[2014] Sweden Laundry

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2014] Sweden Laundry

Postautor: KartoflAnka » 04 sty 2015

Sweden Laundry 2014
Obrazek
Spoiler! Obrazek

Tytuł: Sweden Laundry/Seuweden Setakso
Hangul:스웨덴 세탁소
Rodzaj: komedia, fantasy, romans, rodzina
Ilość odcinków:16
Nadawca:MBC drama, MBC every1
Data emisji:
21 listopad 2014-2015

Obsada:

Song HaYoon jako Kim Bom
Changjo jako Yong Soo Chul ( ten z TeenTop)
Kim Ian jako Park Ki Joon
Oh Sang Jin jako Kim EunChul ( brat Bom)
Hwang Seung Eon jako Kim Eun Sol ( siostra Bom)
Hwang Young Hee jako matka Bom
Bae Noo Ri jako Bae Young Mi (przyjaciółka Bom)
Niel - cameo z pieskiem :rolly:

Opis:

(wersja Kartoflanki) Kim Bom to unowocześniona wersja małego kopciucha, lekceważonego przez całą rodzinę. Jej jedynym zadaniem jest pracować na swoje mądrzejsze od niej rodzeństwo. Matka na każdym kroku lekceważy Bom i całą swoją uwagę poświęca pozostałej dwójce rodzeństwa. Pewnego dnia Bom otwiera pralnię, realizując swoje marzenie. Otwarcie pralni zbiega się z pewnym wydarzeniem, które sprawia, że Bom dotykając rzeczy swoich klientów poznaje ich troski i zmartwienia. Teraz rozwiązanie ich trosk staje się jej codziennym zadaniem obok prania.

Ode mnie: Odstraszający plakat i teaser, ale totalnie niesamowita drama. Jestem po 7 epach i tak bardzo mi żal, że to leci raz w tygodniu. I zaskoczona TeenTopem :rolly:

Teaser: uwaga na uszy :rolly:

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2014] Sweden Laundry

Postautor: Cherry » 05 sty 2015

Pozytywna, zabawna drama jak na razie ;)
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 05 sty 2015

Dramę się bardzo przyjemnie ogląda!
W każdym odcinku jest inna krótka historia także nudno nie jest i lubie bohaterki tego typu.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 24 sty 2015

Ep 10. minuta coś koło 2.19 w porywach, w tle przepiękny obrazek z napisem " To będzie piękny koniec świata". :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: Myślałam, że mam zwidy.
Chętnych upraszam o screena polskiego akcentu w pralni.( bo ja jestem za leniwa). A tak poza tym kocham tę dramę, bo bohaterka jest świetna, i w ogóle nie da się tutaj nudzić.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 24 sty 2015

O tym już było =>http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=1408&view=unread#unread
To plakat do filmu Melancholia http://www.filmweb.pl/film/Melancholia-2011-547745
Tylko dlaczego w tematyce szwedzkiej - tuż obok ABBA - znalazł się plakat po polsku? No cóż, dla przeciętnego Koreańczyka pewnie Polska to prawie Szwecja, bo któż z Azji będzie pochylał się nad takimi szczegółami geograficznymi :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Dina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Dina » 01 lut 2015

Przezabawna ta drama, bardzo przyjemnie się ją ogląda :fav:
Główa bohaterka to bardzo zaradna kobitka, a towarzyszący jej Soo Chul jest przeuroczym chłopakiem :D

Też jakiś czas temu zauważyłam ten polski plakat i byłam mocno zdziwiona :confuse: ale tak jak Heartless pisze - Polska, Szwecja, bez różnicy :rolly:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 12 mar 2015

Ech i koniec. Może sama końcówka trochę rozczarowuje. Nie tak miało w moim mniemaniu być. Za bardzo się skupili na braciszku głównej. Nie pozwolili idolom na nic zdrożnego ( szkoda, że JB ją mógł kisować w tych rycerzykach :foh: :foh: :foh:
a TeenTop nie? wyczuwam niesprawiedliwość okrutną.

Wróć do „K-drama”