[2015] Angry Mom

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015] Angry Mom

Postautor: Konata » 01 maja 2015

14 epek. CO TO MA BYĆ?!?!? Niby coś tam podejrzewałam ale taaaak? WOOOOOOOOOOOOOOOOOW
:angry: :angry: :wall: :wall: :drunk: :drunk: :angry: :angry: :wall: :wall: :drunk: :drunk:
Ta drama naprawde momentami zaskakuje i mamy totalny zwrot ...

W 13 i 14odcinku króluje Baro, ma nowe okulary, włosy przystrzygł a w chwilach największego uniesienia zdejmuje swoje oprawki... Jest kochany, jest uroczy, jest zagubiony i naprawdę się stara ale praktycznie znalazł się pomiędzy młotem a kowadłem... i padłam na tekst o umawianiu się...
Mundurki genialnie sobie grają, mamuśka też i nawet kurczak <3 aż mi łezki w oczach stanęły... Teściówce chciałam zaproponować jakiś mily domek na starość , przecież nikt jej nie zmusza do przenoszenia się :grumble: :grumble: :grumble: Jedyne co mnie trochę irytuje to te ciągłe wrzaski, a wrzeszczą dosłownie wszyscy...

Czy wspominałam o zakochanym Baro i jego Dumie? Kooooocham <3 i nasz innocent mundurek tak pięknie zdruzgotany jak miał się wypowiedzieć o ahjummie i tak się stara, i poświęca i nawet Dong Chil zaczyna ukazywać przebłyski jakiś pozytywnych uczuć...

Zostały 2 epy do końca aż mi smutno, fabularnie dla mnie jedna z najlepszych dram ostatnich pewnie lat, który jest tak bardzo emocjonująca.

Obrazek
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: lucyfer » 01 maja 2015

9 odc. za mną i jest bardzo dobrze, ale drama zdecydowanie nie jest jedną z najlepszych dram ostatnich lat. Ponieważ ma wiele wad i zbyt absurdalnych scen. Ponadto, nie podoba mi się zachowanie głównej bohaterki. udaje uczennice, a zachowuje się, jakby była nie wiadomo kim, w tej szkole.
Moim ulubioną postacią jest zdecydowanie Kim Tae Hoon. :angry:
Pieprzyć Króla
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: lucyfer » 03 maja 2015

10-14 odc.
Czar prysł. Elementem najlepszym tej dramie komedia, a nie płacz. Zabawne sceny sytuacyjne, były świetne. Jednak gdy wszyscy w szkole dowiedzieli się, że Angry mom jest matką udającą uczennice czar prysł. Element komediowy został wyeliminowany do minimum i powstał tylko płacz i niesamowita nagła przemiana osobowości bohaterów. :angry: Główny wątek jest taki, co można załatwić w jeden odcinku, a oni przedłużają na maksa, przez co traci, w ocenie.
Drama ma za dużo odcinków, jak by miała maks 10, być może byłaby lepsza. Odc 14 niby zwrot akcji, zapadniecie sie szkoły i śmierć, kilku nie znaczący dla fabuły bohaterów jest kiepskim posunięciem.
Nie che opisywać i spolerować, bo wiele osób na forum płacze, z tego powodu. Jednak drama należy do seriali, gdzie poziom z odcinka na odciek spada niestety. Początek bardzo dobry, środek średni, a odcinku 10-14 słabe i to bardzo. Ponadto ja z odcinka na odcinek, co raz mniej lubiłem główną bohaterkę, a poza nią nie ma kogoś, kto może sam pociągnąć dramę.
Mam nadzieje, że nadchodzące dramy, w maju, będą lepsze. Angry mom, można obejrzeć z braku czasu i jeśli nie ma sie nic lepszego do obejrzenia. Ominiecie, tej produkcji na pewno, żadnego fana produkcji azjatyckich nie skrzywdzi. Osobiście, zobaczę ostatnie 2 odcinki, aby upewnić sie co do zakończenia. Jednak rewelacji nie oczekuje.
1-6 ocena 7na10
7-11 ocena 5na10
12-14 ocena 3na10
Pieprzyć Króla
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 03 maja 2015

Jednak drama należy do seriali, gdzie poziom z odcinka na odciek spada niestety.
W Unkind Woman zaczyna się niezle, a potem jest coraz bardziej zajebiscie. Dla mnie na razie TOP 3 wśród dram 2015 roku :)
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: lucyfer » 03 maja 2015

Nie widziałem dramy Unkind Woman. Wiec się nie wypowiadam,
Pieprzyć Króla
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 03 maja 2015

Nie róbcie offtopu w tym temacie Lucyfer, Babo.. Do wymiany takich informacji jest czat.

