[2015] Blood

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] Blood

Postautor: Mizuki » 10 lut 2015

Blood [2015]

Obrazek

Podstawowe informacje

Tytuł oryginalny: 블러드
Tytuł (latynizacja): Beulleodeu
Tytuł alternatywny: Blood
Gatunek: medyczna, thriller, fantasy
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS 2TV
Emisja: 16.02.2015 - 28.04.2015
Czas emisji: poniedziałek i wtorek
Scenariusz: Park Jae Bum
Produkcja: IOK Media
Reżyseria: Ki Min Soo

Traser

Obsada:
Ahn Jae Hyun jako Park Ji Sang
Koo Hye Sun jako Yu Ri Ta
Ji Jin Hee jako Lee Jae Uk
Kwon Hyun Sang jako Choe Su Eun

Nowa drama KBS2 opowiadająca historię lekarza, który ukrywa przed wszystkimi, że jest wampirem.
Mam nadzieję, że drama ta wypełni mą pustkę po Healerze. Osobiście uwielbiam wątki o siłach naprzyrodzonych. Niebieskie oczko rodem z Prokuratorka budzi owe nadzieje, jest zapowiedzią intersujacego widowiska z tajemnicą, krwistą opowieścią i mega uroczym Ahn Jae Hyuenm, który w Kosmicie wypadł całkiem nieźle i równie pieknie wygląda na małym ekranie co na zdjeciach. Jedyne co to mam mieszane uczucia względem praczki, mam nadzieję, że nie zepsuje mi zabawy.

Ach ten bieg za sarenką, już nie mogę się doczekać...

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [z] [2015] Blood

Postautor: Cherry » 11 lut 2015

Wygląda ciekawie. Na pewno obejrzę pierwsze dwa odcinki :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 15 lut 2015

Mnie właśnie DOBIJA w zapowiedziach główny... co z tego że ładny "flower boy" z niego, jak talentu to on zbytniego nie ma...

Właśnie dlatego obawiam się bardzo, bo o scenariusz się nie martwię - robi to facet od Good Doctor i God's Quiz, ale on i Gumdżandi becząca w zapowiedzi... TO BOLI :wall:

Modlę się, żeby ten główny chociaż przeciętnie zagrał, ale zagrał, bo i kosmita i policjanty to było dukanie kwestii niestety :/
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 18 lut 2015

Obejrzałam dwa pierwsze epy no i... no nie. Nie wiem czy jest sens oglądać więcej xD
Aktorzy mi nie pasują, "efekty specjalne" przesadzone i ogólnie na razie dupy nie urywa.

Główna bohaterka już mnie strasznie irytuje, Wampir mnie nie przekonuje swoją grą aktorską.

A te wampirze tipsy są okropne xD
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2015] Blood

Postautor: Mizuki » 20 lut 2015

Po dwóch epach też jakoś nie wiem co myślec o tej dramie :|

Bez wątpienia strona wizualna naszego wampirka to coś co trzyma mnie przy ekranie, ale tak jak się spodziewałam jak tylko pojawiła się praczka to moja chęć dalszego oglądania spadła. Mam problem z tą kobitą i tyle. Nie dość, że w ogóle mi nie pasuje do Ahn Jae Hyuna to jeszcze ona sama strasznie mnie irytuje (tonacja jej głosu przypomina mi pisk myszy nadepniętej na ogon).

Zaczęło się całkiem fajnie, podobały mi się sceny na Bałkanach, jednak potem coś zaczęło kuleć. Lipni faceci w kapturach, król wampirów i scena pościgu w lesie żywcem wyjęta z sagi Zmierzch.
Drama coraz bardziej zmierza w kierunku Sucharkowych operacji (Doctor Stranger) a to już przerabialiśmy i nie wiem czy chce mi sie słuchac kolejnych wykładów na temat aorty głównej.

Tak sie tylko zastanawiam czy czasem Sucharek nie był jednak wampirem bo do dzisiaj nie doliczyłam się tych nerek.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 lut 2015

Aktorsko...

T-R-A-G-E-D-I-A

Już w listopadzie jak ogłosili głównego mówiłem, że nie da rady. Chłopak podobno poryczał się jak zjechano go dzień po 2 epie, że jest największą wtopą roku KBS i w ogóle... Ja nie wiem co kierowało producentem (w łapę dostał od jego agencji czy co), ale no i w Kosmicie i w Policjantach miał dwie miny na krzyż i dukał kwestie... NO JAK MOŻNA angażować takie coś na główną rolę?? w 1 epie w 1 scenie miał być luzacki, a wyszła kłoda sztywna, która tylko ręce do kieszeni włożyła, jakby to miała być oznaka luzackości... :wall:
Nie wierzę w jego wielką poprawę no po prostu nie wierzę (bo producent i agencja zapewniły, że z czasem jest lepiej)...

