[2014] The Legendary Witch

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2014] The Legendary Witch

Postautor: thon » 19 lis 2014

Obrazek
Tytuł: The Legendary Witch)
Latynizacja: Jeonseolui Manyeo
Hangul: 전설의 마녀
Reżyseria: Joo Sung-Woo (Hundred Year Inheritance (MBC, 2013)Hooray for Love (MBC, 2011)
Scenariusz: Koo Hyun-Sook (Hundred Year Inheritance (MBC, 2013) Pure 19 (KBS1, 2006)-yeees!!!
Sieć TV: MBC
Odcinków: 36
Release Date: October 25, 2014 - February 22, 2015
Runtime: Saturdays & Sundays 21:45
Language: Korean

W rolach głównych:
Han Ji Hye jako Moon Soo In
Ha Suk Jin jako Nam Woo Suk
Go Doo Shim jako Shim Bok Nyeo
Oh Hyun Kyung jako Son Poong Geum
Ha Yun Soo jako Seo Mi Oh

Obrazek

Opis:
Typowa dramowa koreańska rodzina bogaczy: Royal Family na dzień dobry- mąż bohaterki wyzionął ducha w wypadku, dalej wiadomo:NIKT nie uważa jej za część rodziny, która składa się z: głowy rodziny, jego żony chorej na Alzhaimera, najstarszej córki i jej męża, młodszej córki, kochanki i bękarta.
W wyniku knowań rodzinki młoda wdowa ląduje w więzieniu gdzie spotyka: podpalaczkę skazaną na dożywocie, młodą z dzieckiem (dziecko syna kochanki czeboli), oszustkę - zakochaną w szoferaku rodziny czeboli ( Oblech rulez!!).
W podpalaczce kocha się od lat teść owdowiałego geniusza z Wall Street, który po śmierci żony zajął się wyszczekaną 6 letnią córcią i został Bułą nr2. Nasz Buła przeprowadza kurs piekarniczy za murami domu za kratami...

Drama prosta, sympatyczna i nie udaje tego czym nie jest- to lekka drama o zemście, zranionych kobietach i powtórnej miłości - lekkie, miłe i odprężające w jesienne szare dni

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] The Legendary Witch

Postautor: thon » 24 lis 2014

W końcu odcinki "powięzienne". Ech Oblech i Oh Hyun Kyung są genialni - teraz tylko czekać, aż się spotkają... w domu :).
Woo Suk i Soo In to druga para, trzecia to babka z dziadkiem i tylko ciekawe, czy Seo Mi Oh skończy z durnym paniczykiem - ojcem dziecka, czy też spotka takiego księcia z bajki, jak ja?
Oglądalność ponad 20% - niezły scenariusz, słodkie wypieki i przyzwoite aktorstwo są widocznie kluczem do sukcesu, nie muszą być nim idole.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 25 lis 2014

Thon MBC od lat takimi niedorzecznymi i przegiętymi dramatami wygrywa widownię... 100-letni spadek doskonały przykład, czy KOSZMARNE wręcz Come To Me Gold... Niestety wszyscy fani spoza Korei i krytycy bardzo się smucą, że przez to coś Laska ledwo 9-10% ciągnie - o wiele lepsza drama :(

Ja już po HK sobie przyrzekłem, że odpuszczam totalnie ten slot jeśli będą takie rzeczy (slot 20:50 już odpuściłem po złotku, bo naprawdę debila ze mnie robić nie będą tymi bzdetami). Szkoda, że po MAMA nie zdecydowano się na podobne dramy, bo to było coś świeżego jak na MBC i ten slot. Wiedźma to powrót do sprawdzonych schematów, które kochają 80-letnie babcie...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 01 maja 2015

Wiedźma to powrót do sprawdzonych schematów, które kochają 80-letnie babcie...
A co maja ogladac , dramy dla nastolatkow ??? Hahahaha
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 maja 2015

:rolly: :rolly: :rolly:

Moje zdanie i nie tylko moje. Witch w wielu rankingach jest uznawane za jedną z najsłabszych dram ostatnich miesięcy pomimo bardzo dobrych ratingów w Korei. Niech sobie babcie oglądają co chcą, ale że przez to znikają sloty z o wiele lepszymi dramami, to mam prawo pisać, że to mi się nie podoba.
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 maja 2015

jordi pisze::rolly: :rolly: :rolly:

Moje zdanie i nie tylko moje. Witch w wielu rankingach jest uznawane za jedną z najsłabszych dram ostatnich miesięcy pomimo bardzo dobrych ratingów w Korei. Niech sobie babcie oglądają co chcą, ale że przez to znikają sloty z o wiele lepszymi dramami, to mam prawo pisać, że to mi się nie podoba.

Tak samo, jak ja mam prawo napisać, że Wiedźmy nieźle mi się oglądało, lepiej niż niektóre wysoko cenione i wysokobudźetowe dramy ze slotu tygodniowego. Ta przynajmniej nie udaje, że jest czymś innym, niż dramą weekendową. Jakie sloty z lepszymi dramami? Przecież w TV chodzi o oglądalność, jest do d..y - stacja ponosi straty, jest ok - ma zyski. Nie oszukujmy się, że ma misję medialną do spełnienia, to taka sama firma, jak inna, także nastawiona wyłącznie na zyski.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 04 maja 2015

O Boze przecież tu gra Mama IU z dramki Lee Son Shin jesteś najlepsza gowniaro:) ! Dopiero teraz zauwazylem. Bardzo dobra aktorka, potrafi być slodka jak i drapiezna ! Wogole zauwazylem, ze długie dramki swietnie się oglada, graja tam mniej znani aktorzy, aktorzy ! Nie, wypudrowani faceci, pachnący i slicznie :)

Wróć do „K-drama”