[2015] Spy

seriale z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Spy

Post autor: Mizuki » 26 sty 2015

Spy [2015]

Obrazek

Tytuł oryginalny: 스파이
Tytuł (latynizacja): Seupai
Tytuł alternatywny: Spy
Tytuł polski: Szpieg
Gatunek: akcja, thriller, dramat
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 09.01.2015 - 27.02.2015
Czas emisji: piątek, 21:30 (2 odcinki)

Obrazek

Kim Jae Joong jako Kim Sun Woo
Bae Jong Ok jako Park Hye Rim
Yoo Oh Sung jako Hwang Ki Chul
Go Sung Hee jako Lee Yoon Jin
Kim Min Jae jako Song Joong Hyuk
Jo Dal Hwan jako Kim Hyun Tae
Ryu Hye Young jako No Eun Ah
Jung Won Joong jako Kim Woo Suk
Lee Ha Eun jako Kim Young Seo
Lee Dae Yeon jako Jung Kyu Yong
Chae Soo Bin jako Jo Soo Yun
Jo Chang Geun jako Jong Han
Woo Hyuk jako Jung Ho
Choi Yoo Ra jako Hong Ran

Pewnego dnia przychodzi rozkaz z Korei Północnej o reaktywacji niegdysiejszej szpieg Park Hye-rim, która spędziła kilkadziesiąt lat w Korei Południowej jako zwykła gospodyni. Otrzymuje misję, aby zrekrutować syna Kim Sun-woo. Sun-woo jest geniuszem analitycznego przetwarzania informacji na temat Korei Północnej pracy dla NIS. Jego dziewczyna Yoon-jin jest przewodnikiem turystycznym. (info z wiki)

Trailer

[youtube]hwfG_CKL-ew[/youtube]

Ode mnie:

Napaliłam się na tę dramę jak kornik na szafę! I co? I nic? Czy ktoś to w ogóle ogląda? Ja sie zmuszam dla JJ który oferuje mi swoje uroki na ekranie, stara się, przeżywa a ja razem z nim! Chodzi po planie skołowany jak koń na światłach, a ja za nim podążam, próbuje złapać wątek? No i nie skumałam... Przez 3 tygodnie nie zrozumiałam o co tutaj chodzi! Gdyby nie streszczenie to nie wiedziałabym o czym to jest.
Jest cruel matka, pólnocno koreański spy, tatko niewiadomego pochodzenia i siorka! To co mnie zabija :wall: w tej dramie to obecność niejakiej Ko Sung-Hee znanej jako Pokahontas. Najpiękniejsze sceny JJ w tej dramie przez te dziewcze muszę przewijać. Obiecałam, ze nie poddam się i dzielnie dotrwam do końca. Fighting!

Obrazek

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2015] Spy

Post autor: KartoflAnka » 27 sty 2015

Napaliłam się na tę dramę jak kornik na szafę! I co? I nic? Czy ktoś to w ogóle ogląda? Ja sie zmuszam dla JJ który oferuje mi swoje uroki na ekranie, stara się, przeżywa a ja razem z nim!
Ja obejrzałam 5 epów jakoś ostatniego weekendu, ale nie dla JJ...niestety raczej 6 epa nie zacznę. Mdłe to niestety, nawet nie wiem jak to ugryźć, z której strony złapać. Aktorsko nie jest jakoś słabo, ale sama fabuła? hmmm? Powiedzmy, że oczekiwałabym więcej akcji, krwi, mamuśki rzucającej nożami a tu takie rodzinne pitolenie z dziwną aferą szpiegowską w tle. Jakoś mi się to kupy nie trzyma, a sam " napięty" na twarzy JJ nie wystarczy. Albo JJ za wysoko mierzy, albo tylko takie lipne scenariusze już mu zostają?
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 27 sty 2015

Ja tak oglądałem 1-2 ep. Mówię sobie "dobra krótkie były, pewno się rozkręci". 3-4 "no coś tam niby jest, ale mało, ale się pojawiło, to pewno 5-6 się rozkręci już". 5-6... zaraz połowa, a tu NIC się prawie nie dzieje... To jest drama akcji?? Z ciekawości zerknąłem na oryginał... no niestety KBS nawalił w tym wypadku... Myśleli, że tanim kosztem i bez efektów uda im się zrobić dramę akcji?? No błagam...

Widownia też nie jest zbyt zachwycona, skoro 1ep miał prawie 9%, a 6 już poniżej 5%....
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Konata » 11 kwie 2015

Chciałam zapytać czy ktoś ambitnie się wziął zaparł i skończył może tą dramę?

Staram się jak mogę i grupowo oglądać i do obiadu i jakoś brnąć, dziś przeszłam sama siebie i 3 odcinki wchłonęłam przy czym nawet czajnik wypolerowałam. Jestem obecnie po 9 epku i nie wiem czy jest szansa żywić jeszcze jakieś nadzieje?!

Zainteresowana chyba jestem najbardziej kolejnym płaszczem JJ, nie wiem gdzie je wszystkie mieści (czyżby tajna komnata?) ale styl jak zawsze na odpowiednim poziomie choć rozumiem że zimno i nigdzie bez płaszcza się nie da być.

JJ poszedł do wojska no to nadrabiam, dzielnie, hejtują że głupi ale oni wszyscy tam są GŁUPI (może jeszcze tatuś coś tam myśli) i to nie wina Jaejoonga tylko scenariusza. Pokahontas jest takim okropnym drewnem że patrzeć nie mogę, zupełnie nie wiem czemu po fatalnym wystąpieniu w Night Watchman dostała tu jedną z głównych ról z mamuśki szpieg taki jak z mojego kapcia, nie wiem kto ich uczył tego tajniaczenia ale spaprał robotę. Tajny pokój przesłuchań z początkowych epów sprawiał że nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać, taki wyklejony gazetami wyglądał jak jak przypadkowa toaleta na jakimś zapyziałym dworcu..

Ogólnie widać że drama małym kosztem robiona i nawet mi to nie przeszkadza ale niech naprawdę bohaterowie zaczną choć odrobinkę myśleć i wczuwać się w rolę a nie gadają, paplają i gapią się a później zdziwienie i znów się popatrzą, wydukają parę nic nie wnoszących kwestii i od nowa. Przypałętał się nowy super szpieg który przejął dowodzenie no bo przecież tamten nie daje rady (ale serio on ją kocha!!!!??) i może jakaś akcja nastanie i całość ruszy się.
ODPOWIEDZ