Drugi mankament to Gumdżandi... Niestety Angel Eyes to był wypadek chyba, że nie wkurzała i nawet nieźle zagrała... Cały 2 ep dwie miny naburmuszone i nic poza tym... Dziewczyna ponoć po Musicalu była tak załamana, że miała kończyć karierę, a tu coraz więcej jej... Ona jest kwintesencją swojej agencji, która jedzie na jednym od 10 lat - wiadomo chyba o kogo chodzi :P :rolly:

Fabuła w 1 epie jeszcze dawała radę plus rodzice zagrali świetnie i młody też był dobry, ale już pod koniec ta scena ratunku i strzelanina... no nie no pal licho, że to nierealne wprost... Syf totalny miejscami... Ja rozumiem fantasy, ale to chyba przesada...

2 odcinek to już równia pochyła w dół... Doktor Stranger 2 się robi, a już ledwo LJS wytrzymałem z jego AŻ TRZEMA minami... ten ma dwie... nie wiem czy wytrzymam do połowy...

Przebąkuje się, że KBS już chce skracać dramę... Ja za to uwierzyć po prostu nie mogę w to, co zaserwowali nam twórcy przecież dobrego Good Doctor i fajnych God's Quiz... Wygląda na szrot półrocza minimum...

PS. Szkoda mi Ji Jin Hee - od 5 lat trafia na same szroty, a to świetny aktor... :(
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 06 mar 2015

Ktoś ogląda? Pierwsze dwa epy delikatnie mówiąc nie przekonały mnie i chciałabym się dowiedzieć czy warto dać tej dramie szansę czy raczej będzie to strata czasu?
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 07 mar 2015

Tak, my ogladamy, jakos męczymy ale szału nie ma. Doktor Wampir to jedyna rzecz która nas trzyma w tej dramie. Pani Praczki znieść sie nie da wiec cieżko nam to idzie....
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 07 mar 2015

Ja tylko pierwsze dwa epy na przyspieszonych obrotach obejrzałam i teraz 6 i akurat ten ep był dobry i fajny.
Może aktorsko nikt nie powala ale doktorek młody też aż tak mnie nie wkurza ale pani doktor jest irytująca.
Lubie te aktorkę ale w tej dramie mnie wkurza , jest sztywna i nudna.

Drama generalnie w moim odczuciu jest kiepska.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 12 mar 2015

Mizuki86 pisze:Tak, my ogladamy, jakos męczymy ale szału nie ma. Doktor Wampir to jedyna rzecz która nas trzyma w tej dramie. Pani Praczki znieść sie nie da wiec cieżko nam to idzie....

Ja też oglądam i specjalnie czekałam na te kolejne epy, przy okazji czytając wasze komentarze.

Mina pisze:Ja tylko pierwsze dwa epy na przyspieszonych obrotach obejrzałam i teraz 6 i akurat ten ep był dobry i fajny.
Może aktorsko nikt nie powala ale doktorek młody też aż tak mnie nie wkurza ale pani doktor jest irytująca.
Lubie te aktorkę ale w tej dramie mnie wkurza , jest sztywna i nudna.

Drama generalnie w moim odczuciu jest kiepska.

Hmmm, może Gumadżandi nie powala a Wampir jest sztywny, ale widział ktoś " wesołego " wampira ?- nie włączając idiotycznych komedii. Z czego ma się chłopak cieszyć? Że ma gen jakiś tam?
Oboje cisną, jak mogą, ja tak uważam, podkreślając, że to moje zdanie PONIEWAŻ TRAGEDIĄ TEJ DRAMY JEST SAM SCENARIUSZ - jakby mieli ładnie rozpisane sceny romantyczne, sceny jakieś walki, a TUTAJ KOLEJNY MEDYK , których fanką nie jestem, w dodatku taki słaby, że wcale się nie dziwię, że aktorzy grają bezpłciowo.
Wszyscy oczekiwali kłów, a dostaliśmy w zamian kolejną walkę kierownictwa szpitala, nudne medyczne gadki, imprezy zakładowe i Gumdżandi na dokładkę :omg:
Wampir może się i jąka, bo chłopaka niepotrzebnie stresują. W pierwszych epach był ciekawy, dopóki mu psychy nie zorali hejterzy plus baaaaardzo kiepski scenariusz. mimo to oglądam dalej, bo wampir się uśmiechnął, a to już coś.
Najmocniejszym ogniwem dramy okazał się ROBOT :rolly: :rolly: :rolly: Kto by pomyślał?
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 12 mar 2015

