - synek czeboli w dzikim,nieznanym świecie - to jest dobre.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 gru 2014

Po 10... nuda nuda nuda i wiem jak to się skończy...

NIESTETY (podkreślam to) tak jak myślałem - powtórka w 95% z Głosów - różnica to światek. Zmieniono prawników na dziennikarzy... Te same zabiegi muzyczne i wizualne, aktorsko znów słabawo plus nie ma nikogo kto by ratował tę dramę (tam była Lee Bo Young). PSH mimo niezłej w końcu roli nie jest tak świetna, żeby mnie trzymać przy tym... a LJS znów swoje 3 miny na krzyż sadzi...

Kolejne nico od tej paniusi...
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 gru 2014

jordi pisze:Po 10... nuda nuda nuda i wiem jak to się skończy.

O mój Bosz, ledwie żyję, buczą, mruczą, nawet pocałować się nikt tutaj nie potrafi. Chyba już bardziej nie dało rady tego zepsuć. Już nawet nie wiadomo, o czym jest ta drama. O buczeniu? :omg: Pewnie dotrwam do końca, ale już na przewijaniu jadę, co jest wielkim plusem, bo szybciej mija, a i tak różnicy pomiędzy 5 a 10 epem nie widzę. A pod raw 11 sama sobie dialogi mówiłam a oni tak buczeli :omg: Jaaaaaaa!!!!! I trafił Suchar na najgorszą dramę swojego życia obok Pyzy :puppy:

EDIT:

Skończyłam! Ufff!!! Na przewijaniu 4 ostanie epy, tak chyba już z nudy. Doczołgałam się do końca. Co za koszmar? :wall: Nigdy więcej pyzy!!!!! Choćby miała zostać Godzillą, bleh! Dawno takiego gniota nie było. Były gnioty z potencjałem, ale tutaj gniot gniotów osiągnął szczyt. Serio, gdyby nie suchodupny...strata czasu...nawet zwoje nerwowe przy tym umierają :crazy: , polecam zamiast tego rozwiązywanie krzyżówek.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 21 sie 2015

Właśnie skończyłam Pinokia, więc czas podzielić się moimi "głębokimi" przemyśleniami :D Powyżej widzę sporo niezbyt pochlebnych komentarzy, co mnie trochę zaskoczyło, bo zanim się zabrałam to wiele słyszałam że to "wspaniała, cudowna, och i ach drama". Do samej dramy przymierzałam się parę razy, ale odrzucała mnie przerażająca fryzura Gumy, obrzydliwie słodki plakat PSH i LJS leżących w wacie cukrowej, no i sama PSH, która już mi nieco obrzydła.

Ale mimo wszystko nie było tak źle. Sama fabuła jako tako się kleiła, romans był, ale nie był jakoś obrzydliwie słodki. Do plusów dramy muszę zaliczyć bromance Gumy i jego brata. Ten wątek był ciekawy i strasznie było mi szkoda postaci Gi Jae-Myeong'a. Drama była też zabawna, chociaż scena z myciem włosów była obrzydliwa. Oczywiście, najbardziej barwną postacią był dziadek, absolutne mistrzostwo, najlepsze było jak zarżnął wszystkie świnie Gi Ha-Myeong'a :fav: :fav: :fav: Poza dziadkiem rozwalał mnie jeszcze Min Sung-Wook, który dostał rolę jeszcze większego kretyna niż w Hello Monster :lol:

Do minusów wliczam PSH, która zawsze dostaje takie same role (to akurat nie jest jej wina, ale po jakimś czasie można się znudzić). Chociaż raz chciałabym zobaczyć ją w dramie w evil roli :twisted:, ciekawa jestem czy by się sprawdziła :D No i sam koniec mnie trochę zawiódł, jak to wszyscy przeszli jakieś katharsis, nagle wszyscy dokonują szlachetnych i wspaniałomyślnych czynów, organizują sobie konkursy kto bardziej się poświęci dla innych i (na szczęście)
► Pokaż Spoiler

Może nie była to drama, przez którą nie mogłam spać po nocach, ale oglądało się przyjemnie :)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”