Mi się drama podoba... Chyba tylko 7 odcinek mi ciężko szedł, za dużo było rozmów o niczym w sumie i brak mundurków, chyba wolę akcję nakierowaną na młodzież. Drama (jak na dramę ) pokazuje dość głęboką korupcję i to jak na razie bez wielkich przemian wewnętrznych i bez zbędnego smęcenia i wielkich wyrzutów sumienia mimo takiej tragedii. Smutno mi było bo jednak mundurki i jak kurczak ronił łezki to ja też chciałam...

Zostały 2 ostatnie odcinki, aż mi smutno, świetna drama i świetny scenariusz (jak dla mnie ofc).

Ji Su i BaRo :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 03 maja 2015

Nie widziałem dramy Unkind Woman. Wiec się nie wypowiadam,]
Wielka zaleta tej dramy jest, ze nie sypie schemacikami dramowymi, dialogi sa ineligentne i blyskotliwe. Wlasciwie to każdy epizod zaskakuje smaczkami. To sa takie naturalne sytuacje zyciowe, niewymuszny humorek . Dramka gdzie nie ma gwiazd, a najwieksza gwiazda jest reżyser i scenarzysta.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 03 maja 2015

Po 14
Nie spodziewałam się czegoś takiego. Ciesze się że Dongi przeżyłi mam nadzieję że Baro coś zrobi pomoże im i pogrąży ojca bo sam widzi że z nim jest coś nie tak.
ta drama od początku tak średnio mi się podobała ale z odcinka na odcinek było coraz lepiej
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 10 maja 2015

Bardzo mi się ta drama podobała.
Miała co prawda gorsze momenty, ale jako całość broni się znakomicie. Bałam się ostatnich odcinków - bałam, że zabraknie pomysłu na zakończenie, ale nawet dramat sądowy był trzymający w napięciu... Jednak najważniejsze to chyba to co powiedziano na końcu... trochę o Korei, o systemie politycznym, ale też o korzeniach... No i Baro, który tak zajadle się uczył ze względu na "spadek". Mimo happy endu - gorzkie zakończenie, ale też z nutką nadziei...
:volli:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 13 maja 2015

Z początku drama mnie nie wciągnęła ale potem było już tylko lepiej.
Drama naprawdę fajna pokazała wiele spraw bohaterowie naprawdę różnorodni. Warto :):)
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 maja 2015

Dla mnie jedna z lepszych dram, które miałam ostatnio okazję oglądać.

Pierwsza rzecz, która mnie na początku urzekła - to ta nieszczęsna muzyka, na której chyba większość już wieszała psy ;) jak na dramę, nie było jednego tylko smęcidła wałkowanego co 5min, ale może nawet 3-4, które, co najważniejsze - się przeplatały a nie wymieniały co parę odcinków z jednego na drugi. Poza tym muzyka w tle, budowanie nią atmosfery, co prawda robiło to większe wrażenie w pierwszych odcinkach, ale jednak. To mnie przyciągnęło do dramy jak zaczarowaną.

Po całej dramie nasuwają mi się dwa przemyślenia:

1. Czyżby ktoś zmieniając trochę tematykę/środowisko - nawiązywał do tragedii, można by rzec morskiej, w której zginęło wielu uczniów? Nie wiem jak potoczyła się ta historia dalej (mam tu na myśli pewien podsunięty mi wcześniej blog o tejże tragedii, w którym opisywany był rozwój sytuacji w trakcie katastrofy oraz zewnętrzne opóźnianie, które przyczyniło się do monstrualnych skutków - znaczy się, większej ilości ofiar, których można było uniknąć..), jednakże czuję tu trochę wydźwięk tamtych wydarzeń, to jak polityka w Korei potrafi być zepsuta, wszelakie układy potrafią mieć przerażające skutki, zwłaszcza dla tych najbardziej bezbronnych. Dzieci i ich rodzin. (dlatego przyznaję się bez bicia, 14-15 odcinek przesiedziałam z chusteczkami i uważam że były to wydarzenia, które dobrze podkreśliły wydźwięk dramy, w odpowiednim momencie, w odpowiednim czasie)
Druga strona tego medalu - która może kojarzyć nam się z prawdziwymi wydarzeniami również - jak potężne siły potrafią kierować polityką, głownie napędzaną przez pieniądz <chyba naprawdę powinniśmy się cieszyć, że u nas politycy to oszwabiają nas na bilety lotnicze i diety a nie grube miliardy, przez które giną inni ludzie...>
Podsumowując wątek - mimo że może czasami ta cała walka mamuśki była trochę głupiutka, a plot i siła pieniądza opierała się jednak bardziej na scenariuszu niż prawdziwej jego sile - to bardzo mi się podobało przedstawienie tego wątku. Zwłaszcza, że tym razem mimo tragedii, dobro jako tako wygrało, trzeba pamiętać że jednak gdzieś te białe lakierki depczą po kimś innym i niestety, w takim to już świecie żyjemy.

