[2014] The King's Face

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2014] The King's Face

Postautor: thon » 21 lis 2014

Obrazek

Tytuł: The King's Face
Latynizacja: Wangui Eolgool
Hangul: 왕의 얼굴
Reżyseria: Yun Seong-Sik (You Are The Best, Bridal Mask
The Slingshot -best evil ever, The King Dae Joyoung - best sageuk ever
Scenariusz: Lee Hyang-Hee (Money War - uwielbiam tą dramę, lichwiarstwo jest cool, Loveholic)
Sieć TV: KBS2
Odcinki: 24

Obsada:

Seo In Gook jako Książę Gwang Hae
Jo Yoon Hee jako Kim Ga Hee
Lee Sung Jae jako King Seon Jo
Shin Sung Rok jako Kim Do Chi
Kim Kyu Ri jako Kim Gwi In

OPIS:
Kolejna drama, która wzięła na celownik nieszczęsnego księcia Gwanghae, teraz znów spotyka dziewkę, przebraną za chłopaka,ale ta nie lepi garnków, tylko śpiewa:jaszczurko, jaszczurko powiedz przecie, kto jest najfajniejszy na tym świecie, po czym powoduje tragedię na uroczystości modłów o deszcz. Plusy: podobały mi się sceny walki w bibliotece, dowiedziałem się, że moja facjata nie nadaje się na króla, ale cóż, mogę z tym żyć...

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2014] The King's Face

Postautor: thon » 30 lis 2014

Tylko ja oglądam "Przygody Sherlocka Holmesa, czyli jak znaleźć mordercę po pieprzyku na nosie"? Oprócz Sherlocka czy też Mentalisty, były nawet flashacki z Empress Ki gdy pojawiły się małe, pigmejowskie strzałki - na razie nie narzekam, jest dobrze. A zapowiedzi 5-6 pokazują, że będzie i więzienie i zmagania kochanków z OKRUTNYM i NIECZUŁYM LOSEM....
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 lis 2014

Rzeknę thonie że nie oglądasz sam, bo przecież kto nie chciałby się dowiedzieć jak powinna wyglądać facjata króla.Swoją drogą jakie to proste, czemu król jest królem złym, bo miał nie taką facjatę jak ino trza :rolly:
Coś łatwo wg tej dramy nauczyć się czytać rysy i twarze, byle jaki księciunio czy eunuch to potrafi. A Gwang Hae coś dużo tych dziewek miał i to już od dzieciństwa, przynajmniej w dramach, w filmach to za to braci bliźniaków zdaje się miał :lol:
Biedny SIG, ciągle w tej dramie łzy leje, ale cóż oglądamy dalej, może zaśpiewa :aww:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 31 sty 2015

21 epizod i chyba już za późno, żebym zmieniła o tej dramie zdanie. Z komplementów - piękne kostiumy. przyzwoita gra aktorska. Drama bardzo równa, z przemyślaną kompozycją opowieści: z początkiem, rozwinięciem, zakończeniem (tak sądzę). ALE. Ale nudna. Niestety, nic na to nie poradzę. Już dawno przestałam komukolwiek kibicować, z następcą tronu włącznie. Patrzę, patrzę i ogarnia mnie obojętność. Szczerze mówiąc przy oglądaniu trzyma mnie bardziej tło historyczne niż postaci. No i kostiumy. Bo jednak na coś takiego jak tu baaardzo przyjemnie popatrzeć.

Sama wiara w czytanie twarzy i to co wciskają wokół tego, na pierwszy już rzut oka i ucha idiotyczna, tutaj jest przedstawiana z całą powagą nauki i to nie wymyślonej, jak pewnie było, ale całkiem rzeczywistej. Wnioskuję zatem, żeby dramę zaliczyć do gatunku fantasy...
No i coś co osobiście na przemian mnie bawi i doprowadza do łez z wesołości - dialogi :rolly: Legolas jako Captain Obvious przy wszystkich postaciach tej dramy może się schować. Przykład z 21 odcinka, rozmowa księcia ze swoim Eunuchem (eunuch zaczyna):

- Kim Do Chi dziwnie się zachowuje
- Dziwnie?
- Szuka czegoś we wszystkich bibliotekach pałacu
- Czego może szukać?
- Nie wiem, ale sądząc po tym, że przeszukuje biblioteki być może chodzi o książkę

Tego typu dialogi przeplatają się z objawieniami, których bohaterowie doznają z nagła.

Serio :rolly:
:volli:

Wróć do „K-drama”