[2014] Healer

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2014] Healer

Postautor: Mizuki » 04 lut 2015

Wow! Kolejny raz oniemiałam w końcówce 18 epa!
Wiele się wyjaśniło i wiele zagmatwało. Lubię sceny piątki przyjaciół, jak dla mnie mogliby więcej pociągnąc ten temat bo i obsada niczego sobie :mrgreen: W zasadzie to zdziwiło mnie zachowanie młodych dziennikarzy, spodziewałam się jakiejś większej afery, a tak naprawdę ojciec Yeo Sin stracił życie przez swoja nierozwagę. Brawurowe wtargnięcie podczas załadunku musiało skończyć się tragedią. Nie rozumiałam też sceny u Starca, przeciez podejrzewał, że może go się pozbyć wiec dlaczego pozwolił na zapalenie kadzidełka? Dziwaczna była też scena z policją, wtargnieciem na posesję jakby nigdy nic i czułe rozmowy zamiast ucieczki

Bez wątpienia mocną strona tej dramy jest umiejetne balansowane pomiędzy wątkami. Gdy tylko robi się za słodko potrafią przywalić z grubej rury. Ja jednak wolę ogladać nocnego łowcę. Myślę, że Jung-hoo też ma dość takiego poukładanego życia i wróci jednak do swojego bardziej dochodowego zajęcia.

To co jednak najbardziej lubię w tej dramie to postacie drugoplanowe, które są dobrze skonstruowane, a przez to wyraziste. Ahjumma mam nadzieję, ze zostanie w jakiś sposób doceniona bo aktorka dzięki tej roli wróciła do formy i odeszła od wizerunku uciśnionej mamuśki. Bardzo podobają mi sie konfronacje na lini tatusiek , paracownik a Bong Soo, ciekawa też jestem Sekretarza i jego mani.
Żal mi będzie rozstawać sie z tą dramą...

JCW :fav: piękny OST I Will Protect You w końcówce.

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 10 lut 2015

Kooooooooooooniec :cry: :cry: :cry:
Uff! Jaka ta drama była dobra, do samego końca. W ostatnich minutach kolejny raz prawie zemdlałam :wow:
Może nie do końca satysfakcjonuje mnie taki finał, ale pojechali mi na emocjach :wall: :wall: :wall:
Grupa Healer stanąwszy pod ścianą no cóż, zagrała Vabank. Początkowo trochę mnie zdziwiło to odkrywanie kart i ryzyko jakie podjęła Ahjumma by zaufać swojemu uczniowi z policji. To jak Jung Hoo wchodził kolejny raz do jaskini lwa było dla mnie wręcz idiotyczne. Jednak na tym polega fenomen tej dramy, że w końcu wszystko zaczęło się składać w całość. Dałam się nabrać na ten postrzał. Od pierwszej minuty finałowego epka scena z kamerą i ten monolog jakoś złowieszczył końcówce. lol no i motyw z bakterią...
Świetnie rozpisana drama, z bardzo dobrą grą aktorską , oklaski zwłaszcza dla Chang Wooka :fav:
Drama trafia do moich ulubionych i będzie mi jej szczerze brakować!!!!
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 11 lut 2015

Także zaliczam tę dramę do ulubionych. Ciekawa fabuła była, obsada świetna, chemia też była, a jakie pocałunki... jak nie koreańskie xD
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 12 lut 2015

Ja dopiero zaczęłam oglądać te dramę , jestem na 6 epie i jestem zachwycona <3
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 15 lut 2015

Naprawdę dobra drama. Park Min Young poprawiła swoją grę no i ostatnio dostaje fajne role np A new Leaf i tutaj. Mam nadzieję że będę ją częściej oglądac w dramach.
Healer był cudowny. Nic konkretnego nie widziałam z nim ale tutaj ten aktor bardzo mi się podobał.
Ahjumma była genialna i jej śpiewanie kpopu XD Ona jest naprawdę wszędzie ale tutaj naprawdę pokazała na co ją stac.
Humor był naprawdę dobry. Uwielbiałam wszystkie sceny z Bang Soo Ahjumma i resztą obsady.

To się nie zdarza często ale tutaj podobał mi się cały ost :)
I bonus w postaci 2 mv które ostatnio bardzo mi się spodobały

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 15 lut 2015

Bardzo, bardzo miłą niespodziankę sprawił mi Healer... Przy czym o ile pierwsze odcinki średnio mnie zachwycały - miałam naprawdę trudności z połapaniem się o co tam chodzi i kto to u diaska jest ten nocny kurier (no i ubaw z tego całego "turlania" się Chang Wooka :D ), o tyle z każdym następnym coraz bardziej się wkręcałam w historię.