2. Kolejna refleksja... czy przypadkiem nikt nie skojarzył mamuśki z nieśmiertelną Yankumi? co prawda inne wydanie, matczyne nie nauczycielskie (choć Kurczak dobrze się wczuwał w nauczycielski cień), niby nie gangsterka, ale jednak zaplecze buntownicze... Jeszcze do tego zapatrzony w mamuśkę Mundurek ( :fav: :fav: :fav: :fav: ). Przypomniały mi się dobre Gokusenowe czasy kiedy się to kochało dramy mimo takich durności :fav: Ah, jak dobrze czasem zapomnieć o logice i po prostu lecieć z dramą w ten wyimaginowany świat, który się rządzi swoimi prawami :)

Reasumując - kto co lubi niech ogląda, ale ja się przywiązałam bardzo do tej dramy i pewnie szybko o niej nie zapomnę :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 19 maja 2015

Oj, Skojarzyła sie Yankumi :D :D :D - co prawda bardziej w pierwszych odcinkach, jak mama ustawiała całą klasę, gdzie naprawde brakowało tylko nieśmiertelnych okularów i rozpuszczania włosów. Z resztą ten duet mamuśka - kurczak to tak jakby rozbić postać Yankumi na dwie osoby.

A co do skojarzeń z tragedią Sewola to chyba też jest całkiem na miejscu skojarzenie i mi również cały czas chodziło po głowie. Dlatego m. in. ta drama tak bardzo mi się podobała. W sposób naprawdę możliwie lekki udało się opowiedzieć o rzeczach narawdę paskudnych i niestety wcale nie tak bardzo odległych od rzeczywistości. Na mnie naprawdę największe wrażenie wywarły słowa głównej bohaterki - nie wiem czy nie pisałam już o tym - gdy mówiła, że nie chce już dłużej żyć w kraju w którym depcze się po ludziach. To były inne słowa, których teraz sobie nie przypomnę, ale sens był chyba ten sam.
:volli:
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 24 lis 2015

Aaach, zabierałam się do tej notatki jak pies do jeża... Ale jednak wypadałoby coś napisać, bo drama jest jedną z ciekawszych i bardziej oryginalnych pozycji ostatnio przeze mnie oglądanych.

Sam tytuł dramy odstrasza kretyńskim brzmieniem, i to bardzo, więc serial przez jakiś czas omijałam z daleka. I to był błąd :) Przełamałam się dopiero po obejrzeniu Sassy Go Go, bo byłam ciekawa gry Ji Su w innej roli. (btw, w Angry mom miał znacznie większe pole do popisu i jak dla mnie wykazał się bardzo dobrze, ale nie twierdzę, że jestem obiektywna :twisted: )

Fabuła Angry Mom jest ciekawa i nieprzewidywalna. W serialu w umiejętny sposób połączono dosyć ciężką tematykę przemocy w szkole, korupcji wśród osób zajmujących wysokie stanowiska z elementami komicznymi. Banan nie schodził mi z twarzy przez większość odcinków :lol: I wszystko jest ładnie i pięknie, jeśli się przyjmie postawę wobec dramy: nie przejmujmy się tym, to tylko logika k-dram. Bo sam pomysł, że matka idzie do szkoły udawać uczennicę jest strasznie głupawy - ale trzeba to wybaczyć serialowi, bo na nim opiera się cała fabuła :D Należy popukać się w czoło po pierwszym odcinku, a potem zapomnieć :lol:

Z wątków niekomediowych najbardziej podobała mi się historia matki, Ah Donh Chila i Beoma oraz jej efekt w relacji Ah Dong Chil - Oh Ah Ran. Nie lubię rzygogennie słodkich zakończeń, ale pokazanie, że Spoiler! Ah Dong Chil mimo wszystko jest człowiekiem i ma wyrzuty sumienia miało taki pozytywny wydźwięk i bardzo mi się podobało :fav:

Za największą zaletę uważam jednak elementy komediowe dramy :fav: I choć można wymieniać mnóstwo absurdalnie śmiesznych sytuacji czy postaci, to jednak najważniejsze z nich: "pomagierzy" Księżniczki i ich niesamowite fryzury, Go Bok Dong i jego miłosne rozterki (biedny chłopiec, tak mało paluszków do liczenia :rolly: ), ale jednak największą gwiazdą było Baro (zupełnie nie poznałam słodziutkiego Binggeure!) i jego okulary bez szkieł:

Obrazek
Padłam :rolly: :rolly: :rolly:

I jeszcze jedno: drama mnie nauczyła, że jeżeli warunki nie sprzyjają, to nie ma co się zmuszać - bo zamiast pomóc, jeszcze nam to zaszkodzi:

Obrazek

Dramę gorąco polecam, chociażby tylko dla Baro :rolly:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-drama”