[2015] Heart to Heart

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

[2015] Heart to Heart

Postautor: Cherry » 19 sty 2015

Heart to Heart

Obrazek

Podstawowe informacje

Tytuł oryginalny: 하트 투 하트
Tytuł (latynizacja): Hateu Tu Hateu / Heart To Heart
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Emisja: 09.01.2015 - 07.03.2015
Czas emisji: piątek i sobota, 20:40

Fabuła

Cha Hong Do to 34-letnia kobieta chorująca na lęk przed przestrzenią. Z domu wychodzi bardzo rzadko (koniecznie w kasku), z powodu choroby uczy się i poznaje świat wyłącznie poprzez internet. Hong Do przebiera się za babcię i postanawia pracować jako służąca. Dziewczyna od kilku lat jest zakochana w Jang Doo Soo, któremu codziennie przynosi posiłki lecz przez te wszystkie lata nie pokazała mu twarzy ani nie odezwała się do niego jednym słowem. Postanawia wyleczyć się z choroby przy pomocy Go Yi Suka aby móc przezwyciężyć strach i normalnie zachowywać się przy ukochanym.

Obsada

Choi Kang Hee jako Cha Hong Do
Chun Jung Myung jako Go Yi Suk
Ahn So Hee jako Go Se Ro (siostra Yi Suk)
Lee JaeYoon jako Jang Doo Soo

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2015] Heart to Heart

Postautor: Cherry » 19 sty 2015

Na początku drama wydawała mi się strasznie dziwna ale ciekawość wygrała. Po 4 epach.

Cha Hong Do - kobieta która wiecznie chodzi w kasku, gdy ktoś na nią spojrzy czerwieni się jak burak, zachowuje się dziwacznie, chowa się po kątach (przez co jeszcze bardziej zwraca na sienie uwagę). Po metamorfozie (charakteryzacji) staje się miłą, nowoczesną babcią z wieloma talentami. Jest zakochana w Jang Doo Soo i da niego postanawia się zmienić.

Go Yi Suk - sławny psychiatra, kobieciarz, wariat xD . Najwidoczniej sam ma ze sobą problemy. Podczas wizyty pacjenta zaczyna go boleć głowa, ma halucynacje, wszystko staje się zamazane.. i bach! Wkracza Hong Do i zastaje psychiatrę wbijającego długopis w szyję pacjenta. Po tym incydencie Yi Suk wpada w niezłe kłopoty. Przy kolejnych wizytach pacjentów odkrywa, że obecność Hong Do rozjaśnia mu umysł a bóle głowy ustają. Tak zaczyna się ich współpraca - ona jest przy nim (nawet pomaga w rozwiązywaniu problemów pacjentów), on pomaga jej przezwyciężyć chorobę.

Jang Doo Soo jest bardzo miłym, przystojnym facetem. Stara się rozmawiać z Hong Do, nie przeszkadza mu choroba dziewczyny, próbuje do niej dotrzeć i uwielbia jej jedzenie xD

Gówna para została dobrana idealnie - świetni aktorzy doskonale odgrywają swoje role. Choi Kang Hee jest genialna zarówno jako wiecznie przestraszona dziewczyna jak i kochana babcia.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 08 mar 2015

Podobała mi się ta drama, i to bardzo. Może dlatego, że historia opowiadana była nieśpiesznie i miała taki swoisty, leniwy klimat. To rzadkość ostatnimi czasy. Dużą rolę też odegrali świetnie obsadzeni aktorzy i chociaż była ich zaledwie garstka ( może ze 20 osób ) to spisali się naprawdę świetnie. Nie było tu , IMO, postaci, której nie można byłoby polubić. Ich postawy nie były jednoznaczne moralnie a jednak wszystko było takie ludzkie i proste. :smitten:
Choi Kang Hee znałam dotychczas z ról rozkrzyczanych, ambitnych kobiet a tu pokazała się zupełnie w nowym świetle - bez makijażu ( tak jakby ) nieuczesana, z wiecznie zwieszoną głową, taka skulona i szara, wyciszona - dla mnie to coś nowego.
Chun Jung Myung - to dla mnie taki chłopczyk z What's Up Fox?, i chociaż 'dorósł' i zmężniał to nie zmienił się zbyt wiele, może to i dobrze...
OST klimatem przypominał mi trochę Soulmate a trochę The 1st Shop of Coffee Prince ale w pamięci nie pozostał :shake: chociaż bardzo dobrze wypełniał ciszę :mrgreen:
Jak widać po zapowiedzi ilość odcinków skrócono do 16, co wyszło dramie na dobre, chyba ktoś się jednak przekonał, że co za dużo ( za długo ) to nie zawsze zdrowo i ciekawie :rolly:
Zakończenie odpowiadało całej dramie, a ja lubię jak na koniec słychać: i żyli długo i szczęśliwie... :kiss:
Ja dramę polecam, moja ocena 8/10.
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 09 mar 2015

Podsumowując, drama od początku do końca mi się podobała. Klimat był trochę dziwny, specyficzny ale to uczyniło ją wyjątkową. Główna bohaterka od początku do końca była brzydka xD byłam przekonana, że gdzieś w połowie dramy nastąpi przemiana a jednak nie (no sorry ale te ciuchy i włosy to porażka - ciągle miałam wrażenie, że jest jakąś bezdomną albo brudaską xD ). Podobała mi się też chemia między główną parą - buziaki były naturalne i czułe :)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 15 mar 2015

Podobała mi się ta drama. Główna para była naprawdę urocza ciężko było się nie uśmiechac podczas oglądania dramy.
Zakończenie fajne takie jakie powinno byc .
Co mi się podobało to to że oni tu potrafili ze sobą rozmawiac a nie tylko odejsc jedno od drugiego bez słowa wyjaśnienia tutaj było inaczej i to mi się podobało.
Po raz kolejny tvN nie zawiódł::)
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”