[2014] Bad Guys

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2014] Bad Guys

Postautor: Mizuki » 12 sty 2015

Bad Guys [2014]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 나쁜 녀석들
Tytuł (latynizacja): Nappeun Nyeoseogdeul
Tytuł alternatywny: Bad Boys / Bad Guys
Gatunek: akcja, thriller
Liczba odcinków: 11
Nadawca: OCN
Emisja: 04.10.2014 - 13.12.2014
Scenariusz: Han Jung Hoon (한정훈)
Produkcja: Urban Works Media
Reżyseria: Kim Jung Min (김정민)

Obsada

Park Hae Jin jako Lee Jung Moon
Kim Sang Joong jako Oh Goo Tak
Ma Dong Suk jako Park Woong Chul
Kang Ye Won jako Yoo Mi Young
Jo Dong Hyuk jako Jung Tae Soo
Kim Tae Hoon
Hwang Seung Eon

Aby zapobiec wzrostowi brutalnych przestępstw, szef policji poprosił byłego detektywa Oh Goo Taka (Kim Sang-Joong) o stworzenie specjalnego zespołu. W jego skład weszli: Park Woong Cheol (Ma Dong-Seok), który jest gangsterem, Lee Jung Moon (Park Hae Jin), który jest najmłodszym seryjnym mordercą z niezwykłą inteligencją i Jung Tae Soo (Jo Dong Hyeok) - morderca. Dołącza do nich inspektor policji Yoo Mi Young (Gang Ye Won). (dramawiki.pl)

Trailer

ode mnie: :star: :star: :star: :star: :star:

Ta drama zawiera wszystko co powinna dobra seria. Świetnie napisana trzymała w napięciu do końca, z niejednoznacznymi postaciami bez niepotrzebnego dramatyzowania i zbędnymi amorami achami i echami. Głowny watek trochę zagmatwany, ale po zakończeniu serii wydaje się to być mocną stroną tej dramy. Mnie to chwilami irytowało bo poplątali trochę z pobocznymi postaciami.
Trafia na listę moich TOP 2014. Jest tajemnica, jest chemia, świetne aktorstwo i zagwozdka na drugi sezon.
Polecam, polecam! Jo Dong Hyuk :smitten: ... Wow, this is brutal ale jaki...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2014] Bad Guys

Postautor: Kahl » 12 sty 2015

Podobać mi się opis :D i z tego względu zapewne obejrzę, to będzie fajna odskocznia od wszystkich miłostek jakimi się ostatnio raczyłam! No i mam nadzieję, że w końcu zmienię zdanie na temat Park Hae Jin'a, bardzo bym tego chciała.

Odcinków 11 - myślę, że pójdzie szybko!
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 12 sty 2015

Ta drama jest świetna. Jak dla mnie jedna z najlepszych w tym roku a było ich niewiele.
Ta drama nie trzymała się epizodów jednowątkowych jak to przeważnie bywa w takich produkcjach.
Postacie super wszyscy mi się podobali bo nie byli tacy kochani i uroczy tylko mieli nieco za skórą.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 27 sty 2015

Nie sposób chyba zaczynać posta w tym temacie inaczej.

Świetna drama!

Oglądam siódmy odcinek właśnie. Mimo, że koncept karkołomny, realizacja, reżyseria, gra aktorska, po prostu wszystko, wszystko na niesamowicie wysokim poziomie. Każda postać wycyzelowana, intryga dopracowana do ostatniego szczegółu. Z resztą to jak odsłaniane są poszczególne karty też zasługuje na najwyższą pochwałę.

Jak dotąd najlepsza postacią jest chyba płatny zabójca. Niesamowite jak pokazano u niego to "przebudzenie" człowieczeństwa. Reszta jednak nie zostaje daleko w tyle. No, chyba że wliczymy panią inspektor, ale ona jednak robi raczej za tło.

Mimo wszystko najbardziej oczywiście intryguje mnie postać seryjnego mordercy. Nadal nie bardzo wiadomo co on czuje, co myśli. Jak się zachowa. Mimo, że jego zabójstwa nie do końca są tym na co wyglądają, to jednak jest również jasne, że z tym chłopakiem nie wszystko jest w zupełnym porządku. Widać jednak, że bardzo chciałby być człowiekiem, ale nie bardzo sobie może przypomnieć "jak się to robi".

Jedyną rzeczą która mnie jak dotąd rozbawiła były nokauty z "główki" podczas bijatyki z oddziałem SWATu. Jak sądzicie, co się stanie gdy Bad Guy z rozpędu weźmie na czółko głowę okrytą hełmem? :rolly: :rolly: :rolly:

[edit]

Świetna drama!