Healerowa para była naprawdę słodka. Jeden z najlepszych pairingów od wielu, wielu dram. Przy tym, cała fabuła nie opierała się na romansie, więc kiedy w tym wątku wszystko zostało już powiedziane, wcale nie zrobiło się nudno.

Prawie w kazdym odcinku było coś zaskakującego i chociaż powinnam być przygotowana na te zwroty akcji to nie raz ostatecznie się nabierałam. Zwłaszcza w ostatnim odcinku... jej... naprawdę myślałam że to już koniec, że postrzał był naprawdę, tym bardziej, że dość podobną scenę zafundowali nam w Fugitive kilka lat temu. I naprawdę z napięciem i nadzieją czekałam, że może jednak nie, że to udawane, albo że się z tego wykaraska.
W każdym razie były emocje!

Drugi plan kocham! Kocham kawiarnianych ahjussich i ahjummę z tymi jej motkami wełny i kimbapem.

No i moje ulubione sceny prowadzenia ważnych rozmów przez Healera w tym samym czasie, w którym prał kogoś na kwaśne jabłko :fav:

Drama emocjonująca, urocza, zabawna. taki miks nie zdarza się często.
:volli:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 lut 2015

Najważniejsze, że scenarzystka udowodniła, że Faith to chyba ktoś jej marychę do herbaty wsypał i w noc to napisała i wysłała i wycofać nie mogła :P :rolly: :rolly: :rolly:

A tak poza tym... 1-4 średnie, 5-18 świetne, 19 dobry, 20 szczerze chyba najsłabszy bo megaprzewidywalny już był... Ale bardzo miłe zaskoczenie. Szkoda, że widownia wolała przerost ambicji (niezły, ale sporo słabszy od Healer) w Punch i meganudę stycznia, czyli Bright Or Crazy...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 15 lut 2015

jordi pisze:Najważniejsze, że scenarzystka udowodniła, że Faith to chyba ktoś jej marychę do herbaty wsypał i w noc to napisała i wysłała i wycofać nie mogła :P :rolly: :rolly: :rolly:

A tak poza tym... 1-4 średnie, 5-18 świetne, 19 dobry, 20 szczerze chyba najsłabszy bo megaprzewidywalny już był...

Hahaha jakby jej coś dosypali to właśnie mogło wyjść coś nieźle odlotowego a ja jedyne co zapamiętałam z Faith to maślany król, papierowe zbroje i włosy LMH.

Też odniosłam wrażenie, że 20 ep trochę odbiegał nie tyle poziomem co sposobem narracji, nawet "trzymania" kamery.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 15 lut 2015

Przepraszam, ale z tego co pamiętam to scenariusz Faith uległ tak drastycznym zmianom, z różnych z reszta względów, że raczej nic dziwnego, że wyszedł potworek. Sądzę więc, że mierzenie talentu scenażystki akurat tym "dziełem" było trochę mało uzasadnione.
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 19 lut 2015

Drugi plan kocham! Kocham kawiarnianych ahjussich i ahjummę z tymi jej motkami wełny i kimbapem.

Zaprawdę ci to prawda. Niezła drama, człowiek się nie zanudzi, główna para cudnie słodka, aż mdli, a tego właśnie oczekujemy my dramowe maniaki, ekscytujących dramatycznych scen(powiedzmy, że tu były hę) i kissów podobnych do kissów.
Koniec, więcej nie napiszę.
A nie! Napiszę! Przyczepiam się o ilość epków, bo faktycznie o 4 za dużo zdecydowanie. To zresztą kolejna drama, której po przebrnięciu przez parę nudnych scen trzeba dać szansę, bo dalej jest już tylko lepiej.
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 01 mar 2015

Nic nie czytam u góry bo boje się spojlerów.... Powiem jedno jestem po 2 epach i podoba mi się... najbardziej się bałam, że będzie zupełnie jak w city hunterze.. Czemu? Sama nie wiem... ale bałam się analogii... a to zupełnie inna historia....

A tak na poważnie to odkryłam coś zupełnie innego... a mianowicie.. fakt zmian, jakie nastąpiły.... Jak się rejestrowałam na doki.... w 2006 to komedie rom... akcja... no way.....Pamiętam polecali Kain i Abel.. przebrnąć nie mogłam... nawet w gongu cała intryga mnie nudziła.... zastanawiałam się kiedy Shin Gun.... a tu wróciłam by się odstresować i zaczęłam od przypominania sobie ukochanych dramek.. później 2 komedie rom nowe... i nudno było.... pomyślałam.. mło ale wiem czemu jakoś zarzuciłam dramki i City Hunter i to chyba przełom....