KartoflAnka pisze:
Hmmm, może Gumadżandi nie powala a Wampir jest sztywny, ale widział ktoś " wesołego " wampira ?- nie włączając idiotycznych komedii. Z czego ma się chłopak cieszyć? Że ma gen jakiś tam?
Oboje cisną, jak mogą, ja tak uważam, podkreślając, że to moje zdanie PONIEWAŻ TRAGEDIĄ TEJ DRAMY JEST SAM SCENARIUSZ - jakby mieli ładnie rozpisane sceny romantyczne, sceny jakieś walki, a TUTAJ KOLEJNY MEDYK , których fanką nie jestem, w dodatku taki słaby, że wcale się nie dziwię, że aktorzy grają bezpłciowo.
Wszyscy oczekiwali kłów, a dostaliśmy w zamian kolejną walkę kierownictwa szpitala, nudne medyczne gadki, imprezy zakładowe i Gumdżandi na dokładkę :omg:
Wampir może się i jąka, bo chłopaka niepotrzebnie stresują. W pierwszych epach był ciekawy, dopóki mu psychy nie zorali hejterzy plus baaaaardzo kiepski scenariusz. mimo to oglądam dalej, bo wampir się uśmiechnął, a to już coś.
Najmocniejszym ogniwem dramy okazał się ROBOT :rolly: :rolly: :rolly: Kto by pomyślał?

Pragnę podpisać się pod słowami KartoflAnki, nieczęsto podzielam jej opinie ale tutaj w pełni się zgadzam.

Scenariusz leży i chyba już nawet nie kwiczy, całość jest bez większego sensu, i pomysłu, momentami wydaje mi się że to tylko próby zlepienia jakiś scen z innych twórczości.
Młody niby taki młody nie jest ale jakiegoś wielkiego doświadczenia nie ma, poprzednie role nie były specjalnie wymagające ale i tak podbiły moje serducho. Stara się chłopak widać to po nim no ale sam jeden dramy nie uciągnie, mamy też Króla Wampirów i jakoś tak lecą te odcinki.

Jeśli chodzi o damską obsadę mnie się żadna z pań nie podoba, wszystkie wyglądają jednakowo i frustrują mnie samym swym istnieniem (wyssać je!). Drama Sucharkowa mnie pokonała (po 9 epie wymiękłam) tu mam nadzieję że porzucimy w końcu przeszczepy wątroby i kopanie dołków przez pracowników szpitala.

Robot <3 <3 <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 16 mar 2015

O matulu, jakie opinie.. :D

To może tak: ja zdecydowała się drame obejrzeć z racji głównego bohatera, a raczej aktora. W Kosmicie strasznie mi się podobał i zawsze głośno się śmiałam podczas scen z jego postacią. Kolejną sprawą jest fabuła oparta na wampirach oraz medycznym wątku. Jedno i drugie przemawia do mnie wprost idealnie, kocham takie wątki, więc dla mnie bomba!

Faktycznie jakoś nie ma szału odnośnie faubły i gry aktorskiej, ale kto wie.. być może tak to zostało napisane i nic więcej zbytnio się nie da z tego wycisnąć chociaż się starają. Wampirek się rozkręca (jestem po 8 epie, czekam na dzisiejszy 9, który własnie jest emitowany), zaczyna co raz bardziej przejawiać ludzkie uczucia i ogólnie socjalizacje. Z Doktorką, która niesamowicie mnie wkurzała na samym początku już się tak nie tną, więc jakoś tam staram się przeboleć jej pojawianie się na ekranie. Król Wampirów - boski, boski, boski.
Pani Dyrektor jak dla mnie na chwilę obecną najlepsza rola kobieca w dramie, i to przemówienie do Króla Wampirków w 8 epie.. Ahh.. mam nadzieję, że będzie kopała dupska.
Jakaś tam kolejna tajemnica widzę się szykuje, zakończenie epa 8 no no.. ciekawe jak się teraz naszej Yoo Ri Ta wytłumaczy xD

Co mnie strasznie wkurza to chyba zerżnięcie wampiryczności z Pamiętników Wampirów i Zmierzchu. Jedyne co się nie powtarza to te pazurzyszka, które są no.. okropne! Zmiana koloru oczu + zyły na buziakach - The Vampire Diaries jak nic. Szybkość siła, to samo. Zimne ciałka i te sprawy.. no kurde, myślałam, że wymyślą coś nowego.
I jeszcze to kupienie ksiązki o wampirach.. ja pierdziu. Zmierzch.