Po obejrzeniu całości podtrzymuję to stwierdzenie z całą mocą. Właściwie nawet nie wiem co pisać... Wszystko to spoiler, spoiler i jeszcze raz spoiler...
Kocham Bad Guyów i tak, chyba rzeczywiście najbardziej kocham garniturka. Podbił moje serce tak klęcząc przed tą swoją - nie swoją kobietą.

A poza tym: Mamy spowiedź, mamy żal za grzechy, mamy pokutę... Pochwałę resocjalizacji i poprawę przez pracę. Nie wiem tylko czy ta praca tak naprawdę sprzyja przywróceniu skazanych społeczeństwu. Generalnie chłopcy robią to samo co przed więzieniem, tyle że rząd im płaci za mieszkanie. No i nie bardzo mają jak wyskoczyć na dyskotekę czy do herbaciarni, czy coś, ale to zdaje się akurat załatwia biust pani inspektor... A poza tym mamy tak piękne męskie bromanse, że naprawdę nie wiem już który pairing wybrać...

Czekam na drugą serię!!!! :fav:
:volli:
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 17 lip 2016

Kolejna świetna drama kryminalna, chyba właśnie ten gatunek cenię najbardziej w świecie dram :fav:

Intrygująca zagadka poprzeplatana równie ciekawymi pojedynczymi sprawami, nieszablonowe i szczegółowo dopracowane postaci i brak oczywistości przez 11 odcinków... Genialnie! Szczypta romansu, odrobina bromansu, wyważona ilość humoru (czasem czarnego), trochę brak realizmu (bo, bądźmy szczerzy, kto by pozwolił na wypuszczenie tego rodzaju więźniów nawet w celu zwalczania innych przestępców?) i, przede wszystkim, wspaniała fabuła to idealny przepis na świetną dramę :fav: :fav: :fav: Mogłabym tak wychwalać cały dzień :lol:

Mnie najbardziej przyciągała postać Lee Jung Moon'a, pieszczotliwie określanego przez kolegów z zespoły jako "Psycho" :lol: Był opanowany i tajemniczy, zamknięty w sobie, a patrząc na jego historię cały czas się zastanawiałam, czy faktycznie popełnił przypisane mu morderstwa... Spoiler! Szczerze powiedziawszy, miałam obawę, że scenarzyści zaserwują nam zdeterminowanego i do szpiku kości złego, psychopatycznego mordercę i że na samym końcu okaże się, że Psycho faktycznie jest mordercą, a jego zachowanie to była tylko gra pozorów...I chociaż byłby to bardzo ciekawy zabieg, zakończeniem, które otrzymaliśmy, też jestem bardzo usatysfakcjonowana, chociaż sama historia tego chłopaka była bardzo smutna... Mam jednak jedno ale: czy Lee Jung Moon faktycznie był psychopatą? Nie znam się na psychologii (absolutnie!), ale lubię coś tam czasem poszperać w internetach i czytając różne definicje i opisy jego postać nie do końca odpowiadała mi opisowi osobowości dyssocjalnej...

Perełką był też dla mnie Park Woong Chul, z którym całkowicie zgadzałam się, gdy z irytacją wymagał od innych bohaterów, żeby nie mówili metaforami... :lol: Całkowicie to rozumiem, najbardziej w całej dramie irytował mnie przełożony Nam i jego przenośnie (a jak zaczął opowiadać, że spadłe jabłka sprzedawane taniej na targu smakują tak samo, jak te zerwane z drzew to myślałam, że nie wytrzymam...). Spoiler! Poza tym, aaaach, te elementy bromansu, gdy Woong Chul wahał się przed zabiciem Psycho, po prostu coś wspaniałego :fav: :fav: :fav:. I oczywiście, Jung Tae Soo, który nie pozostawał w tyle za pozostałymi członkami tego dziwnego oddziału, czasem poświecił klatą :victory: i który też miał własną, oryginalną i niewesołą historię o narodzeniu się sumienia... I tylko pani inspektor wydawała mi się taka blada wśród tak barwnie wykreowanych postaci.

Liczba odcinków zamyka się w liczbie jedenaście, więc jest idealnie, nie ma przedłużania ani niedopowiedzeń. Spoiler! Mimo otwartego zakończenia, nie odniosłam wrażenia by był planowany drugi sezon, historia się zamknęła zostawiając jednak jakąś formę happy endu (na ile jest on możliwy) dla naszych bohaterów :)

Dramę polecam naprawdę bardzo gorąco! :fav: :fav: :fav:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”