[2013] After School Bokbulbok

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2013] After School Bokbulbok

Postautor: Volli » 15 mar 2015

After School Bokbulbok

Obrazek

Tytuł: After School Bokbulbok / 방과 후 복불복 / Banggwa Hoo Bokboolbok / Roll the Dice / After School Randomness / See You At School / I'll See You After School / After School Lucky or Not
Gatunek: eeee..... serio nie wiem jak to określić... może "mózgoczes" (to tylko dlatego, żeby nie używać w drugim członie słowa na j, które samo się nasuwa)?
Liczba odcinków: 12
Format: Drama-toon
Stacja: NATE, Btv, T-store, Hoppin
Okres emisji: 2013-09-02 do 2013-09-27

O czym:
Pięciu przystojniaków zaprasza do swojego klubu szarą myszkę. Klub zajmuje się wykonywaniem najprzeróżniejszych dziwnych misji.

Ode mnie:
Naprawdę nie wiem co powiedzieć... To taki trochę zboczony miks Ourana z Pampersem przy użyciu sztucznych gołębi i fletu. Tu jest wszystko! Naprawdę WSZYSTKO. Od japońskiego RPG-a i dragon balla po UFO. Na pierwszym odcinku przeżywa się szok, ale jeśli to się przetrwa to można się w tej randomowości zatracić i naprawdę dobrze bawić... Pomaga w tym nieco to, że odcinki mają po około 15 minut. Nie wiem czy dłużej bez przerwy można znosić szaleństwo :D

Polecam zwłaszcza ze względu na gołębie, flecik i lizaki... ! I genialne cameo(a)!

:volli:
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2013] After School Bokbulbok

Postautor: Konata » 15 mar 2015

Jestem obecnie równo na połowie, jest to moje drugie podejście do dramy, dorosłam dojrzałam emocjonalnie albo magia doki i teraz oglądam z wielką przyjemnością.

Zaczyna się niewinnie bo mamy szkołę, mundurki i klub, niby nic a jednak... Akcja z odcinka na odcinek (obecnie skończyłam 6) przyspiesza. Pierwszy odcinek czyli mamy wstęp, trochę zbyt nachalnie, humor niewysokich lotów i jakoś mnie nie porwało, możliwe że to wina wielkanocnego gołębia. W chwilach gdy czuję że już widziałam wszystko okazuje się że jednak nie, dramy postanawiają poszerzyć me postrzeganie rzeczy przyziemnych i tak ewolucja pluszowego gołębia kończy na gołębiu ze stroika wielkanocnego czy innej styropianowej ozdóbki. Nie proszę o wiele, rozumiem że GOŁOMP to nabytek nietani i trudny, łatwo o tragiczny koniec daleki od zamierzonego.

Gołąb jest tylko wprowadzeniem do historii. W chwili obecnej mamy zacnych członków klubu który wykonują niesztampowe misje. Najbardziej chyba urzeka długość odcinków dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Chłopaki nie ma co się oszukiwać na wyżyny aktorskie się nie wzbijają ale zupełnie nie o to tu chodzi gdy całość niezwykle dla oka przyjemna.

Nasz nowy fangirl na doki propaguje dramy z fanservisem, tu mamy go nie mało, chłopaki nie maja problemu z dotykiem czy innymi dziwnościami. Mamy tu wiele kombinacji, wiele perspektyw i wiele pomysłów, mamy również artystyczną duszę w pakiecie z fletem i kolankiem, jest blondynek, inteligencik no i brutal odpowiednio umięśniony i nasz flower boy w muszce i kolega co fruwa wraz z balonikami.

Myślę że nie jest to drama dla każdego, nie ma co się sugerować pierwszy epkiem później jest tylko lepiej.

Chciałam dodać że praktycznie co epek jest jakieś cameo co jest naprawde genialne i niezwykle cieszy Jung Gyeo Woon w mundurku :fav: :fav: :fav: :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 16 mar 2015

Nie nudziłam się . Odcinki były krótkie więc zleciało mi bardzo szybko
Skończyłam nawet drugi sezon i też nie był zły
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 16 mar 2015

No ja drugą serią byłam jednak rozczarowana... Miała swoje momenty (Km Tan na przykład :D :D :D ), ale jednak mimo wszystko - nieee... Nie ma w niej tego co dla mnie stanowiło w pierwszej największy fun, czyli rozbudowanej aluzyjności i lekkości. Zamiast tego od początku do końca był humor jakby kto walił po głowie - prosty, nieskomplikowany, ale trochę za bardzo...eeee... bennyhillowaty... No ale oczywiście kwestia gustu :)
:volli:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 16 mar 2015

Ja tam nigdy niczego nie oczekuje po takich dramach i oglądam je dla zabicia czasu i aż tak nie zwracam uwagi na niektóre rzeczy. Sezon 2 był jednak tak samo krótki i rzeczywiście trochę inny ale aż tak tragicznie nie było
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”