Healer bardzo mi się podoba... Jest akcja jest jakaś zawiła historia... Bohaterowie na razie interesujący... Edytować będę oczywiście w trakcie..... Chae Yeong Sin jest zupełnie inną postacią niż w innych dramach co dowodzi, że mimo, że Park Ming Yeong jest mocno obsadzana w głównych rolach (przynajmniej jej menager umie wynaleźć dla niej dobre produkcje..), jest dobrą aktorką... Healer drewnem na razie też nie jest... Ahjumma wymiata..... :smitten: :smitten:

Konata jak dojadę do 5 epa... liczę na współpracę :) :)

Edit po 3 epku.. jak dla mnie na razie muzyka słaba... no dobrze edit po kolejnych epach..... muzyka dobra ale brakuje czegoś super w scenach akcji albo w przełomowych momentach.... bo smęty same słyszę... Może coś na słuch mi padło?
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 04 mar 2015

Mizuki86 pisze:Kooooooooooooniec :cry: :cry: :cry:
Uff! Jaka ta drama była dobra, do samego końca. W ostatnich minutach kolejny raz prawie zemdlałam :wow:
Może nie do końca satysfakcjonuje mnie taki finał, ale pojechali mi na emocjach :wall: :wall: :wall:
Grupa Healer stanąwszy pod ścianą no cóż, zagrała Vabank. Początkowo trochę mnie zdziwiło to odkrywanie kart i ryzyko jakie podjęła Ahjumma by zaufać swojemu uczniowi z policji. To jak Jung Hoo wchodził kolejny raz do jaskini lwa było dla mnie wręcz idiotyczne. Jednak na tym polega fenomen tej dramy, że w końcu wszystko zaczęło się składać w całość. Dałam się nabrać na ten postrzał. Od pierwszej minuty finałowego epka scena z kamerą i ten monolog jakoś złowieszczył końcówce. lol no i motyw z bakterią...
Świetnie rozpisana drama, z bardzo dobrą grą aktorską , oklaski zwłaszcza dla Chang Wooka :fav:
Drama trafia do moich ulubionych i będzie mi jej szczerze brakować!!!!

Zgadzam się :) Troszkę mnie jednak muzyki brakło do scen akcji... przez co nie budowały takiej napiecia jak w city.... ale za to When You Hold Me Tight - Yael Mayer to jeden z lepszych kawałków jakie ostatnio słyszałam i... idealnie oddaje klimat głownej pary. W ogóe.. sceny tańca i śpiewania..... ajumma dużooooo dobrego :) I ładne przejścia... była kilka niezrozumiałych momentów jak np z tym kadzidełkiem, ale też nie było jak w City, że XXI i nikt nie ma kamery i podsłuchu.. :P
:) Teraz będę odczuwać emocjonalną pustkę :(
A i opening :) :)Z ciekawostek po plakatach fryz Park Min Yeong prawie spowodował nie obejrzenie dramy...a w odcinkach wyglądała świetnie. Na początku serii miała do tego fajnie założone pierścionki .... na srodku palców.... ktoś zauważył? A może to nie była biżuteria?

Polecam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 12 kwie 2015

Jestem po 2 epach, pierwsze skojarzenie jakie się nasuwa to City Hunter, ale na razie tej dramie daleko do tamtej kultowej dramy. Choc laczy je postac aktorki, która grala Kim Na Ne w City, tu tez ciekawa postac i charakteryzacja to strzal w dziesiatke, dziewczyna od początku wzbudza sympatie, az chciałoby się ja schrupać. Postac Healera to niestety ostra zrzynka z Huntera. Le Min Hoo, jednak ma w sobie te niezwykla aure, choć od aktora grajacego Healera z pewnoscia gorszym jest. Po 2 epach, wiadomo tyle, ze nic nie wiadomo, a romansu jak na lekarstwo. Pokazuja nam lata 80. Pytanie po co, nie ma tam zadnej wskazówki, która posuwala nam akcje naprzód, która by nam mowila co laczy trojke bohaterow. Na razie z dużej chmury maly deszcz. A slyszalem zachwyty, a tu niespodzianka, piach na razie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 12 kwie 2015

BaBo oglądaj dalej nie poddawaj się, ponieważ drama moim zdaniem ma ciekawy plot i oprócz nocnego łowcy z epka na epek odchodzi od CH. Lubię LMH w CH ale Healer to naprawde dobra hostoria.
Pokochaj Ahjumme :rolly:
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: lucyfer » 12 kwie 2015

Healer - drama z pięknym ost. Jednak - fabuła, niesamowicie przewidywalna i w sumie nic sie nie dzieje. Jest kilka scen sytuacyjnych śmiesznych i historia (o chłopaku, co niby twardy i bez uczuć, a zakochuje się w dziewczynie). Wszystko jest tu, niesamowicie przewidywalne. Jak nie masz co oglądać, to drama healer, z braku czasu, tak na raz jest ok. Jednak, masz coś innego, to się nie wahaj
Pieprzyć Króla

Wróć do „K-drama”