Tak czy siak ja tam jakoś dramy nie skreślam. Na bank obejrzę do końca. Górnolotna to ona nie jest, ale.. dla mnie starczy. Poświęcę się dla Ahn Jae Hyun'a <3
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 20 mar 2015

Kahl pisze: ja zdecydowała się drame obejrzeć z racji głównego bohatera, a raczej aktora. W Kosmicie strasznie mi się podobał i zawsze głośno się śmiałam podczas scen z jego postacią. Kolejną sprawą jest fabuła oparta na wampirach oraz medycznym wątku. Jedno i drugie przemawia do mnie wprost idealnie, kocham takie wątki, więc dla mnie bomba!

Nie tylko Ty bo chyba większośc z nas ze wzgledu na Jae Hyun'a i temat krwiożernych postaci.
Nasz Wampirek wyszedł trochę jak nietoperek albo "Tofik", chłopak bardzo sie stara ale scenariusz leeeeeeeżżżzyyyy. To jest taaaaakieeee nuuuuuuudne, że bez prac domowych typu żelazko i deska nie jest się w stanie tego przejść. Brak dobrych postaci kobiecych. wszystkie wygladają jak klony. Mnie główna starsznie irytuje. Nic tego nie zmieni, kompletnie nie pasuje nam do naszego Wampirka.

Saga Zmierzch w medycznym wydaniu. Słabo, bardzo słabo i naprawde mi żal Jae Hyun'a bo nie gra chlopak źle. Ji Jin Hee nie jest przecież złym aktorem a nawet on nie potrafi wykrzesać nic ze swojej postaci.
Kahl pisze:Tak czy siak ja tam jakoś dramy nie skreślam. Na bank obejrzę do końca. Górnolotna to ona nie jest, ale.. dla mnie starczy. Poświęcę się dla Ahn Jae Hyun'a <3

Szkoda, wielka szkoda bo początkowe sceny na Bałkanach były napradę dobre. Teraz bez strzałkowania zapewne nie dotrwam do końca.
Awatar użytkownika
Sadie
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Sadie » 01 kwie 2015

Udało mi się obejrzeć dwa odcinki i tyle wytrwałam. Nie wiem, może to dlatego, że wyrosłam z wampirków albo że było to takie kiepskie. Jeżeli chodzi o Ku Hye-Sun to mam do niej sentyment ze względu na Boysów. W dramie Angel Eyes także mi się bardzo podobała, choć pod koniec stało się nużące.

A tutaj całkowicie mnie nie przekonała, trochę sztucznie, jakby na siłę. Jakby chciała, a nie mogła. Raczej nie wrócę do tej dramy, nawet dla głównego bohatera. :?
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 19 kwie 2015

KartoflAnka pisze:Najmocniejszym ogniwem dramy okazał się ROBOT :rolly: :rolly: :rolly: Kto by pomyślał?

Tak całkeim szczerze to ten robot irytuje mnie najbardziej z wszytkich ;P Za to tatuś robota jest przynajmniej miłym dla oka i duszy akcentem ;) Ale nie bede sie upierać, że drama dobra jest dobra, bo nie jest. Nudna jest przeokropnie.
Chociaż zaczęłam ja oglądać, nie mając bladego pojęcia o czym bedzie i o dziwo mnie wciągnęła. Scenariuszowo to chyba nie jest tak źle, moje odczucia sa takie ze drama zawala aktorsko i reżysersko. Zresztą sama nie wiem, jakoś dotrwałam do 14 odcinka i znowu mam problem ze nie chce mi się oglądac 2 ostatnich odcinków.

Chemii w tej dramie nie ma za grosz, a jeśli już to niestety w nieodpowiednich miejscach. Osobiście bardzo lubię interakcje pana Wampirka z ekipą z laboratorium tj. z profesorem i jego asysteką. Bardzo bardzo bardzo lubię młodą stażystkę, którą Wampirek ochrzcił mianem Insekta (mega trudnym do wypowiedzenia i zapamietania) i jej postać to chyba najlepszy plot twist w calej dramie. I za cholerę sie tego nie spodziewałam.

Na koniec zostawilam sobie Ku Hye Sun bo chociaż mam do niej sentyment to jednak zadnej innej dramy nie byłam w stania z nia przetrwać. Musical, tajwański Absolute Boyfiend, Take care of us captain... brrr/ - tutaj też wybitnie mnie irytuje. Mam nieodparte wrażenie że może gdyby kto inny grał rolę głownej bohaterki drama nie byłaby tak przeraźliwie sztywna...
No i Ji Jin Hee... cos jest z nim nie tak i z jego postacią... Nie do końca wiem co... bo w sumie wszytsko niby teoretycznie pasuje ale jednak coś jest nie tak z jego postacią...

Przede mną jeszcze finał i rozwienięcie calej intrygi, do którego włąściwie wcale mnie nie ciagnie... ale moze ze względu na pannę stażystkę jednak jeszcze wróce do tej dramy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”